Автор Тема: Полът на КОЛЕКТИВА  (Прочетена 13687 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Полът на КОЛЕКТИВА
« -: Декември 14, 2013, 12:06:24 pm »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:03:54 am от Rahu »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #1 -: Декември 14, 2013, 12:11:37 pm »
Къде да го търсим??
...грам не съм "размишлявал"

...всеки е уникален, НО на някои даваме предимство!? - Защо???
Защо е нормално, за някои мъже, да подържат приятелство Само със жени....
...и Защо е нормално, за някои момичета, да подържат приятелсво със същите...

Повече мъжки планети в женски хороскоп-добре се вписва в мъжка компания, чувства се комфортно. Дори само мъжко слънце за жена /овен, близнаци.../, нежели и марс  я правят леко "мъжко момиче".
При мъжете, по мои наблюдения, тези с добро съобщаване на венера и луна, имат приятелства, много контакти с жени, без да са непременно обещание за връзка. Жените-колежки, приятелки ги приемат с доверие, без да има сексуално напрежение.
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 01:16:34 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #2 -: Декември 14, 2013, 12:16:59 pm »
Винаги съм се разбирала повече с мъжете - предпочитам мъже-приятелки, мъже-колеги и мъже-душеприказчици.  ;D

Мисля, че при мен в картата мъжкото и женското са в относителен баланс - Слънце, Меркурий, Венера в Овен в съчетание с Луна в Рак и Марс в Риби. Но при работа в колектив като че ли проявявам повече "мъжки" качества и "мъжки тип" мислене. Може да се дължи на овнешките Слънце/Меркурий в тригон със Сатурн. Емоционален и чувствителен човек съм, но в службата хич не обичам всичко да "плува" в емоции и работната атмосфера да се разводнява с "женски приказки", идва ми твърде натоварващо понякога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #3 -: Декември 14, 2013, 12:18:51 pm »
Акцент върху стихия,планети с изразен мъжки или съответно женски принцип,Слънце/Луна /АСЦ повтарящи предходните,съвпади,кой /какво стои в 1/5/9 -ти домове ,Венера и планети в знаците на Венера ,защото без последните няма как да се свържем "УНИКАЛНО" и не на последно място -4-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #4 -: Декември 14, 2013, 01:19:42 pm »
Повечето ми приятели са от мъжки пол  :)
С жените отношенията са ми по-тегави. Една от причините е че ни понасям женската лигавщина и префърцунено поведение. С тези, които се сприятелявам са по-скоро силни и малко по-мъжки момичета.
Жените, като цяло са по-егоистични, завистливи, некоректни в отношенията си с другите и склонни да поставят себе си в центъра на вселената. В което през последните месеци се убедих напълно-за първи път в живота си имах нужда от помощ и подкрепа, а една най-добрата ми приятелка, с която сме израснали заедно и която винаги съм поставяла преди себе си (както и всички останали, но вече няма да повтарям тази грешка) ми заяви, че в момента е щастлива и няма желание да се занимава с мен, а малко преди това докато тя имаше проблеми ревеше в нас през вечер и прекарвах цялото си свободно време за да се опитвам да я разсейвам, да я зарадвам по-някакъв начин и да и помагам с каквото мога. Като се има в предвид, че хленча само на вас във форума, особено на Папи  :-*, но пред хора гледам да се държа нормално, за да не ги натоварвам с присъствието си.
Но съм щастлива съм, че имам и приятелки, които са пълна противоположност на това, което описах.
Другата причина е че често жените изпитват някаква злоба и завист към мен, без никаква провокация от моя страна. Рядко влизат в конфликт с мен, но си личи в неприятните погледи. Изключително некомфортно се чувствам в големи женски компании, които не са ми близки.
Работила съм в колективи с много жени, повечето не ме харесваха, но бях заслужила уважението дори и на най-големите змии. Вероятно, защото винаги се застъпвах за всеки, който имаше нужда, дори да сме в напрегнати отношения по между си.

Мъжете са по-отговорни,верни по-отношение на приятелите си, по-рядко са склонни към предателства и рядко се изпаряват, когато имаш нужда от тях. Там има неписани правила, които не се нарушават.
Работя в мъжки колектив, и там има завист, интриги-не се полъгвай, но и аз не харесвам използването на "есенциални" женски преимущества.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #5 -: Декември 14, 2013, 01:29:00 pm »
Satin, това, което споделяш за най-добрата ти приятелка, наистина е много неприятно. Човек винаги има очаквания. Очакваме да ни върнат жеста, очакваме хората да се държат с нас по начина, по който ние сме се държали с тях... Но нещата в живота рядко се нареждат според очакванията ни. Всеки от нас преминава през по-трудни периоди и научава определени уроци. Мен лично тези уроци ме научиха да не правя никакви такива класации - "най-добрата ми приятелка" (най-добра, по-добра и по-малко добра). Защото веднъж удостоиш ли някоя с такава титла (Най-), рискуваш в един момент да се разочароваш, ако същата не отговори на очакванията ти. Приятел в нужда се познава и са важни малките жестове - може нищо реално да не направи, важно е желанието да предложи подкрепа. Казват също така, че влюбеният човек става егоистичен -  в смисъл такъв, че когато се чувстваш щастлив и обичан, не ти се занимава с чужди проблеми и някак се дистанцираш от приятелки с проблеми. Да, хората сме егоисти, всек на първо място гледа да гради личното си щастие, а не да се занимава с чужди проблеми. Но се срещат и хора, които се чувстват щастливи да помагат на другите, на хора в беда или в неравностойно положение - те са малцина, но ги има.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #6 -: Декември 14, 2013, 01:37:09 pm »
Енигма, до сега мъжете, с които по някакъв начин живота ме е срещал към мен са се отнасяли коректно и с уважение. Разбирам се и с най-големите темерути. Разбира се има и изключения, но то се дължи на друго нещо, на техните комплекси за малоценност. Колкото по-прост и комплексиран е човекът от среща, толкова по-голяма вероятност има да стигнем до неприятни отношения.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #7 -: Декември 14, 2013, 01:44:56 pm »
Енигма, до сега мъжете, с които по някакъв начин живота ме е срещал към мен са се отнасяли коректно и с уважение. Разбирам се и с най-големите темерути. Разбира се има и изключения, но то се дължи на друго нещо, на техните комплекси за малоценност. Колкото по-прост и комплексиран е човекът от среща, толкова по-голяма вероятност има да стигнем до неприятни отношения.
Съгласна съм с теб, но се стремя да не мисля сексистки, мъжете такива, жените-идеални. Защото вярвам, че както ги виждам в себе си, такива ще срещам.
Аз познавам и кофти жени, дето срамят пола.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #8 -: Декември 14, 2013, 01:46:24 pm »
Повечето ми приятели са от мъжки пол  :)
С жените отношенията са ми по-тегави. Една от причините е че ни понасям женската лигавщина и префърцунено поведение. С тези, които се сприятелявам са по-скоро силни и малко по-мъжки момичета.
Жените, като цяло са по-егоистични, завистливи, некоректни в отношенията си с другите и склонни да поставят себе си в центъра на вселената. В което през последните месеци се убедих напълно-за първи път в живота си имах нужда от помощ и подкрепа, а една най-добрата ми приятелка, с която сме израснали заедно и която винаги съм поставяла преди себе си (както и всички останали, но вече няма да повтарям тази грешка) ми заяви, че в момента е щастлива и няма желание да се занимава с мен, а малко преди това докато тя имаше проблеми ревеше в нас през вечер и прекарвах цялото си свободно време за да се опитвам да я разсейвам, да я зарадвам по-някакъв начин и да и помагам с каквото мога. Като се има в предвид, че хленча само на вас във форума, особено на Папи  :-*, но пред хора гледам да се държа нормално, за да не ги натоварвам с присъствието си.
Но съм щастлива съм, че имам и приятелки, които са пълна противоположност на това, което описах.



Другата причина е че често жените изпитват някаква злоба и завист към мен, без никаква провокация от моя страна. Рядко влизат в конфликт с мен, но си личи в неприятните погледи. Изключително некомфортно се чувствам в големи женски компании, които не са ми близки.
Работила съм в колективи с много жени, повечето не ме харесваха, но бях заслужила уважението дори и на най-големите змии. Вероятно, защото винаги се застъпвах за всеки, който имаше нужда, дори да сме в напрегнати отношения по между си.

Мъжете са по-отговорни,верни по-отношение на приятелите си, по-рядко са склонни към предателства и рядко се изпаряват, когато имаш нужда от тях. Там има неписани правила, които не се нарушават.

Акцент Огън,Марс,Венера в Овен съвпад Марс,акцент върху 1/9-ти домове,У4 в аспект с Марс/Плутон,Юпитер,Слънце/Уран -нормално е да ти симпатизира мъжкият начин на поведение,което обаче не те прави по-малко женствена . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #9 -: Декември 14, 2013, 01:58:25 pm »
Сатин, подобно гадно отношение от "най-добрата приятелка" получих и аз преди няколко години. Рамото ми винаги беше свободно при поредната й криза, правих й услугите, които тя искаше. А когато аз поисках морална подкрепа от нея (и то само защото тя сама предложи), тя се оказа заета да излиза на парти. И 5 мин. не успя да намери за мен. Тръшнах й вратата в преносен смисъл. Казах й, че е използвачка и приключих с "приятелството" й. И ми е по-добре без нея. Тя е свикнала да живее на чужд гръб.

По темата. Слънце, Луна и АС в мъжки знак, Венера - в женски. Полът на приятелите не е от значение за мен. Работя в смесен колектив, но тъкмо от мъжете съм получавала най-големите интриги. Има една готованка в колектива, която демонстрира явно озлобление към мен. Нека се пука от завист. Каквото имам, съм си го изработила с честен труд, за разлика от нея.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #10 -: Декември 14, 2013, 01:59:00 pm »
Satin, това, което споделяш за най-добрата ти приятелка, наистина е много неприятно. Човек винаги има очаквания. Очакваме да ни върнат жеста, очакваме хората да се държат с нас по начина, по който ние сме се държали с тях... Но нещата в живота рядко се нареждат според очакванията ни. Всеки от нас преминава през по-трудни периоди и научава определени уроци. Мен лично тези уроци ме научиха да не правя никакви такива класации - "най-добрата ми приятелка" (най-добра, по-добра и по-малко добра). Защото веднъж удостоиш ли някоя с такава титла (Най-), рискуваш в един момент да се разочароваш, ако същата не отговори на очакванията ти. Приятел в нужда се познава и са важни малките жестове - може нищо реално да не направи, важно е желанието да предложи подкрепа. Казват също така, че влюбеният човек става егоистичен -  в смисъл такъв, че когато се чувстваш щастлив и обичан, не ти се занимава с чужди проблеми и някак се дистанцираш от приятелки с проблеми. Да, хората сме егоисти, всек на първо място гледа да гради личното си щастие, а не да се занимава с чужди проблеми. Но се срещат и хора, които се чувстват щастливи да помагат на другите, на хора в беда или в неравностойно положение - те са малцина, но ги има.

Lilla,права си ,но ти носиш разбирането за същността на казуса в теб самата ,докато при карти от типа на Satin,моята също -при нас винаги има и ще има "най-" без оглед на ситуацията.Затова е добре да се свързваме с хора,с твоя или подобен поглед върху нещата,темперамент ,за да разберем ,че не е животозастрашаващо ,ако се отделим/тръгнем от някой или той от нас -Луна в аспект Сатурн,Уран,Плутон и знака има значение разбира се.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #11 -: Декември 14, 2013, 02:04:48 pm »
Напротив, Рени, и аз несъзнателно винаги със се стремяла да "класифицирам" хората и ситуациите, с които ме среща животът. Опознавам света чрез контраст, чрез сравнение.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #12 -: Декември 14, 2013, 02:07:57 pm »
Сатин, подобно гадно отношение от "най-добрата приятелка" получих и аз преди няколко години. Рамото ми винаги беше свободно при поредната й криза, правих й услугите, които тя искаше. А когато аз поисках морална подкрепа от нея (и то само защото тя сама предложи), тя се оказа заета да излиза на парти. И 5 мин. не успя да намери за мен. Тръшнах й вратата в преносен смисъл. Казах й, че е използвачка и приключих с "приятелството" й. И ми е по-добре без нея. Тя е свикнала да живее на чужд гръб.

По темата. Слънце, Луна и АС в мъжки знак, Венера - в женски. Полът на приятелите не е от значение за мен. Работя в смесен колектив, но тъкмо от мъжете съм получавала най-големите интриги. Има една готованка в колектива, която демонстрира явно озлобление към мен. Нека се пука от завист. Каквото имам, съм си го изработила с честен труд, за разлика от нея.

Щом нямат значение или по-скоро ги унифицираш-Уран/Водолей ,но  Луна /АСЦ трябва  да има малко Нептуно-Венерин привкус или като стихия ,дом в картата ?!?. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #13 -: Декември 14, 2013, 02:13:50 pm »
Да, Водолей - Слънце и АС. Луна в съвпад с Уран на МС, Нептун в 11 - равенство и братство. :72: За приятелство гледам човека, не пол, раса, произход.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полът на КОЛЕКТИВА
« Отговор #14 -: Декември 14, 2013, 02:18:57 pm »
Напротив, Рени, и аз несъзнателно винаги със се стремяла да "класифицирам" хората и ситуациите, с които ме среща животът. Опознавам света чрез контраст, чрез сравнение.  :)

Разликата е в съзнателно и несъзнателно-аз (не мога да говоря и от името на Satin,само от нейната карта,защото дадох пример  с нея) ,сме първични в преценката ,погледа върху ситуациите като цяло и това ще бъде винаги така ,което не удря върху интелекта на човек .И да всеки класифицира ,но как ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“