Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166110 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #225 -: Декември 18, 2014, 03:37:18 pm »

П.П:но ако пр Сатурн е в 12Д,близо до асц и от там прави квадратура на МЦ,би могло да означава болнични,които ще се отразят НЕположително на работата и отношението на шефовете ти към теб.

Точно това означава. Квадратурата се заформя тази година, като по-малко от минута е орбисата на точен съвпад на градусите. При прогресии аз разглеждам максимум 1-3 градуса, и то 3гр за светилата.
Мерси, Хепи. Ако гледам транзитите, то Марс ще обиколи 3/4 от радикса, а Сатурн ще съвпадне с У8 в края на годината. Като цяло, ще наблюдавам тенденциите. По-скоро ще има акцент върху ежедневието и здравето, отколкото върху работата. Забравих да кажа, че Марс е У9 и У4 :-) Пази боже да свържа У12, У6 и У4 в едно  :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #226 -: Декември 24, 2014, 06:22:06 pm »
По прогресии Слънцето ми съвпада с Алгол.При неподвижните звезди винаги дават различни градуси. ;) Има причина да пострадат баща и шеф .
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 07:08:04 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #227 -: Декември 28, 2014, 02:27:27 pm »
Чета "Лунният цикъл" - Дейн Ръдиар  и там пише,че прогресивно новолуние или пълнолуние е при аспект на прогресивни Слънце и Луна,а не между прогресивни Слънце/Луна с натални.И сега връщам "лентата назад",за да видя и при мен как е било.Моля,който е имал прогресивно новолуние или пълнолуние-дори и да е било прогресивна/натална планета да сподели какво му е донесло.
Съвсем се обърках... :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #228 -: Декември 28, 2014, 04:58:10 pm »
Ами да при мене се случи есента на 2012, прогресивната ми луна в Дева опозира прогесивното слънце в Риби , съчетано със Сатурн управител 8 ми , в съвпад с Плутон управител 5 в 6 ти дом , Загубих си работата , която много оби4ах и съответното гаджето ми ме изостави. Беше голяма промяна на живота, която въпреки че ми отне много , ме направи просто по-добър човек. Прогресивното пълнолуние според мен

Аз имам още един въпрос, прогресивния Меркурий и МЦ ще съвпаднат с Натална Венера управител 5/12 , според мен трябва да очаквам събитие, нали?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #229 -: Декември 28, 2014, 05:48:11 pm »
Чета "Лунният цикъл" - Дейн Ръдиар  и там пише,че прогресивно новолуние или пълнолуние е при аспект на прогресивни Слънце и Луна,а не между прогресивни Слънце/Луна с натални.И сега връщам "лентата назад",за да видя и при мен как е било.Моля,който е имал прогресивно новолуние или пълнолуние-дори и да е било прогресивна/натална планета да сподели какво му е донесло.
Съвсем се обърках... :(

не е необходимо да се объркваш. Теоретично прогр нов/пълн е при съвпад/опозиция на прогр Слънце и луна и си го тълкуваш като месечните такива, но периода е по-дълъг - хвърлят светлина върху много години напред. започват събития, които са разтеглени във времето, може дори да не се усетят. За новолунието при мен не знам кога точно е било, но при второто пълнолуние живота ми се промени коренно - изпаднах в безтегловност за много време напред.
Сега чакамвторо Новолуние.

А когато прогр Сл/Луна съвпаднат с нат Луна/Слънце, пак има логика за ново начало, но вече си зависи кое е прогр и кое наталното. При мен януари 2013 е имало прогр Луна върху нат Слънце - честно казано, свързвам този аспект единствено с началото на заниманията ми по астрология. Луна У1, Слънце У2 и У3.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #230 -: Декември 29, 2014, 11:11:52 am »
Чета "Лунният цикъл" - Дейн Ръдиар  и там пише,че прогресивно новолуние или пълнолуние е при аспект на прогресивни Слънце и Луна,а не между прогресивни Слънце/Луна с натални.И сега връщам "лентата назад",за да видя и при мен как е било.Моля,който е имал прогресивно новолуние или пълнолуние-дори и да е било прогресивна/натална планета да сподели какво му е донесло.
Съвсем се обърках... :(

Аз имах такова, но не смея да му надавам ухо, защото всичко съвпадна върху наталната ми Луна на К7  :012:
както и да е, през този период (защото в рамките на около 6 мес все имаше някакъв съвпад - на пр. Луна с натална или с пр. Слънце), та, ожених се, родих и напуснах мъжа си  :cheer:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии
« Отговор #231 -: Декември 29, 2014, 11:14:47 am »
The_One,разбира се че можеш да разглеждаш транзити към прогресивна карта, нали в момента същата отразява какво и къде те вълнува и как (ще) реагираш на същото, активирано от транзити, лунации. :)

Можеш да гледаш всякакви аспекти, само не и дирекции към прогресии, тъй като смесваш 2 метода на едно и също нещо :58:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #232 -: Декември 30, 2014, 02:42:00 pm »
Прогресивната ми Луна е на 1 гр преди Скорпион и вече се усеща влиянието му  :91: :91: Чудех се откъде се прокрадва това кофти настроение, а то .... моля ви се .... И сега ще стане много весело в този Скорпион - прог Слънце, прогр венера, прогр Луна и догодина и прогр ретро Мерк, Нептун и ЮЛВ са си завинаги там .... не обичам Скорпион!!!!   :lol_hitting: :cheer:  искам 2,5 години отпуск от земния живот  :19:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресии
« Отговор #233 -: Декември 30, 2014, 03:50:48 pm »
Аз въобще не се оплаквам от пр.скорпи Луна,защото и наталната ми е там. :012:
Притеснявах се как ще ми се отрази,но до тук повече от добре.

п.с.имам само един недостатък в този период-многото емоционално напрежение,причинено от споделеното от майка ми...само това тихо и бавно ме яде от вътре,защото никой не съобразява с нея,никой не го интересува че и тя е човек и си има нужди,а тя горката само мълчи и угажда на домашните.Цял живот е била така. :( Най-мразя тази и черта-да се примирява  и тихомълком да си страда.Но един ден последствията ще са фатални. :'(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #234 -: Декември 30, 2014, 04:06:20 pm »
Аз въобще не се оплаквам от пр.скорпи Луна,защото и наталната ми е там. :012:
Притеснявах се как ще ми се отрази,но до тук повече от добре.

п.с.имам само един недостатък в този период-многото емоционално напрежение,причинено от споделеното от майка ми...само това тихо и бавно ме яде от вътре,защото никой не съобразява с нея,никой не го интересува че и тя е човек и си има нужди,а тя горката само мълчи и угажда на домашните.Цял живот е била така. :( Най-мразя тази и черта-да се примирява  и тихомълком да си страда.Но един ден последствията ще са фатални. :'(

за тези ти притеснения, мисля, че спомагат и други фактори в картата ти.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #235 -: Декември 30, 2014, 04:43:39 pm »
Прогресивната ми Луна е на 1 гр преди Скорпион и вече се усеща влиянието му  :91: :91:

А честито  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #236 -: Декември 30, 2014, 04:53:48 pm »
А честито  ;D

Сатинче, чак си позеленяла от кеф :)

тенкю  :91:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #237 -: Декември 30, 2014, 04:57:28 pm »
Да видите какво е така да ти е натално, цял живот  ;D

Моята скоро ще излиза от Скорпиона, остават по-малко от 2 градуса, в момента е в точна опозиция с нат. Юпитер в 7 дом - "живот без никакви очаквания", това е формулата за такива случаи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #238 -: Декември 30, 2014, 05:08:45 pm »
Да видите какво е така да ти е натално, цял живот  ;D

Моята скоро ще излиза от Скорпиона, остават по-малко от 2 градуса, в момента е в точна опозиция с нат. Юпитер в 7 дом - "живот без никакви очаквания", това е формулата за такива случаи.

Лили, за кое от двете е тази формула? За прогр Луна в Скорпи или опозиция Луна/Юпитер

Хич не искам и да ви мисля вас, с наталните скорпионски Луни - достатъчен ми е тук един красавец около мен :)  :19:

ама защо всички със скорпионски луни ми се смеете в зелено ??????  :cheer: :cheer: :cheer:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #239 -: Декември 30, 2014, 05:11:13 pm »
Сатинче, чак си позеленяла от кеф :)

тенкю  :91:

Спокойно, после идва тази в Стрелец, много е яка :)