Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 165922 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #405 -: Ноември 20, 2015, 03:13:35 pm »

Изследвали ли сте при себе си смяната на посоката на прогресивните планети? Аз тепърва ще изучавам при себе си :)

До този момент съм преживяла само обръщане на Меркурий - от директен към ретро - преди 5г. Той е в 4 дом, и е У3,4,12.
Като събитие - никакво. Но като усещане - загубих интерес към работата си (финанси), към купони и светски живот, станах по-затворена.

След 5г някъде трябва Юпитер да ми стане ретро - не ми харесва, защото е У6, ама .... това е положението :)

Другите ще обръщат когато съм доста по-възрастна, ако доживея дотогава, естествено, така че не ги мисля :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #406 -: Ноември 20, 2015, 03:46:11 pm »
На мен също само Меркурий ми се е обърнал ретро, през февруари 2006г. Той управлява 1 и 10 и е в 8 натален дом, а в този момент е бил в 9 дом. Тогава бях с бебе вкъщи и следващите две години бяха едни от най-хубавите ми.

При мен имаше прибиране и вглеждане навътре, занимания с практики, предполагам показано от дома, в който става обръщането му, което продължава и до днес - прогресивния Меркурий още е ретро, но със стелиум в 8 дом това ми е присъщо по рождение. Така че като вътрешно усещане не мога да кажа, че нещо се е променило драстично.

По същото време прогресивен Сатурн е достигнал до точен съвпад с Марс, а прогресивно Слънце е в точно над натален Сатурн, всичко това в 9 натален дом отново. Марс управлява 9, Сатурн 5 и 6, а Слънцето 12 домове.
Прогресивна Венера пък тъкмо е навлязла в Близнаци, в 10 дом.
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 04:57:17 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #407 -: Ноември 20, 2015, 08:19:00 pm »
А лека бременност ли беше, лесно ли роди?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #408 -: Ноември 20, 2015, 08:25:34 pm »
Бременността беше лека, но родих секцио по медицинско предписание. Заради съвпада на Сатурн с Марс ли задаваш този въпрос?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #409 -: Ноември 20, 2015, 08:31:35 pm »
Делфинче :) сега като те чета се сещам, че по това време започнах да чета Лазарев и томовете Диагностика на кармата - много силно ми повлияха и отвориха много вътрешни монолози.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #410 -: Ноември 20, 2015, 08:32:35 pm »
Бременността беше лека, но родих секцио по медицинско предписание. Заради съвпада на Сатурн с Марс ли задаваш този въпрос?

Да, мерси
Нещо друго от периода, с което би свързала съвпада?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #411 -: Ноември 20, 2015, 09:44:57 pm »
Съвпада тр.Сатурн/нат.Марс набеждавам за криза в отношенията ни с дъщеря ми в този период. Това се е случило преди прогресивен Меркурий да тръгне назад. Сякаш, се е подготвял материал за обмисляне, когато това стане.
Имаше и други важни неща, но не ги свързвам точно със съвпада.
Сега оглеждам картата си от този момент и виждам толкова много индикации за събитията, случили се тогава и за тези, последвали след няколко години. Като имам време ще ги опиша, може да е от полза за някого, макар че едва ли ще улуча точната тема, в която да го направя :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 09:48:38 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресии
« Отговор #412 -: Ноември 25, 2015, 06:36:05 pm »
Отскоро имам цели две много важни прогресии -Луна в Овен и Плутон във Везни.Как бихте тълкували това в дългосрочен план? За момента единственото скорошно събитие беше дълго и успешно пътуване в чужбина. Интересува ме при смяната на знак при прогресии чии управители на знаците взимаме под внимание - в прогресивната или и в наталната карта?Пример: прогр. Плутон е влязъл във Везни -в прогр карта Венера  е в 12 дом, а в натала 1 дом :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #413 -: Ноември 25, 2015, 07:05:39 pm »
В натала плутон е управляван от меркурий в опозиция на юпитер
В прогресивната меркурий върви към съвпад марс, който не е добре в натала
Някакви притеснения по втори дом, пр асц съвпада нат марс, а у2 в натала е с квадрати от сатурн и нептун, да не е някаква измама, подвеждаща инвестиция нещо...


Тъкмо гледах карта на мъж, в натала юпитер е под управление на сатурн, в прогресията сатурн сменя знак, юпитер в знака на асц откъм 12-ти прави квадрат към пр марс, венера застава на к6 (у6 в натала), луна на к8 и имаме здравословен критичен момент, в последствие се оказва с придобит диабет

Къщички по плацидус

А иначе в натала юпитер във 2-ри (у1,у4), луна(у8) и венера(у6) в 3-ти, сатурн(у2) в 9-ти
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 07:14:11 pm от Papy »

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресии
« Отговор #414 -: Ноември 25, 2015, 08:02:37 pm »
В натала плутон е управляван от меркурий в опозиция на юпитер
В прогресивната меркурий върви към съвпад марс, който не е добре в натала
Някакви притеснения по втори дом, пр асц съвпада нат марс, а у2 в натала е с квадрати от сатурн и нептун, да не е някаква измама, подвеждаща инвестиция нещо...


Тъкмо гледах карта на мъж, в натала юпитер е под управление на сатурн, в прогресията сатурн сменя знак, юпитер в знака на асц откъм 12-ти прави квадрат към пр марс, венера застава на к6 (у6 в натала), луна на к8 и имаме здравословен критичен момент, в последствие се оказва с придобит диабет

Къщички по плацидус

А иначе в натала юпитер във 2-ри (у1,у4), луна(у8) и венера(у6) в 3-ти, сатурн(у2) в 9-ти

За момента нямам притеснения по 2дом, тревогите ми са основно по 7 дом освен, ако за измама не се считат объркани и неизяснени(Нептун) лични отношения. Мисълта ми беше, след като Плутон сменя прогресивно знака и съответно вече се управлява от Венера,  коя домова позиция на Венера гледаме - натална или прогресивна? Едно е прогресия на Луна , чиито управител ще е валиден около 2 години, друго е доживотна Плутонова прогресия :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #415 -: Ноември 25, 2015, 08:05:14 pm »
Ами аз не ги гледам така прогресиите
Наталната карта си е винаги началото
Венера по прогресия в 12-ти я прави (би трябвало) безгласна буква, обаче ако тя е силна в натала, ще си управлява, и по-скоро ще се изрази в неясноти или скрити намерения/желания
Но само по себе си плутон сменен и у му в 12-ти по прогресия нищо не значи
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 08:10:49 pm от Papy »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #416 -: Ноември 25, 2015, 08:12:49 pm »
Отскоро имам цели две много важни прогресии -Луна в Овен и Плутон във Везни.Как бихте тълкували това в дългосрочен план? За момента единственото скорошно събитие беше дълго и успешно пътуване в чужбина. Интересува ме при смяната на знак при прогресии чии управители на знаците взимаме под внимание - в прогресивната или и в наталната карта?Пример: прогр. Плутон е влязъл във Везни -в прогр карта Венера  е в 12 дом, а в натала 1 дом :)
пр. Плутон У5 е в 3д в пр. карта, а пр Луна  е У1 в 9д - опозицията им може да показва, че следващите няколко месеца може да нямаш много развлечения, срещи общуване- последното може да е свързано с неразбиране от отсрещната страна, но всичко това е само няколко месеца, пр Луна ще избяга от опозицията след 2-3мес. и ще започне да действа нейният тригон с пр Слънце.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресии
« Отговор #417 -: Ноември 25, 2015, 09:31:31 pm »
пр. Плутон У5 е в 3д в пр. карта, а пр Луна  е У1 в 9д - опозицията им може да показва, че следващите няколко месеца може да нямаш много развлечения, срещи общуване- последното може да е свързано с неразбиране от отсрещната страна, но всичко това е само няколко месеца, пр Луна ще избяга от опозицията след 2-3мес. и ще започне да действа нейният тригон с пр Слънце.

Да, това ще стане към края на Март, ще стискам зъби дотогава. Да не говорим, че от друга страна пребиваването на луната в Риби също беше тегава работа :)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Прогресии
« Отговор #418 -: Ноември 25, 2015, 09:33:30 pm »
Ами аз не ги гледам така прогресиите
Наталната карта си е винаги началото
Венера по прогресия в 12-ти я прави (би трябвало) безгласна буква, обаче ако тя е силна в натала, ще си управлява, и по-скоро ще се изрази в неясноти или скрити намерения/желания
Но само по себе си плутон сменен и у му в 12-ти по прогресия нищо не значи

Венера в натала ми не е силна- изгорена,ретроградна и в квадрат с Плутон , така че по правило тя не е рамото на което да се опра  :)
Има още нещо - Венера по прогресия тръгна директно и скоро ще съвпадне в натала със Слънцето, а по-късно и със себе си  :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 09:35:49 pm от toroni »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #419 -: Ноември 27, 2015, 02:29:05 am »
За дирекциите четох, че възлите в съвпад с планета или куспида показват събитие, а при прогресиите как стоят нещата, понеже сега забелязах, че пр. Луна е в съвпад с пр. СЛВ в картата на мъжа ми, след 4гр и 1/2 ще е съвпад с наталния сев. възел.
 пр Луна образува Тау с пр. Марс и пр. Слънце, като пр. нодална ос квадратира опозицията пр. Марс- пр. Слънце