Автор Тема: Годишни подредби  (Прочетена 69130 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Годишни подредби
« Отговор #135 -: Януари 18, 2017, 09:24:27 pm »
Кое ти говори повече? Картинката или значението на картите?
Липсата на символи може да е добре за начало. За да не създават повече хаос в теб.
Слушай интуицията си. Всяка карта не е изтеглена по случайност, а иска да ти каже нещо.

Искаш ли да изтеглим карти и да ги тълкуваме заедно?

Аз ще изтегля за теб - ще ги разтълкувам. А после и ти ще кажеш какво означават според теб. И ти ще изтеглиш за мен. И ще ми ги разгадаеш?
Ако имаш време и желание.  :08:
С удоволствие, но време ще имам утре. Надявам се да ти е удобно утре :) Иначе картите  ги тълкувам със значенията повече и да те предупредя, че скоро не съм боравила с тях. Търся време за да си нарисувам други :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #136 -: Януари 18, 2017, 09:29:31 pm »
Хайде, утре ще теглим карти, но ще се изместим в друга тема.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #137 -: Януари 19, 2017, 09:25:46 am »
Не мога да си обясня точно какво е и как се случва, но вярвам в тези неща, обаче имам чувството, че колкото повече си гледам толкова повече се обърквам. Може би заради това, че понякога все пак се прокрадват някакви съмнения в мен или защото не съм си избирала специално колодата, а съм си взела най-обикновена, която мярнах в магазина, не е толкова по мой вкус и няма много символи по нея. Затова смятам да си нарисувам сама карти, а даже и да си измисля свои със астрологични символи, че ще ми е по-лесно да ги тълкувам. Та винаги, когато си гледам имам чувството, че които и карти да се паднат все може да се открие някаква истина в тях за ситуацията. Сякаш всяка една карта заема част от цялото на даден въпрос или ситуация.
А може и да се обърквам просто, защото не съм свикнала още.

А може би причината е, че си все още млада .... иска се малко да се ориентираш в живота, да натрупаш опит. Тези усещания, тази енергия трябва на нещо "да стъпят", за да имат материално проявление. Наблюдавай около себе си, упражнявай се и ще дойде и твоя момент  :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #138 -: Януари 25, 2017, 02:23:08 pm »
Бих пожелал и аз една годишна подредба. Благодарностите предварително и след това.  :)

Санти, с малко закъснение, но от сърце.

Ще споделям и картинките, защото са много красивички. А може и на някой друг да му дойде музата и идеята.

1. Шестица пентакли

Малко озадачаваща карта като за първи дом и Асцендент. Явно през тази година ще искаш да има много взаимен обмен. И каквото показваш пред другите, да го откриваш същото. Може да ти е важно да те видят като човек рационален. И който умее да връща жестовете.
Ще се стремиш към просперитет.



2. Колесницата
Тази карта потвърждава темата от първи дом. Явно си решил здраво да хванеш юздите на финансите си. И да направиш нещо, което да е свързано с нов начин на изкарване на парички. Или просто да си стриктен по отношение на ресурсите си. Колесницата казва, че може да има изкушения, някаква дуалност. Но ти трябва да вървиш между тях и да имаш контрол над тях. Ще полагаш усилия за добро материално положение.



3. Висшият жрец
 :012: Учителстването ще ти се отдава в общуването с другите. Все ще искаш да дадеш акъл. Или другите ще те търсят за съвети. По-скоро ще искаш да комуникираш с хора, които традиционно са в твоята среда. Ако имаш намерение да учиш нещо, да полагаш изпити - тази година ще ти е полезна. Ще те обогати и направо мъдър.



4. Двойка чаши
Много симпатична карта свързана с дома и семейството. Любов, обединение, стремеж към положителни емоции. Ще търсиш баланс. Дори да има различия. На картата има кученце и котенце - да има съюз, въпреки различията.



5. Асо жезли
И това е много симпатична карта като за тази позиция. Ще сме въвлечени в нови страстни приключения ли?  :57: На картата има момиченце, което е седнало на зелено бухле. Хайде, орисвам те на някоя много венерина дама, която учи, следва нещо, има мъдри идеи. Зелено - Венера, бухле - мъдрост. И като цяло с ентусиазъм ще подхождаш в петодомните връзки. С желание, страст. Зараждаща се страст. Ако имаш творчески таланти, тази година ще е благотворна за тях, защото картата носи креативни послания.



6. Десетка жезли
В работата ще се претоварваш. Може да се нагърбиш с толкова много задачи, че да не ти остават сили за друго. Не поемай чужда отговорност. И си давай почивки. Защото няма да имаш време да правиш нещата, които обичаш и те радват. Ще залинеят. И ти сам може да се разболееш от преумора.



7. Крал мечове
Брей, ще си малко властен в отношенията с другите. Но и ще имаш нужните доводи, за да завземеш властта, да вземаш решенията. Може да ти се доверяват заради ораторски умения, добри и логични разсъждения. По-скоро ще водиш другите в личен и делови план. Но съвсем правомерно.



8. Умереността
Каква карта като за този дом... По отношение на чужди ресурси и общи начинания ще имаш добри възможности за обединение, за справяне. Да има баланс. Ще ти се отдава да съчетаваш своето и чуждото в името на общото благо.
По отношение на сексуалните теми... Да смесиш вода и огън - две стихии. За да стане едно цяло.  :57: Както искаш ме разбирай. Може да има моменти с много страст, моменти с повече емоция...  :08: Но би трябвало да е хубаво.



9. Деветка жезли
Много странна карта, а и 9 в 9 дом. Явно ще имаш нужда да запазиш своята философия за живота, сигурно ще има хора, които да се опитват да я променят. Което ще те принуждава да се отдръпваш. Пътувания в чужбина - по-скоро не. Това е време за лекуване на раните от предходни битки. За малко уединение. Но ще имаш кураж да защитаваш своя поглед върху живота.



10. Двойка пентакли
Санти, да нямаш две работи? Или да ти се иска да съчетаеш два начина за постигане на целите? Ще трябва да балансираш добре, въпреки променящите се условия. Ще трябва да бъдеш и адаптивен. Но пък предстоят хубави промени. С дипломатичност - ще ти се получават нещата.



11. Смъртта
Много интересна карта... С някои приятели може да промените отношенията. С други да ги прекъснете. С трети да възродите. Тази карта говори за трансформация. За промени, ново начало и край. Но за добро. Всичко ще е за добро. Вероятно и твои мечти ще бъдат трансформирани. И виж на картинката как в далечината се вижда Слънцето. Не забравяй, че след всяка трудност идва отново светлинката.



12. Крал жезли
Доста самодоволен крал... Пази е от скрити врагове, които не биха се спрели пред нищо, за да постигнат целите си. Някой огнен човек, с голямо самочувствие. Прекалената амбициозност също може да е твоя спънка пред годината. Стреми се да не си Его настроен.



Последната карта е Паж жезли.
през годината ще си воден от желания, от страсти. Стремеж към щастие. И по-скоро ще следваш всичко, което те възпламенява, събужда живот в теб. С нов поглед към света, с комуникация.  :08:




Много жезли, много мечове - огън и въздух. Много движение, идеи. Пентаклите също присъстват. С идея всичко да е осъществимо, да има видим резултат. Чашите са доста ограничени. Няма да влагаш дълбоки емоции, но това може би е добре. Има една карта от тази боя, свързана с 4 дом. Явно у дома ще си позволяваш повечко емоция и чувственост.

Успех, Санти.  :08: :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Годишни подредби
« Отговор #139 -: Януари 25, 2017, 03:17:49 pm »
Ейй много хубави карти, с приказни  герои ли са, или само навяват препратки към конкретни приказки? Страхотни картинки ,ако бяха с по-наситен цвят щяха да са върха  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #140 -: Януари 25, 2017, 03:52:40 pm »
Ребекс, картите на живо са малко по-наситени. Не са такива бледи.
Паулина таро е това. Авторката казва, че е повлияна от живота си в Ню Орлиънс, от викторианските костюми и Марди грас.
Тя има и друга колода, която също е много интересна и в този стил. И някои от героите й имат имена - приказни, измислени.  :72:
И нея искам да си закупя.

