Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 211446 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #75 -: Септември 25, 2014, 01:31:41 pm »
Diyana, не е моя редакцията на цитата,иначе не бих поставила кавички, но ми хареса същата като прочит на оригинала ,както и как реагира всеки . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #76 -: Септември 25, 2014, 01:37:28 pm »
Фридман има популярна фраза за регулациите и конкуренцията и я търсих днес преведена в гугъл, а гугъл ме доведе при твоя цитат ;D.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #77 -: Септември 25, 2014, 02:09:22 pm »
Диана и Рени, усещате ли ретромеркуриевата сянка в други ситуации. Аз-да-от дни. А преди не я уважавах като идея.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #78 -: Септември 25, 2014, 03:59:54 pm »
Диана и Рени, усещате ли ретромеркуриевата сянка в други ситуации. Аз-да-от дни. А преди не я уважавах като идея.

Да, но може и да е самовнушение - дебна я от доста време, защото Меркурий поради нея ще престои 2,5 месеца във Везни през тази година - около навалицата ми там, а това не се случва много често :012:.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #79 -: Септември 25, 2014, 04:16:46 pm »
Да, но може и да е самовнушение - дебна я от доста време, защото Меркурий поради нея ще престои 2,5 месеца във Везни през тази година - около навалицата ми там, а това не се случва много често :012:.
А ти директна ли си натално по мерко? Този разговори и друг път сме го водили, за тая сянка, някой даваше на стационара голямо значение, дали не беше Брейди. Аз не съм внушаема,но сега ми е очеизвадно това, дори питах  вчера докъд Директнотое я е докарал с ретроградието. Конкретните задачи-пречки и разминавания в контактите, иначе излизат странни инфо-та.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #80 -: Септември 25, 2014, 04:29:03 pm »
Директна съм. Но по ретро мерк се разписвам и все ми се налага да работя паралелно по няколко проекта, свързани с меркови дейности - дори и сега са ми отворени няколко десетки екрана отдолу на компа и ги работя едновременно, а ме налита и по форума да щракам :). Освен това пратих момичетата в офиса на обучение и трябва да държа всички телефони и комуникации онлайн. Имаме много публични събития и пътувания и т.н. Обичайна работна атмосфера след отпуски, бих казала обикновено, но сега ще набедя специално този ретро мерк :012:
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #81 -: Септември 25, 2014, 04:37:03 pm »
Директна съм. Но по ретро мерк се разписвам и все ми се налага да работя паралелно по няколко проекта, свързани с меркови дейности - дори и сега са ми отворени няколко десетки екрана отдолу на компа и ги работя едновременно, а ме налита и по форума да щракам :). Освен това пратих момичетата в офиса на обучение и трябва да държа всички телефони и комуникации онлайн. Имаме много публични събития и пътувания и т.н. Обичайна работна атмосфера след отпуски, бих казала обикновено, но сега ще набедя специално този ретро мерк :012:
Ти да видиш-защо питам за сянката. Пратих нещо лично на друг човек :85: и се разминавам с контактите-постоянно неулучване за мен и другите. А този с личното се скъса да дава ов, ама аз си мълча. Въобще фарсът започна преди ретрото, затова питам. Все още е само смешно, ще видим.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #82 -: Септември 25, 2014, 05:05:31 pm »
Enigma ,не мога да ти отговоря какво конкретно усещам или кой ,защото не ги разграничавам усещанията .  Не се замислям върху такива моменти/периоди,иначе бих споделила на драго сърце.
Относно поводът ,тук по темата ,за което питаш -не е от  фазата на Меркурий,защото аз се изразявам неразбираемо почти през цялата година. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #83 -: Септември 25, 2014, 05:08:34 pm »
Enigma ,не мога да ти отговоря какво конкретно усещам или кой ,защото не ги разграничавам усещанията .  Не се замислям върху такива моменти/периоди,иначе бих споделила на драго сърце.
Относно поводът ,тук по темата ,за което питаш -не е от  фазата на Меркурий,защото аз се изразявам неразбираемо почти през цялата година. :)
Аз пък те разбирам, когато усещам., връзка меркурий-нептун вероятно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #84 -: Септември 25, 2014, 05:36:57 pm »
Аз пък те разбирам, когато усещам., връзка меркурий-нептун вероятно.

  Благодаря.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #85 -: Септември 25, 2014, 07:01:49 pm »
"Ако някой има планове да ме победи той трябва да ме убие!Щом не съм мъртъв значи не съм победен."
Пепи Трифонов

 ;)

"Корабите са на сигурно в пристанището,но не са направени за това."
Уилиям Шед
« Последна редакция: Септември 25, 2014, 07:04:13 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #86 -: Септември 26, 2014, 08:36:57 am »
"Ако Бог иска да те направи щастлив,
ще те води по най-трудния път,
защото няма лесен път към Щастието."

Омар Хайям
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #87 -: Септември 26, 2014, 02:29:18 pm »
Случай — это псевдоним Бога, когда он не желает подписываться своим именем.

---
Случайност е псевдоним на Бога, когато той не иска да се подпише с името си.

от неизвестен автор
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #88 -: Септември 26, 2014, 03:01:22 pm »
Случай — это псевдоним Бога, когда он не желает подписываться своим именем.

---
Случайност е псевдоним на Бога, когато той не иска да се подпише с името си.

от неизвестен автор

Шегаджия . ;)

Сега сериозно-благодаря, Лили. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #89 -: Септември 26, 2014, 03:17:24 pm »
'На кого си ядосан ? На човека,който не ти хваща ръката или на себе си защото я протягаш на някой,който знаеш,че не би я хванал ? ..."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“