Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833574 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Събития и транзити
« Отговор #5265 -: Юни 14, 2018, 03:39:08 pm »
Днес получих предложение за нова работа, всъщност имах го и миналата година, но тогава закъсняха.
Тр. Юпитер У6 тригон с МЦ и тр. Слънце тригон с натално У3.
Ще има да го мисля цяло лято, понеже основният фактор да напусна сегашната си работа отпадна, но пък финансовата страна не е маловажна.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5266 -: Юни 22, 2018, 12:08:55 am »
Днес, т.е. вече вчера - бе лятното слънцестоене, Слънцето направи ингрес в Рак, Марс и Венера бяха в опозиция близо до нодалната ос, а при мен бе и кулминацията на Солара ми. Очаквах да е напрегнато, но мина добре, бяхме на СПА с децата, разпуснахме добре. Меркурий по вода в Рак в 5 дом - тригонира Нептун на асцендента ми се "размазах" в  хубавия смисъл. Отдавна не съм имала такъв слънчев и усмихнат ден :)
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #5267 -: Юни 22, 2018, 12:36:01 pm »
При точен транзит на Меркурий върху МЦ разбрах подробности за стандарта на живот на сестра ми, който родителите ни й осигуряват (МЦ опозиция на 2ри от 3ти дом или може да се гледа и като неин 8ми от 3ти). Имам предвид, че и преди знаех как живее, но тогава може да се каже, че видях черно на бяло какво си позволява. Първосигнално изпитах завист за отношението на родителите ни към нея и коренно различното към мен, но Слава Богу бързо се осъзнах и ми мина. Всеки си идва със своите уроци на Земята  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5268 -: Юни 22, 2018, 12:52:06 pm »
При точен транзит на Меркурий върху МЦ разбрах подробности за стандарта на живот на сестра ми,

Меркурий опозиция Плутон е комбинация, която е в сила тези дни и отразява къде някоя ситуация "намирисва на гнило" и къде сме подозрителни около дадени обстоятелства, "склонни сме да разследваме тайни в сферите, които са засегнати. Сега се изпробва силата на думите и мислите и да сме с повишено внимание какво стои на върха на езика, преди да го изречем, че може да отровим някой с думите си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #5269 -: Юни 22, 2018, 08:39:25 pm »
Рени, съвпада беше в 21*50 Близнаци, но казаното важи с пълна сила. Може би, защото сега опозицията ми квадратира Юпитер У4 в 8 дом.

Сега се изпробва силата на думите и мислите и да сме с повишено внимание какво стои на върха на езика, преди да го изречем, че може да отровим някой с думите си.  :)
това се отнася за мен по принцип  :) сигурно, защото имам натален съвпад макар и почти 5 градуса, но вече гледам да се контролирам и да си държа езика зад зъбите.

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Събития и транзити
« Отговор #5270 -: Юни 23, 2018, 08:58:31 pm »
Меркурий опозиция Плутон е комбинация, която е в сила тези дни и отразява къде някоя ситуация "намирисва на гнило" и къде сме подозрителни около дадени обстоятелства, "склонни сме да разследваме тайни в сферите, които са засегнати. Сега се изпробва силата на думите и мислите и да сме с повишено внимание какво стои на върха на езика, преди да го изречем, че може да отровим някой с думите си.  :)
Благодаря, Рени, много точно. Тъкмо днес се чудех на кой транзит се дължи.
Non est ad astra mollis e terris via!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Събития и транзити
« Отговор #5271 -: Юни 24, 2018, 08:55:00 am »
На мен пък тази опозиция ми действа много освобождаващо и директно в общуването “право, куме , в очи”.
Много е хубаво да казваш нещата така, както ги и мислиш, но кога има натална обремененост да смекчаваш, един такъв транзит ти е добре дошъл.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5272 -: Юни 25, 2018, 03:52:09 pm »
Транзитен Сатурн квадрат натална Венера , в момента нямам връзка и не искам (в някакъв асексуален период съм отново) обаче събитието не ме отмина. Слънцето като квадратира съвпада Венера/Марс се оказа че Белгийската държава ме е лишила от обезщетения за безработица за месец и половина заради бившия ми работодател. Документите ми ги забавиха много. Ходих да говоря с работодателя и те казаха чакай. Резултата е загуба за около 2000 евро никога не съм губил толкова много пари в живота си :( Сатурновия квадрат си работи та дрънка  :72:
Цялата ситуация е като учебник по астрология
« Последна редакция: Юни 25, 2018, 03:59:10 pm от greg07 »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Събития и транзити
« Отговор #5273 -: Юни 27, 2018, 09:32:30 pm »
Тр. Слънце приближава АЦ- сдобих се днес, утре чакам други , с обувки в цвят розово злато- нещо ми се иска да блестя в златисто , въпреки че съм твърд фен на среброто.
Днес имах и точен съвпад на тр Мерк с нат . Сатурн и опозиция с нат Мерк- два дни оправяме документи, свързани с обучение и пътуване, финансово съм се разпищолила и ако насекомите са по Мерк, то днес съм покрита с големи обриви от ухапвания , цял ден се чеша като крастава.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Събития и транзити
« Отговор #5274 -: Юни 27, 2018, 09:56:28 pm »
Корея, можеш да си вземеш етерични масла от евкалипт и лавандула, които помагат срещу насекоми и ухапвания.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #5275 -: Юли 09, 2018, 07:09:45 pm »
При тр.Слънце/Меркурий през ИЦ ми съобщиха, че кучето ни умира /злокачествен тумор/.  :(

Днес при тр. Слънце в/у Меркурий У4 кучето почина внезапно (буквално за часове се срина).  :'(

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Събития и транзити
« Отговор #5276 -: Юли 09, 2018, 09:13:19 pm »
Съболезнования, Санти! Нека почива в мир!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5277 -: Юли 09, 2018, 10:49:38 pm »
Днес при тр. Слънце в/у Меркурий У4 кучето почина внезапно (буквално за часове се срина). 
тр Слънце в 5д върху Меркурий У4 и У7 е по-скоро свързан с дома и партньорските взаимоотношения. Домашният любимец е по Луната У6, У12 в негов 8д., квадратирана от Слънцето, което е диспозитор на знак, разположен изцяло в негов 1д., а Нептун У8 в негов 6д е затиснат от тр Сатурн в дългосрочен план, било е отдавна с недобро здраве, просто днес му е дошъл последният час, да почива в мир!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Събития и транзити
« Отговор #5278 -: Юли 09, 2018, 11:09:49 pm »
Съжалявам много, Santi! Да почива в мир!
Знам колко е тежко...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Събития и транзити
« Отговор #5279 -: Юли 09, 2018, 11:12:50 pm »
Дано дълго ви е радвал и сте били от стопаните благословени с дългогодишно съжителстване ,чак до старостта на дом .любимец .Това е късмет и щастие, защото аз зная какво е да ти се отнеме без време най-любимото същество