Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 163843 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Бабини лекове
« Отговор #165 -: Март 26, 2016, 04:32:15 pm »
За синки -рициново масло. Пак си боли, но поне не синее и лилавее. За отоци мед с оцет на лапа - изкарва и възпалението. За лицето - свински стек от камерата си е класика :-)
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #166 -: Март 26, 2016, 06:21:16 pm »
Опозите, отде се снабдяваш със стипца? Има ли такова чудо по магазини, аптеки,… знам ли и аз къде? Притрябвала ми е, а нямам идея къде да търся. Насипна, на буци, важното е да е на кило.
« Последна редакция: Март 26, 2016, 06:24:30 pm от Reptil »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #167 -: Март 26, 2016, 06:34:48 pm »
Рептил,нямам чиста,не ми трябва често,иначе едно време в бръснарница спирали кръвта от порязвания най-бързо с нея ,струва си да потърся  .Тоя унгвент го пробвах на човек на времето -на моя племенник-челото му все в комбали-страхотен ефект-за 1 час комбала изчезва ,има и други работи в него май цинков окис също.В момента по-практично ми е едно шише с ментово масло-това е почти панацея ,иначе много ги губя ако са много,също добър ефект при травми,макар да отстъпва на горното,ухапвания от насекоми,сърбежи и тн.Забравих много хвалят в чужбина един крем ,,Диана,,-за всякакви закрити травми,конския крем също- и в двата има ментово масло ,тях ги имам но не пак мисля отстъпват по сила на унг.рефригеранс ,обаче са по-универсални .
« Последна редакция: Март 26, 2016, 07:03:17 pm от Bin »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #168 -: Март 26, 2016, 06:43:06 pm »
В аптеките търси.

По повод ментовите неща на Бин - ментов чай при болки от язва. Тази пролет имах язвени проблеми. Трябваше да пия лекарства, но вечерите бяха кошмарни. Два силни чая от мента и болката стихваше.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #169 -: Март 26, 2016, 06:59:45 pm »
Emma,няколко капки чисто ментово масло във вода све равняват на чай и е по- бързо и удобно .Толкова приложения има че не ми се изброяват-моето е китайско-пише буквално-китайско масло,съдържанието-100% ментово масло .Карам с 25 мл вече 6 години,и си е още цяло .Има едни китайски пластири за травми -много добри ,но ги пазя за възпаление на сухожилни влагалища от преработване-незаменими .Сега чета стипцата на кристали много я хвалят като средство против миризма от изпотяване,при това ,,био,,-не спира потенето като сухите дезодоранти и не съдържа парабени ::)при рани от изгаряния -стипца с белтък от яйце за мазане много добро,аз знам и за вода от гасенето на негасена вар .
« Последна редакция: Март 26, 2016, 07:02:39 pm от Bin »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #170 -: Март 26, 2016, 09:31:55 pm »
Emma,няколко капки чисто ментово масло във вода све равняват на чай и е по- бързо и удобно .Толкова приложения има че не ми се изброяват-моето е китайско-пише буквално-китайско масло,съдържанието-100% ментово масло .Карам с 25 мл вече 6 години,и си е още цяло .

Етеричните масла не са предназначени за вътрешна употреба. Могат да предизвикат от алергия до натравяне. При Таоазис има специална серия етерични масла предназначени за употреба в кухнята. Те се извличат по по-различен начин и не дразнят лигавицата на стомаха. Имат същата визия като Таоазис, но на тях пише Балдини. От производителите на 100% чисти етерични масла, мисля че само Таоазис имат серия за вътрешна употреба (до сега за други не съм чувала), а всички останали не. И няколко капки си е чист абсурд - 1 капка чисто етерично масло се равнява по концентрация на 30 чаши чай. За чаша чай 1 капка е достатъчна - за лятна лимонада на 2л вода се добавя 1 капка мента. Отделно се забранява да се пие чай редовно с етерично масло, защото също не е безопасно. 1-2 пъти в седмицата може, но по-често е непрепоръчително.
« Последна редакция: Март 26, 2016, 09:33:56 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #171 -: Март 26, 2016, 10:30:38 pm »
Вещичка,знам че е много силно-на практика капвам от шишенчцето на върха на пръста и намазвам венеца на зъба при зъбобол,слепоочието при главоболие-подобно на виетнамско чудо действа,инхалации при запушен нос-мацване под носа е достатъчно ,намазвам племенника когато го хапят комари или се е ударил-има по-добри за последното,но не мога да ги намеря в бързината,а магарето реве-като го намажа веднага млъква :012: .Вътрешно не съм го ползвал-имам спазмалгон,почти само това ми е лекарството  ::) Обаче един път маза племенника пред учителя му от чужбина и самия той каза,че го ползва вътрешно няколко капки в чаша вода-сега проверих-така пише и в нета .Лично бих капнал 1-2 капки в шишето с лимонов сок за усилване ефекта против драйфане от път.че понякога често се пътува  :017: Това ,което казваш е за хора с алергии и болни бъбреци,все пак това е разредено масло ,здрав човек не мисля има проблем от 2-3 капки на литър,всъщност утре ще пробвам лично ::)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #172 -: Март 26, 2016, 11:17:01 pm »
Благодаря ви за отговорите :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #174 -: Март 27, 2016, 01:18:51 pm »
ОВ-пробвах с една капка на чаша вода с лимон-много освежаващ,охлаждащ ефект,доволен съм,само трябва да се разбърка по-добре,предполагам че не се разтваря добре във вода,сигурно е по-леко и плува на повърхността-леко пари на устните ,но охлаждамного добре целия хранопровод ,трябва по-добре да се разбърква,както предполагах-лимонов сок в шише 0,5 л. с 2 капки ментово ет.масло ще е супер против драйфане/кинетози  :72:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #175 -: Март 27, 2016, 04:18:52 pm »
Мерси, Делфи, хрумвало ми е да търся така. Имам предвид по-големшки опаковки (килограм, два), не по 20 гр.и не "кристален дезодорант" :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #176 -: Март 27, 2016, 04:30:05 pm »
И какво ще джуркаш с този 1 килограм стипца?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Бабини лекове
« Отговор #177 -: Март 27, 2016, 04:32:44 pm »
Някой да сподели изпитан лек за малки брадавички- папиломи?
Тая зима от поло яки и шалове, а може и от срив в имунната система по врата ми са се появили няколко бледи малки брадавички, много ме дразнят, те са миниатюрни , но нали аз си ги знам..
Мазах с ябълков оцет, чаено масло, сега ще пробвам с млякото на глухарче.
Маслото от чаено дърво е страхотно за всякакви кожни проблеми- рани, сърбежи, пъпки, изпробвах го и на мен ароматът му ми действа релаксиращо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #178 -: Март 27, 2016, 04:47:49 pm »
Прополис.
Но на шията може да ти е сложно. Парченце прополис позатопляш, за да стане меко. Слагаш малко на брадавицата. Лепиш с някаква лепка. Това се прави няколко дни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Бабини лекове
« Отговор #179 -: Март 27, 2016, 05:58:11 pm »
Ще щавя една кожа тука, ама още не съм я одрал, сега точа ножа :d030:

Ако някой опре да търси същото, правилното е "калиево-алуминиев сулфат" — резултати бол, цената е между 3 и 15 пъти по-ниска отколкото в разните онлайн аптеки.