Автор Тема: Куинконс  (Прочетена 14215 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Куинконс
« -: Юли 16, 2013, 08:09:29 pm »
Как гледате на този аспект ?
Доколко считате този аспект за важен и взимате ли го под внимание в натални или синастрични разглеждания ?
Според някои автори той е мажорен, според други минорен аспект. Съществуват мнения както че е слабо положителен, така и за слабо отрицателен. Как го усещате интуитивно ?
Един приятел размишляващ върху понятието несъвпад разсъждава така " Позиционирайки 12те точки върху кръг - като изходни и започвайки делението ние виждаме,че при нито едно деление  на кръга няма да свържем точките отстоящи на 150 градуса. Тези две точки са като слепи петна". В продължение на размишлението на моя приятел - Подводни нанася куинконса 12 пъти в 5 кратна дъга- тоест, за да получим точно деление, използваме и умножение.
А не ви ли прилича символът на петолъчката, пентаграм на 5 куинконса ?
Тезата за минорността на аспекта води ли до следствието, че и в партньорската тематика ще е минорен..т.е маловажен и ако някой ви попита за синастрията си, в която примерно има много точен куинконс между основни фактори : Слънце- Слънце, Луна/ Слънце/Асц - бихте ли нарекли маловажно// слабо действащо конкретното взаимодействие между тези фактори.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Куинконс
« Отговор #1 -: Юли 16, 2013, 08:15:40 pm »
Понеже питаш за лично мнение - силен и неприятен аспект
И в хорари работи по подобен начин, дори ако хорарът казва "да" в хубавия смисъл, има ли несъвпад, има проблем
В натална карта - подобно на квадрата, но е по-объркващ, защото ти се струва, че имаш избор, което не е вярно.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Куинконс
« Отговор #2 -: Юли 16, 2013, 08:19:26 pm »
Ти го описа като ужасен  :D Някои автори му приписват значително повече свобода и избор при осъзнаване, защото бидейки "сляпо петно" може да си помислим, че осъзнаването му ще е по- трудно и някои от приписваните му въздействия като повторение на ситуации биха могли теоритично да се обвържат, че идват да помогнат в някой момент да станат видими.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Куинконс
« Отговор #3 -: Юли 16, 2013, 08:45:07 pm »
Няма шанс да станат видими, което не се вижда, не се вижда
Аз преди време много се чудех що пък да не се виждат-как 120* се виждат, 180* се виждат, обаче 150*-не
Като си ги представим в небето се виждат :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Куинконс
« Отговор #4 -: Юли 16, 2013, 09:53:15 pm »
И аз съм си мислил, но на практика какво се получава. Ти имаш ли по натал такива, как ги усещаш, че се разминават и пречат, казваш по- лошо от квадрата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Куинконс
« Отговор #5 -: Юли 16, 2013, 10:50:16 pm »
Имам един-с малко широк орбис
Най-добре питай йодовете :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #6 -: Юли 17, 2013, 12:17:37 am »
Като настройване ,подготовка преди да се фокусирам върху нещо ,което съм забравила да свърша ,поради здравословни и/или финансови  причини.
Имам по натал Венера Овен /Нептун Скорпион -5/12 -ти и Сатурн Овен /Плутон Дева -5/10-ти .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Куинконс
« Отговор #7 -: Юли 17, 2013, 12:43:33 am »
Те минорни са 45, 135 също, но в никакъв случай не са за подценяване. Кофти тръпка са си даже, като цяло. За куинконса - в хорарите изключително рядко ми е бил под внимание, а в натала май си важи, не че и без него не можем.

Единственото сигурно за него, което наистина съм забелязала е, че повтаря дадени ситуации и начуква фино канчето, докато ги прозреш. Явно до някаква степен изисква адаптация. За мен поне това си е жив ад, че мразим ефект пеперуда около светещо тяло.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Куинконс
« Отговор #8 -: Юли 17, 2013, 07:17:19 am »
Единственото сигурно за него, което наистина съм забелязала е, че повтаря дадени ситуации и начуква фино канчето, докато ги прозреш. Явно до някаква степен изисква адаптация. За мен поне това си е жив ад, че мразим ефект пеперуда около светещо тяло.

Това го потвърждавам  :) Преди се мислех, че съм прокълната, щом всичко непрекъснато се повтаря и повтаря  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #9 -: Юли 17, 2013, 09:06:31 am »
Много зависи кои са участващите планети в аспекта,за да се разбере дали въобще има перспектива да "съвпаднат" някога принципите на същите при активиране ,но пък си има и положителна страна -тук има "застраховка"  и' спестяване" на грижи и дълбоки психологически преживявания ,просто не ги "виждаш" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Куинконс
« Отговор #10 -: Юли 17, 2013, 02:47:15 pm »
Йоко Оно - почти точен аспект венера/марс, повечето неща за любовния й живот са известни, картата е доста показателна

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJwVjrEOgjAURb_G7ZL0taBg8wYWTRzUwcQ4llCBEFoDJaR_b9luznDO3YZxYKm7iQ1p1_LDeXz86PEFlZCgSilIcVYCfWXRmQUCLz9Gj1v9rO8gVdn8CFW4XGIFncoCGVElBIQ2bePMZHk3HqRI8h21JlimMoGLbebVzDHNPaSbEH_pzRR6NmHT_RI5Iz0vTO_rH2PWMjY

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #11 -: Юли 17, 2013, 04:24:17 pm »
Тук в аспекта участва Марс като титуляр на същия и в знак на Меркурий също ,а Венера е упр.на АСЦ ,сигурно е достатъчно действащ ,но не само в любовния и живот ,особено когато по прогресия Венера е "видяла" Марс .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Куинконс
« Отговор #12 -: Юли 18, 2013, 10:56:04 am »
Аз ги гледам куинконсите. Но нямам лично наблюдение над тях.

Дали имат отражение при замесени планети и осите - асц/дсц, иц/мц?

Аз имам един, но не съм го анализира по достойнство.  ;D Плутон - ИЦ/Хирон.  ;D Но само при прочита на замесените и знаейки състоянието си по отношение на Иц и Хирона, не ми звучи като да е много Ок положението.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Куинконс
« Отговор #13 -: Юли 18, 2013, 12:03:06 pm »
Аз ги гледам куинконсите. Но нямам лично наблюдение над тях.

Дали имат отражение при замесени планети и осите - асц/дсц, иц/мц?

Аз имам един, но не съм го анализира по достойнство.  ;D Плутон - ИЦ/Хирон.  ;D Но само при прочита на замесените и знаейки състоянието си по отношение на Иц и Хирона, не ми звучи като да е много Ок положението.  ;D

Emma,при всеки аспект е замесен АСЦ,защото същият при всеки е специфичен поглед към света или гледна точка ,отношение ,за което са "виновни" и аспектите . :)
За да анализираш аспекта куинконс в своята карта ,можеш да  започнеш като начало да разбереш неговия принцип ,след това включваш планетите участници със своите такива ,разглеждаш каква роля играят в твоята карта ,а щом  е замесен и ъгъл ,значи се подчертава значимостта на същия.После наблюдаваш как реагира при активиране .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Куинконс
« Отговор #14 -: Юли 19, 2013, 11:32:53 pm »
Ами и аз съм прокълната. Две от най- важните ми планети са в куинконс.