Автор Тема: Възможно ли е приятелство мъж-жена  (Прочетена 17352 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #30 -: Юли 28, 2014, 12:10:26 am »
...макар че при близнаците от дума на дума....

Невярна вметка принципно, има ли интелектуален стимул, на близнака му е достатъчно (и жените са така)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #31 -: Юли 28, 2014, 12:12:33 am »
Невярна вметка принципно, има ли интелектуален стимул, на близнака му е достатъчно (и жените са така)
Принципно при близнака интелектът е афродизиак. ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #32 -: Юли 28, 2014, 12:14:08 am »
Принципно при близнака интелектът е афродизиак. ;)

И? Те и скаридите са афродизиак

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #33 -: Юли 28, 2014, 12:16:35 am »
И? Те и скаридите са афродизиак
Добре, Шефе! :08: Няма да споря. Принципно разбрах, каквото питах.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #34 -: Юли 28, 2014, 12:22:08 am »
... Няма да споря

Идеята е, че ако можеш да имаш секс навсякъде, а само някъде- интелектуално развлечение, защо ще го разваляш
Сега се надявам да ме разбираш

Но пък е интересно аз на теб да ти обяснявам как мислят близнаците, ти сигурна ли си, че си наясно какво стана с този твой приятел?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #35 -: Юли 28, 2014, 02:38:05 am »
Идеята е, че ако можеш да имаш секс навсякъде, а само някъде- интелектуално развлечение, защо ще го разваляш
Сега се надявам да ме разбираш

Но пък е интересно аз на теб да ти обяснявам как мислят близнаците, ти сигурна ли си, че си наясно какво стана с този твой приятел?
Отзад напред-този приятел има вид социопатия за мен. Свободен е, а пък казва -имам проблем с жените. После, сега разбирам, че всъщност не ми е приятел точно, аз не споделям не само на него, изобщо на приятели. Не е от хората, на които ще се обадя, гледам да не се случва. Интелектуално няма какво да взема от него, но се занимава с изкуство и прави хубави неща. Има доза егоизъм, но не го вижда, нормално е. Оттам са му проблемите.
Секс не ми липсва, но трябва да се свия и да остана в центъра си, много хора са около мен.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #36 -: Юли 28, 2014, 02:39:52 am »
Скаридите ли било, а аз колко миди изядох :D
На Енигма съм й казвала колко много прилича на една моя приятелка, и тя е близнак, с луна и венера близнаци. Та, прочете "60 нюанса сиво" и се вкара във филм. Намери си приятел, с който се запознаха в нета, и от дума на дума станаха нещо повече, а тя е женена с 2 деца. Но! Приказката свърши и оттогава не може да излезе от депресивно състояние. И при други близнаци съм го наблюдавала това - влюбват се неусетно в хора, които мислят за приятели, когато започнат твърде много да си споделят. Тя все казва: "ама той толкова много ми сподели за личния си живот и аз за своя, че не доумявам защо се развалиха отношенията ни, не можем ли вече да си останем само приятели?"
Така че изводът е да не допускаме никой много близко до себе си, така и енигмата изчезва и вече човекът ни става безинтересен. Поне при мен е така де - хора, които си разкажат всичко, ми стават скучни, особено ако няма нищо ново около тях, а въртят в миналото. Но както всичко и тази тема я гледаме през личната си камбанария.
Много истина има в това, което казваш, особено втората част. Границите....Това за близнаците-много добре, но аз по-водна, и насподелях се няколко петилетки, вече-не, няма необходимост. Но сега си обяснявам за други хора от този знак.
Днес като си тръгвах ми изкристализира изводът, че опитностите с другия пол, от всякакъв род ми стигат за този живот. Не искам такива "приятелства". Плутон след опозицията му към 11, разбрах, че 1 беше истински приятел и вече го няма макар всеки ден да имам останали идеи, спомени, начин на мислене свързани с него, всички други ще се нарекат близки познати.
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 02:56:06 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #37 -: Юли 28, 2014, 07:47:42 am »
Далавера е да не се стига до там, умните мъже почти не пробват

Но малко такива са останали, както и умни жени де.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #38 -: Юли 28, 2014, 09:41:48 am »
Защо астрологията е избрала 11-ти дом за втори или трети брак ,според различните източници,а не за 1-ви ,щом е възможно приятелството между мъж и жена хетеро ?!?  Хм,интересно ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #39 -: Август 05, 2014, 11:07:42 am »
Аз съм забелязала, че зависи от мен как ще ме възприемат мъжете около мен. Ако показвам женствената си същност и наблягам на флиртуването, веднага започват да ми отговарят в същия дух. Но ако контактувам с тях като с равни, мога без проблем да създавам приятелства с мъже и да спускам една невидима бариера. Дори ако те се опитват да флиртуват, аз умея така да извъртя нещата, че да изглежда като приятелски разговор и продължавам да поддържам дистанция.
Имам доста силен марс и чувствам, че контактите с мъже са ми много по-лесни от тези с жените. Като цяло при мен приятелите са с голям приоритет (Слънце и Луна в 11 дом), имам няколко много добри приятелки от най-различни етапи в живота ми. Просто се грижа и поддържам приятелствата си. Винаги намирам време за тях, звъня им да ги чуя как са, а не за поредната услуга и съответно получавам същото от тях.  Умея да се адаптирам спрямо хората като цяло. Отдавам го на близнашкия си асцендент. А същият този асцендент определено бива привлечен най-вече от интелект и споделяне. ;)
Serve, love, give

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #40 -: Август 09, 2014, 09:29:09 am »
Хубава тема се е заформила. Може, но в общия случай мъжът трябва да възприема жената несексуално — да му допада във всички други отношения, но да не мисли как изглежда без дрехи :) Вече който има близнашки акценти и красивият ум му стига — околните да си опичат акъла :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #41 -: Септември 27, 2014, 12:22:40 pm »
Приятелството мъж/жена за мен е възможно само,ако той е беден или равен по доходи и статус на мен.Иначе не!  :043: :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #42 -: Септември 27, 2014, 12:35:25 pm »
При срещите си с мъже винаги ги поставям в една от двете графи: приятел или сексуален обект. Досега никой не е успял да премине от едната графа в другата  :012:. Тези в категория приятели никога не съм гледала като на сексуални обекти, но за сметка на това съм можела да поддържам приятелски отношения с тях и то без ревности от страна на половинките им. Някак жените им ме приемаха като мъж в женско тяло и хич и не ми обръщаха внимание, защото си засядахме с пичовете да си фиркаме и да си говорим и понеже съм наследила от татю си да нося много на алкохол и обикновено аз им прибирах мъжете по къщята, че те не можеха и на краката си да стоят...  :043: :043: :043:  И обикновено мизерниците ниедни като изневеряваха някъде и после лъжеха половинките си, че сме били заедно и онези па се връзваха и аз се чувствах много некомфортно от това  :017:...

Така че да, била съм приятел с много мъже без задни мисли нито от моя страна, нито от тяхна. И честно казано с един мъж мога да се разбера много по-добре от някоя жена, защото мъжете са простички същества и си казват каквото мислят, а женурята все имат нещо друго в предвид, все нещо трябва да гадаеш тюююююююююю то няма оправия с тях...  :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #43 -: Септември 27, 2014, 01:03:52 pm »
Често онези с по-висок статус и доходи от моите автоматично ми стават сексуални обекти.Парите са ми афродизиак.  :043: :043: Така,че с тях не мога да съм приятелка-те не са ми равни по Уран.  :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възможно ли е приятелство мъж-жена
« Отговор #44 -: Септември 27, 2014, 01:16:52 pm »
Парите са ми афродизиак.  :043: :043:

Проявление на силна, но невидима Венера  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui