Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166164 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #90 -: Септември 20, 2014, 07:31:03 am »
Остава много малко до възврата на пр.Луна и пр.АЦ тригон МЦ,но вече е точен съвпада на пр.Венера с Меркурий.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2014, 11:20:40 pm »
Когато прогресивно новолуние се случи с точен аспект към натална планета, този аспект дава ли влияние върху целия започващ цикъл или действа само докато е в орбис?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #92 -: Октомври 07, 2014, 11:39:06 pm »
Smarta, интересен казус. :)
Може  би има през целия период, сега си отворих картата и при мен е имало такава тенденция като нюанс разбира се, към цялата картина по това време.Теб те притеснява, това че е аспектът е твърд ли ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #93 -: Октомври 08, 2014, 07:39:37 am »
Преди всичко влияе знакът и домът на новолунието. После зависи коя е планетата и дали е нощна картата. По-скоро бих заложила на временен ефект на аспекта

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #94 -: Октомври 08, 2014, 02:45:46 pm »
Благодаря ви за мненията!

Не ме притеснява това, че е твърд аспект, тригон е, но и квадрат да беше, това е само гладкостта на същата енергия. Конкретният случай е моят. Новолунието беше преди една година в Овен в 7 дом. Оттогава започна силно желание за успех, за себеутвърждаване, с доста стъпки и усилия от моя страна, както и подкрепа от други хора, заваляха срещи с нови хора и предложения за работа и приятелства. Тригонът към Уран ме засили здраво в астрологията и в нови пътища на мислене и себепознание. Очаквам, че влиянието ще поотслабне в течение на времето, като се разпадне аспектът, но ще остане такава настройка или нагласа за целия цикъл, което ще е под благосклонния поглед на Уран. Вътрешното ми чувство е такова, а и изхождам от това, че началото на една система определя главните характеристики за цялото и съществуване.

Наблюдавам връзката с баща ми, заради аспекта Слънце/Уран. Рождено са в квадрат от 2* орб. Прогресивно новолунието беше абсолютно точен тригон в домовете ИЦ-7. При точния аспект бях инициатор да възстановя силно нарушените и отчуждени отношения с баща ми. Той подходи с ентусиазъм. След началните фойерверки и опити за наваксване, видяхме, че не е въпрос само на желание, ами си има неща, които не са гладки. Проблемите, които са ни разделяли преди, не изчезнаха. Но някак ги поставихме на масата да си ги гледаме и малко по малко приемаме нещата каквито са, най-вече че връзката няма да е такава, каквато ни се иска в идеалните ни представи. Това от своя страна поне на мен ми позволява да оставя проекциите към него настрана (които са формирани от някакви незадоволени нужди в миналото) и да почувствам истинския човек такъв, какъвто е, който едва след това ми се явява баща. Мисля, че това вече е истинското второ начало на отношенията ни. Аспектът с Уран е във фаза на разпад и предполагам, че за напред ще бъде така, както в предпоследното изречение - бавно и не много гладко опознаване с истинския човек и загърбване на проекции и илюзии. Последното върви по подобен начин и с мъжа ми. Много уранско ми изглежда.

Papy, картата е нощна, каква е разликата между дневни и нощни при прогресивните фази на Луната?


Имам най-накрая щастието да преживявам "изправянето" на натални квадрати до прогресивни тригони. Нещата, с които съм се борила цял живот и от които съм страдала най-много, започнаха да се разрешават. Аз четох преди време на Б.Брейди книгата и ми направи силно впечатление обяснението за разликата между аспектите на прогресивна и рождена планети и тези на две прогресивни планети. Според определението, когато се аспектират прогресивни планети, в човека назрява потребност, необходимост от нещо и той е неразубедим в това нещо, защото двете прогресивни планети изразяват вътрешни необходимости (прогресия=вътрешно развитие). Докато при натална и прогресивна планети външни фактори могат да го отклонят или да му повлияят. Логически звучи супер. Имам възможност да го проверя в реалния ми живот и се налага да коригирам тези наблюдения.

Най-напред прогресивните Венера и Марс имаха тригон преди няколко години, защото Марс става ретрограден в деня на раждането ми. Това, което се прояви тогава, беше само най-грубото и материално по контакта Венера/Марс - желанието да сключа брак с приятеля ми. Това не се случи, защото не ми стигна смелост или хъс да го осъществя. Според мен при две прогресивни планети (освен ако не са фазите на Луната), няма достатъчно ... енергия или котва, не знам, за реално проявление. Сега прогр.Венера вече е в тригон с наталния Марс. Ние сме женени от преди аспекта, но сега на много по-дълбоко ниво върви промяната и за радост - и в реалността. Марс е У8 в моята карта и се намира във 2 дом, а Венера е У2, и бавно се откъсвам от разни зависимости от емоционална и финансова поддръжка от най-близки хора. Второто нещо е, че усещам една енергия, която тече като подводна река, която не ми позволява да спирам, да застоявам в целите си и само ме тика напред в посоката, която задАде новолунието миналата година. Това е крайно нетипично за досегашния ми начин на живот.

В картата ми Сатурн и Марс са в съвпад от 2*. Прогресивният Сатурн също ми е ретро и сега е кацнал върху Марса. Така че Венерка прави прогресивен тригон и към Сатурн. С наталния ще има точен тригон след около 2 години. Това, че Сатурн ми е във 2 дом и има квадрат към Венера (като планета, свързана със самооценката и като У2), най-силно е оказало влияние върху чувството за малоценност, което цял живот ме е блокирало. Сега тая илюзия почна да се разпада, а аз стигнах до извода, че ми излиза твърде скъпо да имам ниска самооценка. И тя не е толкова ниска всъщност вече. След две години ще мога от първо лице да ви разкажа как се разрешава квадрат Венера/Сатурн, когато и двете са във взаимна рецепция и по знак (Венера в Козирог, Сатурн във Везни), и по дом (Венера У2 в 5, Сатурн У5 във 2). Вече го предусещам - ще мога да изявя себе си най-накрая и даже да печеля от това.

След 2 месеца имам важен прогресивен аспект - Луната ще направи опозиция на Марс/Сатурн в оста Овен/Везни и 2-8. Това ще образува кардинален кръст с нодалната ос. Орбисите са точни. Луната и Сатурн управляват и нодалната ос. От този кръст Венера ще прави тригон/секстил към двата края на опозицията, също точен. Ще ви разкажа какво се случва тогава. Това съвпада с квадрат на транзитния Сатурн към Слънцето, така че ще разрешавам нещо. Подготвям се да поема още отговорност и се настройвам, че ще го разрешавам чрез дипломатичност, любов, запазване на хармонията в себе си и разчитайки на по-добрата ми самооценка. Колко е лесно на думи!  :012:

И накрая след 7 години Венера ще тригонира и Плутон по времето, когато транзитният Плутон ще съвпадне с наталната Венера. Удивлявам се, каква карта съм си избрала, че ми дава възможност по чист начин да проучвам различните енергии. Извинявайте за дългото словоизлияние пак, но май си подредих моите мисли словом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2014, 02:56:20 pm »
Нощните натури стават по-инициативни, дневните се учат да стабилизират
Едните фокусират слънчевия принцип, другите - лунния
Но това само като нюанс
И вече ако е нощна карта с аспект от мъжка планета-ще е по-изразено за определен период, а евентуално при транзит можем да очакваме и реално събитие

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #96 -: Октомври 08, 2014, 03:00:44 pm »
Мерси Рару! :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #97 -: Октомври 14, 2014, 02:08:39 pm »
Загледах се в картата си и видях, че ми предстои прогресивен квадрат между Венера и Сатурн.
В прогресивната карта Сатурн е в 10, управлява 2 и 3. Венера е в 7, управлява 6, 7, 11д.

В натала Сатурн е съу на 3 и 4, а венера на 1, 7 и 12.

Как да тълкувам предстоящия квадрат? Дали ще е неудовлетвореност от професионлното развитие, от промяна на професията, на реализацията? Зацикляне? В този период пр Луна ще съвпадне с нодалната ос и натален У6, 7
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #98 -: Октомври 14, 2014, 02:57:58 pm »
Ако има неудовлетворение, ще е в посока обществен/ личен статус. Проявата би трябвало да е по-силна по делата на Венера,тригон Плутон и акцента повтаря натална тематика, оста на взаимоотношенията, свързани с дета/деца и /или съвместен проект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #99 -: Октомври 14, 2014, 03:07:16 pm »
Ако има неудовлетворение, ще е в посока обществен/ личен статус. Проявата би трябвало да е по-силна по делата на Венера,тригон Плутон и акцента повтаря натална тематика, оста на взаимоотношенията, свързани с дета/деца и /или съвместен проект.

Липса на брак? Толкова ли ще ми влияе тепърва?  :017: Мислех, че към 2016/2018 може да ме огрее :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #100 -: Октомври 15, 2014, 03:42:18 pm »
Липса на брак? Толкова ли ще ми влияе тепърва? 
Учудвате ме с нещата, които си втълпявате понякога  :)
Къде видя тази липса на брак в пр карта, като пр Венера У7 е в хармоничен аспект с пр Плутон У1 и пр Марс У1- партньорствата ти трябва да вървят в този период
след няколко години пр Юпитер У1 в хармоничен аспект с пр Слънце У9 може да те ожени, може да те прати надалеко, а може и двете  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #101 -: Октомври 16, 2014, 04:46:59 pm »
Когато прогресивно новолуние се случи с точен аспект към натална планета, този аспект дава ли влияние върху целия започващ цикъл или действа само докато е в орбис?

чак сега успях да видя, как е било при мен - бих казала, че тенденциите се запазват до първата четвърт след новолунието. След квадрата при мен нещата коренно се променят. Но може да е така, защото Луната е У1 и при самия квадрат пр Луна е в точен съвпад с наталната. След това новата ситуация се запазва и продължава до Пълнолунието, където става прелом. Тази "дупка" продължава до около 1/2 година преди втората четвърт и след нея, до момента, нещата се запазват в същия дух - имам още близо 2 години до второто пр Новолуние.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #102 -: Октомври 23, 2014, 03:50:06 pm »
чак сега успях да видя, как е било при мен - бих казала, че тенденциите се запазват до първата четвърт след новолунието. След квадрата при мен нещата коренно се променят. Но може да е така, защото Луната е У1 и при самия квадрат пр Луна е в точен съвпад с наталната. След това новата ситуация се запазва и продължава до Пълнолунието, където става прелом. Тази "дупка" продължава до около 1/2 година преди втората четвърт и след нея, до момента, нещата се запазват в същия дух - имам още близо 2 години до второто пр Новолуние.

Аз в момента съм на първа четвърт и ситуацията не е променена още. Тоест, разбирай, че Новолунието все още си действа.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #103 -: Октомври 27, 2014, 01:17:07 pm »
Имам апликиращ тригон между пр. Юпитер и натален Плутон с 6 градусова орбиса. Дали ще стана милионерка?  :57:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресии
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2014, 08:01:20 pm »
Имам апликиращ тригон между пр. Юпитер и натален Плутон с 6 градусова орбиса. Дали ще стана милионерка?  :57:

Рано е да се каже  :) , пък и натално трябва да си предразположена към подобно развитие.