Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166016 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #705 -: Февруари 04, 2017, 03:54:42 pm »
Моля да споделите впечатления за промяна на посоката на прогресивна планета.
При мен досега са се обръщали 2 планети:

- Нептун - била съм на 5г и нямам спомен какво е било проявлението преди и след;
- Марс - била съм на 18г и определено виждам разликата в енергията на вече директния Марс.
- Юпитер - предстои да стане директен след 1.5г. Нямам си представа как ще се прояви.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #706 -: Февруари 04, 2017, 09:37:35 pm »
При мен Марс е ретро в натала, на ИЦ. Обърна се при сатурновия възврат. Така, че проявлението е комплексно от двете явления. Това беше моментът, в който приключих с номадския живот и се установих, взех си и жилище. Но на първо време беше решението да се установя. Също тогава ми бяха първите челюстни операции.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #707 -: Февруари 04, 2017, 10:16:20 pm »
Яя, в момента Меркурий ми е ретрограден по прогресии, а по натал е директен и управлява АСЦ и 10 дом. Преди 10 години се е обърнал ретро, но като връщам назад лентата с никакво значимо събитие не мога да го свържа. Тогава съм се върнала на работа след майчинство и животът ми е продължил нормално.

Във вътрешен план също не мога да кажа, че нещата са се променили много - обръщане навътре, размисъл и вдълбочаване върху мои лични теми, но също и екзистенциални, не са ми били никога чужди. Част от същността ми са.
Начинът ми на изразяване не е пострадал от ретроградието на Меркурий, нито сръчността ми се е "спънала". Изобщо, по присъщите за планетата теми всичко си е както е било допреди обръщането й в ретроградно движение по прогресии.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #708 -: Февруари 04, 2017, 10:38:29 pm »
И моят Меркурий е директен в натала, ретро по прогресии, но още малко и тръгва пак напред. С нетърпение чакам. При мен е У4 и У7 и очаквам ефект там.
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #709 -: Февруари 06, 2017, 10:02:44 am »
В момента наблюдавам 2 прогресивни карти и забелязвам, че акпектите се усещат единствено на прогресивно ниво. Едната е моята, понеже имам 10-домен стелиум, усетих аспектите на пр Луна само по прогресивни планети и то в много малък орбис.
Делфин, не може обръщането на Меркурий да не ти е повлияло. Случайно да си започнала да се занимаваш с писане под някаква форма? Документооборот?
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 11:44:35 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #710 -: Февруари 06, 2017, 10:59:11 am »
Винаги съм работила с документи :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогресии
« Отговор #711 -: Февруари 13, 2017, 09:15:07 am »
И при мен меркурий е директен в натала. Когато съм била на 16 се е обърнал. Тогава спрях да се бунтувам толкова и като че ли станах по-интровертна. Когато пак стана директен преди няколко години се зарекох, че повече няма да си мълча и ще решавам проблемите на момента. Е, в началото никак не ми се получаваше. Влезнах в множество конфликти на работното място. Хора, които бяха свикнали да мълча и преглъщам ме гледаха с изумление. На мен обаче сега ми е по-добре. Работата с документи никога не ме е влечала, но имам доста научни публикации. Мисля, че откакто е директен ми е все по-трудно да пиша, за което нямам никакво астро обяснение

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #712 -: Февруари 14, 2017, 01:15:55 pm »
Работата с документи никога не ме е влечала, но имам доста научни публикации. Мисля, че откакто е директен ми е все по-трудно да пиша, за което нямам никакво астро обяснение
Мерка е У10 при теб, управлява публизните ти изяви, писането е по 3д, скорпион, а тр Плутон У3 е на СЛВ в 5д, затова изразяването ти е затруднено на този етап, преди това пък тр. Сатурн е преминал през 3-ти дом, обяснение винаги има

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогресии
« Отговор #713 -: Февруари 14, 2017, 03:27:42 pm »
Цитат
Мерка е У10 при теб, управлява публизните ти изяви, писането е по 3д, скорпион, а тр Плутон У3 е на СЛВ в 5д, затова изразяването ти е затруднено на този етап, преди това пък тр. Сатурн е преминал през 3-ти дом, обяснение винаги има
Докато Сатурн е бил в 3 дом все още съм имала някакви изяви в писането, една от които много много успешна, но тр. Плутон в/у СЛВ така и не съм го разбрала какво иска да ми каже. А сега като започне тр. Нептун съвпад Меркурий (У1,2,10) и квадрат Сатурн (У5) направо да сменям професията...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #714 -: Февруари 15, 2017, 01:20:15 pm »
тр. Плутон в/у СЛВ така и не съм го разбрала какво иска да ми каже.
Плутон се свързва с трансформациите, не е необходимо да сменяш попрището, може би за в бъдеще ще промениш начина на изразяване, творческия подход...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Прогресии
« Отговор #715 -: Февруари 17, 2017, 08:34:31 pm »
Днес реших да погледна от любопитство и се оказа, че прогресивната ми Луна е в точен съвпад по градус (вече е разходящ) с натален Марс У2 в 7 дом.  :-X

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #716 -: Февруари 18, 2017, 12:47:11 am »
Днес реших да погледна от любопитство и се оказа, че прогресивната ми Луна е в точен съвпад по градус (вече е разходящ) с натален Марс У2 в 7 дом.  :-X

И какво се случи? Може би проблемите на майка ти с очите да ги отнесем тук?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Прогресии
« Отговор #717 -: Февруари 18, 2017, 08:11:51 am »
И какво се случи? Може би проблемите на майка ти с очите да ги отнесем тук?
Не, по-скоро с работата, Papy, понеже Луната в натала ми управлява 6 дом (нали това е логиката?). Все пак, при абсолютно точния аспект проблемите започнаха, а наталният ми Марс е в 7 дом, затова и проблемите ми започнаха заради колежката, с която работя.
Странно обаче как се случи така, когато тя ще напуска и майка ми ще влиза в болница, точно както преди 3 години брат ми изчезна, точно когато тогавашната ми колежка напусна.  :-X :017: :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #718 -: Февруари 18, 2017, 10:30:41 am »
Може би защото диспозитора на марс е в 10-ти дом, домът на майката ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Прогресии
« Отговор #719 -: Февруари 21, 2017, 01:32:38 pm »
Уран ми прави съвпад с Асцедента.... 1-2 години. Хабер си нямам кокво може да ми донесе. За сега само трудности. Други идеи?