Автор Тема: За древното знание  (Прочетена 6712 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
За древното знание
« -: Май 28, 2013, 11:02:07 am »
Не знам за вас, но на мен открай време ми се струва, че веригата някъде е скъсана, че древните са знаели нещо или неща, които по някаква причина не са стигнали до нас, астрологията сега е "вероятно ще се омъжиш около 30-та си годинa или..."
И на мен тези "вероятно" и "или" не ми харесват. Представям си Александър Македонски отива при личния си астролог, и той му казва: "вероятно ще я спечелиш тази битка или.."

Също не знам дали ви се е случвало когато ви залива поток от информация, едно конкретно нещо да ви грабне погледа почти по мистичен начин. Аз често съм разсеяна, и когато нещо ми привлече вниманието, не го подминавам, именно защото по принцип ми е лесно да го направя :)

Тези две неща ме доведоха до тук

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За древното знание
« Отговор #1 -: Май 28, 2013, 12:49:05 pm »
Губи ти се нишката ,защото слагаш рамка ,ограничение на този род материя ,визирайки я  като занимаваща се предимно с предсказване на определени събития.Запитвала ли си се за какво всъщност някой /и от древните са имали повод,причина да превърнат дадена информация в знание,предавано във времето като познание ?!?  :)
Извинявай ,но не прочетох маркираното с "тук" ,защото е много дълго за мен   ...евентуално ако там е отговорът. :-[
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За древното знание
« Отговор #2 -: Май 28, 2013, 05:54:56 pm »
Да започнем от там-махаме всички аспекти с орбис по-голям от 3*
После махаме трансатурновите
После махаме разходящите аспекти, особено на луната
Сега забравяме за управителите на домовете, а използваме у-те на градусите по върховете (все още картата не е равнодомна, а може би трябваше най-вече това да направим)
И айде да направим едно тълкуване на останалото, да видим как ще е :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За древното знание
« Отговор #3 -: Май 28, 2013, 07:46:56 pm »
Имаш четири стихии -можеш да тълкуваш на воля ,колкото си искаш ,плюс модалности. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: За древното знание
« Отговор #4 -: Юни 05, 2022, 04:37:20 am »
Да започнем от там-махаме всички аспекти с орбис по-голям от 3*
После махаме трансатурновите
После махаме разходящите аспекти, особено на луната
Сега забравяме за управителите на домовете, а използваме у-те на градусите по върховете (все още картата не е равнодомна, а може би трябваше най-вече това да направим)
И айде да направим едно тълкуване на останалото, да видим как ще е :)

Остават полусумите - нишката е скъсана.
What you know about rolling down in the deep?