Автор Тема: Храната  (Прочетена 103528 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Храната
« -: Юни 19, 2014, 10:24:37 am »
Прясното мляко е вредно-ок
Плодовете и зеленчуците са полезни-дали?
Ето едно анти-линкче
Трябва да приемаме калций за здрави кости-откъде да го вземем?
Ето някои храни, богати на калций, и тук
Значи дневно поне 3 чаши прясно мляко.
Обаче...хората не са сигурни:
“One of the main arguments for USDA recommendations is that drinking milk or equivalent dairy products will reduce the risk of fractures. But in fact there’s very little evidence that milk consumption is associated with reduced fractures,” Willett tells WebMD. източник

И т.н. за месото, за рибата и тежките метали, за плодовете и ферментацията

Досега стигнах само до един извод: всеки човек е уникален и различни неща са полезни и вредни за него. Предлагам да споделим интересна информация и личен опит


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #1 -: Юни 19, 2014, 11:04:58 am »
Организма сам си казва от какво има нужда и да всеки е различен и има нужда от различни неща, поне аз така виждам нещата.
Месото за мен е нещо на заден план, ям месо, но не непрекъснато и примерно само с пържола без салата или някакви зеленчуци не мога да се наям, само ми става тежко, дори ми е гадно да ям само месо и ми присяда.
Млечни продукти, яйца, риба ям на поразия. Задължително е консумирането на плодове и зеленчуци. Тестени продукти също много ям, не знам до колко ми се отразява добре, но обичам хляб, макарони и всякакви такива. Без шоколад и захар не мога, ако не хапна нещо сладко след ядене, все едно не съм яла.
Прясно и кисело мляко обожавам, айрян пия всеки ден. Сиренето ми е любим продукт.
Имам вредният навик да ям пържени храни, ама к'во да направя много обичам. Но не обичам мазно, прилошава ми.


п.п. Ако се придържаме към това кое е полезно и кое не, но не трябва да ядем  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #2 -: Юни 19, 2014, 11:11:58 am »
Ами да, който яде много хляб и тестени, не може без сладко
Виж това

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Храната
« Отговор #3 -: Юни 19, 2014, 11:18:52 am »
За мен полезна е чистата храна в умерени количества, но то вече такава не остана  ::) Всичко е ГМО, хормони и прочие.
Миналата година гостувах на едни роднини на село - имаше пресни плодове и зеленчуци в изобилие, хората сами си произвеждат всичко. Та там се чувствах изключително добре - жизнена, изпълнена с енергия. Имунитетът на сина ми се подобри - после почти година не боледува от нищо. Прави ми впечатление, че възрастни хора по селата са физически активни и здрави, а тук, в града, на средна възраст са като амортизирани. Обяснявам си го с разликата в храната.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #4 -: Юни 19, 2014, 11:36:47 am »
Ами да, който яде много хляб и тестени, не може без сладко
Виж това

Добре де, италианците май консумират най-големи количества тестени продукти дали има правени изследвания върху тях  :017:
Не оспорвам теорията, но не съм склонна да се съглася напълно. За всичко има изследвания, че не било полезно. Наскоро четох даже за зехтина, че не било хубаво да се консумира, не помня защо.
Въпросът е колко са замърсени, токсични и мутирали продуктите.
 

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Храната
« Отговор #5 -: Юни 19, 2014, 11:40:14 am »
Прави ми впечатление, че възрастни хора по селата са физически активни и здрави, а тук, в града, на средна възраст са като амортизирани. Обяснявам си го с разликата в храната.

Мда, колкото и да е замърсена почвата, зеленчуците и плодовете им са много по-чисти от тези, които си купуваме от магазина. Не си тъпчат кокошките, прасетата и кравите с анаболи и хормони. Въздухът също е важен.

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #6 -: Юни 19, 2014, 11:54:22 am »
Преди години и аз се бях запалила по "това може, онова не може". Само че, в един момент, се появиха противоречия, а аз не търпя противоречия - и започнах да си ровя мозъка. Измислих следното:
 - векове наред хората са живели с мляко, месо и т.н. Значи не може да са вредни.
- много и различни светила и не точно такива пишат и дават съвети - ами нормално, те го правят за пари
- има древни медицински учения - като аюрведа - ами там не се забранява, а се обяснява - кое, за кого и защо
- няма начин, при този начин на живот, който е в противовес на природните закони за съществуването на човеците, телата ни да не се повлияят - значи, каквото и да правя, това влияние ще продължи - извод: да опитам да намаля поне влиянието.

