Автор Тема: Виртуалната представа  (Прочетена 118486 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Виртуалната представа
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2015, 08:27:02 pm »
За Весо ли става въпрос, че се усеща липса на земя в хороскопа? Не усещам и акцентирания огън, но когато човек няма мегдан да си разгърне потенциала, превключва на лунно-сатурнов режим.
Да, така е.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Виртуалната представа
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2015, 08:32:47 pm »
Била съм в подобна /не съвсем аналогична/ ситуация. Когато бях потискана/зависима от семейството, околните повече ме възприемаха по Луна в Рак, отколкото по Слънце в Овен. Намирайки се в колектив, изпитвах сериозни затруднения да си изразя позицията, да я защитя, да заявя нещо с по-категоричен тон, да откажа, да вляза в спор, да дам отпор срещу по-нахално държане. Сега вече съм в другата крайност - имам склонност към вербална агресия /след като чашата прелее, а аз съм търпелив човек/.  ;D

Знакът на Слънцето при мен започна да се обажда, едва след като изкарах сатурново завръщане /в радикса Слънцето и Сатурн са в тригон/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Виртуалната представа
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2015, 08:33:40 pm »
Не знам, но Весо не можа да каже как точно е усетил липсата на вода в картата ми. 
Може би защото емоционалността ти някак не се усеща. Това си е мое усещане, рядко мога да ги опиша с думи.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Виртуалната представа
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2015, 08:35:59 pm »
За Весо ли става въпрос, че се усеща липса на земя в хороскопа? Не усещам и акцентирания огън, но когато човек няма мегдан да си разгърне потенциала, превключва на лунно-сатурнов режим.

И аз не усещам огъня на Веско, само Луната  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Виртуалната представа
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2015, 08:37:35 pm »
Била съм в подобна /не съвсем аналогична/ ситуация. Когато бях потискана/зависима от семейството, околните повече ме възприемаха по Луна в Рак, отколкото по Слънце в Овен. Намирайки се в колектив, изпитвах сериозни затруднения да си изразя позицията, да я защитя, да заявя нещо с по-категоричен тон, да откажа, да вляза в спор, да дам отпор срещу по-нахално държане. Сега вече съм в другата крайност - имам склонност към вербална агресия /след като чашата прелее, а аз съм търпелив човек/.  ;D

Знакът на Слънцето при мен започна да се обажда, едва след като изкарах сатурново завръщане /в радикса Слънцето и Сатурн са в тригон/.
Мрънкането много ме блазни да го припиша на Луна в Рак. Мрънкане с цел да ти обърнат внимание. Малко съм извън темата, но сега навръзвам поведението на няколко познати с такава луна.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Виртуалната представа
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2015, 08:39:23 pm »
Аз съм от осъдените, най-вече защото съм открита и откровена ....

Мога да кажа за няколко души - как съм ги усетила, но не искам някой да се почувства засегнат.
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Виртуалната представа
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2015, 08:39:49 pm »
И аз не усещам огъня на Веско, само Луната  :)
А как трябва да действа огъня? Отдавна минах периода, в който си блъскам главата безмислено в стената (то не че и сега не се случва де).
Постоянно имам идеи, които бих искал да осъществя, но като нямам възможности, какво да направя? Не мисля, че мързелувам и пиша само празни приказки.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Виртуалната представа
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2015, 08:40:32 pm »
Аз съм от осъдените, най-вече защото съм открита и откровена ....

Мога да кажа за няколко души - как съм ги усетила, но не искам някой да се почувства засегнат.

Отворихме Книгата за похвали и оплаквания  :85:
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 08:42:06 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Виртуалната представа
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2015, 08:43:17 pm »
Мрънкане с цел да ти обърнат внимание.

Мрънкането минава по водна доминанта, но когато е с цел търсене на внимание, не е по Рак. Виждала съм го при огнени Луни, но трябва да има някаква афликция. Сещам се и за неаспектирана Луна в Лъв.

Освен това зависи какъв тип внимание се търси. Водните Луни търсят емпатия, съпреживяване, някъде трябва да освободят негативния заряд, да споделят. Далеч не е с цел да се поставят на фокус, да търсят публика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Виртуалната представа
« Отговор #24 -: Октомври 29, 2015, 08:46:46 pm »
Много Огън води до "прегаряне", както  и  много често се отива в противоположния знак на  при изявен стелиум. Аз го усещам Огъня при Веско, с това зацикляне около някаква си негова истина и морал , типично за Стрелец/Огън, както и това лутане, след като му липсва цел, идея-Огънят крее, без същите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Виртуалната представа
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2015, 08:48:48 pm »
Мрънкането минава по водна доминанта, но когато е с цел търсене на внимание, не е по Рак. Виждала съм го при огнени Луни, но трябва да има някаква афликция. Сещам се и за неаспектирана Луна в Лъв.

Освен това зависи какъв тип внимание се търси. Водните Луни търсят емпатия, съпреживяване, някъде трябва да освободят негативния заряд, да споделят. Далеч не е с цел да се поставят на фокус, да търсят публика.
Точно това имах предвид, но не се изразих докрай - Луните в Рак търсят внимание, за да проявиш към тях точно емпатия, съжаление, съчувствие, да ги погалиш по главицата, докато ронят тежки сълзи. Сигурно това се отнася въобще за водните Луни, но нямам много впечатления още.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Виртуалната представа
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2015, 08:50:35 pm »
Но ми правят впечатление хора,които никога не дават ОВ за текущи транзити върху нат планети и ситуация,в която са попаднали.Например ТИ.

Несподелянето също е вид контрол  ;D

Шегувам се!

Дракс, не всички са тук, за да споделят. И всеки от нас сам решава и определя до каква степен иска да се разкрие пред другите, да сподели нещо за личните си преживявания и за живота си. Някои хора предпочитат да запазят дискретност - да не се знае професията им, с какво се занимават, как живеят, какви проблеми срещат...

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Виртуалната представа
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2015, 08:51:07 pm »
И сега съвсем по темата на starinthenightsky.
Не намирам,че понеже някой от нас няма планети в елемент,този елемент му липсва.По един или друг начин този елемент се компенсира с планети в дом.Например аз,освен СЛВ в КЗР нямам друга точка в Земя,но имам достатъчно във земен дом.Ако нативът няма планети в земните знаци или домове,но има хармонични аспекти от планетите към Сатурн,може би също е компенсация.  ;)
 П.П: Аз не чувствам,че на някой от нас(във форума) нещо му липсва като елемент-всички сме страхотни,каквито сме.  :)
Ето това се опитах да обясня на Весо в темата за 10 дом. Стихията на дома оказва влияние и винаги се усеща.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Виртуалната представа
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2015, 08:53:37 pm »
Точно това имах предвид, но не се изразих докрай - Луните в Рак търсят внимание, за да проявиш към тях точно емпатия, съжаление, съчувствие, да ги погалиш по главицата, докато ронят тежки сълзи. Сигурно това се отнася въобще за водните Луни, но нямам много впечатления още.
Луната ми е в 5 дом, дом на Лъва, вероятно и това се отразява.
По принцип съм на мнение, че когато човек е недоволен, по-добре да го сподели на някого, иначе лошо за самия човек. Несподелянето и таенето вътре в себе си води до далеч по-лоши психологически последици.
Друг е въпросът на другите хора как това се отразява.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Виртуалната представа
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2015, 08:54:10 pm »
Аз съм от осъдените, най-вече защото съм открита и откровена ....


И това го има /личен опит/ - сподели нещо, бъди искрен, за да бъдеш съден после.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui