Автор Тема: Годишни подредби  (Прочетена 69098 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Годишни подредби
« Отговор #120 -: Януари 14, 2017, 04:35:51 pm »
И аз подхождам на същия принцип към астрологичните теми, нека има мегдан и за други. Реално погледнато, едни и същи хора отговаря/х/ме, а Енигма се чуди защо форумът е замрял. Освен това и обстоятелствата имат свойството да се променят, в зависимост от тях всеки си планира личното време.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #121 -: Януари 14, 2017, 04:43:34 pm »
За Акрукс и нейните хорарни включвания да не говорим.  :72:

сега не говорим за акрукс - в темата за таро сме

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Годишни подредби
« Отговор #122 -: Януари 14, 2017, 04:46:12 pm »
Е, и?

Следейки хронологията, вие с Алито сте задали тон за малко спам в темата. После ще изтрием.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #123 -: Януари 14, 2017, 05:19:35 pm »
Е, и?

Следейки хронологията, вие с Алито сте задали тон за малко спам в темата. После ще изтрием.

аз пък няма да трия

какво общо има акрукс?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Годишни подредби
« Отговор #124 -: Януари 14, 2017, 06:11:02 pm »
Много въпроси задаваш. А аз не съм написала нищо нередно.

Като стана въпрос за 5те лева, имах предвид, че Акрукс също е сред хората, които редовно отговарят. И може да отвори склад за тоалетна хартия.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Годишни подредби
« Отговор #125 -: Януари 15, 2017, 01:57:19 pm »
Аз се старая да оставям обратна връзка по всеки задаван от мен въпрос, защото ценя отделеното лично време, което е вложил някой съфорумник по него.
Чуждият труд трябва да бъде ценен и тук не е място за получаване на отговори, които носят единствено и само лично успокоение, а нещо съвсем различно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Годишни подредби
« Отговор #126 -: Януари 15, 2017, 02:28:52 pm »
Понякога хората забравят да дават обратна връзка, не е преднамерено. Особено когато се задават много въпроси един след друг, както често се случва в хорарните теми. Или ако се задава въпрос с текущ характер, който впоследствие губи актуалност. Но дават и обратни връзки, зависи кой им е отговорил. Някои отговори увисват в празното пространство, други се уважават. И аз не харесвам потребителско отношение, но вече не се дразня от липса на обратна връзка, просто подминавам. В крайна сметка всичко е въпрос на съзнание и на лична култура. А и форумният труд, понеже е безплатен, се приема за даденост. Не се възприема като труд, а като неделна седянка. Включително и отделеното лично време, което за някой може да бъде работно и през което би могъл да свърши някоя служебна задачка, да работи по някоя поръчка, вместо да обслужва питащите. Същото важи и за таро гледанките – никой не е длъжен да реди и тълкува карти до посред нощите, прави се по желание. Винаги съм уважавала чуждия труд, затова рядко задавам въпроси и ангажирам някого за съвети по лични казуси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Годишни подредби
« Отговор #127 -: Януари 16, 2017, 09:38:21 am »
Що стана въпрос за 5 лева ?  :57:
=======================

защото просто се пошегувах на няколкото поста един след друг със заявки .....

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #128 -: Януари 18, 2017, 01:57:49 am »
Ако има подредби за тази година, аз също искам. Най-вече любов, мъже, работа, парички и другите нещица :)

Ще наредя подредбите за няколко дена. Стига да имам време.

Виви, за теб ще е интересно да видим дали има повтарящи се карти. Понеже скоро даде обратна връзка и се вижда какво сме теглили. Тоест, дали има повтарящи се тенденции.

Ще използвам картинките от официалния сайт на картите, които ползвам. Малко са големи, но са толкова красиви, че си струва разглеждането.

1. Смъртта

Малко ме изненадва тази карта, но пък говори за прераждане. Може би ще ти се иска да скъсаш с нещо като модел на поведение. Ще искаш пълна промяна, дори чисто физически. Няма да е лесно, но ще си като преродена, възкръснала.



2. Седмица жезли

По отношение на финансите ще се налага да защитаваш постигнатото. Дори да има трудности, ще имаш силата да се изправиш срещу тях. Да няма някой, който да иска да вземе нещо твое?



3. Рицар чаши

Комуникацията ще е чувствена. Предполагам, че ще има някой мъж, с който ще ти е хубаво на душичката да общуваш. Някой идеалист. Ти самата ще проявяваш емоционалност в начина на общуване. Ще си водена от чувствата си. Прави си разходки около вода.



4. Осмица чаши

Сложна карта за този важен дом. В семейните отношения може да имаш нужда от усамотение. Да загърбиш материалното и да потърсиш път към духовното. Да имаш нужда от нов поглед. Тази карта предполага към ровене в дълбокото, за да откриеш истината. Няма да е идеално лесно. Може да изпиташ интерес и към корените си, рода си. Или да потърсиш там убежище и сигурност.



5. Двойка чаши

Много хубава и любовна карта. В дома на любовта, забавленията. Хайде, орисвам те на любов, споделеност и хубав съюз. Търси дипломатичното разрешаване на проблемите в любовта. Обединението ще е по-добър вариант.



6. Осмица жезли

По отношение на работа по-скоро ще водиш много разговори, комуникация. И ненадейно ще се налага да поемаш към пътувания. Използвай времето, за да разпращаш информация за себе си. Виж на картата как жената духва семенцата на глухарчетата. Изпрати част от себе си пред другите, за да можеш да отгледаш от семенцето нещо важно - ново начало. Може да приключиш някакво начинание, но да започнеш ново. В това число и свързано със здравословни навици, определени твои модели на поведение. Добро време за промяна на режими.



7. Седмица пентакли

В партньорствата ще търсиш рационалност. Ще ти се иска да има конкретни резултати. За да са добри тези резултати, ще трябва да работиш за тях. Това е карта, която казва, че ще береш плодовете на труда си. Ако си недоволна от реколтата, не си положила нужните усилия. Навярно ще полагаш доста усилия и на моменти ще се питаш дали полученото си заслужава отделеното време. Може да си раздвоена. Да се чудиш дали да посегнеш към по-различен плод...



8. Паж мечове

8 дом винаги е бил малко сложен за тълкуване. Дали става дума за секс, за страхове и кризи, за общи начинания?
И дворцовата карта съвсем ме обърква. Ако следвам тенденцията от 5/7 дом, то може да се появят чисто плътски желания към млад човек, въздушен тип, говори по начин, който да бъде чут, може би малко припряно, вироглаво.
По отношение на съвместни начинания ще трябва да си внимателна, да си бдителна. Не се впускай с главата напред в нови предложения, които касаят общи средства. За да не се окаже, че си прибързала. Заради черните и бели лебеди - може да има двойнственост, два варианта. Бих казала, че може нещо лошо да се преобрази след време в нещо, което носи надежда.



9. Тройка чаши

Много хубава карта. Ако имаш съдебни проблеми, може да ти помогне приятел. Да те подкрепят другите. По отношение на нещата, които ще учиш - ще е чрез срещи с приятели. И възгледите ти за живота ще са пречупени през идеята за екипност. Ще ти е важно да усещаш приятелството.



10. Асо чаши

Виви, много чаши. И не спират. Хайде, нека дойде вдъхновение за нови начинания в професионален план. Да ти е творческо, да имаш надежда. Ще искаш да правиш нещо, което да следва ритъма на сърцето ти. Да го правиш с душа. По-скоро ще усещаш. Доверявай се на интуицията си.



11. Кралица чаши

Да нямаш приятелка плутоново, скорпионова, която да оказва силно влияние над теб? Самата ти ще искаш да обгрижваш хората, които смяташ за свои приятели. Но не забравяй, че не сим им майка, не ставай обсесивна и досадна с вниманието си. Ако имаш творчески мечти, това е идеалното време да ги реализираш. Лесно ще те докосва музата. И ще имаш въображения да реализираш идеите си. Следвай инстинктите си.



12. Десетка жезли

Чак се чудя как не затвърдихме с още някоя чаша тази годишна подредба.  :57:
Ще те притеснява дали ще се справиш с отговорностите и тежестта им. И особено ако трябва да поемаш и чужда отговорност, да носиш чужд товар. Гледайки картинката, може да се тревожиш и за дома си. Не се претоварвай.




Много чаши, Виви. Емоционална година. Ако има действие, ще е породено по-скоро от емоциите ти. И доста ще живееш в своя си свят, може в света на фантазиите. (Какво чудесно дежа ву получих сега  :57: Аз тези карти съм ги сънувала, и по-скоро какво съм писала за тях)

Последната карта е Осмица мечове.

Явно ще има мигове, в които ще се чувстваш окована и без полезен ход. Безпътна и обезверена. Но бариерите сама си поставяш. И можеш да прескочиш. Може да имаш повече занимания с обикновени, тривиални дейности.
Заради това толкова чаши - повече активност на вътрешно ниво.




Желая ти успех, Виви.  :58: :-*





I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #129 -: Януари 18, 2017, 02:53:16 am »
И аз бих искала да се наредя за годишна подредба, но само ако някой има време и желание, разбира се. :)

Водолейче, кажи в коя посока гледаш? Какво има там?  :012: Какво ново искаш да постигнеш? Хайде, да ти се случи. Явно много го искаш. Да блеснеш в нова светлина?

Изпаднаха Тройка жезли



1. Асо пентакли

Брей, много заземена карта. Ще се стремиш да вдъхваш респект в другите, да им изглеждаш сигурна. Човек, на който може да се има доверие. Може би нова посока в поведението ще имаш. Към повече рационалност. Съвсем в зародиш е.



2. Петица пентакли

По въпрос с паричките няма да е много цветущо положението. Може би да се налага да приемаш чужда помощ. Бъди внимателна в какво влагаш средства, защото може да загубиш. Грешни преценки. Много е важно да не ти е самоцел материалното. Но да си отговорна за решенията си. Не отричай съвсем материалния свят. Защото това ще ти носи проблеми.



3. Шестица жезли

Много симпатична карта. Ще комуникираш отривисто. Хем ще те слушат, хем ще се доказваш. Добро време за общуване. Ако имаш някакви изпити, ще успееш да се справиш с тях. Не и без помощ от другите. Но това е време за триумф. Дори да излагаш по-огнено и темпераментно своите идеи, нека не е обидно за другите, уважавай чуждото мнение.



4. Асо чаши

Много хубава карта за този дом. Емоции, споделеност, вдъхновение. Когато чувстваш дома и родителите си близки. Да няма някой роднина, който очаква детенце? в дома обстановката ще е задушевна, интимна. Наслаждавай се.



5. Двойка чаши

Тази карта явно се появява за позицията си по желание на питащите. Нямам друго обяснение. За любов и споделеност ли си мечтаеш? Хайде, орисвам и теб на хубави, топли отношения. На любов и обединение. За творческите ти начинания може да търсиш подкрепа от друг човек. Или да имаш съвместни проекти.



6. Шестица пентакли

Картата, която изисква да дадеш, за да получиш. Това е карта на взаимния обмен. Давай и си позволявай да получаваш. Не се стискай, за да не си докараш здравословни проблеми. Нека има движение в ежедневието ти. Навярно и без да го търсиш, ще има такова, ще си помагаш с други хора.



7. Справедливостта

В партньорствата - лични и делови, ще трябва да търсиш баланс. Да се стремиш да си добре информирана. Особени преди да вземаш решения. Да не изпитваш желание за промяна, трансформация? Придържай е към моралните решения.



8. Императорът

Този 8 дом... Хайде, нека има жар и плам там. с някой огнен мъж, някой властен, който умее да взема решения. По отношение на съвместни начинания - по-скоро ще искаш сама да се справяш, сама да вземаш решенията.



9. Седмица чаши

Твърде много информация - подбирай си информацията, която достига до теб. Особено тази, която е свързана с религия, философия. Не е нужно да следваш много хора, защото това ще те обърка съвсем. Допитай се до вътрешния си глас, следвай това, което сърцето ти иска.



10. Магьосникът

Каква по-хубава карта от тази? Явно наистина искаш да започнеш нещо ново. Което да е дългосрочен твой път. Или да усещаш, че е време да действаш по осъществяване на своите идеи и планове. Използвай всичките си ресурси, за да впечатлиш някой.



11. Крал мечове

И тук дворцова карта... Има ли около теб мъж, който умее да приказва добре, да е аргументиран? Да му се чува мнението? Който има власт над теб? Стреми се да не проявяваш властност и високомерие сред тях. Може да ти се чува думата в големи компании. Да търсят обективните ти съвети.



12. Страшният съд

Водолейче, страхуваш ли се от смъртта? И има ли нещо, за което те е страх как ще изглежда отстрани? Притеснява ли те някаква промяна, която изисква дълбока равносметка? Сякаш дълбоко в себе си ще си склонна да отсъждаш кое ти е необходимо, от кое нямаш нужда повече.

Насаме със себе си ще е време за прочистване.



Но последната карта е Слънцето. прочиствай, за да се вижда твой блясък. Година за успехи и постигане на добра репутация. Да блеснеш със своите способности.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Годишни подредби
« Отговор #130 -: Януари 18, 2017, 07:43:18 pm »
Водолейче, кажи в коя посока гледаш? Какво има там?  :012: Какво ново искаш да постигнеш? Хайде, да ти се случи. Явно много го искаш. Да блеснеш в нова светлина?

Изпаднаха Тройка жезли



1. Асо пентакли

Брей, много заземена карта. Ще се стремиш да вдъхваш респект в другите, да им изглеждаш сигурна. Човек, на който може да се има доверие. Може би нова посока в поведението ще имаш. Към повече рационалност. Съвсем в зародиш е.



2. Петица пентакли

По въпрос с паричките няма да е много цветущо положението. Може би да се налага да приемаш чужда помощ. Бъди внимателна в какво влагаш средства, защото може да загубиш. Грешни преценки. Много е важно да не ти е самоцел материалното. Но да си отговорна за решенията си. Не отричай съвсем материалния свят. Защото това ще ти носи проблеми.



3. Шестица жезли

Много симпатична карта. Ще комуникираш отривисто. Хем ще те слушат, хем ще се доказваш. Добро време за общуване. Ако имаш някакви изпити, ще успееш да се справиш с тях. Не и без помощ от другите. Но това е време за триумф. Дори да излагаш по-огнено и темпераментно своите идеи, нека не е обидно за другите, уважавай чуждото мнение.



4. Асо чаши

Много хубава карта за този дом. Емоции, споделеност, вдъхновение. Когато чувстваш дома и родителите си близки. Да няма някой роднина, който очаква детенце? в дома обстановката ще е задушевна, интимна. Наслаждавай се.



5. Двойка чаши

Тази карта явно се появява за позицията си по желание на питащите. Нямам друго обяснение. За любов и споделеност ли си мечтаеш? Хайде, орисвам и теб на хубави, топли отношения. На любов и обединение. За творческите ти начинания може да търсиш подкрепа от друг човек. Или да имаш съвместни проекти.



6. Шестица пентакли

Картата, която изисква да дадеш, за да получиш. Това е карта на взаимния обмен. Давай и си позволявай да получаваш. Не се стискай, за да не си докараш здравословни проблеми. Нека има движение в ежедневието ти. Навярно и без да го търсиш, ще има такова, ще си помагаш с други хора.



7. Справедливостта

В партньорствата - лични и делови, ще трябва да търсиш баланс. Да се стремиш да си добре информирана. Особени преди да вземаш решения. Да не изпитваш желание за промяна, трансформация? Придържай е към моралните решения.



8. Императорът

Този 8 дом... Хайде, нека има жар и плам там. с някой огнен мъж, някой властен, който умее да взема решения. По отношение на съвместни начинания - по-скоро ще искаш сама да се справяш, сама да вземаш решенията.



9. Седмица чаши

Твърде много информация - подбирай си информацията, която достига до теб. Особено тази, която е свързана с религия, философия. Не е нужно да следваш много хора, защото това ще те обърка съвсем. Допитай се до вътрешния си глас, следвай това, което сърцето ти иска.



