Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166408 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресии
« Отговор #615 -: Юни 19, 2016, 12:09:45 pm »
При прогресивна Венера в последния градус на Стрелец се омъжих и родих първото си дете. След това тя навлезе в Козирожките води - с отговорности, ред и т.н.
Сега прогресивната ми венера е на 29 гр, по всички теми,които води се случват  развръзки, МЦ ми е в телец, голяма откачениия е, криза-равно на промяна, още не ми се избистрило какво става и как да правя. Случиха се неща, за които бих казала-да видя няма да повярвам.
« Последна редакция: Юни 19, 2016, 12:15:03 pm от enigma »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #616 -: Юни 19, 2016, 12:37:32 pm »
Сега погледнах и аз :) При прогресивна Венера на 29* в Телец и в самото начало на 10 дом се случиха много нови и хубави неща в семейството. А като застана на 0*04`в Близнаци се роди сина ми :)  И тези две години майчинство за мен бяха едни от най-хубавите, спокойни и удовлетворителни години досега :) Не съм чувствала грижите за малкия като натоварване или ограничение. Беше ми леко и приятно на душата :)
По  същото време Юпитер при ретроградното си движение застава на 0*18`Скорпион, преди да навлезе вэв Везни.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #617 -: Юни 19, 2016, 12:46:17 pm »
Тъй тъй, хубаво е прогресивна венера да сменя знак. Аз няма да имам това щастие освен ако не доживея до 100 години. Ама пък марс след няколко години ще мине в овен, е тогава ще си разчистя всички сметки :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #618 -: Юни 19, 2016, 04:02:30 pm »
Заради ретроградие ли, Тери? А по дирекции какво се случва с нея?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #619 -: Юни 19, 2016, 04:31:03 pm »
Да, ретроградна е, ще имам венерин възврат по прогресии ( ако ) като стана към 90 годишна. По дирекции скоро мина в близнаци, нищо друго, след няколко години предстои секстил със сатурн, който е У7 така, че може да се заженя след урановата опозиция :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #620 -: Юни 19, 2016, 06:42:55 pm »
Заради ретроградие ли, Тери? А по дирекции какво се случва с нея?
при дирекции няма ретроградие, само по прогресия
 например моя Юпитер по натал е ретро на 15гр овен, прогресивния е все още ретро и на 9гр овен, което го поставя в опозиция на нат Слънце, а дирекционния е приблизително 8гр близнаци

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #621 -: Юни 19, 2016, 10:04:59 pm »
Е, по дирекции е ясно, нали темата е за прогрерсиите - затова питам дали в ретроградна по прогресии и съответно какви ингреси има по дирекции, защото там това няма значение :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #622 -: Юни 20, 2016, 12:59:35 am »
Тъй тъй, хубаво е прогресивна венера да сменя знак.

Защо и в какво се изразява хубавото:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #623 -: Юни 20, 2016, 09:07:34 am »
Защо и в какво се изразява хубавото:)

Венера си е бенефик и смяната на знак по прогресии носи хубави събития. Всяка планета, която сменя знак по прогресии носи промяна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #624 -: Юни 20, 2016, 09:55:39 am »
Аз имам следната питанка - когато прогресивна ретро-планета прави аспект, дали може да предприемаме нещо? При мен 2010 пр Меркурий обърна в ретро и сега прави секстил със Слънцето, 4 дом, У2. Самия пр Меркурий е в 5 дом. Мъничко след секстила ще смени и знак - ще се върне в Скорпион. От известно време се чудя, дали да се събера да живея заедно с господина, който се появи отново в живота ми .... опасявам се, че това може да е някаква заблуда от моя страна, защото новата връзка започна на пр Венера върху Нептун в 5 дом. Пък и самия пр Меркурий е ретро - това ми е по-големия проблем .... Дали пък това ретро не означава самото подновяване и опита да напривм нещо, което преди 20г не сме успяли?
Някакви мнения, дами и господа :)

Ама то много 4 дом бе - и Слънцето, и Мерка в натала са в 4 дом, а пък Мерка му е и управител ...
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 10:36:00 am от Happy58 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #625 -: Юни 20, 2016, 10:33:21 am »
Има логика, Хепи, щом Меркурий е ретро, т.е. преосмисляне на стари събития. Като е бил директен и е правил тези аспекти имало ли е нещо?

Виж и кои домове управлява в прогресивната карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #626 -: Юни 20, 2016, 10:45:29 am »
Има логика, Хепи, щом Меркурий е ретро, т.е. преосмисляне на стари събития. Като е бил директен и е правил тези аспекти имало ли е нещо?

Виж и кои домове управлява в прогресивната карта.

