Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166042 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #480 -: Февруари 25, 2016, 04:04:15 pm »
Всичко това го знам.  :P Особено, че Луната е много важна за мен.

Не разбирам, защо ти пречи, че си изследвам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #481 -: Февруари 25, 2016, 09:06:17 pm »
Стар, трябва да разбера какво е да ходиш в/с  обувки, ако искам да ги предлагам.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #482 -: Февруари 26, 2016, 08:39:15 am »
Рени излезе с по-силна Дева от твоята  :d030:

не мисля

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #483 -: Февруари 26, 2016, 01:46:27 pm »
не мисля
и правилно мислиш  :29:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #484 -: Април 17, 2016, 12:51:15 pm »
Нещо много интересно ще се случи след месец-два. Записвам го в тази тема, за да го следя. Така ще разбера и доколко работят прогресиите при мен.
По едно и също време знак сменят Луната, Слънцето и пр. Асцендент. Обаче интересното е, че Слънцето от слабата позиция в Риби минава в екзалтация в Овен, а Луната от слабата позиция в Овен минава в екзалтация в Телец. Асц. става Водолей, а неговият управител е силен - Уран в Козирог. Обаче ще квадратира Слънцето при ингреса му в Овен.
И още нещо - при навлизането в Телец Луната ще направи съвпад с пр. Юпитер в Телец в 4 дом. Изведнъж да ме удари някой милион по главата и да си купя имение с 16 декара двор, а?  ;D

Тези ингреси някак "веднъж в живота" ми звучат. Те на всички се случват де, ама надали така синхронично. Та затова...шсе държа под око  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #485 -: Април 17, 2016, 12:57:48 pm »
Не би ли следвало да ги усещаш вече?
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #486 -: Април 17, 2016, 01:03:11 pm »
Има индикации, права си. Но мога да отдам промените и на затъмнението в третия ми дом.
Факт е, че рязко смених приоритети, амбиции, среда, дори нагласата към живота. Луната, Слънцето и асц са в анаретен градус. Някъде бях чела, че по прогресии именно това е моментът на "случването". Но на мен теорията ми е слаба затова не знам в контекста на какво сработват анаретните градуси.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #487 -: Април 17, 2016, 01:37:50 pm »
Моментът на преобръщане и усещането, че си си на мястото - заради екзалтацията  :) Може би ще има период на адаптация към новото светоусещане и овладяване на енергията :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #488 -: Април 17, 2016, 01:58:33 pm »
Да, такова е усещането.
Имала ли си подобни ингреси?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #489 -: Април 17, 2016, 02:18:50 pm »
Така едновременно при светилата и ос - не :) Но имах прогресивно новолуние, което засяга и двете светила и започнах да го усещам около 6м по-рано в различни аспекти на прояление, като в последния месец - много бурно ... освети дадени теми и месец след това вече бе зададен нов фон, овладях енергиите, новата посока, успокоих се вътрешно - бурята затихна и поех уверено в новата посока :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #490 -: Април 17, 2016, 02:25:29 pm »
На рождения ми ден преди три години едновременно се оказах с новички про Слънце в Овен и про Луна в Стрелец/ тя беше дни по- рано/.
Усещането беше все едно се е скъсала примка около врата ми и мога да дишам с пълни гърди.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #491 -: Април 17, 2016, 02:26:31 pm »
Да, такова е усещането.
Имала ли си подобни ингреси?

При мен слънцето премина на нулев градус миналата есен. Липсата на амбиция и мързелът напоследък ще да е от това, в телец е.  :012:

Но светилата и асцедента едновременно говорят за голяма промяна, предполагам, че до 1 година всичко ще ти се е избистрило.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресии
« Отговор #492 -: Април 17, 2016, 02:44:57 pm »
Аз ингреса на прогесивната луна винаги го усещам много силно. А когато е в анарентен градус имам винаги събитийност по знака. От няколко месеца и дирекционната смени знака, в момента с прогресивната са в лъв. Ами усеща се , дори доста. За моята рачешка луна това си е период на голям ексхибиционизъм  :012: А преди 6 год. горе- долу и прог асц е сменил знака, и той в лъв. Слънцето си е сменило знака, когато съм била на около 5 год, така че нямам много спомени от там. Може би тогава повече трябва да се гледа баща ми за събитийност, нали по слънцето е и бащата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #493 -: Април 17, 2016, 07:45:38 pm »
Аз ингреса на прогесивната луна винаги го усещам много силно. А когато е в анарентен градус имам винаги събитийност по знака.

Флора, идеи за анаретна Луна в скорп?  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресии
« Отговор #494 -: Април 18, 2016, 01:28:44 am »
Флора, идеи за анаретна Луна в скорп?  :012:

В кой дом транзитира и прави ли аспект с натални планети или точки ? При мен последния градус на рак беше осезаем, но тогава луната правеше точен квадрат с възлите.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name