Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166760 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #630 -: Юни 20, 2016, 12:17:13 pm »
Тери, ретроградна Венера по прогресия  за Слънце в Риби не  е неприятна промяна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #631 -: Юни 20, 2016, 12:19:08 pm »
Рени, благодаря :) - имам поле за размишления :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #632 -: Юни 20, 2016, 08:27:59 pm »
Прогресивното ми Слънце  влезе от Риби в Овен. Веднага имаше изява. Заради нея проверих какво имам по прогресии и видях ингреса на Слънцето. Освен външната изява смяната на вътрешната ми настройка беше много рязка и крайна. По абсолютно нов начин отстоявам и виждам себе си.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #633 -: Юни 20, 2016, 10:18:37 pm »
Прогресивното ми Слънце  влезе от Риби в Овен. Веднага имаше изява. Заради нея проверих какво имам по прогресии и видях ингреса на Слънцето. Освен външната изява смяната на вътрешната ми настройка беше много рязка и крайна. По абсолютно нов начин отстоявам и виждам себе си.
същата промяна наблюдавах и при мой приятел,за мъж изявата беше много рязка като реализация

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #634 -: Юни 20, 2016, 10:38:58 pm »
Стреличка, моля те кажи малко повече за изявата.

На мен Луната ми е в Овен, Венерата също - тоест, женската ми същност е по Овен. Затова може да има също толкова силна реализация, както при ингреса в мъжка карта.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #635 -: Юни 21, 2016, 09:10:15 am »
Моето пр. слънце мина в телец миналата есен и въобще нямаше рязка промяна в каквото и да било, и все още не забелязвам нищо. А даже слънцето е на 5 градуса от МЦ в 9ти дом, т.е. близо до важна точка в картата. Предполагам, че защото телец е неподвижен знак. При вас промяната сигурно е свързана със самият знак - овен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #636 -: Юни 21, 2016, 09:13:37 am »
Terry, по-скоро е, защото Слънцето няма достойнства в Телец. То е мъжка планета, а Телец е женски знак - не съответства на природата му. Докато в Овен екзалтира. За едно рибешко, паднало и захлюпено Слънце е голямо събитие да смени водолазния костюм с желязна марсова броня.

П.П. При теб ингреса е бил от екзалтация към не толкова силна позиция. Но може да е имало промяна по венерините теми - повече суета, повече грижа за външния вид, за сигурността. И все пак няма как да даде драстична разлика, защото Слънцето в Телец не е зле поставено, не е като в Риби или Рак. Но не е и крайно силно. Затова и няма отчетлива изява.
« Последна редакция: Юни 21, 2016, 09:21:48 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии
« Отговор #637 -: Юни 21, 2016, 09:39:51 am »
При седмодомието прогресивното Слънце премина от Близнация в Рак. Рязко стана излишно прилепчив и любвеобилен.
И пак тръгна да се жени и да търси къща с двор и вода наблизо. На мен летата ми са въздухарски и пътешественически, никак не романтични, сантиментални и рачешки и ще почна да се изнервям. Зимата може романтика и happily ever after. Лятото е много горещо за такива работи :d030:
« Последна редакция: Юни 21, 2016, 09:41:38 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #638 -: Юни 21, 2016, 09:52:43 am »
Подари му въдица и готварска книга за мъже. В краен случай-"Основи на инвестирането"

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #639 -: Юни 21, 2016, 09:54:45 am »
Единствената, и аз точно това имах предвид - че явно знака оказва голямо влияние.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресии
« Отговор #640 -: Юни 21, 2016, 11:50:05 am »
Подари му въдица и готварска книга за мъже. В краен случай-"Основи на инвестирането"

С въдица се пробва, но той няма спокойствието на типичен Телец, по-скоро ще гърми рибата с пистолет. Може да готви само филии с лютеница. А с икономически книги той ме затрупва, понеже отношението ми към парите/вложенията е крайно фриволно и според него с потенциал да фалира средноголяма островна държава.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #641 -: Юни 21, 2016, 11:56:46 am »
Аз май съм писала, не помня вече, при преминаването на пр Слънце от Риби в Овен, загуба на бащата, едновременно с това пр. новолуние /така ли се води пр Луна съвпад пр Слънце/.
След някоя и друга година пак ще имам новолуние заедно с минаването му в Телец.
Някой имал ли е подобна картинка, смяна на знак, заедно с пълнолуние/новолуние?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #642 -: Юни 21, 2016, 12:10:29 pm »
Аз май съм писала, не помня вече, при преминаването на пр Слънце от Риби в Овен, загуба на бащата, едновременно с това пр. новолуние /така ли се води пр Луна съвпад пр Слънце/.
След някоя и друга година пак ще имам новолуние заедно с минаването му в Телец.
Някой имал ли е подобна картинка, смяна на знак, заедно с пълнолуние/новолуние?

При мен  и двете смени на знак на пр. слънце са точно с пр. новолуние, първият път на 29 риби, вторият почти на 29 овен. Последното новолуние даже беше и затъмнение. Първият път родителите ми се разведоха, сега аз се разведох :012: И двата пъти транзитен Сатурн е в 4ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Прогресии
« Отговор #643 -: Юни 21, 2016, 12:49:27 pm »
Здравейте на всички! Може ли да споделите ако си спомняте или сте забелязали как ви се е отразило когато прогресивната ви луна е в съвпад с наталната?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #644 -: Юни 21, 2016, 01:06:02 pm »
Завръщане на прогресивната Луна - случва се на около 27/28-годишна възраст, малко преди сатурново завръщане.

Предполага се, че несъзнателният опит от първите 7 вече се е възпроизвел в различни ситуации и при различни обстоятелства, Луната е насъбрала впечатления след изминаване на 11 други знака.

По същото време според ведическата традиция "узрява" Марс /между 28 и 31, кулминацията е на 28 г./, т.е. се предполага, че вече сме се научили адекватно да използваме неговата енергия, да контролираме някои първични инстинктивни реакции и изблици, да си отстояваме интересите и личното пространство. Ставаме по-инициативни, автономни и независими.

Луната "узрява" на 24 - психологическа зрялост, но трябва да се види как е поставена и аспектирана в наталната карта. Има хора, които и на 50 се държат като непораснали деца, остават емоционално незрели индивиди /тежки психологически травми в детството и неуспешната им интеграция като възрастни - липса на съзнателност/.

Възраст, когато нативът се е запътил към емоционална зрялост - доколко този опит ще е успешен, вече зависи от указанията в наталната му карта.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui