Автор Тема: За правилното и грешното  (Прочетена 14350 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
За правилното и грешното
« -: Юни 22, 2014, 10:19:19 am »
По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За правилното и грешното
« Отговор #1 -: Юни 22, 2014, 10:38:46 am »
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?
На колкото им е било драснато отгоре- отстрани някой може да си вика "не можеш", но вътре в себе си да  казваш "мога, мога" , а в същото време отстрани някой може да вика "можеш, давай!", но като не му идва отвътре на човек, какво да дава?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За правилното и грешното
« Отговор #2 -: Юни 22, 2014, 10:54:34 am »
По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

Papy,

Какво всъщност гложди Луната ти в Стрелец- Истината или самото търсене на истина  ?!?   :)


В почти всяка една тема  ,тук във форума, този казус е на дневен ред ,поднесен по различен начин. Древните не са го разнищили, а съвременниците им ,го предлагат като "хранителна добавка " към главния мозък,като първите са го ползвали в посока стимул/израстване ,с цел  познание,а вторите като инструмент от тайната стаичка,за по-голяма потентност.
И обратно- много древни,с това са държали контрол върху хората ,манипулирайки ги ,заради тяхната неграмотност ,както и много съвременници,развиват ,онова ,което логически е стигнало до нас.

Сега следва разбор на същия  като точки:
1.Отричане на логиката по казуса ,за да е по-интересно
2.Примери: "Имам наблюдения върху Слънце Рак с дебилитирана Луна в 8-ми ,Венера в Лъв-горката жена ,толкова е добра ,а ...."
3.При Древните ,всичко е ясно и са познавали точно!
4. Не разбирам какво ми казват?!? , Защо към мен се обръщаш ?!?... Не приемай лично нещата...
5.Изместване фокуса на темата -"Вчера ,както се разхождах,ми се усмихна един приятен мъж .На кой транзит се дължи ??? Или може би ,защото пр.Луна ми е в Близнаци?!? "
6.Админът изтрива част от коментарите или ги мести някъде ,където ...
7.Закриване на   ХХV Роженски събор за Хората и случките. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За правилното и грешното
« Отговор #3 -: Юни 22, 2014, 11:00:31 am »
По повод коментарите на Хепи в друга тема-какво искат номерологично цифрите от нас.
Не съм съгласна, че винаги човек си е заслужил каквото се случва. Може като дух да е избрал такъв живот, защото ще му помогне, но като човек не винаги нещата са причинно-следствени.
Естествено мисленето в правилна посока помага, но нещата понякога просто се случват
Ако цял живот някой до теб ти повтаря:"не можеш да се справиш, не можеш, не можеш..." -колко ще успеят да се откопчат?

Папи,

нещата винаги са причинно-следствени, дори и ние от човешка гледна точка да не можем да ги видим.

Съвсем пресен пример от преди 2 дни. Принципно никога не съм обръщала внимание на хорските приказки, но този път се заслушах: Тя не заслужава това, което е преживяла. Не заслужава да живее така. Тя е нещастна, милата, и колко много и е трудно!... И все от сорта по мой адрес. Замислих се обаче над тези приказки едва сега. Хората отстрани виждат едно, а то в действителност е съвсем друго. За тях смъртта на баща ми, 2 операции по спешност, последвалият развод, загубата на работа и факта, че след 9 години все още съм сама е краят на света и върховното нещастие...

Обаче грешат! Грешат и то много! Тези случки са следствие на мое решение, взето преди 22 години. Ако не се бяха случили, то аз нямаше никога да посегна към астрология, езотерика, окултизъм, защото нямаше да се престраша да се опълча на всеобщото мнение, че това са глупости. Ако не се бяха случили още щях да си задавам въпроса: Защо на мен?. Ако не се бяха случили, то аз нямаше да бъда човека, който съм сега: усмихната, в мир със себе си и Вселената, балансирана и хармонична личност. Нямаше да се радвам на малките неща. Нямаше да открия духа си, душата си, ВА и най-вече себе си... Нямаше да правя каквото искам...

Всяко едно наше решение има отзвук дори и далеч напред във времето, дори и ние самите да не го осъзнаваме. Понякога само с едно пресичане на улицата ние си променяме собствения живот коренно, ако и да не осъзнаваме този факт. Няма правилно и грешно в живота! Има само избори, които ни водят по един или друг път. Ако ти си щастлив по своя път, то значи си намерил "правилният". Това е  :) :) :)...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За правилното и грешното
« Отговор #4 -: Юни 22, 2014, 11:06:56 am »
Рени, половината от коментарите ти не ги разбрах, но относно истината-когато я знам цялата, значи съм умряла
Относно какво се нищи-нищи се каквото вълнува хората, затова темата е тук-в неастрологичен раздел
Древните са правели предсказания, съвременните обясняват с много думи в дебели книжки защо, видиш ли, толкова емоционално ни влияе...разлика от небето до земята.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За правилното и грешното
« Отговор #5 -: Юни 22, 2014, 11:17:56 am »
Аз съм за древните, там е истината. Обаче са по-точни ,за тяхното време. Тогава смъртта е била такава, каквато е няма обжалване. Няма свободна воля. Сега нещата са доста по-различни в самите условия на живот. Има медицина, трансплантации, купупване с много пари на здраве, живот, свобода, има емиграция, бягство в нелегалност. Има познание за нещата, или поне-повече информация, достъп.


