Автор Тема: Домашни отношения  (Прочетена 14136 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни отношения
« Отговор #30 -: Юни 11, 2013, 10:30:50 pm »
Ако в натала има аспекти на Уран ,особено твърди към Светилата ,упр на АСЦ и самият АСЦ и на 21 г,и на 38-42 г все е иха -иху ,но на"по-голямото число"всичко е умножено по 2 ,и във веселия ,и в тъжния вариант. :)
на твърдите аспекти на уран, заради твърдото е оле, не иху-това от опит за въпросните възрасти... 8)

 ;D ;D ;D

Това много ми хареса .Аз съм и "оле", и "иху" ,че даже и "оха" -локализацията да не забравяме все пак . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Домашни отношения
« Отговор #31 -: Юни 11, 2013, 11:06:02 pm »
Ако в натала има аспекти на Уран ,особено твърди към Светилата ,упр на АСЦ и самият АСЦ и на 21 г,и на 38-42 г все е иха -иху ,но на"по-голямото число"всичко е умножено по 2 ,и във веселия ,и в тъжния вариант. :)

Аз имам секстил към асцендента, да го отчета ли? :D Тригонът към Слънце, което е У1, не го броя- много е неточен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни отношения
« Отговор #32 -: Юни 11, 2013, 11:26:07 pm »
Всичко на Уран се брои ,даже и полусекстила .Това че аспекта е секстил ,не намалява ускорението ,лудостта на Уран ,но можеш  да гледаш на случващото се около теб и в момент на криза като на възможност и да приемаш по-леко периода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Домашни отношения
« Отговор #33 -: Юни 11, 2013, 11:40:58 pm »
Всичко на Уран се брои ,даже и полусекстила .Това че аспекта е секстил ,не намалява ускорението ,лудостта на Уран ,но можеш  да гледаш на случващото се около теб и в момент на криза като на възможност и да приемаш по-леко периода. :)

Нещо не съм в кондиция.
За натални аспекти говорим, нали?
Транзитите на Уран при мен са или драматични, или-нищо, което е по-добре. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни отношения
« Отговор #34 -: Юни 11, 2013, 11:46:17 pm »
Всичко на Уран се брои ,даже и полусекстила .Това че аспекта е секстил ,не намалява ускорението ,лудостта на Уран ,но можеш  да гледаш на случващото се около теб и в момент на криза като на възможност и да приемаш по-леко периода. :)

Нещо не съм в кондиция.
За натални аспекти говорим, нали?
Транзитите на Уран при мен са или драматични, или-нищо, което е по-добре. :)

Да,за натални :)
Щом си ги усетила като "нищо" потвърждават горе-написаното един път ,а за да е имало драма при транзит на Уран трябва да е засегнал нещо  водно, ИЦ ,Луна ,К5  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни отношения
« Отговор #35 -: Юни 12, 2013, 12:46:52 am »
Уран ми аспректира Асцендента, Слънцето, Венера, Марс, че и към  Луна/Плутон има полуквадрат. Ама хич не ми е иху-аху живота  ;D

Животът ти не зависи от Уран или от някоя друга планета ,а от теб и ред други обстоятелства.Уран в случая (него дискутираме) му придава някаква специфична за него окраска ,а сега дали ти ще гледаш на нея като "иху-аху " вече зависи (астрологически ) от аспектите ,в кои домове се случват ,въобще какъв ти е темперамента.Ако имаш акцент в натала вода/зема ,разбира се ,че няма да гледаш на Уран като "иху-аху" ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Домашни отношения
« Отговор #36 -: Юни 12, 2013, 02:08:44 pm »
...Zashtoto horata ne se promenqt  ;) ;)
Promenqt si ednistveno otnoshenieto kym zaobikalqshtoto gi-nqkoi go priemat (smirenie) ,drugi ne (agresiq),treti se adaptirvat (uspelite),chetvyrti iskat "smqna " na syshoto (4-ti km ) i taka ...
1-vi dom ,znak ,planeti aspekti pokazvat tova.

Domashni otnosheniq-4-ti,luna,Rak ",planeti ,aspekti v/kym syshtite +3/1-7/11 -ti domove ,Venera .

Horata se karat pomejdu si 1-4 (Mars /Luna ) ,za da mogat da se prenastroqt (kvadratura) kym opoznavane 1-7 (Mars-Venera) chrez konfrontaciq (opoziciq) dokazvajki se edin na drug Mars/Saturn ,kolko sa znachimi ambiciite im 1-10 ,kato naprqgat (kvadratura) otnosheniqta ,do stepen nujda ot stabilnost Saturn /Luna (4-10) ,za uravnovesqvane na balansa(opoziciq) chrez toleratnost,osyznavane 7-1 (Venera-Mars) ,nastrojvajki se (kvadrat) delikatno Venera-Luna za domasni otnoshneiq 7-4,zavyrshvajki dinamichno 4-1 (kvadrat) sys syuz (syvpad)Mars . :)

Това е много хубаво казано.
Интересно е,че изречението "Хората не се променят или вариациите му Аз/ Ти / еди кой си не се променя/ няма да се промени и други такива могат да бъдат изречени по най- различни начини -  с чувство за безнадеждност, безчувствено/ апатично, развълнувано - че нещо си е същото.../ той/ тя не се променя - още се радва на закуска в леглото и харесва да го/ я глезят :)/  , може да бъде изречено епично / той/... си остана същият- има стоицизъм устоя/, може да бъде изречено мелодраматично или безгласно и по още какви ли не начини отразяващи гамата на чувствата. Последният път като го чух това изречение изразяваше едно обвинително / безпомощно състояние на пренаранена женска луна в 7 дом, която хем се вживява в ролята на майка и иска да се скара по моделът майка- син на партньорът си, че не се променя , хем знае, че тя самата не би искала да се промени точно там по лунните неща и е настрънала най- вече от това,че някои неща не остават същите и я заплашват да трябва и тя да пренарежда себе си./

Така употребена "промяната" става доста относителна ...величина. ;)
Кой носи промените?  - Уран ,Нептун ,Плутон
Какво променят ?- Отношението ни към всичко ,онова до което се докоснат ,а те докосват планети ,точки и вече гледаме на същото /и по друг начин.
Но нито един от "Тримата мускетари" не може да ни промени същността,потенциала/талантите,разум,емоции и т.н.

Замислял ли си се ,какво влагат хората в израза :"Много си се променил/а?"  :)

Да, тези трите планети променят отношението. И когато се каже за някого, че много се е променил също може да се има в предвид това - че има нови гледни точки. Но интересно дали някой е способен да забележи или оцени растежът/ промяната/ у друг, ако той самият не е напреднал. "Много си се променил" също може да бъде изказано в цялата палитра от чувства. Когато един човек е свикнал да вижда друг в определена светлина, изразяващ по- често определени качества и после види как изразява други, го има това. Също може да му бъде тъжно на някого, който е фиксирал, че проявите на друг човек ще бъдат все такива, каквито са се запечатили в съзнанието му.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Домашни отношения
« Отговор #37 -: Юни 12, 2013, 02:15:11 pm »
Но интересно дали някой е способен да забележи или оцени растежът/ промяната/ у друг, ако той самият не е напреднал.

Бих казала, че този някой трудно би забелязал такава промяна.

Дори имам наблюдения върху индивиди, които имат навика да дават занижена оценка на други хора, които са по-напреднали духовно от тях, защото те самите не са в състояние да оценят адекватно какъв човек стои насреща, нито какви са вътрешните му качества. Всъщност те си имат оценъчна скала, но оценяват по други критерии, по-тесногръди и елементарни. На мен лично най-елементарните хора са ми давали най-ниска оценка.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Домашни отношения
« Отговор #38 -: Юни 12, 2013, 02:24:33 pm »
Гледаш къде е акцента на транзити върху съответни карти и според това какви са аспектите можеш да забележиш и прецениш.Всеки по някакъв начин напредва ,отскача от първоначалната си позиция ,с тази разлика че не всички имаме еднакъв старт.При сходни такива промяната е забележима и оценена,ако в същия момент са активирани АСЦ/Венера,а как ще гледаш ти,зависи  къде си стъпил -ъглово,оттам и гледната точка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Домашни отношения
« Отговор #39 -: Юни 12, 2013, 02:39:25 pm »
Но интересно дали някой е способен да забележи или оцени растежът/ промяната/ у друг, ако той самият не е напреднал.

Бих казала, че този някой трудно би забелязал такава промяна.

Дори имам наблюдения върху индивиди, които имат навика да дават занижена оценка на други хора, които са по-напреднали духовно от тях, защото те самите не са в състояние да оценят адекватно какъв човек стои насреща, нито какви са вътрешните му качества. Всъщност те си имат оценъчна скала, но оценяват по други критерии, по-тесногръди и елементарни. На мен лично най-елементарните хора са ми давали най-ниска оценка.





Точно така. Верни са наблюденията, на много хора се случва така. И авторите, които  правят разни разграничения за нива на съзнание и други такива също прокарват тази идея, че в контакта между хора  с отчетливо проявени дистанции в нивата,  те не се оценяват добре по между си. Как един по- инстинктивен ще оцени , ако друг му разкаже, че не е изконсумирал нещо като е имал възможност  :D