Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277699 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #45 -: Май 28, 2014, 03:59:35 pm »
Срещала съм под "интераспект" да имат предвид просто аспект м/у планета в едната карта и планета в другата карта

Не, говоря все едно за синастрична карта по домове, не по знаци
Тоест-не е нужно да се прави специална карта, то и с просто око се вижда, но въпросът беше дали сте срещали интерпретации на тема "четвърти дом на а с четвърти дом на б"
Да ,това ,което казваш също е интераспект-всякакви връзки-венера в 4д. на А, а марс в 4д. на Б.
Както и др. видове-слънце в 9 дом, и слънце в стрелец. Зипора Добинс и наши астролози, уважават такива. Срещала съм и -какво?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #46 -: Май 28, 2014, 04:09:05 pm »
Ами нищо, автор ми трябваше, линкче..:)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #47 -: Май 28, 2014, 04:14:31 pm »
Довечера, ама не всичко е в нета-съжалявам. :)

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Синастрии
« Отговор #48 -: Май 28, 2014, 04:52:41 pm »
Започнах да излизам с едно момче и нещата за сега много добре се получават ... какво ще кажете за синастрииката ни :) aз съм вътрешния кръг
« Последна редакция: Май 28, 2014, 04:58:35 pm от mail »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #49 -: Май 28, 2014, 06:07:58 pm »
А, ето, енигма, виж картите-единият с ретро марс в 5-ти, другият-с ретро юпитер

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #50 -: Май 28, 2014, 06:17:51 pm »
Не, говоря все едно за синастрична карта по домове, не по знаци
Тоест-не е нужно да се прави специална карта, то и с просто око се вижда, но въпросът беше дали сте срещали интерпретации на тема "четвърти дом на а с четвърти дом на б"
В книгата на Подводни за синастрия всяка една планета е разгледана как се изявява в дома на партньора и как се отразява това на самия човек с планетата, отделно има разгледан подробно всеки дом, преди да започне интерпретациите на планетите/светилата, много точен психологичен анализ е извършил, книгата си заслужава прочита!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #51 -: Май 28, 2014, 09:26:32 pm »
А, ето, енигма, виж картите-единият с ретро марс в 5-ти, другият-с ретро юпитер
Няма карти, Папи.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #52 -: Май 28, 2014, 09:36:56 pm »
Разбрах, ти за Мейл говориш. Тя има марс в неин 5 дом. А юпитерът й попада в 5 на гаджето.
Аз друго помислих отначало-имам 2  ЛИЧНИ планети в 11 дом, без оглед на знак, и дългогодишен "познат" с 3 лични планети в негов11дом-в друг знак. В ситуации, "ала11" съвпадът се усеща.
В случая, тези "повторения", при взаимодействие по начало на у-лите на 5, слънца , луна, венера-марс, да...биха подсилил нещата. Само по себе си, ако няма другото, едва ли е прогноза. Не съм гледала картата им.
Просто, ако няма взаимодействие първо по луна, марс, венера, слънце, асцендент и  сатурн, плутон към тях.../...други, както и по стихии, това е допълнение в плюс, или минус-зависи от основното.
Мислех, че имаш предвид нещо като "двойно подчертаване" както му казват.
Той няма пл. в огнена стихия, тя е стрелец, имат квадрат слънца. Нейната луна е сетивна, конкретна и чувствена, подчертано от плутон-скорпи акцент. Той-луна, венера марс във водолей-всичкото "държано " от сатурн в квадрат с нейна луна---студено, неразбрано, емоц. обрано за нея. Така, че, ето едни трудни условия за връзка, как да се случи това с 5 дом-юпитер за него? като външна планета, може и да я усети той-подклепа и насърчаване от нейна страна на неговото его, да усети някакво възхищение. но той не баш усетлив, сатурн държи нещата тук, ред и дисциплина, зрялост у партньорката...
Инетрсъвпад-тя има слънце, венера, той има-венера сатурн. Има и хубав тригона на марс и негов стелуим, но личните са доста напрегнати.
Предполагам, че с нейната опозиция-марс, слънце й трябва по-динамичен, вълнуващ партньор, емоционален, да си говорят, поспорят, да се подкрепят, да се поскарат, но да е по-експанзивен.
Ако тя в момента изразява повече своя сатурн в 1 дом-личен дом, и е малко по.голяма, той може да е добре с нея, да я вижда като мома-сатурнианка...
« Последна редакция: Май 28, 2014, 10:02:41 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #53 -: Май 28, 2014, 11:06:55 pm »
мерси, акрукс и енигма :)

всъщност неговия юпитер имах предвид, но малко не съм догледала - той е в 6-ти, не в 5-ти както помислих днес

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #54 -: Май 28, 2014, 11:27:41 pm »
мерси, акрукс и енигма :)

всъщност неговия юпитер имах предвид, но малко не съм догледала - той е в 6-ти, не в 5-ти както помислих днес
Хм,,, разбрах недоглеждането ти и премълчах, да не се извинявам с намигане , както преди ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #55 -: Май 28, 2014, 11:33:42 pm »
интересното е, че уж марсът е единствения неаспектиран, обаче той си е в широк квадрат с въпросния мъжки юпитер

дали пък неговият час е достатъчно точен?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #56 -: Май 29, 2014, 12:01:53 am »
и да си довърша мисълта значи..
та - виждала съм връзки - продължителни, в които венерата на жената е неаспектирана
а това се смята за най-лошо в синастрията - да няма аспект

от тая гледна точка картите на мейл са си съвсем добре, единствен нейният марс няма видим аспект, така че мейл е решаващата
докато на марс му е интересно, и връзката може да е налична

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Синастрии
« Отговор #57 -: Май 29, 2014, 12:03:51 am »
Благодаря Енигма :) :-* Аз осъзнавам,че сме много различни,но пък за сега аз съм по студената той е мила рибка въпреки, че Сатурн е хванал този стелиум не го усещам
Накарах го да пита майка си за часа :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #58 -: Май 29, 2014, 12:06:56 am »
Виж, Мейлче, вие засега сте по венера-марс, луната, евентуално по-късно.... а венера и марс са ви двойно взаимно положително съотнесени... ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #59 -: Май 29, 2014, 01:27:29 am »
Започнах да излизам с едно момче и нещата за сега много добре се получават ... какво ще кажете за синастрииката ни :) aз съм вътрешния кръг
нетовата Луна е в секстил с твои Слънце и Венера, твоята Луна в секстил с негово Слънце- това е добър показател за хармонична и продължителна връзка, тригон между негов и твой Марс- хармонични отношения, между Марс и Венера- хармония в чувствата, негово Слънце секстил с твоя Сатурн и обратно- здрава и хармонична връзка, която би устояла във времето