Ето такива са цветовете реално.



Ето още една интересна колода таро от същата авторка. Много е нестандартно. Трябва да излезе през тази година. И вече я очаквам с нетърпение.

http://www.paulina.ws/spiritsong/

Паулина тарото е изпълнено с много дребни детайлчета и символи. Авторката ги е описала - поне част от тях. Какъв смисъл е вложила в някои цветове, какво трябва да означават героите й. И отделно има други препратки, които са интересни. На Висшата жрица има нар.

Уейт колодата съвсем ме загуби. В последно време ми е приказно. И такива шарени колоди повече ми отварят връзката с невидимия свят. Много рядко се чувствам претоварена от цветовете. Тогава се връщам към Уейт.
А иначе и Златното таро си ползвам често, но то си ми е като стара дружка. Дава ми точни и ясни отговори.

У дома гледат на картите ми по странен начин. Вижда им се на моменти откачено да имаш едно нещо в толкова различни варианти. Но за мен е друго, то не е само колекционерство. Всяка колода се оказа със свой живот, по различни въпроси да я питаш. Много красива колода е Паулина тарото. Даже мислех днес едно ревю да й направя. Но ми се искаше да я пробвам преди това и Санти се оказа жертва на нея. Да видя как се държи в обществото. Мисля, че се справи. По мое мнение Санти е такъв тип човек - въздух-огън. Щях да се изненадам да му наредя много драматични и водни карти.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Годишни подредби
« Отговор #141 -: Януари 25, 2017, 05:03:16 pm »
Ооо, Слънцето колко е хубаво. И златното ти таро беше хубаво, но хората на него бяха като болни. Повечето крале гледаха като истукани ,глътнали бастуни, жените  бяха червенобузи целулитни грозотии. При всичките имах асоциация, че са болни от воднянка и сърдечна недостатъчност. Не бяха живи, напомняха за тленно разложение насред копринени драперии, уроди. А тези са с енергия, детски ,игрив ,пионерски, първооткривателски и очароващ заряд. Дори ако видя сега от онези кралици на златното ще ми стане мазно на душата  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #142 -: Януари 25, 2017, 06:45:09 pm »
Разсмя ме.  :012:

Златното таро има друга стойност. Там картите са вдъхновени от реални картини. Една карта е съставена от образи на няколко картини. И е интересно да се проследи творчеството на художници, които не са ми били известни.  :08:
Всяка колода си има живот и специфичност. И е подходяща за определени въпроси.
Златното таро приемам като онази приятелка, която може да ти шибне един отрезвяващ шамар под формата на директност.
Докато тези игриви колоди са малко... да литнем из облаците и да кажем, че да те удари гръм не е чак толкоз лошо. Бог те е посочил с пръст. Пък дали ще оцелееш - това е друг въпрос.  :012:
Та така, въпрос на лично усещане. Аз така го усещам.

 :08:

Кралица жезли в Златното таро си ми е любима пък! Моята си кралица - червена, огнена, малко лоша понякога.  :P
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Годишни подредби
« Отговор #143 -: Януари 25, 2017, 08:10:59 pm »
Но пък на златното много ми харесва че е пълно с кученца -пудели ,хрътки, котета май няма ,сърнички, козички ,зайчета,.. Някак си по-телешко ми е това таро -златно, охранени хора ,животинки материална идилия.. Дори крал жезли е с двойна гуша и леко изпъкнали очи като проблемна щитовидна жлеза  :017: Но пък животинките ме размекват  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #144 -: Януари 26, 2017, 12:11:59 am »
Ребекс, Златното таро не ти въздейства добре. Защото залага на старото, на някакви си традиции - в рисунките/картините. Защото е леко сатурново. А ти не си ок със Сатурн в момента.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Годишни подредби
« Отговор #145 -: Януари 27, 2017, 08:24:17 pm »
Това таро ми е много fairy tale. Не го чувствам. /не, че разбирам от таро :)/

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Годишни подредби
« Отговор #146 -: Януари 14, 2018, 08:35:36 pm »
Водолейче, кажи в коя посока гледаш? Какво има там?  :012: Какво ново искаш да постигнеш? Хайде, да ти се случи. Явно много го искаш. Да блеснеш в нова светлина?

