Автор Тема: Прочит на наталната карта  (Прочетена 30745 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #135 -: Юни 16, 2013, 12:01:34 am »
Толкова много точки откъде му идват на Сатурн? Рецепция с Нептун- да , акцидентални достойнства има, но есенциални от кое му изкарва ? Даже някъде пишат ,че  Сатурн в Риби е във вражда, което е близко да се помисли. Явно аз не му разглеждам и декана така.

Деканът му служи само като оправдание да не бъде елиминиран поради собствена "неработоспособност"  :). Многото точки идват от факта, че владее двете светила по домицил, асцендента и парс фортуна като екзалтатор, тригонократор и по терма, владее пренаталната сизигия по триплицитет и деканат. Получава точки от мястото си по дом и като господар на деня, но може да спечели и без последните две - толкова е категоричен като есенциален господар. Ако го елиминирам, следващият по сила е Меркурий, но той няма сила на асцендента и точките му са предимно от триплицитети. 
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 12:36:42 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #136 -: Юни 16, 2013, 12:09:29 am »
Еха, благодаря за разбора.  Това дава отговор на въпроса.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #137 -: Юни 16, 2013, 01:08:49 am »
Действайки по своята анима -  типичните женски планети Луна и Венера, момичето се чувства неспокойно да изрази това, което наистина иска и се опитва да действа по заобиколни начини, преазстраховайки и прикривайки се, използвайки осъзнатостта за своят чар и сексуално- магнетично въздействие дори и в изяви на сцена. Тя би казала сама за себе си,че харесва "първо много мисли, после действай", но затъмняването на  собствените принципи, по модела опияти или среди, в които се стимулира безгрижно- разпуснатото -откачено дори поведение също не са и чужди.
Не мисля, че става дума за затъмняване на собствените принципи, тоест тези "пропадания" едва ли са автентични - и опиатите, и разпуснатостта са поза, май доста характерна за дебилитирани Луни и Венери. Не смятам, че наистина губи контрол, по-скоро тества и обира реакциите на средата :).
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #138 -: Юни 16, 2013, 08:54:44 am »
Действайки по своята анима -  типичните женски планети Луна и Венера, момичето се чувства неспокойно да изрази това, което наистина иска и се опитва да действа по заобиколни начини, преазстраховайки и прикривайки се, използвайки осъзнатостта за своят чар и сексуално- магнетично въздействие дори и в изяви на сцена. Тя би казала сама за себе си,че харесва "първо много мисли, после действай", но затъмняването на  собствените принципи, по модела опияти или среди, в които се стимулира безгрижно- разпуснатото -откачено дори поведение също не са и чужди.
Не мисля, че става дума за затъмняване на собствените принципи, тоест тези "пропадания" едва ли са автентични - и опиатите, и разпуснатостта са поза, май доста характерна за дебилитирани Луни и Венери. Не смятам, че наистина губи контрол, по-скоро тества и обира реакциите на средата :).

Това, което казваш е вярно, защото реакцията на средата/ публиката е много важна за нея и тя през последните години, в които се намира във своеобразен венерин период от растежа /14-21-/ учение за връзките, раждане на аза, тя е тествала в действителност - как, къде и кога действа собственият и чар. И например, намирайки се в среда , която стимулира отпускането и откаченото поведение до превеждане в състояние на невменяемост, тя тества как би блеснала  :D - каква реакция би идала "публиката", на сцената до колкото имам информация също са се случвали тези тестове, тя бяга от"посредственото" -опасността да не бъде забелязана към нещо неприлично и според самата нея, затова казвам,че според моите въжделения за въпитание и морал - затъмнението на принципите не се изключва от коментара, защото тя прави компромис- докъде съзнателен е друг въпрос , но тя влиза в компромиси със свои принципи, за да види докъде може да обере погледи, овации- естествено, за да се почувства добре и силна със своята женственост. Макар че някои от нещата, които пее -средата и адмирира да изкривява по този начин - едва ли биха спечелили конкурса по женственост.
Важното е, че доминантата беше определена и ме убеди. Аз общувам с доста Сатурнови типажи, но явно Сатурн в Риби внася различни нюанси.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #139 -: Юни 16, 2013, 10:32:50 am »
Дияна, искам да те питам още какво ще кажеш за силата на Юпитер в тази карта. Той също есенциално би трябвало да си взима точките по -триплицит, терм, декан, управление и като прибавим и по- модерният акцент за фокална планета, също би трябвало да се засили важността му . В тази карта само Асц и Юпитер са в мъжки знаци.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #140 -: Юни 16, 2013, 11:19:29 pm »
Според вас коя планета е с доминиращо влияние в тази карта. Колебаех се  за Сатурн като управител на Слънце и Луна и в рецепция с Нептун, но Юпитер, който есенциално  е много силен- свой знак, терм, триплицитет и декан. Акцидентални също има. Фокален е по тао- квадрата, има по градус секстил към Ац и съвпад към Плутон макар и в  друг знак.
И Венера, която е в свой дом, двойно оцветена от Плутон и получава сила от диспозитора си, макар и в заточение е управител на асцендента.
От друга страна  4 дом е единственият кардинално зает и си мисля, че това Слънце близо до IC и в най- близък аспект към Ац също може да е доста активно.
Във видимото проявление  това е личност, при която проблемите по заточенията на венера и луна са очевидни. Привличане на да кажем" неподходящи" хора - привлича се от хора, които сякаш тя трябва да "ремонтира" и в тях има едно нещо "беличко", за което тя се хваща. То ясно, че в партньорския контекст всеки може да бъде като огледало от друг ъгъл. Друго качество - отмъстителност, силно желание за доказване, силно желание да се държи като много по- възрастна. Дисциплината, авторитетите са проблемни зони, които подсъзнанието атакува и отхвърля като такива. И на житейските сътресения умее да гледа през смях, има оптимистичен поглед към негативното. Заради тези неща си помислих, че това е сатурнова личност, която не желае да се подчинява на дисциплина, родителски, учителски контрол - склонна е към бунтарски изпълнения и действия в стил ''напук".

Ще ми е интересно да  чуя коя планета според вас има най- силна изява в картата.

Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #141 -: Юни 17, 2013, 12:09:52 am »
Дияна, искам да те питам още какво ще кажеш за силата на Юпитер в тази карта. Той също есенциално би трябвало да си взима точките по -триплицит, терм, декан, управление и като прибавим и по- модерният акцент за фокална планета, също би трябвало да се засили важността му . В тази карта само Асц и Юпитер са в мъжки знаци.

Юпитер "си взима" точките, дума да няма, но не държи по точки почти нищо друго важно - с уговорки, разбира се. Държи Сатурн по владение, Слънце и Венера по терма. Не че е малко. Владее трети и шести дом и в зависимост от домовата система може и да се окаже в падащ дом, при всички случаи е в трети знак от асц. Аз бих го държала под око като евентуален определител на професията, както в случая с Марс по-горе. 
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #142 -: Юни 17, 2013, 07:13:19 pm »

Дияна, искам да те питам още какво ще кажеш за силата на Юпитер в тази карта. Той също есенциално би трябвало да си взима точките по -триплицит, терм, декан, управление и като прибавим и по- модерният акцент за фокална планета, също би трябвало да се засили важността му . В тази карта само Асц и Юпитер са в мъжки знаци.

Юпитер "си взима" точките, дума да няма, но не държи по точки почти нищо друго важно - с уговорки, разбира се. Държи Сатурн по владение, Слънце и Венера по терма. Не че е малко. Владее трети и шести дом и в зависимост от домовата система може и да се окаже в падащ дом, при всички случаи е в трети знак от асц. Аз бих го държала под око като евентуален определител на професията, както в случая с Марс по-горе. 
И на мен ми се набиха на очи в тази карта - първо Юпитер и Сатурн, че имат и връзка. Усещам повече Юпитер в 3ти дом. Като имам съмнения изпробвам различни домови системи, за да видя по навътре в предходния ли ще е или вече на купсидата, но в случая усещам и по личността - темите по 3дом са и също много силно изразени.

Изхождайки от конкретния случай на тази карта искам да поставя и един по - общ въпрос: Кои фактори в наталната карта най- значимо дават сведение за Предаността. Тя , разбира се- предаността, може да бъде и въпрос на гледна точка - както биха казали "урановите" ми приятели, които са изключително предани, но към своя кодекс :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #143 -: Юни 17, 2013, 07:32:01 pm »
Марс.

В една книжка, в която има кратко тълкувание за модела купа, какъвто е и в случая, също се казва, че първата планета минала Ац- в случая - Марс - показва най- често използваните енергии за удовлетворяване потребностите на личността. Другото, което се описва за тази конфигурация е,че личността се опитва да изглежда самодостатъчна, което не е чуждо на Козирожките стелиуми, а подкрепя дори същото и същевременно личността се опитва да преуспява в незаети области, особено знака и дома, които са в опозиция на срединната точка на купата. В случая има Тао- квадрат- срещуположна точка е Близнаци-  интересно, че баща и партньорите, от които се привлича тъкмо там и затварят голям квадрат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #144 -: Юни 17, 2013, 09:01:24 pm »
Марс.

В една книжка, в която има кратко тълкувание за модела купа, какъвто е и в случая, също се казва, че първата планета минала Ац- в случая - Марс - показва най- често използваните енергии за удовлетворяване потребностите на личността. Другото, което се описва за тази конфигурация е,че личността се опитва да изглежда самодостатъчна, което не е чуждо на Козирожките стелиуми, а подкрепя дори същото и същевременно личността се опитва да преуспява в незаети области, особено знака и дома, които са в опозиция на срединната точка на купата. В случая има Тао- квадрат- срещуположна точка е Близнаци-  интересно, че баща и партньорите, от които се привлича тъкмо там и затварят голям квадрат.

Друго ми направи впечатление в картата ,затова посочих Марс -много силен стелиум,новолунна карта ,ДСЦ в Овен ,СЛВ в Скорпион ,карта на жена ....
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #145 -: Юни 19, 2013, 09:43:24 pm »
Преди малко приключих дълъг телефонен разговор с чужбинската ми сестра, която от няколко часа е в Бг.
Тр. Луна в 4 натален дом. Тр. Юпитер и Слънце на К12.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #146 -: Юни 19, 2013, 09:48:56 pm »
Преди малко приключих дълъг телефонен разговор с чужбинската ми сестра, която от няколко часа е в Бг.
Тр. Луна в 4 натален дом. Тр. Юпитер и Слънце на К12.

Неприятен?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #147 -: Юни 19, 2013, 09:51:07 pm »
Преди малко приключих дълъг телефонен разговор с чужбинската ми сестра, която от няколко часа е в Бг.
Тр. Луна в 4 натален дом. Тр. Юпитер и Слънце на К12.

Неприятен?

Френдли. :) Тя претърпя наскоро операция в Канада.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #148 -: Юни 19, 2013, 09:53:37 pm »
Френдли. :) Тя претърпя наскоро операция в Канада.

Не знам колко сте близки - но й пожелавам бързо да се оправя, дано да няма дял мунданната квадратура в операцията

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прочит на наталната карта
« Отговор #149 -: Май 09, 2021, 09:58:27 am »
Нека съживим тази интересна и полезна тема - поставям своята карта:


Според някои американски астролози,равнодомната система(whole signs) е по-точна. Само че на мен ми е трудно да прочета какво пише в картата,Сатурн ли е най-важният тук? Трудностите,които дава в обществения живот?
Или Меркурий като Управител На Асц и Четвърти дом - в Шести дом? Шести дом за мен е ключов като че ли - служене,служене и пак служене,така ли? Дом на Девата,а на Куспидата му Скорпион,тоест служене със Скорпионов привкус - силово,магнетично,хирургическо..??
Ами Управителят(Сатурн) на Осми Дом(Козирог) в Девети Дом(Водолей) - Образование по Осмодомните теми,тоест пак Скорпионски теми? Не знам.. Трудно ми е.

« Последна редакция: Юни 05, 2021, 05:49:24 pm от Ali_Lun »