Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 834143 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Събития и транзити
« Отговор #2115 -: Май 28, 2015, 10:40:14 am »
Лятото има съвпад на транзитни Юпитер и венера на 22 лъв, като венера май е ретро; после вече директна прави съвпад с транзитен марс на 14 лъв.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2116 -: Май 28, 2015, 10:51:05 am »
Лятото има съвпад на транзитни Юпитер и венера на 22 лъв, като венера май е ретро; после вече директна прави съвпад с транзитен марс на 14 лъв.

пак ли 22 гр Лъв? - това е градуса, от който той тръгна ретро миналата година ..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2117 -: Май 28, 2015, 10:55:09 am »
Йеее, на мен ще ми е в тригон с петодомната Венера  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Събития и транзити
« Отговор #2118 -: Май 28, 2015, 10:58:26 am »
Дали един тригон на Юпитер ще донесе нещо? И при мен ще направи доста аспекти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2119 -: Май 28, 2015, 11:35:00 am »
И аз съм скептична. При първия му тригон с нат. Венера започнах работа на това място. Е, тогава наистина бях в еуфория, нещата станаха с голяма лекота и точно така, както аз го бях планирала. Впоследствие изникнаха доста негативи, но не вярвам това да е от Юпитера - паралелно с него действа квадратура на транз. Сатурн с нат. Марс, който ми е ъглов и играе ключова роля.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2120 -: Май 28, 2015, 12:01:13 pm »
Мей, заложи на дирекцията на юпитер и виж кога и дали нещо я активира
На мен тр юпитер в/у сатурн в 10-ти нищо не ми донесе, натално са в квадратни знаци, без аспект
Ето това е ненормалното!Трябваше да има поне огромни амбиции,които реалността да стопира.Никога не мога да се съглася с транзитното бездействие между две планети с мажорен аспект в натала и не мога да си го обясня с липсата на дирекции или прогресии.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2121 -: Май 28, 2015, 12:41:20 pm »
Ето това е ненормалното!Трябваше да има поне огромни амбиции,които реалността да стопира.Никога не мога да се съглася с транзитното бездействие между две планети с мажорен аспект в натала и не мога да си го обясня с липсата на дирекции или прогресии.

има си обяснение, Дракич, но ще пиша по-късно или утре

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2122 -: Май 28, 2015, 01:35:05 pm »
На мен тр юпитер в/у сатурн в 10-ти нищо не ми донесе, натално са в квадратни знаци, без аспект
Върнах се с 6г назад, когато тр Юпитер У4, съУ7 е бил в/у моя Сатурн У5, У6 в 5д на К6 - по това време се запознах по скайпа с нашенец, който се беше установил зад граница и имаше успешен бизнес, а освен това е опитен риболовец и аз налапах въдицата- за тоя тип досаждах тогава на Мирабела с любовни хорари, а накрая започнах да ги изучавам, за да не досаждам  :012:
По отношение на работа нищо не ми се е случило, може би задълженията ми бяха нараснали в този период, защото малката ми дъщеря беше абитуриентка, а аз я подготвих за двете ѝ матури, от което на моменти тя бурно негодуваше, с истински сълзи в очите ѝ, мислеше ме за терорист, а сега вече осъзна, че съм ѝ мислела доброто.  Голямата дъщеря, която е по 5д, тогава успешно се подвизаваше като първокурсничка във факултета по Изящни изкуства в Мадрид- изкара първите си оценки над 6, с които се освобождава от такса за следващата година по тези предмети, при тях този вид оценка се нарича "матрикула"- самата дума в буквален превод е "обучение" , лично декана на факултета я изкарал пред строя, за да я поздрави и по принцип много рядко дават такива оценки.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #2123 -: Май 30, 2015, 10:16:06 am »
Рени, Дали "няма как" с паднало Слънце и заточена Венера?
Ти си слънчева Риба с марксова Венера - "няма как" да не "екзалтираш" своята Венера от малка, защото смяташ, че чрез нея най-"идеално" изобразяваш същността си  :012: Защо обаче смяташ, че една Слънчева Риба с Венера във Водолей по-осъзнато и вярно на себе си се изразява, а ти трябва да чакаш Слънцето за твоята?

На втория въпрос - въпросът "защо така" ми пази свежи сетивата във всякакъв аспект, не мога да го карам на факсове.

И последно, тъй като моят разговор не тръгна всъщност от прогресивното Слънце и влиянието му, а от вкараната в случая концепция за Зорница и Вечерница - всъщност астрономически тази концепция е валидна само за родените в часовете на изгрева и залеза и с Венера отдалечена на повече от 17 градуса от Слънцето. Само тогава Венера има шанс да си е в сектата, без да е изгорена. Останалите сме си с прости невидими Венери :-*

Хайде, край от мен със спама.
« Последна редакция: Май 30, 2015, 10:19:00 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #2124 -: Май 30, 2015, 10:24:05 am »
Diyana, мненията са преместени тук

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2125 -: Май 30, 2015, 12:11:01 pm »
Дияна, за мен споделеното от теб не спам, а полезно.
Аз имам псевдоизлъчване на Венера-Нептун изгряващ на АСЦ в аспект с Венера в 5-ти  , при Слънце в Риби, а не че изразявам нейните достойнства от малка, при все рецепцията Слънце/Венера. Всяка източна планета е силна, но с какво е друг въпрос и благодаря, че така добре обясни защо.  :38:  На теб ти харесва да предаваш мислите си посредством факти-логика-баланс, което се посреща с разбиране от хората с практичен ум, на мен ми харесва да отразявам женската страна на ума -интуицията,което се посреща от хората много често както ти каза като врачуване, гадаене.Няма нарушение на основните правила в астрологията , конкретно в случая с Венера като Зорница и Вечерница, но виж как двете я изразяваме по различен начин, а прогресията казва 'що така ще я развиваме и докъде, таз Хубавица.
Иначе по мои наблюдения, и тук във форума и въобще, повечето дами с Венера като Вечерница в картите си, по-трудно налагат своята женственост, чар, маниер, стил, както и разбиране за съвместимост. А пък нека оставим астрономията на астрономите, а астрологията на астролозите или ако древните са прилагали астрономичен подход обяснявайки  Венера като Зорница и Вечерница, би било редно от тяхна страна да ни бяха завещали и съответстващото астрологично тълкуване на същата. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Събития и транзити
« Отговор #2126 -: Май 30, 2015, 12:23:01 pm »
Рени, мненията са прехвърлени в друга тема

Древните са ни завещали тълкувания на вечерница и зорница

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Събития и транзити
« Отговор #2127 -: Май 30, 2015, 12:28:12 pm »
Според вас, какви планетни аспекти трябва да има човек, че да инвестира последната си сума пари, за да си купи компютър, да си прекара и-нет, да го обучат приятели, за да си направи фейс с една основна цел - издирване на бивши приятелки от преди 20-30г. и подновяване на връзки? ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2128 -: Май 30, 2015, 12:29:20 pm »
Уран . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2129 -: Май 30, 2015, 12:32:57 pm »
Според вас, какви планетни аспекти трябва да има човек, че да инвестира последната си сума пари, за да си купи компютър, да си прекара и-нет, да го обучат приятели, за да си направи фейс с една основна цел - издирване на бивши приятелки от преди 20-30г. и подновяване на връзки? ;D

Криза на средната възраст?  :017: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui