Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166741 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #195 -: Ноември 17, 2014, 03:45:14 pm »
Рени,верно имам предпоставки,но наталните позиции не са от най-обещаващите .Добре,че по прогресии има по-силни положения за компенсация,затова им обръщам по-голямо внимание .По принцип знам,че последния ми коментар е малко изсмукан от пръстите,но имам СЗ в точни аспекти по това време,докато след 3 години,когато прогресиите са много яки,нямам силни СЗ,но пък може да съм пропуснал средни точки,пак ще гледам,иначе няма логика,след като всички прогресивни планети тогава ще правят аспекти  :017:,тежките транзити също ще са добри ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #196 -: Ноември 17, 2014, 04:19:01 pm »
Какво според вас може да се очаква при квадрат на прогресивен Марс с натална Луна? В радикса двете планети са в тригон - това не е ли смекчаващо обстоятелство? Чудя се дали да го тълкувам като тенденция да носи напрежение или квадратурата може да провокира събитийност по аналогиите на двете планети в натала? Едно по-настойчиво /марсово/ подритване към случване в съответните сфери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #197 -: Ноември 17, 2014, 04:23:05 pm »
Скандали и напрегнати отношения с жени? Изнервеност...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #198 -: Ноември 17, 2014, 04:31:01 pm »
Може и повече динамика да докара, по-висока работоспособност или работа със забързано темпо. Дано не е индикация за здравословен проблем. Прогресивният Марс е в Овен - повече ентусиазъм, инициативност, движение?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #199 -: Ноември 17, 2014, 04:55:01 pm »
Доколкото знам всички аспекти Марс/Луна носят енергия, дори негативните. При квадратите опасността идва от претоварването. Не усешаш кога си се преуморил и това може да те изтощи до краен предел.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #200 -: Ноември 17, 2014, 05:12:06 pm »
Крайния предел вече почти съм го стигнала, така го усещам. Но винаги може да бъде и още по-натоварено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #201 -: Ноември 17, 2014, 08:24:06 pm »
Какво според вас може да се очаква при квадрат на прогресивен Марс с натална Луна? В радикса двете планети са в тригон - това не е ли смекчаващо обстоятелство? Чудя се дали да го тълкувам като тенденция да носи напрежение или квадратурата може да провокира събитийност по аналогиите на двете планети в натала? Едно по-настойчиво /марсово/ подритване към случване в съответните сфери.

Лили, при теб това е интересна прогресия, защото ти си Слънчев Овен и Марс от доста  време е тронов.Предполагам, че около месеците май/ юни, когато нодалната ос активира прогресията Луна/ Марс ще има раздвижване, наесен има затъмнение тук също. Може да наблюдаваш всеки бърз транзит, лунации.На теб не ти трябва нещо смекчаващо, а динамика, за да се реализира картата ти - не забравяй, че и Слънцето чака екшън.
За мен ще е приятно и полезно да споделиш какви са реакциите ти, емоционалната нагласа в този едногодишен период при квадрат на две тронови планети . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #202 -: Ноември 17, 2014, 08:28:04 pm »
На друга динамика разчитам.  :)
А в работен и чисто битов план никога не ми е било спокойно, все съм в някакъв екшън, дори на фона на привидна инерция. Дотук ако е било тежка борба, след тоя квадрат не знам какво ще е.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #203 -: Ноември 17, 2014, 11:11:30 pm »
за прогресивен марс на асц какво мислите?
асц - рак, марс упр. 10 дом, в натала е в рак, 12-ти.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #204 -: Ноември 18, 2014, 10:58:48 am »
за прогресивен марс на асц какво мислите?
асц - рак, марс упр. 10 дом, в натала е в рак, 12-ти.

може да си покажат носовете злосторници и интриганти, ще се наложат крайни и леко коварни мерки, защото такъв ще е и проблемът

ако беше дирекционен, щях и здравословно да внимавам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #205 -: Ноември 18, 2014, 11:07:50 am »
При мен дирекционен Марс в съвпад с натално Слънце беляза много тежка и повратна година. Оттам нататък всичко се срина и в рамките на следващите няколко години все надолу вървеше, но имаше и малки "върхове" - понякога ми трябва един здрав остен да ме ръгне изотзад, тогава съм най-продуктивна - притисната от трудни обстоятелства, от безизходица. Но всичко си има предел - до един момент трудностите могат да те нахъсват, но когато борбата за елементарно оцеляване се превърне в начин на живот, постепенно те срива физически и психически.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #206 -: Ноември 18, 2014, 11:54:03 am »
може да си покажат носовете злосторници и интриганти, ще се наложат крайни и леко коварни мерки, защото такъв ще е и проблемът

ако беше дирекционен, щях и здравословно да внимавам
доколкото знам нямам врагове, с интриги не се занимавам, не съм в никакви подобни схеми ::) ..но  никога не е късно да те въвлекат..

и аз си мислех за здравето, но предположих, че затова трябва да са намесени 8 и 6 дом...може би и 12-ти. при мен марс е елемент от 12 ти дом  :( ще гледам да се усамотявам повече, да го отработя така :012:
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 11:56:04 am от nerealna »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #207 -: Ноември 18, 2014, 12:15:03 pm »
за прогресивен марс на асц какво мислите?
асц - рак, марс упр. 10 дом, в натала е в рак, 12-ти.

за прогр Марс не знам, ама прогр У10 на АСЦ - късмет и пълен напред :)  :08:

А асц ти какъв е и къде му е Упр?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #208 -: Ноември 18, 2014, 12:36:04 pm »
Марс в 12-ти не става за самота, аз поне имам такива наблюдения

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Прогресии
« Отговор #209 -: Ноември 18, 2014, 12:49:56 pm »
за прогр Марс не знам, ама прогр У10 на АСЦ - късмет и пълен напред :)  :08:

А асц ти какъв е и къде му е Упр?
благодаря, дано:P
асц ми е рак, луна в 11 дом, близнаци