Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 83471 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #60 -: Юли 07, 2014, 04:09:10 pm »
Като астролог (не като майка), ако видя, че терминът се пада около дата с възможност да се улучи много трудна и неприятна конфигурация, бих я “спестила“ на детето – бих избрала секцио, планирано за по-неутрална дата. Прекалено добре зная какво вършат такива конфигурации – не става въпрос за моите нерви при възпитание и отглеждане на такове дете, а за живота на детето и неговата съдба. Твоят характер е твоята съдба – неслучайно го казват. И тук въобще не говоря за създаване на карта с тригони и секстили, а за евентуално предотвратяване на много неблагоприятни конфигурации и планетни йоги.

Онова детенце от примера на Папи е с Луна, Марс и Сатурн в един знак, при това в знака на Асцендента. И това е една от предпоставките за негодуване и гняв по отношение към майката, а ако не получи подходящо възпитание, достатъчно любов и разбиране, това нещо се прехвърля и в отношенията към и с жените в зряла възраст. И пак казвам, под маската на социална приемливост, макар че баш на Асцендента трудно ще се скрие. Но поне Слънцето не участва в конфигурацията – по Слънце има да решава други задачки. При него наистина ключова роля може да изиграят отношенията с родителите и в родителския дом и е важно да получи подкрепа от тяхна страна.

По индийската обаче светилата са в един знак и са заедно със Сатурн и Лагнеш (Меркурий) в знака на АС, в картата има и Кала сарпа йога и по-точно другата й разновидност – Кала амрита. Това малко човече, ако успее да овладее негативните импулси, в зряла възраст може да е човек, който да прояви интерес към придобиване на някакви по-специфични познания и към тяхното разпространение в обществото.

« Последна редакция: Юли 07, 2014, 04:11:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #61 -: Юли 07, 2014, 04:10:49 pm »
А защо според теб от толкова акцент на рак стигаме до ритник?

Не е това посоката.Рак не означава -милосърдие,грижовност и емпатия на 100%,ако това питаш.Акцентът на Вода в една карта ,придава крайности в поведението на човек ,повече от всяка друга стихия ,а същата активирана по транзит,прогресия или се отприщтва като 7 метрова вълна и помита всичко или тихо ,сбито и на ум дълбае,дълбае...и пак помита ,но бавно и неуловимо.Ракът има ли щипки-има,какво прави с тях-хваща ,какво хваща-жертва,коя е жертвата ,която е набелязал,какво е набелязъл ,каквото иска да обгрижва,какво иска да обгрижва,каквото обича,какво обича,онова ,което отразява ...
Обичта на майката Рак (не само Слънце в Рак)е толкова обсебваща ,че чак плаши ,толкова задушаваща може да бъде за едно дете с акцент на по-свободолюбив темперамент и не така прилепчиво-това  е на прима виста.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Да послушаме...
« Отговор #62 -: Юли 07, 2014, 05:04:54 pm »
Лила, детето е много любознателно, сигурна съм, че знае повече по история и география от мен, а го чух как обяснява за пръстените и спътниците на сатурн :)
Надявам се да намери все някъде тая любов, която му трябва, за да стане здрав

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #63 -: Юли 07, 2014, 05:08:06 pm »
Лила, детето е много любознателно, сигурна съм, че знае повече по история и география от мен, а го чух как обяснява за пръстените и спътниците на сатурн :)

Умничко и интелигентно, но с труден характер. Ами те и духовните водачи не са били леки характери, просто са успяли да култивират мъдрост и добродетели.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Да послушаме...
« Отговор #64 -: Юли 07, 2014, 05:08:40 pm »
Мерси, Рени, разбирам посоката
Майката...не бих я нарекла обгрижваща, даже хич, повече е на принципа "децата не са наши, те са на вселената, ние само трябва да ги обичаме"
Само че това "обичане" не го виждам точно като грижа изразено

Може би сте прави, пак майката излезе в основата...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #65 -: Юли 07, 2014, 05:18:59 pm »
Тялото на жената е готово/настроено за раждане малко след първият й менструален цикъл,който съвпада с първата опозиция на Сатурн и тази на пр.Луна на 13-14 г, възраст ,така че ако същата реши (има такива прогностични индикации в периода) да предприеме такава стъпка ,Сатурн ще иска работа във взаимоотношенията майка-дете ,следват-21,28,35,42,49...По същия начин Марс и Юпитер се включват в играта и винаги ще има конфронтация дете -майка ,защото ги делят минимум 14 г ,разлика ,има и прецедент-11-12г,това пък е Юпитер.Това не е случайно,а отражение на ....не знам още как да го формулирам ,затова ще дам пример-когато майка ми забременява с мен ,мунданна конфигурация повтаря нейна натална ,отразяваща моя темперамент,същото е и при забременяването със сестра ми.
Майка ми по натал има Слънце/Меркурий/Венера във Водолей 8-ми дом ,същият е в Овен/Телец в 10-ти дом със Сатурн в Телец,когато е забременяла със сестра ми,а тя е- Козирог,със Сатурн в 1-ви ,АСЦ Телец;когато е забременяла с мен,същият стелиум е в Рак и Марс там,в 12-ти дом съвпад с възела-аз съм Риби в ,със СЛВ в 4-ти дом.Дано успях да се изразя разбираемо ,каква е връзката  :engel016:
 
« Последна редакция: Юли 07, 2014, 05:21:17 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #66 -: Юли 07, 2014, 10:00:54 pm »
http://btvnews.bg/article/svetut/nad-250-000-detsa-voinitsi-vlizat-v-boi-v-55-darzhavi-po-sveta.html
И какво всичките тези деца са родени убийци и никой не е отговорен за това, те просто са решили да се родят такива, пълни глупости

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #67 -: Юли 07, 2014, 10:20:06 pm »
Интересно, защо във всички карти, които правя за брат ми, излиза все в негов 8 дом?  ???

Много вероятно да е просто проекция на мислите и емоциите ти

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #68 -: Юли 07, 2014, 10:25:08 pm »
Имам предложение относно брата на Веско, събрали сме тук от различни градове, на никой няма да му коства кой знае какво, ако разпечата съобщението със снимката, че се издирва и да го разлепи в неговия град???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #69 -: Юли 07, 2014, 10:28:36 pm »
Ако Веско ,е съгласен на този вариант-аз подкрепям предложението ти ,Сатин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Да послушаме...
« Отговор #70 -: Юли 08, 2014, 01:14:04 am »
В близките градове ми се струва по-смислено, но нищо не пречи и в по-далечни

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #71 -: Юли 08, 2014, 03:20:02 pm »
Така като гледам няма много желаещи  :-X

Happy58

  • Гост
Re: Да послушаме...
« Отговор #72 -: Юли 08, 2014, 09:22:38 pm »
Днес търсихме брат ми по поречието на Марица (след езиковите гимназии и Алати), но не открихме нищо. Интересното беше, че дори и хората, пасящи овце там, бяха чули за изчезването му.
Майка ми преди малко каза, че днес една позната на една продавачка на зеленчуци от квартала го видяла в края на миналата седмица май на централна гара с раница на гърба. Според майка ми сивата му раница я няма у нас, лошото е, че аз не си спомням да е имал такава раница (или поне не съм ѝ обръщал внимание).

Явно е жив и здрав, щом някой го е видял. Остава да опитате да се поуспокоите и да чакате.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Да послушаме...
« Отговор #73 -: Юли 21, 2014, 09:03:31 pm »
Та, Рени, какъв беше конкретният въпрос?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #74 -: Юли 21, 2014, 09:12:38 pm »
Е,мен не ме бива в този сектор -не ме измъчвай  :)

Исках да споделят Лили и Енигма ,астрологично идентичната или сходна реакция в  периода по един и същ казус .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“