Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166120 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #465 -: Февруари 25, 2016, 11:30:20 am »
Хепи, като тръгнеш по осовата линия, нали си Слънчеви Везни с Меркурий във Везни( 'що не го използваш) и все някъде ще се срещнем, я у моята камбанария, а в твоята, а пък може и на площад "Свети Петър" в Рим.   ;) Направи крачка бе, това ти казвам, не търси причини, за да се  оправдаваш защо не можеш, а искай, за да го направиш. Защо не искаш да тръгнеш по опозицията Дева- Риби, а "буксуваш" така съвършено и методично в Девата, а ? ))) Нужно е всеки да извърви своите 10 крачки , за да срещне другия или другото -това че, аз имам  прекалено Овен, Юпитер,  Уран, Нептун, твърди аспекти към Слънце, не е оправдание  за моите - егоцентризъм, арогантност,   отнесеност, философстване  и т.н. и да (не) искам, да се срещна с другата гледна точка, мироглед, усещане и разбиране на нещата. Трудно ми е, тромаво действам по въпроса, но искам да знам.

Виж, как ме провокира да си погледна прогресивната карта,  пр. Луна няма сходящи аспекти в 3 * орбиса в мажорен аспект нито с натална, нито с прогресивна планета. Възобнових( потърсиха ме) контакт от преди 2 г,  в сферата, която е отразена от знака и дома на пр. Луна в момента,  така че да удовлетворява(м) потребностите на натална Луна. В картата на другия,пр. Луна активира силно наталната- другия човек ме потърси, ако това ти е полезно като информация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #466 -: Февруари 25, 2016, 12:12:04 pm »
Хепи, като тръгнеш по осовата линия, нали си Слънчеви Везни с Меркурий във Везни( 'що не го използваш) и все някъде ще се срещнем, я у моята камбанария, а в твоята, а пък може и на площад "Свети Петър" в Рим.   ;) Направи крачка бе, това ти казвам, не търси причини, за да се  оправдаваш защо не можеш, а искай, за да го направиш. Защо не искаш да тръгнеш по опозицията Дева- Риби, а "буксуваш" така съвършено и методично в Девата, а ? ))) Нужно е всеки да извърви своите 10 крачки , за да срещне другия или другото -това че, аз имам  прекалено Овен, Юпитер,  Уран, Нептун, твърди аспекти към Слънце, не е оправдание  за моите - егоцентризъм, арогантност,   отнесеност, философстване  и т.н. и да (не) искам, да се срещна с другата гледна точка, мироглед, усещане и разбиране на нещата. Трудно ми е, тромаво действам по въпроса, но искам да знам.

Виж, как ме провокира да си погледна прогресивната карта,  пр. Луна няма сходящи аспекти в 3 * орбиса в мажорен аспект нито с натална, нито с прогресивна планета. Възобнових( потърсиха ме) контакт от преди 2 г,  в сферата, която е отразена от знака и дома на пр. Луна в момента,  така че да удовлетворява(м) потребностите на натална Луна. В картата на другия,пр. Луна активира силно наталната- другия човек ме потърси, ако това ти е полезно като информация. :)

по първия абзац ще коментираме лично :)

По втория - да видим, дали този възобновен контакт ще продължи - тезата е, че ако не са изпълнени онези условия, които писах (и при двамата), връзката/контакта няма да са дълготрайни. Явно е станало недоразумение. Въпросът не е, дали се случва нещо, а дали то ще продължи достатъчно дълго. Тезата е взета от книгата на Каръл Рашмън, в частта за взаимоотношения и връзки. Разбираш ли - това са две много различни неща, поне за Девата :)

Най-накрая ще я зарежа астрологията и ще си карам само на цифрички :) ... обаче онова червейче в мозъка дълбае, дълбае ... мамка му  :58: :08:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #467 -: Февруари 25, 2016, 12:26:12 pm »
Хепи, с този мъж, доколкото си спомням, подновяването на връзката беше някъде октомври миналата  година.
Ако съм права, то по това време прогресивната ти Луна е правила точна квадратура с оста 2/8 дом. :) Прогресивен Марс, сУ5, на градус от наталния съвпад Венера/Плутон, прогресивна Лилит в точен съвпад с натален Сатурн, У7. Прогресивни Венера и Слънце са върху натален Нептун. Вертекс не съм сигурна дали трябва да се гледа, но прогресивният ти е точно на ДСЦ. :)
Всичко изброено го има активно и сега, но Луната е в други аспекти, т.е. няма точни :)

Ако е удобно, би ли казала кога се срещнахте с този човек за пръв път?
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 12:29:57 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #468 -: Февруари 25, 2016, 01:32:52 pm »
Хепи, с този мъж, доколкото си спомням, подновяването на връзката беше някъде октомври миналата  година.
Ако съм права, то по това време прогресивната ти Луна е правила точна квадратура с оста 2/8 дом. :) Прогресивен Марс, сУ5, на градус от наталния съвпад Венера/Плутон, прогресивна Лилит в точен съвпад с натален Сатурн, У7. Прогресивни Венера и Слънце са върху натален Нептун. Вертекс не съм сигурна дали трябва да се гледа, но прогресивният ти е точно на ДСЦ. :)
Всичко изброено го има активно и сега, но Луната е в други аспекти, т.е. няма точни :)

Ако е удобно, би ли казала кога се срещнахте с този човек за пръв път?

Подновяването е било в края на ноември. Ти по Региомонтанус ли гледаш? Защото по Пласидус К2 е на 8гр, а пр Луна е била на 12.
Лилит и Вертекс не съм ги отчела, а и всъщност, за мен беше по-интересно да "засека" писаното в книгата. За самата връзка ми е ясно по цифрите - там съм много бърза :)

Мила Кунева работи много с прогр Вертекс при взаимоотношения - поне така пише на сайта й. Като бях при нея преди 2 г по повод на друго взаимоотношение, тя не спомена нищо за него, макар че беше замесен.

За първи път срещам този господин в края на юли 1991г. Прогресии не си спомням, само транзита, но той е достатъчен :) - Плутон, У5, в точен съвпад с ЮЛВ в 5 дом, а тр СЛВ в точен съвпад с Дсц :)  - в този случай за мен прогресиите бледнеят :) - но за идеята - можеш да и провериш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #469 -: Февруари 25, 2016, 01:33:20 pm »
Дали ще продължи нещото, не може да се определи само от действието на пр. Луна и това не се твърди никъде и от никога в астрологичната материя. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #470 -: Февруари 25, 2016, 01:42:41 pm »
По Региомонтанус, да, Хепи. За момента, за който пиша, пр.Луна е била на 10*Скорпион, К2/8 също на 10*.
През ноември пр.Луна е на 11* Ако отчитаме орбис, значи са активни аспектите.

Интересно ще ми е да врътна картата ти и за предишната дата :) Мерси :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #471 -: Февруари 25, 2016, 01:57:48 pm »
По Региомонтанус, да, Хепи. За момента, за който пиша, пр.Луна е била на 10*Скорпион, К2/8 също на 10*.
През ноември пр.Луна е на 11* Ако отчитаме орбис, значи са активни аспектите.

Интересно ще ми е да врътна картата ти и за предишната дата :) Мерси :)

Делфи, сега си видях картата по Региомонтанус - не ми харесва. Няколко години по-късно, имам друга среща и по Пласидус транзита е перфектен (като този), но по Региомонтанус няма да се получи - К5 бяга на 2 гр. А няма нищо друго, което да опише ситуацията - отвсякъде Плутонова :).

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #472 -: Февруари 25, 2016, 02:00:00 pm »
Транзитът тогава няма ли да е в орбис, действащ, по Региомонтанус? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #473 -: Февруари 25, 2016, 02:00:13 pm »
Дали ще продължи нещото, не може да се определи само от действието на пр. Луна и това не се твърди никъде и от никога в астрологичната материя. :)

Това предполагам, е твоето мнение :). Рашмън има друго и на мен просто ми е интересно да го проверя. А и никой не казва, че е "само", но е едно от необходимостите. Според мен има логика.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #474 -: Февруари 25, 2016, 02:01:43 pm »
Транзитът тогава няма ли да е в орбис, действащ, по Региомонтанус? :)

тц, полусекстил на Плутон към К5 - за полусекстил 2 гр са много (ако говорим за събитийност). А взимам полусекстила, защото Плутон е достатъчно бавен, за да оказва влияние и при него.

ето ти дата - 4 май 1997

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #475 -: Февруари 25, 2016, 02:04:33 pm »
Ако говорим за вторични прогресии, мисля че при Каръл Ръшман пишеше да се обръща внимание на последния аспект на прогресивната Луна в знака, преди да е преминала в следващия. В някои знаци има отрязъци, където прогресивната Луна не прави мажорни аспекти. В такива случаи се счита, че до края на престоя на Луната в съответния знак ще действа нейният последен мажорен аспект. Ако някой го е проверил на практика в повече от една-две карти, споделете доколко тази концепция е приложима и валидна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #476 -: Февруари 25, 2016, 02:09:59 pm »
Стар, аз имам силна дева в 3 дом - това, което правя в момента, пък и от 2 години насам си е 60% задоволяване на някакво хоби, страсти по изследване, сравняване и анализиране. Човърка ме - като обсебена съм :)

Благодаря ти за съвета, но ако имам сериозен въпрос за взаимоотношението си, със сигурност щях да задам въпрос в подходящите теми - едва ли сама мога да се справя. Бих предпочела да чуя гледните точки на различните техники. Надявам се, ако дойде такъв момент, да се включиш с комбина :). Всъщност, аз ноември пусках и в тарото и хорар (ако не се лъжа).

Сега пък ме хвърли в размисли - как ще си направя прогресия на комбин в астро.ком  :57:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #477 -: Февруари 25, 2016, 02:22:43 pm »
тц, полусекстил на Плутон към К5 - за полусекстил 2 гр са много (ако говорим за събитийност). А взимам полусекстила, защото Плутон е достатъчно бавен, за да оказва влияние и при него.

ето ти дата - 4 май 1997

Полусекстилът все пак не е мажорен аспект, дава ли събития  :017:  Ще разгледам. А, да, става въпрос за Плутон :)

Значи, за същата дата - прогресивна Луна на 7*Риби, в точни хармонични аспекти с оста 5/11 дом - 7* Скорпион/Телец. Секстил с К11, тригон с К5 :)
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 04:07:32 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #478 -: Февруари 25, 2016, 02:30:26 pm »
Полусекстилът все пак не е мажорен аспект, дава ли събития  :017:  Ще разгледам.

не си спомням къде четох, че при транссатурновите, понеже няма как да обиколят картата, за да направят достатъчно аспекти, важат и минорните - полусекстил, 45, 135. Всъщност, 45 и 135 бих ги взела предвид и при Юпитер и Сатурн, ако потвърждават нещо друго.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #479 -: Февруари 25, 2016, 03:56:26 pm »
" За да даде точни предсказания, астрологът трябва да разбере психологическия облик на клиента, тъй като хората реагират различно на енергията и техните астрологични профили ще покажат тези различия. Едно е да правиш предсказания за преобладаващо "неподвижен" клиент, а съвсем друго - за преобладаващо "кардинален"........... Такава е моята система и тя ми служи добре. Следвам един логически ред , с който се чувствам организирана и спокойна. Ето  моя метод :
1. Рождена карта
2. Вторична прогресия
3. Прогресивна Луна
.......
4. 5..
Едно планетно влияние или аспект сами по себе си не обуславят голямо събитие, но комбинацията от транзити, прогресии, лунации и т.н. работещи в унисон-да. Още веднъж искам да подчертая колко важно е да се гледа цялостната картина.
За прогресивната Луна: Наистина установих, че тя има особено силно въздействие върху хората, при които Луната е подчертана. Ако човекът има Слънце, Луна или АСЦ в Рак, или пък ако Луната е на ъглова позиция в картата, прогресивната Луна добива допълнително значение. Допада ми теорията на Катрин де Джърси за взаимоотношенията, че когато срещнеш някой, прогресивната Луна трябва да е активна и в двете карти. Това е много вълнуваща теория, а и е почти неизменно вярна."

Каръл Ръшман

...почти като малките бързо преминаващи буквички от рекламата на телефонните оператори или който видял , видял, а дали е разбрал, накрая на месеца ще я ясно . :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“