Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166326 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #375 -: Юли 27, 2015, 08:33:51 pm »
Изобщо не си била фалирала... мен обаче друго ме тревожи - откакто е в тези градуси нямам желание за секс, никакво, дори не се и докосвам, няма и секс и у дома се чудим какво ни става едновремнно и на двамата - в пълен синхрон сме по отношение на липсата на желание за секс :) Дали прогресивната луна в тия градуси не е причината или соларът ми нещо, защото тази тотална фригидност и при двамата ни е от около рождения ми ден... По прогресивната карта ми е в 8 дом и управлява 9, но Рак е заключен знак там.
Не знам дали точно от градусите е, по-скоро от знака- пр Луна в телец е ориентирана към материалното, обратното на скоррпиона, по който са осмодомните теми, като секс.
Но трябва да се види общо, не само по една пр. Луна да се гадае, но като цяло знак телец е отговорен за щитовидната жлеза, която пък регулира хормоните в организма. Провери също затъмненията какви аспекти правят при теб.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Прогресии
« Отговор #376 -: Юли 28, 2015, 08:05:48 am »
И двамата вече втори месец сме силно ориентирани точно към материалното - той се опитва да създаде свой бизнес т.е. и двамата в момента не сме на заплата, най-редовно идващи са ни сметките  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #377 -: Август 16, 2015, 11:05:12 pm »
Някой ще ме осветли ли какво представляват Тertiary progressions? Преводачът ми го изкарва "Терциерни прогресии"  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #378 -: Август 16, 2015, 11:12:34 pm »
Някой ще ме осветли ли какво представляват Тertiary progressions? Преводачът ми го изкарва "Терциерни прогресии"  :)

Правилното е третични прогресии. Прогресира се картата според движението на луната, а не на слънцето. Два вида са, но сега не се сещам как точно се изчисляваха.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии
« Отговор #379 -: Август 16, 2015, 11:16:35 pm »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #380 -: Август 17, 2015, 12:01:19 am »
Правилното е третични прогресии. Прогресира се картата според движението на луната, а не на слънцето. Два вида са, но сега не се сещам как точно се изчисляваха.
Да, мерси, прочетох краткото описание в препратения линк от Рептил, там пише, че вторичните прогресии са свързани с движението на Слънцето, а третични прогресии се основават на движението на Луната. Третичните се ползват за по-бавните планети, които при вторичните едва се движат. 
Попитах, понеже ми стана интересно като видях, че АСЦ в картата на третични прогресии е в лъв, Луната също. И сега ми стана още по-интересно, като видях, че Юпитер У5 в третичната прогресия съвпада с натален МП Юпитер/Уран - ще забогатея неочаквано третично  :character0029:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #381 -: Август 18, 2015, 01:45:58 pm »
Току що случайно видях, че прогресивен СЛВ е точно над натална Венера (в 8 дом в Скорион). Е, как пък се случи точно по време на ретроградна Венера. Много обичана се чувствам, но не от съпружието  ::)

Да търся ли връзка  и с това, че Венера при мен управлява 2 дом  ::) В материален план нищо съществено, освен, ако не предстои, ама то като е прогресия .... нали е по-скоро до вътрешно светоусещане ::)   

Как не съм забелязала аспекта до сега, къде съм бляла :(   Тепърва започвам да го мисля  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #382 -: Август 18, 2015, 02:23:21 pm »
Току що случайно видях, че прогресивен СЛВ е точно над натална Венера (в 8 дом в Скорион). Е, как пък се случи точно по време на ретроградна Венера. Много обичана се чувствам, но не от съпружието  ::)

Да търся ли връзка  и с това, че Венера при мен управлява 2 дом  ::) В материален план нищо съществено, освен, ако не предстои, ама то като е прогресия .... нали е по-скоро до вътрешно светоусещане ::)   

Как не съм забелязала аспекта до сега, къде съм бляла :(   Тепърва започвам да го мисля  ::)

Алена, оста на възлите спада към бавнодвижещите се точки в картата. В прогресия тя не се отдалечава кой знае колко от наталното си положение. Това означава, че този точен аспект, заедно с орбиса, ще трае няколко години.
Принципно, при теб Венера, заедно с Луна, от гледна точка на нодалната ос, са най-важните. Венера е управител на ЮЛВ, но е в съвпад със СЛВ, а Луната е в квадрат с нея и оста, и прави така наречения "ляв аспект" към оста. За момента за този аспект мога само да цитирам (да издекламирам) значението му, но още не съм го осъзнала, за да дам практическо приложение - може би след няколко месеца ще мога и това да направя.
В добавка, Венера ти е върха на формация Йод, активирана в момента.
Виждам, че и прогр Асц е върху ЮЛВ, чийто управител е Венера.
Новолунието е почти в съвпад с Луната и е в точен квадрат с оста. Всичко се върти около темите на Луна, Венера (ако отчитаме оста на възлите).

