Автор Тема: Честит празник!  (Прочетена 110385 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Честит празник!
« Отговор #15 -: Март 03, 2015, 08:54:59 am »
Честито Освобождение от турско робство! Нека бъдем свободни!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Честит празник!
« Отговор #16 -: Март 03, 2015, 09:35:05 am »
Свободата е състояние на духа, дори и в робство......

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Честит празник!
« Отговор #17 -: Март 03, 2015, 09:51:11 am »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Честит празник!
« Отговор #18 -: Март 03, 2015, 10:33:53 am »

Happy58

  • Гост
Re: Честит празник!
« Отговор #19 -: Март 03, 2015, 11:21:48 am »
Честит празник на всички Българи! Какъвто и да е той, нека ние, като Българи, пребъдем и намерим своя път в историята на човечеството! Какъвто и да е народът ни, той си е наш, това сме ние и аз се гордея, че съм част от него. Щом ще е Освобождение, нека всеки от нас намери своята свобода и така да допринесе за свободата на цялата нация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Честит празник!
« Отговор #20 -: Март 03, 2015, 11:45:08 am »
Честит празник !
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Честит празник!
« Отговор #21 -: Март 03, 2015, 11:53:40 am »
Честит празник!

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Честит празник!
« Отговор #22 -: Март 03, 2015, 12:22:20 pm »
Честит Национален празник на всички! Честито освобождение. Днес (и не само) трябва да се гордеем с нашия народ! Той е славен  и велик род! Поклон пред всички загинали за свободата ни.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Честит празник!
« Отговор #23 -: Март 03, 2015, 03:51:34 pm »
За първи път осъзнах,че ние като нация никога не сме били свободни.Не турци,руси,натовци,европейци са ни покорявали,а нашият собствен,национален примитивизъм,тесногръдие и гражданско безхабирие.Врагът не е извън нас.
 За първи път не се гордея,че принадлежа към тази националност,имайки предвид състоянието културно,икономическо,социално на народа.Плачевна работа.

плачевна работа е липсата на гордост, че си българка,или  не си  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Честит празник!
« Отговор #24 -: Март 03, 2015, 04:03:51 pm »
През последните 20 години доста целенасочена политика се водеше за унищожаване на културните ценности в страните от източния блок. Дали са станали по-бедни? Не бих обобщавала. Имам много ярки спомени колко скромно се живееше по времето на соца, а сега няма наяждане - и в пряк, и в преносен смисъл. Народът е духовно обеднял и ограбен, и не само българският.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Честит празник!
« Отговор #25 -: Март 03, 2015, 05:27:29 pm »
А ти как мислиш-българка ли съм,за да напиша това!
Една шепа възрожденци,чиято памет тачим не неотрализира простотата(да не кажа простотията) на целокупното българско стадо нито тогава,нито сега.Тогава поне е имало кой да умре за вижданията си,а сега освен,че допуснахме да се поругае името им,не правим нищо градивно.ТЕХНИТЕ ИМЕНА ще ги споменаваме още някое десетилетие
само.
И защото пак си излишно язвителна ще те попитам-в колко протести,стачки,доброволни обществени мероприятия си участвала?Ако беше участвала щеше да си на моето мнение.
Мен ме уволниха дисциплинарно(но ме възстановиха много бързо след това) заради участие в организирането на стачка.Получих защита от профсъюза,но такива "горди българи" като теб не знаят какво е нито проф.с,нито протест,защото си свиваха з*дницити страхливо да не останат без работица. ;) Ако имаше някакъв бунт и родолюбие в душата ти,щеше да си видяла как мършата подвива опашка и напуска редицата.Презирам това,а най-презирам мърша да ми вее национален флаг.
Поздрави.

Дракс, всеки народ си има собствените характеристики - положителни и отрицателни - и тяхното наличие не изключва необходимостта той да се чувства стойностен и да бъде горд със себе си. Та дори и само факта, че сме устояли толкова векове, въпреки това, което сме, е достойно за уважение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Честит празник!
« Отговор #26 -: Март 03, 2015, 06:26:30 pm »
Дракониада, позволи си да виждаш по-далеч от обувките си и ще започнеш да разбираш какво те питат и какво ти отговарят другите. После седни и прочети толкова, колкото в случая е прочела strelicka по темата, живее със същото и е съхранила националната си гордост, за да коментираш и изразяваш мнение , което не кореспондира със същата.
Честит празник- 3-ти март ! - не е коледно тържество на колектива от научни сътрудници, нито покана за юбилей на група индивиди с IQ 130,нито  отражение на 'изгубените в ...превода". Думата, отразяваща смисълът на същия ти я написа strelicka, но уви, за теб е по-важно да изразиш недоволството си и негодуванието си към нечии там особи, касаещи личният ти и  професионален  живот, а търсиш колективно самосъзнание. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Честит празник!
« Отговор #27 -: Март 03, 2015, 07:31:35 pm »
Дракониада, ако не върха на обувките си, поне виж заглавието на темата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Честит празник!
« Отговор #28 -: Март 21, 2015, 05:31:59 pm »
Честита пролет

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Честит празник!
« Отговор #29 -: Март 21, 2015, 08:34:15 pm »
Честита пролет,днес за пръв път я усетих с всичките си сетива :012: