Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327533 пъти)

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #1530 -: Август 18, 2018, 02:29:56 pm »
А реално получи ли нещо?
Да, HR-та ми каза по тел брутна сума, и за това имах по-високи очаквания, не знаех, че е било бруто.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1531 -: Август 18, 2018, 02:46:33 pm »
Пак е нещо, честито!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1532 -: Август 23, 2018, 02:51:21 pm »
Поканиха ме днес на интервю за работа с фирма X? За самата фирма прочетох много негативни неща, затова реших да попитам коректен работодател ли са и плащат ли добре на служителите си?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1533 -: Август 23, 2018, 03:24:29 pm »
Чудя се дали този хорар не е отражение на твоите финансови страхове.
Не е като фирмата да няма пари, но според мен не са съвсем коректни. И би могъл да имаш някакви недоразумения с тях.
Формално са те одобрили, но единият ти сигнификатор е неблагоприятно поставен, другият тъкмо е излязъл от своята обител /място на сила/. Луната върви към съвпад с ретро Марс, но това не е благоприятен аспект. Така завършва ситуацията. Според мен, когато отидеш на интервюто и се стигне до преговори за твоята заплата, нещата биха могли да ти се изяснят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1534 -: Август 23, 2018, 03:26:55 pm »
Благодаря ти много, Лили!
Те много фирми имат пари, въпросът е дали ги дават и на служителите.
После ще дам ОВ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1535 -: Август 23, 2018, 03:30:54 pm »
Те много фирми имат пари, въпросът е дали ги дават и на служителите.

Това е масова практика, същия проблем имам и с директни клиенти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1536 -: Август 23, 2018, 04:16:11 pm »
Поканиха ме днес на интервю за работа с фирма X? За самата фирма прочетох много негативни неща, затова реших да попитам коректен работодател ли са и плащат ли добре на служителите си?
Фирмата гледам по Меркурий У7, а нейните пари са представени от Луна в заточение в Козирог, така че не са цъфнали и вързали финансово, иначе държат на доброто си име.
Интервю ще има, ще си затруднен в представянето ( и двата ти У3 са ретро), може след това да ти се обадят, но едва ли ще се присъединиш към тази фирма, с предстоящ квадрат между вашите У1.
« Последна редакция: Август 23, 2018, 04:22:13 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1537 -: Август 23, 2018, 04:18:20 pm »
Благодаря много, Акрукс!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1538 -: Август 23, 2018, 05:37:01 pm »
Бях на интервюто, проведе се в близкото кафене до нас всъщност. Работата се оказа обаче в доста далечен офис, човекът ми обясни за какво става дума, а аз мисля, че се представих добре при него. Той ми каза до другата сряда да му се обадя дали съм готов да започна обучение, което щяло да трае 1 месец и след това има тест, който определял дали човек може да започне работа там. Става дума за работа в офис на известна куриерска фирма, обаче този човекът, който ме интервюира, всъщност е взел няколко обекта на франчайз и си наема хора (по-скоро искал да попълни някаква липса във въпросния офис, за който ми спомена, обаче не каза за колко време му трябва човек). За заплащането каза, че било в началото близо до минималното плюс бонус, после растяло с течение на времето.
Това е засега.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1539 -: Август 23, 2018, 05:44:35 pm »
Ще стискаме палци тогава. Звучи ми по-добре от Лафка, а и работата е по-динамична.
Еконт вече е франчайз и има доста обекти. И в нашия град има доста такива обяви, уж за офис сътрудници. И обикновено в обявите пишат добри заплати на фона на масовата заплата за Варна, която е около 600 лв.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1540 -: Август 23, 2018, 05:49:03 pm »
Бях на интервюто, проведе се в близкото кафене до нас всъщност. Работата се оказа обаче в доста далечен офис, човекът ми обясни за какво става дума, а аз мисля, че се представих добре при него. Той ми каза до другата сряда да му се обадя дали съм готов да започна обучение, което щяло да трае 1 месец и след това има тест, който определял дали човек може да започне работа там.
Може би това показват ретро Уран У3 и ретро Сатурн У3 в хорара, че е нужно обучение по 3д, което забавя кандидатсването, а не както писах, че ще си затруднен при интервюто.
 И пак зависиш от този с франчайза, а не конкретно от фирмата- в някои офиси гледам от години работят едни и същи хора, а в други има текучество. И там няма да можеш да цъкаш в астрофорумите докато си на работа, както в лафката  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1541 -: Август 23, 2018, 09:16:51 pm »
Благодаря ви!
Не бих цъкал из астрофорума, а и да исках, няма как, понеже на лафка ползвах таблета на колегата, който ми беше дал временно да ползвам.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1542 -: Август 23, 2018, 10:46:27 pm »
С хорарите за работа нямам никакъв опит затова по този въпрос разчитам само на насоки от вас.
Въпросът е: Ще замина ли да работя в чужбина до края на годината? Добре ли ще съм извън България?

За да помогна за разглеждането на картата уточнявам, че в момента си имам работа. Не съм кандидатствала за конкретна работа в чужбина, но имам предвид конкретна държава (евентуално - не държа да е точно там).
Мотивите ми за заминаване не са кариера или развитие. Причина за желанието ми са разочарования от близки и не чак толкова близки колеги/приятели и познати.
Ще е супер, ако мога да се махна от всичко и да оползотворя бягството като изкарам повече пари.
Също се замислям за трайно установяване в чужбина, ако съм добре там.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #1543 -: Август 23, 2018, 11:39:07 pm »
Според картата излиза, че засега ще си останеш на настоящата работа и за съжаление, и в нашата страна. Луната ще направи квадрат с У11, така че нова работа засега не се очертава, но не се отчайвай. Не само ти мислиш така, а може догодина да имаш нов късмет и да ти се уредят нещата!
Възможно ли е засега да те спрат липсата на достатъчно пари за заминаване?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1544 -: Август 23, 2018, 11:45:17 pm »
Благодаря, Веско!
Не, няма какво да ме спре. Мога да замина буквално още утре.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.