Затова въобще не е странно, че имаш такава нагласа и че ти се случват такива неща.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #383 -: Август 18, 2015, 02:31:33 pm »
Прогресиите  в никакъв случай не са само светоусещане, носят и събития, на 100 % при активирането на аспекта от лунация.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #384 -: Август 20, 2015, 10:00:27 am »
Прогр.Луна в Дева  през Асц.-Марс-Уран-Плутон ,в тригон Юпитер,каре Слънце и в момента е съвпад с прогр.Марс в 28 гр.Дева- активира атомната електроцентрала
довърших всички неща,които не успяха мен да довършат и които отлагах във времето поради нелицеприятност  свързани с работа, здраве, изследвания,прегледи, ремоти,битовизми ,вместо да губя време в критично-заядливо издребняване и циклене в детайли, използвах енергията за умения с висок коефициент на полезно действие и удоволетвореност от постигнатото

като джуджето работливко,всички сфери упр. и населявани от диспозитора на Луната,Меркурий  придобиха завършеност на майсторки клас усъвършенствани умения,бавно,методично и ежедневно  до постигане на доволност- в прогр. карта се радвам на голям земен тригон между прогр. Юпитер-Плутон- Меркурий/Венера, който Луната в Дева активира, наслаждавам се на това,нещата да се случват от само себе си лесно и като по чудо,важно е да имаш силна вяра и да я фокусираш в желание  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #385 -: Август 20, 2015, 03:57:39 pm »
Браво, Стреличка!
На всяко нещо му идва времето- сега му е дошло времето да хванеш бика за рогата, дерзай!
 :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #386 -: Август 20, 2015, 04:49:06 pm »
Happy58, Terry  :) благодаря Ви.

Толкова големи промени настъпиха в моя тих и скромен свят за няколко месеца, че аз все още не зная къде се намирам. Радвам се, объркана съм, навлизам в един нов свят, има любопитство, предпазливост, доза зрялост в подхода ми :)

Ще осмислям пак и пак цялата картина  :)
« Последна редакция: Август 20, 2015, 06:23:42 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #387 -: Август 20, 2015, 06:40:50 pm »
Happy58, сега препрочитам пак на по-спокойно и моля да цитираш за левия аспект на Луната към нодалната ос   :-*

За "формация йод"  ::) ::) ::) не съм чувала даже - ще видя с гугъл, но бих се радваал и на думички от теб  :)

За нодалната ос в знаците Телец (ЮЛВ) - Скорпион (СЛВ) - бях чела, че трябва да се науча да не трупам излишъци и да мога да се освобождавам от тях. В интерес на истината имам склонност да прибирам разни неща, за като ми потрябват са толкова скрити и прибрани (подредени) - че не знам къде са, не ми се търси и купувам нови :(

Преди 6г. се отворих на тема козметика и женски работи и като започна едно купуване и трупане .... От няколко месеца спрях внезапно - имам си достатъчно.

За началото на трупането - се сещам единствено, че прогресивна Венер беше в съвпад с натално слънце в Стрелец ...Гледах го, защото тогава родих. Не съм гледала обаче другите аспекти и ще огледам. Сега края на трупането го свързвам с дирекционния Плутон над СЛВ. Както и прогр. Асцендент върху ЮЛВ. Но специално ще огледам аспектите при двата момента - начало на трупането и края.

Краят настъпи с преобръщането в мен, често го споменавам, но то си е голямо събитие за мен - това, което се случи с всички последствия :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #388 -: Август 20, 2015, 07:39:12 pm »

За "формация йод"  ::) ::) ::) не съм чувала даже - ще видя с гугъл
Конфигурация "Йод" - има тема във форума

http://astra.la/forum/index.php?topic=181.msg2620#msg2620

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #389 -: Август 20, 2015, 07:47:20 pm »
Благодаря, akruks  :)
Над силата е само умението да я владеем!