Автор Тема: Скорпионът и сексът  (Прочетена 11660 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Скорпионът и сексът
« -: Февруари 13, 2019, 03:53:18 pm »
.




« Последна редакция: Март 28, 2021, 11:53:57 pm от Om »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2019, 04:19:38 pm »
Аз съм един от представителите на тази зодия. Ако съдя по себе си - да,така е,даже точно така е. Но ако продължа - скорпионите освен сексуалността,са и доста хуманни,благоприлични,дори романтични,но... Объркващо е... в същото време има някаква животинска страст... много силна и много развинтена...
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 04:32:41 pm от Ali_Lun »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2019, 01:05:07 am »
Имам познати на семейството 2 жени и 2 мъже с Марс в Скорпион в първия градус, макар и възрастни забелязвам, че са похотливи, а също и отмъстителни. Винаги търсят отмъщение и са по изгодата, въртят се като фурнаджийски лопати. Имат и груб изказ, пиперлив език, и тук-там с вметка някой полов орган :012:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2019, 08:38:23 am »
По мои впечатления търсят се енергийни източници за удовлетворяване на собствените желания и нужди.
Това не е точно сливане, няма енергийна равнопоставеност и е по-скоро енергиен вампиризъм, защото е с преобладаващо егоистичен фокус.
Предполагам зависи от енергията на Скорпиона. Тези със силна енергия са магнетични, харизматични, а с по-слаба - енергийни вампири.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 08:42:40 am от starinthenightsky »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2019, 10:56:46 am »
По мои впечатления търсят се енергийни източници за удовлетворяване на собствените желания и нужди.
Това не е точно сливане, няма енергийна равнопоставеност и е по-скоро енергиен вампиризъм, защото е с преобладаващо егоистичен фокус.
Предполагам зависи от енергията на Скорпиона. Тези със силна енергия са магнетични, харизматични, а с по-слаба - енергийни вампири.


Че то страстта какво е? Пак си е вид енергиен вампиризъм. Има хищнически нотки.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 11:28:03 am от Ali_Lun »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2019, 12:11:11 pm »
Страстта, ако е взаимно зареждаща, е споделено преживяване, интерес. И двамата едновременно получават и отдават енергия. Има обмен на енергия. Скорпионски са и страстта, чувствата с голяма дълбочина и интензитет, но и вманиачаването, обсебването, желанието да притежаваш. Скорпионът не е Рибка, той не желае сливане, а да те оглозга, изпие, погълне, изсмуче, изгори, за да нахрани и удовлетвори себе си ... такива неща.  :012:
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 12:13:45 pm от starinthenightsky »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2019, 12:28:06 pm »
Страстта, ако е взаимно зареждаща, е споделено преживяване, интерес. И двамата едновременно получават и отдават енергия. Има обмен на енергия. Скорпионски са и страстта, чувствата с голяма дълбочина и интензитет, но и вманиачаването, обсебването, желанието да притежаваш. Скорпионът не е Рибка, той не желае сливане, а да те оглозга, изпие, погълне, изсмуче, изгори, за да нахрани и удовлетвори себе си ... такива неща.  :012:

Съгласен.Но това се харесва най-много. Нерде Риби,Нерде Скорпион...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2019, 05:54:26 pm »
Скорпионите като воден знак са силно емоционални и лесно раними. Затова трудно разкриват чувствата си и не се откриват пред всеки. А любовта им е силна, когато намерят подходящ човек. Който е бил със Скорпион истински знае това, другото са клишета. Отмъстителни са, когато дават урок на тези, които са ги предали и са се взели много насериозно. За тях предателсвото от близък е въпрос на чест. Само слабият може да постъпи подмолно срещу близък. Уважават малцина в живота си, с другите се държат така както заслужават. Справедливи са, но силните емоции са нещо, което ги разболява, защото са сериозни хора. Истинския Скорпион е продуктивен, не деструктивен. Правилно използваната и насочена енергия винаги е положителна, понякога са параноици.  :012: Само Марс в знакът е нещо по-различно и зависи от много други фактори в картата.

Имат нужда от лоялен и силен партньор, който ги успокоява. А не от жертва, която ще стъпчат, защото не понасят слабохарактерните, фалшивите. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 08:55:38 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2019, 06:03:30 pm »
Чудя се дали силният Марс също играе роля. Мислиш ли, че твоят е силен по знак, дом или ъглов?

Естествено, че стои в основата как ще се прояви енергията и къде, особено за стелиум в знакът.
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 06:25:28 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2019, 06:51:49 pm »
Относно Скорпионът и сексът ще кажат тези със силен 5-ти дом, Плутон, Марс там. Имам Венера в 8-ми, но и Сатурн. Плутон е в 6-ти. Транзитът му през 8-ми беше силно сексуален, трансформиращ период. Никога не съм била под влиянието на някой, умея да контролирам чувтсвата си. Обсебена от сосбтвените емоции, желания да, случва ми се в началото на връзката и може да продължи няколко години. Когато сексът е на пиедесетал.
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 06:56:43 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2019, 02:50:21 pm »
При архетипа Скорпион секса е повече свързан с оплождането, като зараждане на производна форма- нов живот в рамките на стария. При архетипа Телец секса е наслада, тук най-силно се усвоява енергията от първоначалния импулс, желанието е ясно изразено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2019, 02:56:41 pm »
При архетипа Скорпион секса е повече свързан с оплождането, като зараждане на производна форма- нов живот в рамките на стария. При архетипа Телец секса е наслада, тук най-силно се усвоява енергията от първоначалния импулс, желанието е ясно изразено.

Аха,желанието при Скорпиона пък изобщо не е изразено... Изобщо...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2019, 05:34:00 pm »
Това е оста на желанията Телец- Скорпион, никой не е казал, че няма желание при Скорпион, но последния е воден знак, там няма форма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2019, 07:17:03 pm »
И аз мисля, че телците са по-сексуални от скорпионите. И двата знака обичат много секса, но при телците е чувствено по-изразено, докато при скорпионите е просто секс.
M+A=VE/NE=JU/AD

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2019, 07:22:41 pm »
И аз мисля, че телците са по-сексуални от скорпионите. И двата знака обичат много секса, но при телците е чувствено по-изразено, докато при скорпионите е просто секс.

Точно това, което не харесват скорпионите е механичния секс.  :012: И двата знака са чувствени и сексуалната енергия е силна. Телецът е спокоен, не обича да бърза или да бъде притискан. Скорпионът е по-агресивен и не обича отказ.
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 07:55:38 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг