Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166788 пъти)

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Прогресии
« Отговор #645 -: Юни 21, 2016, 05:18:36 pm »

Lilla, Благодаря за отговора. По натал е управител на 4 и 5 дом и е добре аспектирана. Описанието ти точно се връзва с промените във вижданията и усещанията ми. Пак благодарско  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #646 -: Юни 21, 2016, 05:27:51 pm »
Моето пр. слънце мина в телец миналата есен и въобще нямаше рязка промяна в каквото и да било, и все още не забелязвам нищо. А даже слънцето е на 5 градуса от МЦ в 9ти дом, т.е. близо до важна точка в картата. Предполагам, че защото телец е неподвижен знак. При вас промяната сигурно е свързана със самият знак - овен.

Тери, прогресиите се тълкуват персонално според това какво пише в натала, защото същите са повод и добра техника за по-добро себеразбиране. Ако разгледаш и въобще нямаше рязка промяна в каквото и да било, и все още не забелязвам нищо под друг ъгъл ще видиш, че малко преди ингреса на прогресивното ти Слънце от Овен към Телец е било времето, когато би трябвало да има преориентация и промяна на стойностите в живота ти. Ако това не се е случило, което не е задължително, означава че не откликваш така охотно на всички тези фактори, или пък по това време Юпитер е бил силно активиран или активиращ картата ти, особено Венера/7-ми ...Това е процес, който си протича независимо дали ние го осъзнаваме. Нека не забравяме, че хората на различна възраст реагираме по различен начин на един и същи фактор- The_One е все още във възрастта на "хей, живот здравей, здравей!" и подкрепено от натални Луна/Юпитер ще е така и след 20 г. ; при мен пр. Слънце ингресира в Телец горе-долу на същата възраст и бях също толкова възторжена от промяната по знака (макар тогава да не съм знаела астрологичния прочит на същата) , аз имам Юпитер/АСЦ. Затова по-скоро е свързано с личната ни настройка към тенденциите- и много често хората не "броят", онова, което се случва вътре в тях за събитие, промяна или пък не го материализират навън, така пропускайки възможността да прогресират, да станат повече от това, което са. За всички Слънчеви Риби перспективата е да разширим . онова, което носим до природата на знака Близнаци.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #647 -: Юни 21, 2016, 09:38:46 pm »
С въдица се пробва, но той няма спокойствието на типичен Телец, по-скоро ще гърми рибата с пистолет. Може да готви само филии с лютеница. А с икономически книги той ме затрупва, понеже отношението ми към парите/вложенията е крайно фриволно и според него с потенциал да фалира средноголяма островна държава.

Натурела долу-горе съм нацелила; щом сега ще го играе рак трябва поне готвенето на риби и скариди да му предостъпиш, а щом не стои на въдица, да се гмурка с харпун, все ще е тишина докато ловува. Щото пък ако неглежираш да не преоткрие приятелчета по чашка, в краен случай да изкара курс за капитани на лодка-и за теб кеф

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #648 -: Юни 21, 2016, 09:43:32 pm »
Здравейте на всички! Може ли да споделите ако си спомняте или сте забелязали как ви се е отразило когато прогресивната ви луна е в съвпад с наталната?

При мен беше преди около половин година и още ми е прясно. Лили го е обяснила много добре, аз бих го описала и като емоционално съзряване. Емоции, инстинкти и психика достигат до баланс помежду си. Чувстваш се завършен. Трудно нещо може да те извади от релси. Пак се вълнуваш и си емоционален, но държиш една постоянна фаза на контрол и самообладание. С две думи - носиш усещането, че си стабилен и пораснал.
В събитиен план имаше завършек на определен период, за което си дадох сметка след време. В момента на аспекта не се случи нищо особено.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресии
« Отговор #649 -: Юни 24, 2016, 01:29:09 pm »
 Тук намерих нещо, което не съм виждала-за фазата на луната при прогресии:

http://www.astro.com/astrology/in_progmoon_e.htm

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #650 -: Юни 24, 2016, 02:50:24 pm »
Енигма, благодаря за статията. Сега съм с прогресивно Пълнолуние ( от 4 г.) и пр. Луна сходящ тригон пр.Слънце и квадрат нат.Луна, сходящ съвпад пр. АСЦ,, много навреме е тази статия, има какво да науча.   :08: :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресии
« Отговор #651 -: Юли 10, 2016, 09:23:21 am »
Здравейте, бих искала да знам някой от вас изследвал ли е транзитите ,които аспектират прогресивни планети ;). Дават ли събития да речем съвпад на транзитираща планета с прогресивна. При мен се заформя интересна картинка, и ще се радвам някой да изрази предположение ,за това, което мога да очаквам . Прогресивна Венера прави съвпад с натален Плутон в съвпад с Десцендент.  Транзитът на Юпитер ще направи последователно съвпад с Прогресивно Слънце в Везни, секстил с Прогресивен Марс в Лъв, съвпад с съвпада прогресивна Венера/Плутон/Десцедент, а след това и съвпад с прогресивен Меркурий във Везни. Мога ли да възлагам някакви надежди на въпросната констелация, във връзка с някаква нова любов :) :-*
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #652 -: Юли 10, 2016, 04:19:16 pm »
приложената карта не е на прогресия, а на слънчев възврат- солар

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #653 -: Юли 10, 2016, 04:33:21 pm »
Здравейте, бих искала да знам някой от вас изследвал ли е транзитите ,които аспектират прогресивни планети ;). Дават ли събития да речем съвпад на транзитираща планета с прогресивна. При мен се заформя интересна картинка, и ще се радвам някой да изрази предположение ,за това, което мога да очаквам . Прогресивна Венера прави съвпад с натален Плутон в съвпад с Десцендент.  Транзитът на Юпитер ще направи последователно съвпад с Прогресивно Слънце в Везни, секстил с Прогресивен Марс в Лъв, съвпад с съвпада прогресивна Венера/Плутон/Десцедент, а след това и съвпад с прогресивен Меркурий във Везни. Мога ли да възлагам някакви надежди на въпросната констелация, във връзка с някаква нова любов :) :-*

liamfieta, ако търсиш активности по любов или връзка, трябва да видиш прогресивните куспиди дали са активни по 5-7/1д. Погледни ги дали не аспектират натална планета, а след това гледай транзитите. Тъй като картата не е статична и прогресиите точно това показват, смятам, че транзитна планета може да закача както натална, така и прогресивна. В момента се уча да наблюдавам дирекциите, казват, че те давали събитийност, заедно с пр. Луна като тригер.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #654 -: Юли 10, 2016, 04:42:15 pm »
Здравейте, бих искала да знам някой от вас изследвал ли е транзитите ,които аспектират прогресивни планети ;). Дават ли събития да речем съвпад на транзитираща планета с прогресивна. При мен се заформя интересна картинка, и ще се радвам някой да изрази предположение ,за това, което мога да очаквам . Прогресивна Венера прави съвпад с натален Плутон в съвпад с Десцендент.  Транзитът на Юпитер ще направи последователно съвпад с Прогресивно Слънце в Везни, секстил с Прогресивен Марс в Лъв, съвпад с съвпада прогресивна Венера/Плутон/Десцедент, а след това и съвпад с прогресивен Меркурий във Везни. Мога ли да възлагам някакви надежди на въпросната констелация, във връзка с някаква нова любов :) :-*

Да, има такава вероятност, съчетана и с плутонова квадратура. Наистина за по-лесно пусни прогресия с натал, може и само прогресивна карта в допълнение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #655 -: Юли 10, 2016, 06:37:53 pm »
Здравейте, бих искала да знам някой от вас изследвал ли е транзитите ,които аспектират прогресивни планети ;). Дават ли събития да речем съвпад на транзитираща планета с прогресивна. При мен се заформя интересна картинка, и ще се радвам някой да изрази предположение ,за това, което мога да очаквам . Прогресивна Венера прави съвпад с натален Плутон в съвпад с Десцендент.  Транзитът на Юпитер ще направи последователно съвпад с Прогресивно Слънце в Везни, секстил с Прогресивен Марс в Лъв, съвпад с съвпада прогресивна Венера/Плутон/Десцедент, а след това и съвпад с прогресивен Меркурий във Везни. Мога ли да възлагам някакви надежди на въпросната констелация, във връзка с някаква нова любов :) :-*

ако прогресивната прави аспект с друга прогресивна или с натална точка.

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресии
« Отговор #656 -: Юли 10, 2016, 08:06:26 pm »
Благодаря за отговорите  ;). Прилагам две карти, съответно натал с прогресии, и само прогресивна . По прогресии ми прави че има натоварен 5 дом, а по натална натоварен 7 дом. Това е , което ми се набива на очи, от пръв поглед. А що се отнася и до дирекциите и там има някакви показатели, но да не спамим темата ,все пак е за прогресии, бих могла да я кача в друга тема.  :-* :-* :-* Благодаря ви момичета
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #657 -: Юли 11, 2016, 12:42:29 am »
Пр. Луна в козирог и в 10д няма как да донесе любов, така че не храни напразни илюзии в тази насока.

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресии
« Отговор #658 -: Юли 11, 2016, 08:55:42 am »
Е скоро ще влезе в Водолей  ;). Аз не говоря за събитие в тази насока до една седмица, а да речем половин - една година. То е ясно , че след като се ровя в тая тема, че нещата не са както трябва, но се надявам да се раздвижат  :-*
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #659 -: Юли 11, 2016, 09:08:54 am »
Даа и прогресивния Юпитер прави съвпад с наталния съвпад слънце венера, тр. Юпитер във везни ще влезе в 7ми дом...даже и бременност може да има. Но ти предстои труден транзит на Сатурн към луната така, че може би няма да е всичко цветя и рози.
Frankly, my dear, I don't give a damn.