Автор Тема: Чакри, енергии и фини тела  (Прочетена 42137 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #15 -: Юли 04, 2014, 07:30:46 pm »
А може би тези по-малки 72 са надите, може да прочете ,който иска и за тях, като потърси в нета с ключови думи" ида", "пингала", "сушумна".
Не знам дали са "надите", коментарите ми за чакрите преписах от личните си записки от 91г, когато си уплътнявах втората бременност с курс по медицинска козметика във Висш Медицински институт в нашия град, идваха лектори- специалисти по дерматология и от София, една професорка по фитотерапия ни продиктува много и интересни билкови рецепти за всякакви нужди.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #16 -: Юли 04, 2014, 07:52:56 pm »
Акрукс, вярно е, че всяка чакра се асоциира с определена важна жлеза, което не значи че самият център се намира в тази жлеза. Кундилналини протича между Базисна и Коронарна чакра и тяхната еволюция е свръзана с нейния път - Кундиналини и чакрите се намират по гръбнака.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #17 -: Юли 04, 2014, 09:00:06 pm »
Ако не си обърнала внимание на илюстрацията има надпис dobrinki.com
Чакрите не се развиват, всеки си ги има по рождение, но когато има блокаж енергията не протича през тях
Така, както си написала коментара си след моя постинг, оставам с впечатлението, че виждаш в мое лице злата вещица  :D
Няма такова нещо, не съм обърнала внимание-факт. Е, стига де, и след други съм писала. :08:
Не, всички яхаме метлата понякога.
Мислех, че допълвам нещо, къде видя зло да казвам, както и да е. :38:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #18 -: Юли 05, 2014, 11:25:38 am »
Акрукс, вярно е, че всяка чакра се асоциира с определена важна жлеза, което не значи че самият център се намира в тази жлеза. Кундилналини протича между Базисна и Коронарна чакра и тяхната еволюция е свръзана с нейния път - Кундиналини и чакрите се намират по гръбнака.
Нали същото съм написала и аз, че Кундалини протича спираловидно през малките чакри, разположени от двете страни на гръбнака, а основните чакри не са на гърба, защото в курса, когато ни обучаваха на различни видове лицев масаж ни показаха и техники по акупресура, която включваше масаж на чакрата на върха на главата и тази, между веждите.
За другите чакри надолу по тялото съм чела в книга за биополетата, която имам някъде у нас, как се регулира енергията в тях с поставяне на лява ръка на тила, а дясна се движи в посока на часовникова стрелка върху чакрата отпред на тялото, а не на гърба, през това време се визуализира и съответсващият за нея цвят, човекът трябва да е легнал с глава в посока север през това време, а след това ръцете се държат до лактите пос труя вода, за да се отмие събраната "лоша" енергия.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #19 -: Юли 06, 2014, 12:28:46 am »
Третото око се визуализира между веждите и се стимулира точката между веждите, но то реално се намира кажи-речи в центъра на мозъка - затова не сте правили акопунктура и акопресура чак до там, не мисля, че би имало добри последици за човека, на който се прави, освен ако не искате да го уморите.  :012: :012:

За енергията - да, стимулира се отпред, защото енергията на чакрите тече в посока напред. Единствено базисната тече отзад или надолу (едно от двете, не помня кое).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #20 -: Юли 06, 2014, 12:59:08 pm »
Третото око се визуализира между веждите и се стимулира точката между веждите, но то реално се намира кажи-речи в центъра на мозъка - затова не сте правили акопунктура и акопресура чак до там, не мисля, че би имало добри последици за човека, на който се прави, освен ако не искате да го уморите.  :012: :012:

За енергията - да, стимулира се отпред, защото енергията на чакрите тече в посока напред. Единствено базисната тече отзад или надолу (едно от двете, не помня кое).
Никъде не съм писала, че сме правили акопунктура, а акопресура и то в лека форма, вкарана между другото в основния масаж на лицето и шията. Колкото до "третото око", което се визуализира между веждите, където се образуват така наречените "гневни" бръчки, са ни казали, че съответства на хипофизната жлеза, все пак доценти и професори по дерматология са ни водили курса, не сме се ровили в интернет да четем напосоки и после да се изхвърляме във форумите...
Понеже не разполагам със скенер под ръка, за да маркирам рисунките, които сме правили на ръка, помествам готова илюстрация за хипофизата:

ха-ха, замислих се сега, че когато съм посещавала курса си била ембрион на 2-3 месеца в корема на майка си, колко бързо минавало времето... :o

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #21 -: Януари 23, 2015, 02:17:52 pm »
Може ли да се хармонизират определени чакри, но без упражнения, йога и т.н. (преди време мисля, че пак бях питала, но сега не мога да си намеря този пост... ретро Мерк  :012: )
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #22 -: Януари 23, 2015, 05:21:01 pm »
Може ли да се хармонизират определени чакри, но без упражнения, йога и т.н. (преди време мисля, че пак бях питала, но сега не мога да си намеря този пост... ретро Мерк  :012: )
може с визуализиране на цветовете на чакрите, както и носене на дрехи в този цвят на чакрата, която е с нарушен енергиен обмен

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #23 -: Май 20, 2016, 11:44:17 am »
Днес гледах по нова телевизия предаването ,,На кафе с Гала,,-като искате да събудите кундалини много помага удрянето на специални резонансни керамични съдове и камбани,на принципа на резонанса на кристални чаши като се прекара мокър пръст по ръба им .Търси се усещането на катарзис-тръпки,ток по гърба като се слушат симфонични концерти-там много звуци,от време на време някои резонират .И други такива подобни тръпки са подобни и все пак има малко разлика в бързината и силата на протичане,подобни ,близки честоти са .За чакра признавам само по-големите нервни сплитове-слънчевия и спланхникус-енергийни центрове са ,другите предпочитам да не пипам-като няма проблем -що да разбутвам?Сама по себе си кундалини не е много приятно усещане-като се задейства има едно чувство на гадене като от ел.ток,смисълът и е да задейства нервни центрове в мозъка иначе е само биоток .Викат им май сидхи/психични сили/-една от тях е третото око-обаче ако не знаете какво правите може да изгорите част от нервната система-добре е да се пусне ток,но да е с необходимия волтаж-иначе изгаряне .при мен спонтанно се получиха тия неща с кундалини-не съм го търсил,но пак спонтанно като получих едни видения -не съм сигурен сън ли беше-голямо гърчене и болка в очите и въобще главоболие,понеже автоматично стават кривогледи-отиват в междувеждието ,усещаше се голямо налягане,вместо да се владее съня ,той владее-не пуска-ами не е приятно-затова не ми се занимава с това.Имахме една развалена електрическа печка навремето от която удряше ток-не е приятно това главоболие и гадене след това,затова я избягвах-същата работа :oХм ,видях много интересна картинка в уикипедия-Шакти -Деви-богинята на женската енергия ,която е в основата на гр.мозък се свързва с Шива-богът на мъжката енергия чрез змията-кундали -това като Адам,Ева,змията,плодът на познанието :017:
« Последна редакция: Май 20, 2016, 02:06:52 pm от Bin »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #24 -: Май 21, 2016, 04:05:02 pm »
http://chitanka.info/book/5211-kundalini-i-chakrite 
  С линка горе може да се изтегли книгата на Ошо-"Кундалини и чакрите". Попадна ми съкратен материал, но не запазих. :lol_hitting:
Въпросът е, че има лъжлив шактипат /издигане на кундалини/, тогава е опасно. Издигането трябва да се случва в четвъртото тяло, ако надите са чисти, а това е трудно без работа по тях, не би имало изгаряне.
Миналата седмица реших да изпробвам нова медитация със съсредоточаване върху духовното сърце. Не знам как се получи, но пулсът ми стана къде 200 както си стоях неподвижно . Усетих като едно разширение по средата на гърдите, после ритъмът се нормализира. Така че, наистина, не е безобидно.
 Малко странно звучи да се развиват само определени чакри, Бин, или имаш предвид напр. да не се заиграваме предварително с третото око, че е опасно?
« Последна редакция: Май 21, 2016, 04:27:11 pm от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #25 -: Май 21, 2016, 05:19:10 pm »
Enigma ,навякъде пишат че е опасно,може тия видения които съм споменал да са били опит за отваряне на трето око-както казах-предпочитам да не се повтаря :oКундалини издигането не ми е било опасно,освен че като се прекали със силата на тока/това си е ток/може да се получи ефекта на токов удар-гадене повдигане и тн .От друга страна това има нещо общо с резонанса-търсене ,намиране-това усетих като чух звука на тая делва по телевизията .Резонансът какво е-наслагване на вълни което ги усилва и прави видими-какви чакри ще усетиш без това .Кундалини има връзка с нервните сплитове -слънчев,спланхникус,в сакрума .Не е задължително да се качва чакра по чакра от моя опит-директно отива в главата-само че там явно си има начини за свързване с нервни центрове .Въобще трябват знания по електротехника тук :D Ако объркащ фазите,нулата,подходящото напрежение-естествено ще има проблем .Иначе казват когато се обърквал хода на кундали/това не означавало змия ,а намотка/пак понятие от електротехниката-то това сие бобина всъщност :D/когато отивала не в централния канал сушумна а в ида или пингала-това водело до проблеми-ами това си е като объркване на фазите в проводника :)Без майтап трябват знания по токовете,слаботокови и високочестотни може би ::.Модулирането на честотата на кундали би дала задействане на различни чакри,защото те какво са-нервни центрове с различна честота.Не съм сигурен че са в гр.мозък или в жлези-всичко е в честотата на кундали- .Защо да бутам чакри,когато са в ред-нали ще се получи дисбаланс-не разбирам с каква цел .Интересни са единствено сидхите-108 вида психични сили-това много отдавна бях чел и забравил.понеже звучи несериозно,но не е съвсем така както се оказва -прочети в нета интересно е :57:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #26 -: Май 24, 2016, 06:40:58 pm »
Енигма, за медитация с тимуса ли говориш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #27 -: Май 26, 2016, 07:39:58 pm »
Енигма, за медитация с тимуса ли говориш?
Не, но ще е интересно да разкажеш. :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Чакри, енергии и фини тела
« Отговор #28 -: Май 26, 2016, 08:48:34 pm »
Не, но ще е интересно да разкажеш. :)

Бих разказала и материали бих ти показала, но ако споделиш за твоята  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми