Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 621992 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4410 -: Юли 11, 2018, 04:41:10 pm »
Аз имам колода от грозничките-льже маже, не го бръсна за слива. Е не винаги, но и аз му задавам философски въпроси на тях им разбирам ссмисъла,на другит тц  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4411 -: Юли 11, 2018, 04:54:20 pm »
За празно философстване си взех колода Ошо Дзен, но нещо не ми се получава.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4412 -: Юли 11, 2018, 05:03:32 pm »
Аз го харесвах много ,най-много, но откакто се отвратих от Ошо не го фаворитизирам . От обща култура имам едно райт, руни муни и няколко махал-а. Вятър и мъгла ,ако метна един боб с айрян утайка по -пророческо ще е  :012:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4413 -: Юли 11, 2018, 05:08:53 pm »
Моето Таро е втора употреба от незнаен собственик и май съм в нарушение с това.Така се бях запалила преди двадесет години от гаданията на съседката, че реших да го имам незабавно и с триста зора открих това.
Вероятно носи нечия кофти чужда енергия, но вече почти не го ползвам.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4414 -: Юли 11, 2018, 05:18:48 pm »
По принцип и нови колоди се очистват, прави се подготовка за работа. И периодично се чисти, след като се понатрупат гледанки. Не спазвам такива ритуали, моето просто отлежава, давам му почивка. Но аз и рядко го ползвам, не ми се занимава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4415 -: Юли 11, 2018, 05:22:17 pm »
Основното, когато се тълкуват карти на друг човек, е да се свържеш с неговата енергия. А това става става само като медитираш над колодата и размесваш собственоръчно тестето както и докогато решиш. Това ти настройва антената на неговата честота. Когато човек тегли собственоръчно, от първа ръка, ти дава директен достъп до неговият предавател.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4416 -: Юли 11, 2018, 05:33:58 pm »
Аз си знам късмета  ;D
А Колесницата може и да е някоя каручка, тук при нас още минават такива. От интегрираните.  :lol_hitting:
:043: :043: :043:
Добре, че в Пловдив ги спряха такива. Сега минават по-културно, с бусчета, и с мегафон надуват ушите на хората за "печки, перални, бооойлери".  :012: :012: :012: :012: :012: :012: :012:

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4417 -: Юли 11, 2018, 05:49:33 pm »
Аз не съм се отказала да тълкувам. Никъде не съм писала - да гледам, а да тълкувам, както се практикува във Таро форумите !
А пък ако гледам на някой ми се ще да са сериозни въпроси, от които човек наистина има нужда.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4418 -: Юли 11, 2018, 05:59:51 pm »
С Ошо Дзен не ми потръгна, доста се различава от класическото Таро. Повече ми прилича на нещо средно между Таро и Ленорман, а последното въобще не ми е познато като система и не ме влече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4419 -: Юли 11, 2018, 06:08:20 pm »
Аз не откривам никаква връзка му Ошо Дзен Таро и Ленорман -само по по-живописните картинки .Ленорман ми изглеждаше по -конкретно, не така витиевато предсказание като таротата .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4420 -: Юли 11, 2018, 06:13:08 pm »
Не знам, направих асоциация, защото за мен Ленорман е твърде абстрактно някак. И Ошо Дзен ми изглежда такова. С класическите колоди не срещам проблем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4421 -: Юли 11, 2018, 06:13:19 pm »
Аз пък имам много колоди и всичките са много интересни, но основно гледам с Таро, Ленорман, Обикновени карти и Циганско Таро.
Циганските оракули - 36 и 52 карти са ми много неточни и нямам доверие.
Ангелски оракул ползвам за отчаяни ситуации, когато хората имат нужда от подкрепа, много добре действа. Те също са точни.
Ползвам Египтски оракул който също е точен, но ако не се ползва често и Мадам Ендора, те също са точни.
Имам Вещерско Таро, но те са с някакви други знчения, а не ми се учат още 78 карти.
Ползвам редовно подредба с 5 карти, Келтски Кръст и една подредба за двойки, която е нечовешки точна !
Тази за двойките ще я постна в Ленорман след малко.
Избягвам 3 карти с отговори Да/Не, защото там Таро работи по съвсем различен начин от нормалните си значения и ми е много трудно да прогнозирам. Ако някой знае за 3 карти и въпросите - да/не, знае за какво говоря. Поради тази причина избягвам 3те карти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4422 -: Юли 11, 2018, 06:18:39 pm »
За мен трите карти са бърз вариант.
За една пълноценна подредба е нужно повече време да се подреди и да се разтълкува. Не разполагам с такъв ресурс, особено за непознати. Това е много сериозно отдаване на енергия, вече не се занимавам с едностранчиви каузи. Затова остава вариантът с по 3 карти, ако все пак реша да се ангажирам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4423 -: Юли 11, 2018, 06:27:51 pm »
А когато се пита за здравословен проблем със съмнения за нещо по- сериозно, кои карти се използват?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4424 -: Юли 11, 2018, 06:32:15 pm »
А когато се пита за здравословен проблем със съмнения за нещо по- сериозно, кои карти се използват?

Може да се разгледа с Таро, но се реди подредба. Има подредби, свързани със здравословно състояние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui