Автор Тема: Партньорите  (Прочетена 10663 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Партньорите
« -: Юли 04, 2013, 02:07:19 pm »

Изхождайки от  широко застъпената теза, че  се проявява онова, което е заложено в наталната карта поставям въпроса :
Коя е най- силната индикация за партньорите въобще и за интимните партньори в частност:

7-дом ?

Купсида, господар – характер на господаря, позиция по знак, по дом се считат за сфера на партньорите, но доста от хората, на които съм разгелждал карти, както и на познати  открито недолюбват описанието  по 7и дом, а някои дори като опарени твърдяр,че не биха искали да опитат връзка с човек с подобни качества. Вярно е,че 7и дом е и „сянката“, но работата е там, че съотношението на 7и дом/ купсида/ господар/ планети в дома   към  други фактори в картата могат да показват сериозни противоречия или конфликти, които на  практика да правят прекалено сложно или неприемливо свързването с „другия“ в 7 дом. 7- дом е и сфера на компримисите, тъкмо, за да се свържем с другия, а е очевидно, че някои натури не искат и да чуят за компромиси- те могат да бъдат настроени за компромиси например към приятелите си, близкото си обкръжение, но не и с партньорът по 7и дом, където нещата са най- директни.

Слънце, Марс / Луна , Венера ?

Индикациите по тези планети са давали висок процент точни попадения за ролята, която личността очаква или би искала да заеме неговият партньор. Тук сложността идва от това, че до преди сексуалната революция и някои други обществени, световни процеси, които бихме могли да свържем и със знаковото придвижване на външните планети – например –ето имаме поколение с Плутон в Скорпион- сексуалността изскача дори от знак върху киноафиш…Та- мъжете и жените са започнали да стават много по цялостни същества, да се опитват да стават- процесът не е завършен. И анимата, която най вече е искала да изразява жената преди време – както и анимусът, който е искал да изразява мъжът- в днешно време очевидно се смесват и преплитат роли, за което подсказват редица психологически обърквания /Аз коя роля да играя сега?/ Дори в най- безобидни ежедневни ситуации се наблюдава неудовлетвореност тъкмо в ролите –понякога неудовлетворението е от собствената роля-/ Аз, ако изразявам другото дали повече ще се харесам/ допълня/ пасна на партноьора или ще изгубя като не изразявам другата част от себе си/. Понякога е неудовлетворението от ролята на другия- / Аз имах нужда от това, пък той/ тя ми даде онова/ . Тук мога да споделя през хумористична призма и нещо от личен опит- две девойки в сравнително еднаквъв баланс на стихиите, сходна  възрастова позиция и етап на взаимоотношенията с мен казват „искам да се чувствам малка, а ти като ме приемаш като равна, вече спрях да се чувствам така“ и другата:“ искам да се чувствам голяма, а ти като ме наставляваш и съветваш, се чувствам малка“  :D

Луната/ Слънцето = съпруга/ съпруг , Венера/ Марс= любовница/ любовник -  доколко имате наблюдения това да се случва ?

Празните домове, полусфери, липси на елементи, липси на аспекти и качества ?

Имам частични наблюдения как партньорите, които влизат по празните оси/ домове могат да предизвикват особен интерес, нерядко съм виждал човек със силен 7и- Слънце или Луна на Дсц и празен първи да изразява /Аз съм…Партньорът!/ И това е игра за двама, без партньор им става много криво.
Има различни теории за компенсации в елементите- самите символи ин и ян ни нашепват,че на теория това би трябвало да е така – мъжкто и женскто са в дълбочина сякаш едно и също и могат да се допълнят, но на практика колко един земно – воден ще издържи с един огнено- въздушен. Човек усеща кога се чувства разбран, оценен. Тогава различната природа пречка ли се явява или плюс? Не съм чувал често да казват /Ох, добре ,че е толкова различен и постъпва наобратно на мен да ме допълва ;D/ А съм чувал да се хващат за най- дребните различия .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #1 -: Юли 04, 2013, 04:04:17 pm »
Тези по седми-в моя случай овен-особено не ги харесвам, за мъже говоря
Имам само един приятел овен, и ми е по-скоро косвен такъв-по стечение на обстоятелствата, но гадже-не, партньорства-не
Жени овни-пълно, готини са
Определено имам афинитет към водни венери-моята е в козирог, но съвпад иц
Определено - въздушни или огнени луни-моята е в стрелец, 3-ти дом
Определено-въздушни или огнени слънца-слънце водолей-в 5-ти, марс в близнаци-9-ти

Извод: подобия :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #2 -: Юли 04, 2013, 04:39:43 pm »
Някои познати с Овен на седми също твърдят, че не харесват типа  Овен- страхуват се от първичното.

Аз по 7 дом имам ярко изразени партньорства особено с приятели, роднини. Първото продължително интимно партньорство също по 7и.
При мен Венера- Луна са в рецепция и имам афинитет към венерини.
Откакто наблюдавам синастрии сякаш по често край мен се навъртат водни венери, огнени луни.
Трайните ми интимни партньорства са с фиксирани слънца.
Май се разбирам с разнообразни типове хора, мога и да се настройвам, но някои от тях не могат.

