Автор Тема: Полът на КОЛЕКТИВА  (Прочетена 13694 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #15 -: Декември 14, 2013, 03:02:59 pm »
 Мерси за доверието, Сатен  :-*
Само да вметна, че Сатен е доста красиво момиче и ми се струва нормално да не получава искрено приятелство от жени и обратното от мъже
На жените освен конкуренцията, смут им внася и суетата
Аз лично нямам много приятелки жени, защото всъщност не мога да ги изтрайвам повечето - така установих последно :). Знам как звучи, но това е
Не ми пречи по никакъв начин на работа или отношения

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #16 -: Декември 14, 2013, 03:16:28 pm »
Мерси за доверието, Сатен  :-*
Само да вметна, че Сатен е доста красиво момиче и ми се струва нормално да не получава искрено приятелство от жени и обратното от мъже
На жените освен конкуренцията, смут им внася и суетата
Аз лично нямам много приятелки жени, защото всъщност не мога да ги изтрайвам повечето - така установих последно :). Знам как звучи, но това е
Не ми пречи по никакъв начин на работа или отношения

Аз не съм  красиво момиче и пак не им "понасям" на жените  :86:
Имам двама приятели -мъже ,работя по-добре с мъже ,иначе около мен непрекъснато се пускат "молби" за приятелство и от двата пола -не мога да ги "разчета" ;)
Но аз и трудно се свързвам с другите ...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #17 -: Декември 14, 2013, 05:30:47 pm »
Мерси за доверието, Сатен  :-*
Само да вметна, че Сатен е доста красиво момиче и ми се струва нормално да не получава искрено приятелство от жени и обратното от мъже
На жените освен конкуренцията, смут им внася и суетата
Аз лично нямам много приятелки жени, защото всъщност не мога да ги изтрайвам повечето - така установих последно :). Знам как звучи, но това е
Не ми пречи по никакъв начин на работа или отношения

Ти доверието си си го заслужила  :)

С това за красотата не съм много съгласна. Тя не е причина към човека да буди в отсрещния човек неприятни чувства. Ако една жена е уверена в себе си, цени се, има самочувствие (но покрито) и най-вече ако притежава човечност и доброта, няма да изпада в злоба и завист заради външният вид на някой друг.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #18 -: Декември 14, 2013, 05:47:55 pm »
Само да вметна, че Сатен е доста красиво момиче и ми се струва нормално да не получава искрено приятелство от жени и обратното от мъже

Да, за съжаление повечето жени настръхват, ако усетят "конкуренция".

Аз съм имала приятелки, които са по-красиви от мен - не им завиждам, напротив, кефя се на красотата.

И често ми се случва да се загледам по някоя хубава жена - гледам ги с око на естет, ценител, а не да се сравнявам с тях.
И ако в колектива или в групата, в която се движа, има красива жена, отвътре ми идва желание да стана приятелка с нея.

Има жени, които предпочитат да са обкръжени от непривлекателни приятелки, за да изпъкват по някакъв начин. При мен е обратното - обичам красотата.  :)




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #19 -: Декември 14, 2013, 05:54:31 pm »
В работния ми колектив има едно малко по-младо от мен красиво момиче, което при това се облича с много вкус. Тези дни се наложи да работим заедно и сега се замислям над думите на Лили. Оказва се, че и на мен ми е приятно да съм сред привлекателни хора. Пък ако са мъже, още по-добре. Хи-хи-хи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #20 -: Декември 14, 2013, 06:00:28 pm »
Аз лично нямам много приятелки жени, защото всъщност не мога да ги изтрайвам повечето - така установих последно :). Знам как звучи, но това е

И при мен в повечето случаи е така, срам ме е да го призная, не мога и да поддържам отношения само от куртоазия. С по-близките приятелки от време на време се отдръпвам и ставам по-дистанцирана, но това не означава, че съм ги зарязала по всички параграфи. Нерядко обаче по такъв начин се възприема. Както и да е, всеки човек е една малка вселена...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #21 -: Декември 14, 2013, 06:48:56 pm »
Всичко друго му простих, но не и това.

Вероятно в случая става въпрос за наранена гордост, казвам го с най-добри чувства.

И аз лъжа трудно прощавам, ако е била преднамерена и умело изплетена - не за друго, а защото така ми подценява интелекта. Абе кажи истината, когато ти поставям въпроса ребром, защо трябва да лъжеш и да ме гледаш честно в очите? Особено ако съм му показала, че за мен не е проблем да зная истината, много по-голям проблем за мен е лъжата - онази лъжа, когато аз зная истината, а той продължава да ме лъже. Това е много тъпо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #22 -: Декември 14, 2013, 07:04:29 pm »
Естествено, че е от наранена гордост, от нея имам в излишък.
Но както казах, ако беше по-стойностна от мен, нямаше да реагирам по-този начин (излиза, че самочувствието ми е в повече, но не е съвсем така).
Когато го попитах, поне не отрече. Иначе лъже на поразия за щяло и нещяло.
Толкова много пъти се издъни, че никога повече няма да му проговоря, въпреки, че много го обичам.

Да се върнем на женското и мъжкото приятелство, че оспамих темата  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #23 -: Декември 14, 2013, 07:15:51 pm »
Аа-не, тъкмо стана интересно :)
Значи тя не струва, той кръшка с нея и лъже, това значи, че имат нещо общо, нещо като черна и бяла половина-бялата спи с теб, черната-с нея, хем му пасва на зодията
Мисля, че не само няма какво да му прощаваш, ами да му благодариш, че така и не си видяла черната му половина, наум само, щото наяве и поглед не заслужава

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #24 -: Декември 14, 2013, 07:18:54 pm »
нещо като черна и бяла половина-бялата спи с теб, черната-с нея, хем му пасва на зодията

Или черната спи с нея/тях, а бялата обича теб... била съм в такава ситуация  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #25 -: Декември 14, 2013, 08:01:40 pm »
нещо като черна и бяла половина-бялата спи с теб, черната-с нея, хем му пасва на зодията

Или черната спи с нея/тях, а бялата обича теб... била съм в такава ситуация  :)

Да си представям ли какво е ставало, след като си разбрала  ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #26 -: Декември 14, 2013, 08:06:21 pm »
Няма такова нещо като "пропилях си времето", особено като си даваш и сметка колко си научила
Моите ранни връзки бяха меко казано провал, но какво от това-аз не се познавах що за човек съм, как да избера подходяща половинка :)
Пък това със страданието-обикн подходящият лекува всичко, не остават белези

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #27 -: Декември 14, 2013, 08:25:43 pm »
Ще видим дали ще се появи принцът ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #28 -: Декември 14, 2013, 08:33:28 pm »
Да си представям ли какво е ставало, след като си разбрала  ;D

Не съм линчувала никого, всеки сам си плаща за избора.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #29 -: Декември 15, 2013, 01:05:56 am »
С това за красотата не съм много съгласна. Тя не е причина към човека да буди в отсрещния човек неприятни чувства.
И аз не съм, особено в контекста на казаното, че понеже си хубава и затова мъжете те предпочитат за приятел, а жените - не.

А и това, че някоя завиждала по този параграф, ми се струва леко пресилено. Завист човек може да си навлече по какви ли не поводи, даже най-неочаквани. Поне така подозирам, чувайки разни истории, не помня на мен някой да ми е завиждал или не съм вдянала, ако е така. Грам не ме вълнува също. Някои ситуации, които са ми дошли на главата, може и с тази версия да минат, но сякаш не е чак толкова просто.

И аз не разделям хората на полове и други категории. За мен има хора и хора. Срещаме в живота си различни – нима за всички жени можем да твърдим нещо, или пък за всички мъже?! Струва ми се доста повърхностно и предимно неастрологично.

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred