Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198265 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1170 -: Ноември 16, 2018, 12:23:16 am »
Като каза така - транзитният е в точен съвпад с нат. Нептун в 5ти. И пак не го стоплям.
Меркурий управлява 3ти и 11 дом...
  Меркурий, 3д и К3 по дирекция или транзити гледай при такива случки, свързано е с движението и превозните средства, Нептун те е разсеял по време на движение

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1171 -: Ноември 16, 2018, 12:53:25 am »
Наскоро започнах да се занимавам с няколко проекта по уранови дейности. Голям ентусиазъм ме обзе, но нямах особени очаквания от към заплащане. Казах си ... и да не ми платят, поне ми е приятно. Но, днес получих първото постъпление. Безкрайно съм изненадана, като гръм от ясно небе ми дойде. А тъкмо меракът ми взе да минава. По транзити тр.Марс в секстил с нат.Слънце (У6 в 10 дом), тр.Уран в тригон а с нат.Слънце и дирекция на Уран в опозиция на нат.Марс. Тр. Юпитер в тригон с нат.Сатурн (Сатурн ми е управител на период по фирдар, а Юпитер подуправител). Тр. Меркурий в съвпад с нат.Нептун (връх на хвърчилото ми - активирано в момента).
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1172 -: Ноември 16, 2018, 06:36:10 am »
Сафо, защо пък Меркурий?

Като каза така - транзитният е в точен съвпад с нат. Нептун в 5ти. И пак не го стоплям.
Меркурий управлява 3ти и 11 дом...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1173 -: Ноември 16, 2018, 09:08:11 am »
Лина, Марс беше анаретен тези дни в аспект с Уран, а Луната задвижи проявата. Ти си с Марс на АСЦ, а транзитния в периода е в 8-ми дом- има инциденти, но оцеляваш, нали ? :) Първи у 8 по натал е съвпад Марс, втори у 8 опозиция Венера, и в момента и двата са ретро и в опозиция. Ти си склонна да привличаш такива ситуации, но благодарение на това, че Марс, Венера, Сатурн, Уран са ъглови, а Венера и есенциално силна, няма да е така зле проявата по 8-ми дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1174 -: Ноември 16, 2018, 10:42:57 am »
Благодаря, момичета!  :-*

Рени, не бях осмисляла това положение на картата ми и факта, че имам предразположеност към такива ситуации.
Ще съм нащрек, че то най-голямата агресия точно по улиците се сипе, а мен това ме кара да се бунтувам и може и боя да си изям някой път.

Алена, браво! Стискам ти палци! Само така! :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1175 -: Май 08, 2019, 11:06:52 pm »
Вдигам темата, тъй като съм на прага на Уранова опозиция. Напоследък не отделям много време за астрология. Преди ми беше ежедневие, сега малко по-отгоре, но не и без задълбочаване. Погледнах кога е първият точен аспект - 4 юли, и реших да видя какво се случва около датата по транзити, прогресии и дирекции. Оказа се малко по-напечено, отколкото очаквах :) Не се опитвам да предвидя нещата, особено пък по Уран, но ще се радвам и на Вашето мнение. Прилагам карти с 1.) транзити и 2.) с дирекции и прогресии, и кратък опис на набелязаното.


Транзити:



1. Уранова опозиция.
2. Венера опозиция Слънце - анаретни
3. Слънце квадрат Плутон
4. Марс, Меркурий и Луна в съвпад със Сатурн
5. р.Юпитер тригон Юпитер
6. р.Сатурн и ЮЛВ секстил Венера
7. р.Нептун тригон Венера

Дирекции:



1. Уран опозиция Марс
2. Сатурн на ДС
3. Ингрес на оста АС/ДС в Телец/Скорпион
4. Слънце секстил Юпитер

По прогресии:

1. Луната е в 1 дом, в последни градуси на Риби, предстои ингрес в Овен през ноември.
2. Меркурий тръгва директен през септември

По фирдар управители на периода - Сатурн/Марс (от февруари).
Профекц. АС - Марс (Скорпион).
В солара - сол. Слънце  е в 4 дом с най-точен аспект от сол. Уран.