Затова, вече не чета и не слушам никого, освен книжките по аюрведа, изпитани на тялото ми - по-точно: ако се чувствам добре, ям го, ако не ми е приятно - не го ям.

И с това приключих въпроса и вече не си губя времето да мисля празни работи :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #7 -: Юни 19, 2014, 02:22:33 pm »
Тялото най-добре от какво има нужда. Ако ви се яде нещо го яжте и това е. Въздухът е отровен, водата е отровна, земята е отровна - ми според това дай ся да се самозатрием. Ми не става. Каквото ми се яде и си го ям и не ми пука  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #8 -: Юни 19, 2014, 02:46:55 pm »
Склонна съм към орторексия.  От години гладувам лечебно и така се отървах от 2 болести/ плюс езотеричните причини за тях, промяна в мислене, нагласи и поведение.
Наистина е адски трудно да  живеем/се храним здравословно. Приятелка ме снабдява с подове, зеленчуци от село, но и те вече са "чужди", почвата е третирана. Когато съм в хармония и отделям време за практики, медитации, по-малко храна ми е нужна.
Вафли, шоколади и обикновен хляб не ям почти от 20 години, сладко не обичам. Но зимата често си стоя гладна-няма ест. плодове и зеленчуци.
Добро настроение , оптимизъм м, самостоятелни творчески занимания когато имам, енергията се набавя, не е толкова важно какво ям. Когато имам вдУхновение ;), не съм гладна дълго време.
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 02:51:08 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #9 -: Юни 19, 2014, 03:06:42 pm »
енигма, как гладуваш?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #10 -: Юни 19, 2014, 03:17:17 pm »
енигма, как гладуваш?
С плодово-чаения режим на Л. Ковачева. Понякога и по Пол Брег-с много вода на ден, над 2,5 литра.
Но това е за здраве, другото-настроение, хубав тен идват в последствие.
Ти, Папи, казваш-обличаш ученическите дрехи, не ти е за талията въпроса. :)  :)Но има и оздравителен ефект. Не съм боледувала от 10 години.
Иначе-имам приятели-всеядни, всичко набързо от магазина и са здрави. :57:

Преди години просто хванах момента за промяна. Нямаше накъде-алергии, неподдаващи се на диагноза състояния.
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 03:19:28 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #11 -: Юни 19, 2014, 03:24:00 pm »
До 5 дни на плодове, веднъж и 7. С вода-до 3 дни. Като е от години практиката, организмът сам си "казва"докога. Виж, захранването е изпитанието, лакомийката се връща. Там е по-трудно, наистина. След втория  ден гладуване, глад няма.
Но, не е панацея, койте се чувства здрав и без гладуване- :08:
Имах псориазис, студени възли на щитовидката и камъни в бъбреците. Нямам проблеми от години с нито едно от това.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Храната
« Отговор #12 -: Юни 19, 2014, 03:29:12 pm »
да, енигма, мен изчистване с гладуване малко не ме устройва, защото ще изчезна от лицето на земята, ама трябва да намеря някакъв алтернативен метод, както и да ядеш, шлака винаги има, може би ще пробвам не пълно гладуване, но примерно ден-два на чай с мед и вода
макар че...като знам колко бързо стопявам 2 кг и колко трудно ги качвам

близките пробват някакви методи с ябълки, или пък с лимони и зехтин на гладно..

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #13 -: Юни 19, 2014, 03:31:34 pm »
Ако сте здрави и доволни/щастливи, не ви е нужно такова "изтезание". На мен традиционната медицина не ми помага, а и гоня вътрешните си бесове като се огранича, смирявам се, намирам си вътрешното равновесие.
В детството раснах с преяждащи хора, така ме и гледаха. стомашните ми кризи бяха ежедневие.

Happy58

  • Гост
Re: Храната
« Отговор #14 -: Юни 19, 2014, 03:34:38 pm »
да, енигма, мен изчистване с гладуване малко не ме устройва, защото ще изчезна от лицето на земята, ама трябва да намеря някакъв алтернативен метод, както и да ядеш, шлака винаги има, може би ще пробвам не пълно гладуване, но примерно ден-два на чай с мед и вода
макар че...като знам колко бързо стопявам 2 кг и колко трудно ги качвам

близките пробват някакви методи с ябълки, или пък с лимони и зехтин на гладно..

а имаш ли нужда от гладуване? болести някакви?

ако е просто за поддържане, има други методи