Автор Тема: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.  (Прочетена 2473 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Да си отворим една тема за миналите ни животи,кой какво знае,чувства,мисли....В темата за сънища,прочетох коментара на Тери,свързан с предишна инкарнация.
Северен възел,Раху се свързва със сегашният ни живот,а Кету,Южен възел с минали животи.
Имам южен възел в дева,5ти дом,няма точни аспекти с планети в натала,но арабската точка на смъртта е в квадрат с възлите(точен).
Слънцето на сина ми е съвпад с моя Ю.В.
Сънувах нещо много реалистично преди години,когато Нептун активира възлите,в този период започнах да се интересувам от астрология.Бях на консултация при Оксана и тя ми каза,че съм "видяла"минал живот в съня си.Намерих обяснения на много неща,които се случват сега,разбрах също и защо толкова далечни страни и хора ми изглеждат близки и познати.
В съня си бях в Южна Америка,нещо като индианско селище с полуголи диваци.Колибите бяха вдигнати високо над земята ,на колове.Помислих си,че е заради река,която се разлива при пълноводие.Лежах е една колиба по очи ,а цялото село се беше събрало около колибата.Все едно виждах всичко от високо,можех да виждам през стените.
Докато лежах,знаех какво ще стане.Просто чаках.Видях как един мъж с бърза крачка се приближава към колибата,носеше мачете в ръка.Всички насъбрали се хора,жени,деца и мъже му направиха път да мине.Той се изкачи по дървена стълба,влетя при мен и ми отсече главата с един замах.Не ме заболя.Просто наблюдавах,все едно гледам филм.
След това мъжът коленичи до тялото ми и започна на плаче и да ме прегръща.Аз не обичах този мъж,но той мен -да.
Върнах се назад и видях как същия мъж уби две деца.Разбрах,че са мои,но не и негови.
Хората в селото ме мразеха,усещах го.Казвах им всичко лошо,което виждах в тях и за тях.

В този си живот "срещнах"този мъж отново.Видях му снимка в социална мрежа(фейсбук)и ме побиха тръпки.Всъщност Той ме намери.Беше написал -"Търся Любовта".Грозен,малък човек,с азиатски черти,но очите му ме изплашиха.Все едно бях виждала тези очи,а всъщност беше невъзможно.
Изтрих профила си.
« Последна редакция: Декември 17, 2023, 08:24:34 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #1 -: Декември 17, 2023, 09:31:25 am »
Уау Сафо това е направо за учебник по минали животи - и да го срещнеш в този живот! Не му ли разбра дата на раждане поне?

Истината е, че аз не вярвам в прераждане. Сънища, дежа вю и подобни не съм имала. Хем Венера ми е в точен съвпад с Кету, дори когато прогресивното слънце ми направи съвпад с него и срещнах оня калъф дето дълги години си мислех, че е любовта на живота не съм имала усещане, че е от минал живот.
Даже от толкова четене из нета по джйотиш не се сещам кое за Кету показваше връзката с Близкия изток, точно бедуини, пустини, 1000 и една нощ и подобни, музиката им много ми харесва, техните инструментали и заради съвпада с Венера си мисля, че ако е имало минал живот - там съм била танцьорка, от тия накичените с гривни и веещите се рокли  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #2 -: Декември 17, 2023, 10:40:59 am »
Тери ,Венера с Кету може танцьорка,певица,куртизантка...но ти е било приятно,все пак това е Венера.Домът е важен.
При мен в 5ти дом е Кету-дева е двоен знак-любов,деца.Преди време често сънувах,че децата ми умират,ужасни кошмари.След"онзи"случай се успокоих и вече нямам такива сънища.Между другото,синът ми е белязан по рождение,има две родилни петна.Едното е на ръката близо до китката,кафеникаво петно,подобно на сърце.Другият белег е на главата му-тъмно ,колкото орех ,с леко релефна повърхност,там косата е различен цвят.Когато беше малък ,беше рус,а от белега излизаше черна коса.Сега си бръсне главата,но оттам излизат бели коси вече.
Датата на раждане на човекът от миналото я знам.Честитяваха му рожденият ден голям брой индивиди,а той не благоволяваше да благодари.Роден е на моята рождена дата-15,с 12 години по-млад и Слънцето му в опозиция с моето,почти.
Неговият Меркурий в дева е съвпад с Южния ми възел.Сега му погледнах дирекции и прогресии.Дирекция Венера му е върху възела ми, а прогресивната е в 21*на дева точен квадрат с Луната ми.Меркурий по прогресия е опозиция с Марса ми,а по дирекция е тригон с Луната ми.Прогресия Марс е съвпад с мое к7,а дирекция тригон с моя.Дирекция Раху е съвпад със Слънцето му.
Сигурно и щото новолунието в стрелец сега е срещу Луната ми,разприказва ме.... :)При него е тригон с лъвското му Слънце.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #3 -: Декември 17, 2023, 11:18:27 am »
12 години разлика, юпитеровия цикъл, и слънцата в опозиция, неговото в лъв, борба за власт е било в миналия живот, единият е бил вожда, другият шамана. Ей така ми дойде  :)

Ти си гледай кету с прецесия лахири, в астрокома избираш сидерална карта и от падащото меню за ayanamsha почти най горе е Lahiri. Даваш и whole signs на домова система. Или в astro-seek си има ведическа карта, там и навамша има.

При мен например в тропическата Венера кету е в 9-ти, но по ведическата в 10-ти, което е голяма разлика. Реално с прецесията съвпади може да изчезнат или да се появят в картата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #4 -: Декември 17, 2023, 02:17:28 pm »
Значи, гледах ти картата по ведическата и както предположих, всичко е много по-различно от тропическата.

Имаш съвпад слънце, Венера и Раху в 10-ти дом във водолей, кету е в четвърти в лъв. Венера освен това управлява асцендента в телец. На асцендента имаш екзалтирала луна в телец, която освен това е атмакарака, най-важната планета за картата. В навамша луната е в един знак с десцедента и кету в дева.

Въобще нодалната ос ти е натоварена и в двете карти като и в двете е в ъглови домове, Кендра домове според джйотиш.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #5 -: Декември 17, 2023, 05:22:10 pm »
Тери,мерси,че си разгледала...трудно ми е ,много чужди думи,не ги запомням,обаче Луната е на Плеяди,струва ми се лошо положение.
Искаше ми се някой друг да сподели нещо от минали животи,усетил,преживял.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #6 -: Декември 17, 2023, 06:38:41 pm »
Здравейте , любима тема е за мен минали животи и прераждания . Не съм си правила регресия , но много сънувам но често сънищата са за настоящи и бъдещи моменти сякаш нещо което да е било от минал живот не съм сънувала , поне аз не съм го усетила така .
При мен Южен възел в Скорпион в 10 дом на 2 градуса от Слънцето( X дом в  Скорпион) и на 4 градуса от Плутон пак в X дом в Скорпион. На мен ми помогна отчасти възлите да мога да разбера книгата Астрология на душата на Жан Спилър.Но пак за мен са трудна задача , може би това в наталната карта ако разбере човек , ще му помогне много, ако знае от къде идва може би ще му е по - лесно да разбере накъде да върви.
« Последна редакция: Декември 17, 2023, 06:40:50 pm от qwe »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #7 -: Декември 17, 2023, 10:02:07 pm »
Сафо, интересна тема!

При мен СЛВ/ЮЛВ са по оста 1/7 дом, овен/везни.
Родена съм 2 дни преди Слънчево затъмнение.
Взаимоотношенията и контакта с другите (7 дом) са трудни, поради лична дистанция.
Никога не съм проявявала лична инициативност и поставяла основна цел да имам връзка и сериозни отношения. Винаги е имало някакво разочарование.
Личната свобода и самоусъвършенстване ми са били винаги по-ценни. През последните години пътят доста ми се омота, но някак усещам силна предопределеност в повечето неща. Много важно ми е да си подредя моя си свят, да се чувствам самостоятелна, в някаква степен сигурна и едва тогава да помисля за останалото.
След няколко месеца ми предстои възврат на възлите, както и предстоящите затъмнения 2024/2025 ще активират оста.

Имала съм сънища, които мога да ги отнеса към предишния си живот, като през последните 2-3 години са по-тематични. Свързани са постоянно с някакъв мъж, с който нещо ни разделя, има взаимно страдание, като души, които са осъдени и постоянно се търсят, очакват и не могат да бъдат заедно. Често съм имала усещане, че ще се върне любов от предишен живот и силно кармичен партньор (Венера в 12 дом). Както и че имам някаква телепатична връзка с него, колкото и откачено да звучи (не чувам гласове ;D ).
« Последна редакция: Декември 17, 2023, 10:04:18 pm от romantica »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #8 -: Декември 18, 2023, 09:35:54 am »
Преди години няколко пъти сънувах един и същ сън, как заедно с един мъж ни гонят заптиета, доста реалистично, включително по начин на обличане и в позната местност. Но може да е било в резултат на филм като Капитан Петко войвода например, който много ме е впечатлил навремето.
Днес се събудих много рано и разглеждах какво съм писала тук във форума - нещо като дневник - все едно не съм аз, някакъв ирационален страх. Доста случайно видях и тази тема, винаги съм преглеждала само чисто астрологичния раздел. Всичко започна заради съвпадения на дати, което много силно ме впечатли, но в настоящето.
Няма връзка по поставената тема. Ако има по темата с лунните възли, моят южен възел е в точен съвпад с Венера на въпросния мой духовен учител.
Но със сигурност не е единственият - ето, че с Клео се оказахме с Асц. в едни и същи градуси, а на Сафо луната е в точна опозицция, съвпад с десцендент. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #9 -: Декември 20, 2023, 08:03:36 am »
Не съм сигурна дали е така,но при мен Меркурий е упр.на Южен Възел и е във водолей,9ти дом-вижда асц с тригон.По 9ти дом са чужденци,а по водолей са и соц.мрежи.
И тук във форума е много вероятно да има хора с които съм била и преди-групи,астрология.
Между другото,когато се налага да отида в църква,храм,поради някаква причина-сватба,кръщене-изпитвам някаква неприязън,безпокойство,не се чувствам добре.
Някъде бях чела за цитат от Библията на Исус ,който казва,че "Нашите врагове,са нашите близки",като обяснението беше,че с близките ни хора ,вероятно сме били неприятели в минали инкарнации и сега сме заедно,за да ги обичаме-като прошка.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #10 -: Декември 20, 2023, 04:53:42 pm »
Здравейте, а някой подлагал ли се е на регресия ? Това което се  показва в наталната карта дали после е успял да го "види " в регресия .

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #11 -: Януари 06, 2024, 11:17:16 am »
Здравейте, а някой подлагал ли се е на регресия ? Това което се  показва в наталната карта дали после е успял да го "види " в регресия .
Правила съм регресия. Тогава не намерих никакъв отговор отнасящ се за сегашния ми живот. Този въпрос ме провокира да отворя написаното тогава и да я потърся.
СЛВ/ЮЛВ по оста 2/8 дом - Стрелец/Близнаци. Северният е в тригон към МЦ, южният- куинконс с Уран в 1-ви. Управител на 8-и е Венера в 9-и. Мекурий е в 8-и.
   В първият живот, бях в пустинна страна, където водата е оскъдна. Стоях насред пясъка до празен кладенец. Окована във вериги с разкървъвени крака и ръце от тях. Знаех, че съм много красива и по някакъв начин това е причината за наказанието ми. В следващия, пак бях нарушила правилата, и усещах студения и укорителен поглед на баща ми - висш военен, чийто реноме бях погазила. В другия се "видях",  да слизам от карета с  младеж, който се стремеше да получи благоволението ми, обикаляйки ме като кученце, а за мен  беше  досаден, наивен глупак. И в последния -  властна старица, седяща доволна на верандата на огромната си къща, пълна със слуги/роби, готови да изпълнят всяка заповед безпрекословно.
Мисля,че добре се описва характеристиката на 8 дом. Само знакът на Близнаците, не мога добре да си обясня.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #12 -: Януари 06, 2024, 06:32:20 pm »
crazylady,бях чела,че ако те боли нещо,след регресия осъзнаваш защо и болката минавала.
При теб това с веригите около ръцете и краката,дали си изпитвала някога болка в крайниците?Знакът Близнаци управлява освен белите дробове и ръцете,раменете.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.
« Отговор #13 -: Януари 06, 2024, 07:32:25 pm »
Като дете много ме боляха краката. Колко рев съм изревала.Така и не можаха да ми поставят диагноза. А преди няколко години реших да ходя на народни танци-изкарах само месец. Като накрая не можех да сляза/кача по стълбите. С раменете и ръцете нямам проблем.