В прогресивната е У2 и 11. При директния ход на този аспект нищо особено не се е случило относно 4 дом - даже - нищо. По-скоро беше свързано с 2 и 11 дом.

Обаче пък пуснах прогресивната карта при запознаването ни - пр Меркурий е бил върху ЮЛВ в 5 дом, заедно с тр Плутон, У5 - всичко в точни градуси само на минутки разлика .... е...а си м....ата  :d030: - това не го бях видяла. Пр Венера е на полупункта Венера-Нептун, във Везни. А както горе казах, сега се срещаме отново при пр Венера върху самия Нептун, а пък в натала са в секстил.
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 10:55:31 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #627 -: Юни 20, 2016, 11:12:28 am »
Аз имам следната питанка - когато прогресивна ретро-планета прави аспект, дали може да предприемаме нещо? При мен 2010 пр Меркурий обърна в ретро и сега прави секстил със Слънцето, 4 дом, У2. Самия пр Меркурий е в 5 дом. Мъничко след секстила ще смени и знак - ще се върне в Скорпион. От известно време се чудя, дали да се събера да живея заедно с господина, който се появи отново в живота ми .... опасявам се, че това може да е някаква заблуда от моя страна, защото новата връзка започна на пр Венера върху Нептун в 5 дом. Пък и самия пр Меркурий е ретро - това ми е по-големия проблем .... Дали пък това ретро не означава самото подновяване и опита да напривм нещо, което преди 20г не сме успяли?
Някакви мнения, дами и господа :)

Ама то много 4 дом бе - и Слънцето, и Мерка в натала са в 4 дом, а пък Мерка му е и управител ...
Според мен е точно така - да си довършите някога започнатото - за да се разплете възела и не останат недовършени неща  :29: Нищо не пречи да опитате, ако не стане - всеки по пътя си, но няма да има въпросителни - какво щеше да е ако ....  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #628 -: Юни 20, 2016, 11:54:10 am »
Хепи, ретроградността не пречи на предприемачеството, инициативата , просто ги забавя същите във времето или прави човек вътрешно несигурен защото се притеснява от липсата на перспектива и дали социума , външния свят ще приемат "неприемливото/нетипично"  изразяване на/ в съответната тема, планета. Теб те притеснява наложеното правило, че често очакванията не се оправдават, когато планетата е ретроградна ? Твоят темперамент/карта са по-скоро възприемчиви към света въобще, така че не е трудно за теб да възприемаш принципите, характерни за ретро планетите. Необходимо е просто да се изправиш срещу нещо конкретно, за да можеш да прецениш по-добре, по-пълно, кое е това нещо, което трябва да бъде включено или премахнато. Защо точно прогресивен ретро Меркурий те притеснява в периода при вземане на решения -това е по-важното (виж какво управлява в картата ти, колко е важен и как резонира същия към момента с квадратури в подвижния кръст )? Веднъж посоката се е обърнала, когато е станал ретрограден по прогресия, сега следвай за какво те пробужда същия, а това не се случва без преживявания и ретроградността е свързана със Слънцето- там търси отговора в този процес. Иначе е желателно да изчакаш малко докато се поуспокои звездното пространство и тогава да вземаш решения, които да те удовлетворяват.
Прогресивен ретро Меркурий секстил Слънце (Огън-Въздух) може да създаде възможност, която да те вдъхнови за твоето бъдеще в съответната сфера. Ако досега си правила много случайни опити да започваш/ предприемаш нещо по темата 5-ти дом, критичния градус на прогресията може да позволи да си по-спонтанна и съзидателна  в решенията си за промяна, но няма да се случи и без да прекратиш, приключиш нещо, няма да мине без съответната криза.
Ингресът на пр. ретро Меркурий в Скорпион при теб ще е ОК- управител на Венера съвпад Плутон, с нодална ос Телец/Скорпион, пр.Новолуние в Скорпион-има да изследваш, да наблюдаваш и най-вече да разбереш накъде ще "пътешестваш" .Когато Меркурий е силно активиран в периода, както и неговите теми/сфери, много често човек напуска някое сигурно местенце и се отправя към непозната територия, за да пристигне на непознато , непредвидено място с неизвестно бъдеще. Ти можеш ли го това- да се освободиш от Меркурий (фактите) и да си авантюристична по Юпитер ? Прогресивен ретрограден Меркурий в 0* Стрелец... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #629 -: Юни 20, 2016, 11:59:52 am »
Да, това че Меркурий е ретро по прогресия не значи нищо да не се предприема в сферите на които е управител, естествен и в конкретната карта. Аз се омъжих, когато пр. ретро венера направи съвпад с пр. слънце и тригон с асцедента :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.