Изглежда няма да мине без събития. Родителите ми са добре, семейството също. Промени са вероятни на работа - смяна на собствеността на фирмата, на ръководството, нови договори, да остана на работа, да съм на борсата .... Всичко е възможно. Все пак с толкова участие на Уран и Марс ... сметките са леко неуместни ...
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1176 -: Май 08, 2019, 11:31:01 pm »
Алена,без да се задълбочавам в картите,при мен Уран е в 5ти дом,опозицията му беше в 11 дом,овен.Шокиращи за мен събития по тези домове.Това са на мъжа ми 5,11 също.Приятелка се разведе неочаквано,приятел се разболя,претърпя операция и едва оцеля.До края на живота си ще е на диети и лекарства.При мен -групи,организации за малко да ме съсипят емоционално.Любов.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1177 -: Май 08, 2019, 11:41:56 pm »
По оста на домовете си го усетила - най-вече. Моята приятелка също се разведе.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1178 -: Май 09, 2019, 12:32:42 am »
Алена, 2-ри дом, с какво разполагаме и как го ползваме, за да поддържаме живота си, как съхраняваме придобитото, какво ценим. Уран къде е време да въведем реформи, да ускорим чакащото пред прага, да бъдем  естествени в проявите си, да
скъсаме синджира, да експериментираме.Уран идва от 8-ми, а 2-ри е 8-ми от 7-ми, какво от брака ти, което цениш и е съхранено, може да бъде революционализирано; 10-ти от 5-ти , има ли нов живот, в капацитета, талант/проект, които ползваш, така че да ти повлияят по нов начин на доходите, ще бъде ли оценен нов, креативен подход, по който ще изявиш своята уникалност. Ще смутиш ли другия с нестандартните си желания  в интимната област ? Ще настъпи ли анархия в доходите ти, ако не ги ползваш по предназначение ? Разгледай Уран кои домове вижда от 2-ри дом. Щом е втори управител на 12-ти дом, неочаквани загуби, може да те накарат да започнеш да цениш повече това,което имаш или някои твои фантазии, сега неочаквано да се оформят като печеливши идеи. След като тази опозиция е по оста 2/8 ще бъдат засегнати най-силните ти желания и онова, което наистина искаш да имаш, само че няма го имаш по обичайния начин. Обикновено тази опозиция радикално сменя житейска посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1179 -: Май 09, 2019, 06:07:00 pm »
Вдигам темата, тъй като съм на прага на Уранова опозиция. Напоследък не отделям много време за астрология. Преди ми беше ежедневие, сега малко по-отгоре, но не и без задълбочаване. Погледнах кога е първият точен аспект - 4 юли, и реших да видя какво се случва около датата по транзити, прогресии и дирекции. Оказа се малко по-напечено, отколкото очаквах :) Не се опитвам да предвидя нещата, особено пък по Уран, но ще се радвам и на Вашето мнение.
Изглежда няма да мине без събития. Родителите ми са добре, семейството също. Промени са вероятни на работа - смяна на собствеността на фирмата, на ръководството, нови договори, да остана на работа, да съм на борсата .... Всичко е възможно. Все пак с толкова участие на Уран и Марс ... сметките са леко неуместни ...
При теб Уран е У12 в 8д, транзитен Уран ще застане срещу него в опозиция от 2д., ще са засегнати темите на тези домове, Уран може да поразтърси портфейла- във 2д носи неочаквани придобивки и пари, които бързо се харчат.
Също така някои тайни може да излязат наяве, най-неочаквано, и да разрушат моралните ти ценности. Но, като се вземе предвид, че е в знак телец, най-вероятно тази опозиция ще се изяви финансово, заформя Тао със Сатурн, тъй че ще липсва стабилност в тази област.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1180 -: Май 09, 2019, 08:20:44 pm »
Интересно, благодаря Ви. Там е работата, че именно в сферите пари и семейство - имаше преобръщащи събития в изминалата година, и успях да постигна "златната среда". По отношение на парите - изобщо не съм цъфнала и вързала, но ... успях да прогледна за пробойните, осъзнато наложих дисцилина, и я поддържам. Имаше го точно онзи момент на преобръщане ... и продължително стабилизиране с осъзнаване. И в семейството също. Разбира се, не е изключено изневиделица нещо да се случи и да разруши постигнатото.

Наскоро ме поканиха да се включа в един проект в областта - технологии и иновации - това май може да се отнесе по Уран :) Като стана въпрос за креативност - такова ще е участието ми по него, ще ми ангажира и времето и вниманието - може би тук да има нова нишка за развитие.

Синджира - много искам да го скъсам, желанието за промяна е на прага ми. Липсва ми импулса да го направя :)
За загубите да - мога да си загубя работата, а с нея и доходите ...  да се наложи да се свия, както и да сменя посоката.
Пак ще прочета всичко, което се написали :)
« Последна редакция: Май 09, 2019, 08:29:13 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1181 -: Май 09, 2019, 09:33:02 pm »
Много моля, някой да ми каже започнала ли е Урановата опозиция при мен, и ако да, откога?
Гледах в астро-то, опитвах се да пусна транзити, гледах ефемериди и нищо не можах да разбера? :17:


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1182 -: Май 10, 2019, 12:57:17 am »
Много моля, някой да ми каже започнала ли е Урановата опозиция при мен, и ако да, откога?
Гледах в астро-то, опитвах се да пусна транзити, гледах ефемериди и нищо не можах да разбера? :17:
на прага на уранова опозиция си, би трябвало да усещаш влиянието, а скоро да има прояви по нея
точна ще е догодина на 5 юни

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1183 -: Май 10, 2019, 08:42:06 am »
на прага на уранова опозиция си, би трябвало да усещаш влиянието, а скоро да има прояви по нея
точна ще е догодина на 5 юни

Благодаря много за отговора!
На прага значи... Хм... Почвам да се страхувам още от сега. :(
« Последна редакция: Май 10, 2019, 08:43:51 am от Хриспа »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1184 -: Май 10, 2019, 02:21:40 pm »
Благодаря много за отговора!
На прага значи... Хм... Почвам да се страхувам още от сега. :(
И кой каза, че е страшна? Понякога, дори в повечето случаи промените са за добро  :)