Изпаднаха Тройка жезли



1. Асо пентакли

Брей, много заземена карта. Ще се стремиш да вдъхваш респект в другите, да им изглеждаш сигурна. Човек, на който може да се има доверие. Може би нова посока в поведението ще имаш. Към повече рационалност. Съвсем в зародиш е.



2. Петица пентакли

По въпрос с паричките няма да е много цветущо положението. Може би да се налага да приемаш чужда помощ. Бъди внимателна в какво влагаш средства, защото може да загубиш. Грешни преценки. Много е важно да не ти е самоцел материалното. Но да си отговорна за решенията си. Не отричай съвсем материалния свят. Защото това ще ти носи проблеми.



3. Шестица жезли

Много симпатична карта. Ще комуникираш отривисто. Хем ще те слушат, хем ще се доказваш. Добро време за общуване. Ако имаш някакви изпити, ще успееш да се справиш с тях. Не и без помощ от другите. Но това е време за триумф. Дори да излагаш по-огнено и темпераментно своите идеи, нека не е обидно за другите, уважавай чуждото мнение.



4. Асо чаши

Много хубава карта за този дом. Емоции, споделеност, вдъхновение. Когато чувстваш дома и родителите си близки. Да няма някой роднина, който очаква детенце? в дома обстановката ще е задушевна, интимна. Наслаждавай се.



5. Двойка чаши

Тази карта явно се появява за позицията си по желание на питащите. Нямам друго обяснение. За любов и споделеност ли си мечтаеш? Хайде, орисвам и теб на хубави, топли отношения. На любов и обединение. За творческите ти начинания може да търсиш подкрепа от друг човек. Или да имаш съвместни проекти.



6. Шестица пентакли

Картата, която изисква да дадеш, за да получиш. Това е карта на взаимния обмен. Давай и си позволявай да получаваш. Не се стискай, за да не си докараш здравословни проблеми. Нека има движение в ежедневието ти. Навярно и без да го търсиш, ще има такова, ще си помагаш с други хора.



7. Справедливостта

В партньорствата - лични и делови, ще трябва да търсиш баланс. Да се стремиш да си добре информирана. Особени преди да вземаш решения. Да не изпитваш желание за промяна, трансформация? Придържай е към моралните решения.



8. Императорът

Този 8 дом... Хайде, нека има жар и плам там. с някой огнен мъж, някой властен, който умее да взема решения. По отношение на съвместни начинания - по-скоро ще искаш сама да се справяш, сама да вземаш решенията.



9. Седмица чаши

Твърде много информация - подбирай си информацията, която достига до теб. Особено тази, която е свързана с религия, философия. Не е нужно да следваш много хора, защото това ще те обърка съвсем. Допитай се до вътрешния си глас, следвай това, което сърцето ти иска.



10. Магьосникът

Каква по-хубава карта от тази? Явно наистина искаш да започнеш нещо ново. Което да е дългосрочен твой път. Или да усещаш, че е време да действаш по осъществяване на своите идеи и планове. Използвай всичките си ресурси, за да впечатлиш някой.



11. Крал мечове

И тук дворцова карта... Има ли около теб мъж, който умее да приказва добре, да е аргументиран? Да му се чува мнението? Който има власт над теб? Стреми се да не проявяваш властност и високомерие сред тях. Може да ти се чува думата в големи компании. Да търсят обективните ти съвети.