Бих направил частичен извод: че се надушват лесно хората с подобни противоречия.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #3 -: Юли 04, 2013, 04:50:25 pm »
Ами сподели какъв аспект имат марс/венера в картата ти-знаци, домове
И бих предположила, че нямаш сериозна опозиция 1/7-ми
А овните мъже не просто са ми първични, ами съм сигурна, че ако сме на 1 място по-дълго-ще се сбием, вероятно до пълна победа :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #4 -: Юли 04, 2013, 05:03:05 pm »
Ами сподели какъв аспект имат марс/венера в картата ти-знаци, домове
И бих предположила, че нямаш сериозна опозиция 1/7-ми
А овните мъже не просто са ми първични, ами съм сигурна, че ако сме на 1 място по-дълго-ще се сбием, вероятно до пълна победа :)
Същото ми каза едно момиче наскоро  :D въпреки че аз и влизам там и ме забелязва- дразненето и привличането понякога са като една монетка. Аз имам 7и водолей и лесно им се дразня, но са ми симпатични.

позна- нямам опозиция 1-7и
Имам Венера-Рак - 11 квадрат Марс - Овен- края на 8и.

А, мислиш ли , че елементите, които ни липсват е сполучливо, когато биват компенсирани от партньора. Например аз привличам - Земноводни  :D и имам някаква водичка и земя. Удачна ли е тезата на някои автори, че липсата на някой елемент може добре да бъде подхранена от такъв партньор?

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #5 -: Юли 04, 2013, 05:15:27 pm »
По-голяма част от връзките ми са по 7 дом.

Дсц в Лъв, Слънце в 8 дом Везни, съвпад със Сатурн и Плутон.

Имам голям 7 дом, обзел е и почти цялата Дева(цели 25 градуса от Девата). В 7 дом имам Луна на Дсц и Вертекс в Дева.

Много Лъв, много нещо са минали през живота ми. Както и една Дева.

Но с времето започнах да харесвам партньори по Слънцето. И по-конкретно по 8 дом и съвпада Сатурн/Плутон.
Мъже Везни не харесвам, идват ми прекалено префинени. Все пак с това сатурнясало и плутонясало Слънце съм почти мъж.

Марс ми е в Стрелец, в 10 дом. Ако това с дома допълва картинката, че си падам по по-възрастни от мен мъже, но то е само допълващо за съвпад на Слънце и Сатурн.

По Марс и 10 дом откривам баща ми изцяло. Той е слънчев Стрелец, с Асц Скорпион. На мен Мц ми е в Скорпион.

Не се чувствам цялостна вече с връзки по 7 дом и Лъв. Харесвам ги много Лъвчетата, лъвските акценти, но искам дълбочина във всяко отношение - намесата на Плутон си оказва значение.
Явно аз самата съм минала на друг режим. Преди повече се виждаше в мен засиленото везнишко. Тогава любовта с Лъвските акценти цъфтеше.  ;D


По последното мнение на Орфей относно липсата на елемент в хороскопа и хармонизирането чрез партньор:
Нямам нищо земно в картата си, сал един Хирон. Никога не са ме привличали мъже с много земя, даже въобще не ме привличат.

Девата беше въздушно заземен. Тази земя ме убиваше. На първо четене бях много възхитена от сериозността, която лъхаше от него. но след Х години любовни отношения се чувствах крайно затъпяла и ограничена. Аз не умея да боравя правилно със земните елементи, чувствам се ограничена.
Земята само с ровене в пръст и градинарство, за такъв партньор не искам да чуя повече.  ;D



Аз нямам нищо против да си имам малка градинка с цветя и домати  :) Харесвам спокойствието на земята, стига да няма прекалено черногледство.
Добре, значи това дето го пишат по книжките, че партньорите със силна стихия, която при нас липвса могат да ни допълнят на практика се получава трудно и няма много фенове  :D

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #6 -: Юли 04, 2013, 05:48:09 pm »
Добре, дотук явно подобията са на първи план -имаме 7 дом и слънце по твърди аспекти. Я кажи според теб по хармонични аспекти от някои планети към Слънце ,Марс имаш ли привличане. В теорията се казва на места,че първият аспект към слънцето/ марс същод ава информация за качества, характеристики на партньора.
Супер, че си ведра и щастлива. Аз имам Мерк земен и Нептун, но той колко да е земен  :D Мен ме натоварва прекаленото черногледо, нямам против дълбочината, харесва ми във водните чувствителната нотка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #7 -: Юли 04, 2013, 05:57:12 pm »
Моята карта е сравнително добре разпределена по елементи
Водните са ми трудни за съжителство-от опит говоря
За връзки-любови и съжителство-търсим подобни
За социални контакти, приятелства и др партньорства-може и по липсите
Например по жени с венера в риби почти "залепвам", защото в повечето случаи ме успокояват някакси, но другите им акценти да не са много водни
Имам приятели мъже от почти всички знаци и акценти, без скорпион и овен (с онова изключение)

Но и другият вариант не работи-с прекалено близки дати на раждане например
Имам приятели-семейства, родени през дни
Всичко в началото-първите години,е ок
Сега започват да се забелязват проблеми

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #8 -: Юли 04, 2013, 06:04:03 pm »
Всички залагат на подобното май. Добре :) Аз се разбирам доста добре с огнени хора, но последните години привличам момичета с акцент в елементите, които при мен са по- слаби. И аз имам сравнително балансирана карта- за слабата земя има меркурий в дева, за водата - венера рак с опозиция нептун и тригон плутон. Може би на другите им става по - трудно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #9 -: Юли 04, 2013, 06:11:11 pm »
Може би на другите им става по - трудно.

Не разбрах-кои други?

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #10 -: Юли 04, 2013, 06:29:52 pm »
Може би хората, при които отчетливо липсва стихия- има такива- по- трудно ще бъдат съвместими с партньор, нейн носител. Аз усещам интуитивно с какво се харесвам и с какво дразня различните хора.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Партньорите
« Отговор #11 -: Юли 05, 2013, 01:47:38 am »
Ще направим с теб великите статистики  :D Добре- като гледам , което и ти подчертаваш има действие на- 8 дом- характер 8 дом или скорпи/ плутон, някво подобие по 8 дом, а преди тва и по Десц. Сатурн - Слънце в вградено и в характера на самите Везни, а имайки и тази ос- те мунданно си приканват към съчетаване. Слънце -аз искам и Сатурн - отговорност- здраво , силно , упорито- през Везни балансирано- аз искам от партньора или от себе си..хах .
Добре- значи при теб всички вариации на класическите предположения по книжките ги има- 7 дом и аспектацията на слънцето като характер на мъж. Добре, благодаря за информацията, желая партньорски благополучия  :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Партньорите
« Отговор #12 -: Юли 05, 2013, 10:31:03 pm »

Изхождайки от  широко застъпената теза, че  се проявява онова, което е заложено в наталната карта поставям въпроса :
Коя е най- силната индикация за партньорите въобще и за интимните партньори в частност:

7-дом ?

Купсида, господар – характер на господаря, позиция по знак, по дом се считат за сфера на партньорите, но доста от хората, на които съм разгелждал карти, както и на познати  открито недолюбват описанието  по 7и дом, а някои дори като опарени твърдяр,че не биха искали да опитат връзка с човек с подобни качества.

кое недолюбват от седмия си дом? - управителя на куспидата, алмутена или планетата вътре (ако има такава), буквално ли се търси връзка относно нехаресването или харесването?

по мое мнение се степенуват така:

 - планета в дома, спрямо АС - оказва пряко влияние върху характера на връзките и природата на партньорите, адекватна на тази на планетата. Ако има връзка с алмутена, управителя или Слънцето - още повече;
 - алмутен - специфични характеристики на партньорите; някои казват, че по това се прогнозира за значимите връзки в тоя живот, но нямам наблюдения, поради което не съм убедена;
 - управител - описва партньорите, но не задължително буквално (от типа ДС в Овен, следователно Слънце в Овен и т.н.), диспозиторът и неговото състояние тук е от значение;

 - Слънчева домификация - респективно пренареждане на планетите;

 - мунданна домификация - същото като второто;

Тези по седми-в моя случай овен-особено не ги харесвам, за мъже говоря

то, при теб не е съвсем ясен АС, че да коментираме ДС при това буквално, а къде остана Юпитер вътре, още повече като управител на Луната (която според мен е в 4ти) и в аспект с нея?

отделно от това си остават важни Слънце/Луна като основни принципи на мъжко/женско инстинктивно-волево начало, и ако са резонират на 7-10 домове следва да се отчетат техните равновесни точки в комбинация с горните

далеч по после (според мен) следва да се разглеждат марсове, венери и други

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Партньорите
« Отговор #13 -: Юли 05, 2013, 10:42:20 pm »
Ам...добре
Тогава така да го кажа-нямам нито едно гадже с по-малко от 2 лични планети  (едната светило задължит) + точка в близнаци
Най-дългото - слънце/луна/меркурий + асц близнаци

Обаче друго твърдение ми се стори интересно-близнаци ми е в пети дом от слънцето-туй ли е?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Партньорите
« Отговор #14 -: Юли 05, 2013, 11:10:11 pm »

Обаче друго твърдение ми се стори интересно-близнаци ми е в пети дом от слънцето-туй ли е?

знак=дом
близнаци е 6ти - може работно да сте се запознали (шегувам се)
а, къде остана Марс в близнаци, който съвсем възможно да е алмутен на 7ми
и да не спираме да мислим за Слънцето във водолей, което се съчетава екстра с горното, и с Юпитер-а