10. Магьосникът

Каква по-хубава карта от тази? Явно наистина искаш да започнеш нещо ново. Което да е дългосрочен твой път. Или да усещаш, че е време да действаш по осъществяване на своите идеи и планове. Използвай всичките си ресурси, за да впечатлиш някой.



11. Крал мечове

И тук дворцова карта... Има ли около теб мъж, който умее да приказва добре, да е аргументиран? Да му се чува мнението? Който има власт над теб? Стреми се да не проявяваш властност и високомерие сред тях. Може да ти се чува думата в големи компании. Да търсят обективните ти съвети.



12. Страшният съд

Водолейче, страхуваш ли се от смъртта? И има ли нещо, за което те е страх как ще изглежда отстрани? Притеснява ли те някаква промяна, която изисква дълбока равносметка? Сякаш дълбоко в себе си ще си склонна да отсъждаш кое ти е необходимо, от кое нямаш нужда повече.

Насаме със себе си ще е време за прочистване.



Но последната карта е Слънцето. прочиствай, за да се вижда твой блясък. Година за успехи и постигане на добра репутация. Да блеснеш със своите способности.


Тройка жезли правилно е изпаднала. Това все едно съм аз на картата. Гледам нанякъде, но не виждам добре, все още има малко мъглявина :012: И точно изпитвам някакво желание за трансформация.
Все се чудя и ми е много интересно как ви се получават така нещата с гледането. Пробвала съм сама, но много се обърквам...
 Не знам как да ти се отблагодаря по друг начин освен да ти кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за отделеното време, един лайк и една ОВ ако не забравя, а ще се опитам да не забравя, разбира се. :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #131 -: Януари 18, 2017, 08:00:30 pm »
За нищо, Водолейче.

Ще ми опишеш ли какво е за теб гледането? Какво мислиш, че е?

И какво са за теб картите таро?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #132 -: Януари 18, 2017, 08:37:27 pm »
Виви, желая ти успех с развода. Ако това е твоето желание.
Има резон в картите и това, което си написала. Смъртта в 1 позиция е и като опозиция на 7 дом. Та раждането за теб ще е като символична смърт за 7 дом - партньорствата.
Днес случайно попаднах на това. Споделям го с теб.

“Не жали по мен… Не казвай, че си тъжен…
Смъртта ми може да изглежда залез…
Но всъщност тя е изгрев…”

Руми

Хайде, нека ти е на късмет всичко. И да имаш нови любовни трепети.  :38: :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Годишни подредби
« Отговор #133 -: Януари 18, 2017, 08:58:10 pm »
За нищо, Водолейче.

Ще ми опишеш ли какво е за теб гледането? Какво мислиш, че е?

И какво са за теб картите таро?
Не мога да си обясня точно какво е и как се случва, но вярвам в тези неща, обаче имам чувството, че колкото повече си гледам толкова повече се обърквам. Може би заради това, че понякога все пак се прокрадват някакви съмнения в мен или защото не съм си избирала специално колодата, а съм си взела най-обикновена, която мярнах в магазина, не е толкова по мой вкус и няма много символи по нея. Затова смятам да си нарисувам сама карти, а даже и да си измисля свои със астрологични символи, че ще ми е по-лесно да ги тълкувам. Та винаги, когато си гледам имам чувството, че които и карти да се паднат все може да се открие някаква истина в тях за ситуацията. Сякаш всяка една карта заема част от цялото на даден въпрос или ситуация.
А може и да се обърквам просто, защото не съм свикнала още.
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 09:05:12 pm от Aquarius »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Годишни подредби
« Отговор #134 -: Януари 18, 2017, 09:11:26 pm »
Кое ти говори повече? Картинката или значението на картите?
Липсата на символи може да е добре за начало. За да не създават повече хаос в теб.
Слушай интуицията си. Всяка карта не е изтеглена по случайност, а иска да ти каже нещо.

Искаш ли да изтеглим карти и да ги тълкуваме заедно?

Аз ще изтегля за теб - ще ги разтълкувам. А после и ти ще кажеш какво означават според теб. И ти ще изтеглиш за мен. И ще ми ги разгадаеш?
Ако имаш време и желание.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.