12. Страшният съд

Водолейче, страхуваш ли се от смъртта? И има ли нещо, за което те е страх как ще изглежда отстрани? Притеснява ли те някаква промяна, която изисква дълбока равносметка? Сякаш дълбоко в себе си ще си склонна да отсъждаш кое ти е необходимо, от кое нямаш нужда повече.

Насаме със себе си ще е време за прочистване.



Но последната карта е Слънцето. прочиствай, за да се вижда твой блясък. Година за успехи и постигане на добра репутация. Да блеснеш със своите способности.
Годината беше по-инертна и спокойна и причината беше в мен, разбира се. Особено накрая доста се позатворих, станах по-интровертна от обикновено и фокуса ми беше върху това да се усъвършенствам и развивам. Понякога се чудя дали е грешка човек да се учи от книгите а не от опита навън. В същото време обаче го имаше и това с 3-тата карта за 3 дом. Удаваха ми се случаи, в които можех по-обширно и подробно да комуникирам и споделям мислите и идеите си. Друго, което се сещам е, че бях доста по-емоционална от обикновено. Картите, които най-силно резонираха с мен са 1,3,5,7,9,10,11 и това последното от 12 карта - опитвах се да намеря и да се освободя от всичко ненужно в мен и покрай мен. Беше година на голяма вътрешна промяна.
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 08:42:44 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Годишни подредби
« Отговор #147 -: Януари 21, 2018, 02:14:11 pm »
Акрукс, с малко закъснение, но от сърце. Годишна подредба.  :-*


5. За децата може да се каже, че ще поемат по своя път. Имат своите уроци, може да е важно за тях. По-добре остани свидетел, те сами трябва да намират начин да се справят с препятствията на живота, да се учат на екипност и работа с другите. 5 дом е и творчеството - да не замисляш нещо, което е средина между две други възможности? Да имаш промяна във възгледите? Може да стоиш на пиедестал, но ще трябва да стигнеш сама до него. С лични промени. Хайде, тук ти желая успех.
6. В ежедневието ще те вълнуват темите за дома и семейството. Може да си по-обгрижваща. Но и емоционална. В здравословен план бих те посъветвала да следиш репродуктивните си органи. Заради децата на картата ми дойде тази идея. Но и да има нещо, може да е по-скоро следствие на повечко емоции, ако много време и енергия отдаваш на другите.

10. Репутацията ти може да пострада от нечестните игри на останалите. Стреми се към морални битки, не използвай нечестните методи, дори да си провокирана от другите. Може да има повече манипулации около теб, желание за победа. Продължавай по пътя си, не преживявай дълго и болезнено какво се случва около теб.

11. Мечтите ти може да са свързани с раждане на нещо - проект, ново начало в нещо. Явно дълбоко в себе си си идеалистка, която иска да обгрижва другите. В приятелствата ще си отдаваща и често може да си медиатор между враждуващи приятели. Орисвам те на приятни пикници с приятели, сред природата, когато е слънчево и топло.  :08: Да не мечтаеш за внуци?

12. Не позвоявай на практичността да заглуши твоята муза, вдъхновение. Може би това ще е по-голям твой враг. Или жена, която е земна, обича да си угажда ще ти носи душевен дискомфорт и притеснения.

Да дам ОВ по тази годишна подредба, която в много отношения се оказа точна- тогава представих втората си книга, на което присъстваше малката ми дъщеря, за която разбрах по това време какви ги върши в личен план, нямах си работа да споделя със сестра ѝ, която ме провокира да го направя, а после беше пратила извадки от чата ни, с които ме очерни пред малката и се изпокарахме- имаше много емоции в този период.
Есента се събрахме при мъжа ми, малката вече с коремче в 5-тия месец, изкарахме един хубав обяд при кръстниците, а на другия ден пак драма, емоции, сълзи и сополи- малката си замина сърдита на всички за всичко, а моят мъж се чудеше коя от трите по-напред да утешава  :)
 Разходки не липсваха- из страната и извън нея, тогава си подарих за чрд посещение до Метеора, което ми беше мечта отдавна, топнах се и в Бяло море няколко пъти, имаше хубави преживявания...