Защо се спори във всяка тема за всичко. Най-добре е да виждаме чрез хороскопи чисто астрологично-така ли е , или не.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За правилното и грешното
« Отговор #6 -: Юни 22, 2014, 11:21:08 am »
Да споделя и аз някои впечатления.
Като цяло хората обичат да реват по чужди гробове и да поучават пострадалия къде е сгрешил, къде не е постъпил правилно, защо приема еди как си ситуацията, но рядко се замислят какво ще правят и как ще се чувстват, ако същото им се натресе на главата и ако се озоват в неговата "кожа". И затова съм на мнение, че при форсмажорни обстоятелства най-добре се разбира кой колко "струва" и колко "може", а не от абстрактни съвети на страничен наблюдател как да се постъпи в дадена ситуация.

Правилното за един може да бъде погрешно за друг.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За правилното и грешното
« Отговор #7 -: Юни 22, 2014, 11:22:18 am »

Проблемите, трудностите могат да смачкат един и да бъдат трамплин за друг.

Ами така е. Като се обърне колата то човек има винаги два избора: или да седне и да реве цял живот колко е нещастен, или да стане, да си отупа праха от гащите, да се вземе в ръце и да продължи напред. Ми аз не си падам мазохист да рева и да се самосъжалявам пък...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За правилното и грешното
« Отговор #8 -: Юни 22, 2014, 12:47:28 pm »
Съгласна съм с Тънъдър, и мисля, че на някои хора им липсва смирение, също и оптимизъм. С което може да излезе, че съдя, но от ритане и -"защо на мен това" полза няма. Има причина на теб/мен това. Ако приемеш и работиш, след време се обръща палачинката. Вярвам, че всеки си е избрал, дали се е надценил и ще се справи ли-зависи от него.
Когато приключих преди време със самосъжалението и песимизма и животът ми се промени-факт.


Опитайте да дадете съвет на някой в нужда от дълго време-винаги има готов отговор, чува това, което иска да чуе.


Дори се сещам защо съм избрала да расна във такъв вампиризъм, да стана себе си и да си поема отговорностите. Инертността съм я отработила друг път.


Преди време слагахте картата на един ром, откъснал се от пиянската родителска среда, харесал книгите и познанието, сега учи и работи. Гледах му числата и картата. Ами, искал е , направил е. Това е.

Като е имал "тъмна нощ на душата", по-силен е излязъл накрая.
Виждали сме в медиите наистина трудни съдби, понесени от смирени-към избора на съдбата/или техния се оказва/хора, не са зациклили на самосъжалението. Правят, получават някакво удовлетворение, награди.
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 10:35:09 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За правилното и грешното
« Отговор #9 -: Юни 22, 2014, 01:38:55 pm »
Рени, половината от коментарите ти не ги разбрах, но относно истината-когато я знам цялата, значи съм умряла
Относно какво се нищи-нищи се каквото вълнува хората, затова темата е тук-в неастрологичен раздел
Древните са правели предсказания, съвременните обясняват с много думи в дебели книжки защо, видиш ли, толкова емоционално ни влияе...разлика от небето до земята.

След ден-два ще разбереш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За правилното и грешното
« Отговор #10 -: Юни 22, 2014, 01:44:57 pm »
какво ще става след ден-два, новолунието?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: За правилното и грешното
« Отговор #11 -: Юни 22, 2014, 03:36:57 pm »
Затова харесвам пвоече съвременната астропсихология, отколкото класическата. Класическата е точна предиктивно, ако само си бъркам в носа и чакам поредната планета да ме улучи по кратуната.

Демонизират я излишно. Повечето имат грешна представа за нея. Това съвсем не значи, че тогава не са търсени причинно-следствените връзки, напротив. Погледът е бил далеч по-глобален, много по-задълбочен и опиращ се на божествения ред. Жалко за съвременната, която се праска за просветена. :012:

Херметизмът да не се е пръкнал в наше време?!
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: За правилното и грешното
« Отговор #12 -: Юни 22, 2014, 04:31:04 pm »
Демонизират я излишно. Повечето имат грешна представа за нея. Това съвсем не значи, че тогава не са търсени причинно-следствените връзки, напротив. Погледът е бил далеч по-глобален, много по-задълбочен и опиращ се на божествения ред. Жалко за съвременната, която се праска за просветена. :012:

Херметизмът да не се е пръкнал в наше време?!

много точен коментар, сънрейн :), дори и с шеговития си тон :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За правилното и грешното
« Отговор #13 -: Юни 22, 2014, 11:20:44 pm »
Не знам дали си давате сметка, но описания на лични беди, които сме превъзмогнали и нямат нищо общо с конкретното нещастие на някой друг (на никоя от вас братът-близнак примерно, не е изчезвал, или бъркам?), си е чиста проба високомерие
Може и да сте прави в съветите, добронамерени и т.н.-все тая, когато има нещастие, помагаш с каквото можеш, ако не-и една мила дума е нещо

Айде-записах си една черна точка в собствения тефтер, но егото ми надделя

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За правилното и грешното
« Отговор #14 -: Юни 22, 2014, 11:23:45 pm »
Така е.