Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 157583 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #135 -: Май 24, 2015, 10:35:41 pm »
Трябва да се намаляват и спират контролирано от лекар

Кантарион, менти и подобни действат при слаби случаи, или трябва съчетано с психолог
http://www.pharmacy-bg.com/herbs/jult-kantarion-zvunika.html#Тежко депресивно разстройство
Тежко депресивно разстройство


Двадесет и девет клинични проучвания с повече от пет хиляди пациенти са проведени от Cochrane Collaboration. Анализа установява, че екстракти от жълт кантарион превъзхождат плацебо при пациенти с тежка депресия . Жълт кантарион е с ефикасност сравнима със стандартните антидепресанти. Честота на странични ефекти е на половината от тази на по-новите SSRI антидепресанти и е една пета от по- старите трициклични

антидапресанти.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #136 -: Май 24, 2015, 10:38:11 pm »
Всъщност...често тия неща са свързани с хормонален дисбаланс
При мъжете щетовидната също може да дава откат, и не само тя
Да се провери при възможност

Относно билката-слушай кво ти говори радиото-леки случаи

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #137 -: Май 24, 2015, 10:42:47 pm »
Всъщност...често тия неща са свързани с хормонален дисбаланс
При мъжете щетовидната също може да дава откат, и не само тя
Да се провери при възможност

Относно билката-слушай кво ти говори радиото-леки случаи
При него това се отключва от стрес в службата,попаднал в много тежка ситуация.Но ще му кажа за щитовидната жлеза.Така или иначе антидепресантите са му объркали тотално хормоните за 4 години
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Бабини лекове
« Отговор #138 -: Май 24, 2015, 10:49:41 pm »
Може да е хипофизата, не щитовидната. Първата реагира първа при свръх напрежение и стрес

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Бабини лекове
« Отговор #139 -: Май 24, 2015, 11:05:48 pm »
Аз също пия кантарион отскоро + валериан и ми помагат. Разбира се, не мога да се оправя на 100 % по обясними причини. Докато в сърцето ми е тази тревога за брат ми това дали наистина е жив или не, няма как да се оправя съвсем,но поне да не изпадам в състояния и мисли за самоубийство.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #140 -: Май 24, 2015, 11:07:41 pm »
Сложно е,но мисля внимателно намаление в комбинация с постепенно увеличение на билки симптоматично ще има ефект ,вит Б 1,по-вече,заедно с Бкомплекс/скоро майка ми ,която е със сърдечна аритмия и мъждеене добре се повлия-нормализира импулсите,Магнезий,калий,спортуване ако е възможно за отделяне естествени ендорфини,например дълго бягане,слънчева светлина,ако може със цветолечение-сега лятото достатъчно да се постявят пердета с подходящ цвят,за депресия жълт оранжев мисля е добре .Има акупунктурни точки от вътрешната страна на коляното,и в ъгъла на палеца от външната страна .Дишане на чист въздух,борова гора,отрицателни йони,цитрусови сокове .Главното е да пробва различни методи внимателно докато усети кой има ефект при него,достатъчно е мислено интуитивно да си ги представи повечето,интуитивен отговор с корема-ако се присвива-по-скоро не,при топлина в корема -да,щом е в депресия-чувствителен е,има и интуиция ,когато нещо е полезно усещане по-лесно започва да се диша.Да се изследва за ендокринни нарушения за всеки случай,кръвното и пулса да нормализира .Някои лекарства индивидуално се понасят зле,аз бях пробвал атенолол за кръвно-това много зле ми действа -мускулна слабост и тежест ,да спира или сменя първо тях .Може и по-прецизно ,но твърде общо е отказване от антидепресанти,какъв вид са,на кои медиатори и рецептори действат не се знае,има билки и за тях,но там е за специалист-билкар .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Бабини лекове
« Отговор #141 -: Май 24, 2015, 11:13:44 pm »
Спортът наистина помага, музиката също, но предимно класическата и то някои композитори. Излизането сред природата също е много добра идея, сред хора е най-добре.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Бабини лекове
« Отговор #142 -: Май 24, 2015, 11:24:11 pm »
Дългото бягане,малко е сложно не е за всеки,защото ендорфини започват след 2 километър долу горе,трябва физическо здраве,но пък се усеща ясно по дишането-става автоматично равномерно,нещо като транс,но пък лекува всичко друго саморегулира ,ако е редовно 3 пъти поне в седмицата е панацея-повишаването на температурата мисля възпрепятства развитието на всяка инфекция още в зародиш ,потенето е по-добро от всяко друго пречистване,масаж и на лимфните съдове,не са нужни обърнати пози .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #143 -: Май 24, 2015, 11:26:56 pm »
Дългото бягане,малко е сложно не е за всеки,защото ендорфини започват след 2 километър долу горе,трябва физическо здраве,но пък се усеща ясно по дишането-става автоматично равномерно,нещо като транс,но пък лекува всичко друго саморегулира ,ако е редовно 3 пъти поне в седмицата е панацея-повишаването на температурата мисля възпрепятства развитието на всяка инфекция още в зародиш ,потенето е по-добро от всяко друго пречистване,масаж и на лимфните съдове,не са нужни обърнати пози .
Сложно е,но мисля внимателно намаление в комбинация с постепенно увеличение на билки симптоматично ще има ефект ,вит Б 1,по-вече,заедно с Бкомплекс/скоро майка ми ,която е със сърдечна аритмия и мъждеене добре се повлия-нормализира импулсите,Магнезий,калий,спортуване ако е възможно за отделяне естествени ендорфини,например дълго бягане,слънчева светлина,ако може със цветолечение-сега лятото достатъчно да се постявят пердета с подходящ цвят,за депресия жълт оранжев мисля е добре .Има акупунктурни точки от вътрешната страна на коляното,и в ъгъла на палеца от външната страна .Дишане на чист въздух,борова гора,отрицателни йони,цитрусови сокове .Главното е да пробва различни методи внимателно докато усети кой има ефект при него,достатъчно е мислено интуитивно да си ги представи повечето,интуитивен отговор с корема-ако се присвива-по-скоро не,при топлина в корема -да,щом е в депресия-чувствителен е,има и интуиция ,когато нещо е полезно усещане по-лесно започва да се диша.Да се изследва за ендокринни нарушения за всеки случай,кръвното и пулса да нормализира .Някои лекарства индивидуално се понасят зле,аз бях пробвал атенолол за кръвно-това много зле ми действа -мускулна слабост и тежест ,да спира или сменя първо тях .Може и по-прецизно ,но твърде общо е отказване от антидепресанти,какъв вид са,на кои медиатори и рецептори действат не се знае,има билки и за тях,но там е за специалист-билкар .
Благодаря.Запазвам си мнението ти.  :) :58: Той е толкова жизнен,позитивен и активен,че ми беше трудно да повярвам,че се поддържа с лекарства.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Бабини лекове
« Отговор #144 -: Май 24, 2015, 11:47:26 pm »
Дракониада,

Човекът да има кризи е напълно нормално след такъв дълъг период на прием на АД. И да, ако е решил да ги спира е добре да е под наблюдение от психиатър.

За жълтия кантарион трябва да се внимава в някои случаи, защото въпреки че има леко действие може да предизвика манийни епизоди и да го препрати в другия край.

Преди щитовидната прегарят надбъбречните жлези, които синтезират хормоните на стреса кортизол и адреналин.

Както си написала нещата, макар че са без подробностите, човекът може да се справи със стреса и без л-ва, ако направи сесии при добър психотерапевт. Явно е дошло времето да си промени мисловния модел, както и начина на живот.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Бабини лекове
« Отговор #145 -: Май 25, 2015, 12:36:49 pm »
Решил е да ги спира като ги намалява първоначално на половин,но кризите му се връщат

Така правят АД, аз защо категорично отказах да пия. Предпочетох да се мъча година и половина, докато успея да я разкарам депресията, пред това цял живот на хапчета и по психиатри.
В никакъв случай да не ги спира сам, единствено под лекарски контрол, спират се постепенно с намаляване на дозата или заменяне с по-леки. При всяко положение няма да се чувства добре. Доколкото знам, след спирането на АД не само, че се връщаш в предишното състояние, ами и в тежко.

Да се настройва психически, че ако иска да се оправи, трябва да положи сам усилия за това и да мобилизира вътрешната сила, че да издържи. Никакви хапчета и доктори няма да му помогнат, ако той самият не се потруди. И аз исках хапче и хоп като го изпия, нищо да ми няма. Такова не съществува, човек сам трябва да се оправя. АД не лекуват, само потискат, а щом чувствата са още вътре, неминуемо в един момент пак ще излязат на повърхността. За да се прекрати депресията, човек трябва да се изчисти от всички лоши и мрачни чувства, емоции, мисли, усещания, които таи в душата си.

И Драко, понежи си малко джаста-праста, бъди по внимателна, щото депресията е тежко заболяване и не бива шега с нея  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Бабини лекове
« Отговор #146 -: Октомври 17, 2015, 05:07:13 pm »
Старичка е темата, но попаднах и се зачетох в мнението на Дракониада.
Ако въпросът ти е още актуален, Дракониада, препоръчай на този прекрасен мъж наред с всичко друго, което прави, нека опита и Тай Чи. Тези упражнения прекрасно балансират и дават усещане за тялото, което в такива случаи като неговото е общо взето изгубено. Също възвръща усещането за заземеност и стабилност, а това много помага човек да си повярва отново. все пак връзката тяло-психика вече никой не я отрича.  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #147 -: Октомври 18, 2015, 06:36:49 pm »
Старичка е темата, но попаднах и се зачетох в мнението на Дракониада.
Ако въпросът ти е още актуален, Дракониада, препоръчай на този прекрасен мъж наред с всичко друго, което прави, нека опита и Тай Чи. Тези упражнения прекрасно балансират и дават усещане за тялото, което в такива случаи като неговото е общо взето изгубено. Също възвръща усещането за заземеност и стабилност, а това много помага човек да си повярва отново. все пак връзката тяло-психика вече никой не я отрича.  :-*
Ще цитиран Рару,че пълна чаша не се пълни.Той достатъчно се е информирал,ходил е на психолози......Вече не говоря с него за това.Усетих,че има нужда да е така.Ако някой ден имаме време и подхванем темата непременно ще му кажа.
Той всъщност има болезнена нужда от успех и сигурност,за да си върне увереността.А успехът е много трудно постижим, в динамичния и несигурен свят,в който живеем.
Благодаря ти.  :58: :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Бабини лекове
« Отговор #148 -: Декември 02, 2015, 11:57:26 pm »
Споменавала съм ви,че имам травми по краката.Казаха ми лек,който приготвих и отпуска.Начуках в хаванчето на прах 5 кестена и ги залях с шише камфоров спирт.10дни всеки ден динамично разклащане. ;) И след това с памук или с ръка се намазва болезненото място.На сутринта-нов.
Научих и зелени орехчета,10 дни в газ,след което се прецеждат.За по-остра болка се напоява компрес,като не се забравя мазнината,за да не изгори кожата.За късмет имам препарирани орехчета в алкохол,но ги пазя за бронхити.  :d030:
 Конските мехлеми си бачкат,но с моя СЛВ в 6Д ме влече сама да си правя мазотии.
Сега имам един гел за белези,ръчно  правен в Англия.Е разбива ме-няколко месеца се мъча да му хвана тревите.До тук хванах само три.Един нов белег ми мина много бързо от него.   :017:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #149 -: Декември 07, 2015, 12:24:12 pm »
Дракониада, би ли споделила за този гел против белези - в аптека ли е поръчван да го правят? Кожата ми е много тънка и от най-малкото нещо ми остава белег. Имам един особено голям на лакътя и се чудя как да го залича. Взимах Bio oil, но от него се обринах. :-\