Автор Тема: Козметика  (Прочетена 14552 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Козметика
« Отговор #15 -: Юни 16, 2014, 09:58:13 pm »
За боядисана коса определено не препоръчвам кисело мляко - пада цвета от него. Поне моята къна един път така беше паднала ...  :85:
Иначе аз си правя маската с тривитаминол, хума и понякога и мая (половин кубче) - как го правя - смесвате си хумата и тривитаминола в различни количества - хумата изсушава, тривитаминола - омазнява - така че съотношението зависи от косата ви. Моята е нормална - на 100 грама хума 2 -3 супени лъжици тривитаминол добре идват. След това може и мая и пак така - с найлонова торбичка на главата и се чака поне 2 часа. С моя придава даже известен обем на косата, аз все обем търся, искам да изглежда по-гъста и плътна, отколкото е, въпреки че и прицнипно косата ми си е гъста. Освен това става доста мека и приятна на допир. Но предупреждавам, че мииириииишеееееее на мая много после.  :012: :012: :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #16 -: Юни 17, 2014, 12:03:01 pm »
Веднъж си правих маска на косата с яйце и не знам какво съм объркала, но ми се свари на главата, като се опитах да я измия  :85:

От скоро си взимам от тези масла http://www.ikarov.eu/produkti.html, стават и за коса и за кожа. Не знам дали и до колко е хубаво, но често ги ползвам вместо крем. Кожата ми е много чувствителна и до сега не съм успяла да намеря идеалният за мен крем.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Козметика
« Отговор #17 -: Юни 17, 2014, 12:07:15 pm »
Хахха, Сатин, вероятно си се измила с топла вода, маските с яйца винаги се отмиват с хладка, аз затова не ги правя, защото не мога да се къпя изобщо с хладка вода, дори да е за едно изплакване. След мен банята винаги е все едно отваряш сауна - та представи си с колко гореща вода се къпя.  :012: :012: :012:

Иначе щом кожата ти се чувства по-добре така, явно така и трябва да си продължаваш. За чувствителна кожа не съм чувала хората с какво хубаво се мажат.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Козметика
« Отговор #18 -: Юни 19, 2014, 02:15:11 pm »
Сатин, аз ползвам от продуктите на Икаров маслото от гроздови семенца: http://www.ikarov.eu/grozdovi-semena-maslo.html

Ако не си го пробвала, опитай го. Дори да не ти хареса, не е скъпо, та да се чувстваш ощетена.
Смесвам го в маски за лице. Или директно го втърквам понякога. Според настроението.
И аз го ползвам, защото кожата ми е чувствителна, не мога да си намеря подходящ крем. Или не ми попиват, или не ми действат добре на кожата.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #19 -: Юни 28, 2014, 06:19:32 pm »
За свръхчувствителна кожа най-сетне намерих подходящи кремове, при това много евтини - не мога да повярвам.  ;D

Наскоро си взех доста скъп био крем за чувствителна смесена кожа - не е лош, но пак не го усещам като втора кожа.

Тази седмица в едно гаражно магазинче в Добрич мернах щанд с кремчета на не много позната тук марка - Mixa. Чешко производство, оказа се някаква дъщерна фирма на Лореал. Цената им е доста ниска - от 8 до 12 лв. със стотинки. И са разработени специално за нуждите на много чувствителна кожа, склонна към зачервяване. Взех си два продукта - лек тониращ крем с успокояващ ефект кожа, склонна към раздразнения и зачервявания, и балансиращ овлажняващ крем за чувствителна кожа - от нормална към смесена. Като се намажа с тях, не усещам никакво дразнене, застават като втора кожа. По нищо не отстъпват на медицинската козметика, която съм ползвала.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Козметика
« Отговор #20 -: Юни 28, 2014, 07:02:33 pm »
За свръхчувствителна кожа най-сетне намерих подходящи кремове, при това много евтини - не мога да повярвам.  ;D

Препоръчани мазила от дерматолога на сина ми - вместо нощен крем - Нанобаза - има го в аптеките, но не по щандовете с медицинска козметика (холански продукт) - мазен е, но за подхранващ нощен става и има дълготраен 24 часов ефект - особено благотворен за сухата ми кожа. Струва 11-12 лева. За тяло и за лице за деня, ако кожата ви изсъхва лесно - Синхробаза дуо (на италианската синхролайн), огромна опаковка е, пак е по аптеките, може да се ползва като базово масло и да се добавят някакви специфични масла към него, ако искате,  или като основа преди ФДТ или преди слънцезащитния крем. Можете да си ползвате отгоре другите козметики. Не помня цената, но не е на нивата на скъпата медицинска козметика - под 20 лв. за опаковка от 250 мл. Лека текстура и почти без аромат.

За измиване - гел-олиото на Уриаж - Xemose. То е за измиване на тялото и на лицето. Леко е и с мек аромат, не прави много пяна, но измива добре - то е 21 лв. май. Преди да го нанесете, ползвайте стандартния си дегримиращ продукт, че е дискомфортно с него да миете спирала от очите :D, пробвала съм.


Синът ми е на 8, има атопична кожа, която от хлора в басейните през зимата и пролетта се беше буквално изринала и зачервила по лицето и по крайниците. От това нещо кожата му се оправи за седмица. Мисълта ми е, че стават и за деца, тоест, не са тежка химия, а са продукт както за спешна грижа, така и за продължителна, постоянна употреба, тоест не увреждат кожата при дългосрочно прилагане. Аз след като ги пробвах, си командировах прехвалените естелодерски продукти за купероза в къщата на село, за черни дни.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #21 -: Юни 28, 2014, 07:59:34 pm »
Дияна, много полезна информация, ще пробвам продуктите
Кожата ми е кошмарна, суха, зачервяване и възпаление от най-малкото, пипна ли си лицето с мръсни ръце се изривам, излизат ми пъпчици и т.н.
Пробвала съм какво ли не, нищо не помага дълготрайно

Сега се появи и нов проблем, пукат ми се капилярчета (по ръцете, врата и лицето), което доста ме притеснява

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #22 -: Юни 28, 2014, 08:04:55 pm »
И аз се докарах до това положение, от година и половина не мога да го овладея. Изведнъж изригна, нямам обяснение. Вероятно е било на стресова основа, защото съвпадна и с рязко качване на килограми. Килограмите отдавна свалих, но кожата не може да се върне в естественото си състояние, правя реакция към всичко.

За кожа, склонна към образуване на спукани капиляри и зачервяване, мога да ти препоръчам медицинска козметика на Isis - Ruboril. Виж в някоя аптека. И най-вече Ruboril S - той е с по-лека овлажняваща текстура и е за чувствителна кожа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Козметика
« Отговор #23 -: Юни 28, 2014, 08:22:43 pm »
За напукани капиляри помага много билката хамамелис, обаче като суха тревица никъде я няма. Пуснах връзки навсякъде и тцъ, защото и аз имам този проблем по лицето. Разни на спиртна основа само извлеци има, ама спирта изсушава. Хамамелиса е полезен и при разширени вени и хемороиди. Ей така на силно чайче и мацаш по муцуната. Обаче тцъ. Това козметичните фирми всичко, което си заслужава като билка го изкупуват и за редовия потребител един среден...  :lol_hitting:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #24 -: Юни 28, 2014, 08:23:30 pm »
И при мен проблема възникна през последните години.
В пубертета не съм имала абсолютно никакви проблеми, кожата ми беше като порцелан. Единственият и проблем беше, че е суха.
Проблема с капилярите е от няколко месеца.

Ей такъв вид добива кожата ми, като се възпали, снимката не е моя, взех я от нета


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #25 -: Юни 28, 2014, 08:29:28 pm »
Значи близо до моето положение. Пробвай с Руборил - той обаче не е против обриви, а само за чувствителна и зачервена кожа. На мен вече не ми помага, вземам по-драстични мерки. Сега ходя на терапия с LED светлина. Ако и от това няма никакъв ефект, вече не знам... Вероятно проблемът е вътрешен, но не успявам да изкореня причината.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #26 -: Юни 28, 2014, 08:37:59 pm »
Мен ме е шубе от козметични процедури, да не стане още по зле положението!

И аз си мисля, че може да е следствие на стрес и вътрешни проблеми, ама... ако откриеш ефикасен начин за справяне, казвай

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #27 -: Юни 28, 2014, 08:44:33 pm »
Дотук що пари потроших за процедури, ефектът е много краткотраен. След осем дълбоки билкови пилинга тъкмо беше тръгнало леко да се пооправя положението, а сега с идването на по-горещи дни е същото като преди. Освен това кожата още повече изтънява, става свръхчувствителна, при мен направо си замина защитният липиден слой. Де да знаех и аз каква е вътрешната причина... Правя по няколко дни лечебно гладуване, пак не помага. Но със сигурност не е от храната, храня се много балансирано. На стресова основа може да се разбутат хормоните, може и да се развие трайна алергия към някой безобиден фактор, който преди не ти е оказвал никакво влияние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #28 -: Юни 28, 2014, 08:51:26 pm »
Ходи ли на дерматолог?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #29 -: Юни 28, 2014, 08:54:17 pm »
Не съм, но обикновено изписват мазила и препращат на козметични процедури. Може и с прекалени козметични грижи да съм си докарала до това състояние кожата, вкъщи не спирам да се мацам с кремове и да правя маски, тук е като изложбена зала за козметични продукти.

Години наред страдах и от траен косопад, почти не ми растеше косата. Правех маски, мажех се с разни масла - ефект нулев. И в крайна сметка какво се оказа - заминаха две важни фигури от живота ми (психически дразнители), оправи ми се косата, сега е като лъвска грива.
« Последна редакция: Юни 28, 2014, 08:56:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui