Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151833 пъти)

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Знаци и поличби
« Отговор #375 -: Февруари 13, 2018, 12:10:30 pm »
Да... Сега като се сетя, всички тези коли бяха в Мол-а...  :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #376 -: Февруари 13, 2018, 12:48:33 pm »
Е, там не ходят ултрабогаташи, по-скоро от дребната градска буржоазия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Знаци и поличби
« Отговор #377 -: Март 26, 2018, 09:41:55 am »
Вчера в един магазин, на рафтове за дънки ,колекцията носеше имена "Меркурий","Юпитер","Водолей".Дизайнерът им вероятно е любител астролог.Нямаше нищо водолейско ,по-скоро изцяло меркурианско.Това ме насочи към детският им щанд,купих си дънков гащеризон.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #378 -: Март 26, 2018, 11:11:42 am »
Сатурновите какви бяха-къси 3/4 ,да не се хаби материал .На мен ще ми трябват от юпитеровата колекция -широки с ластик на кръста ,може и за бременни -от хладилника  ;D погледнах към небето и видях звезди и Луна и други-явно Господ е бил астролог минимум астроном може и гастроном нали звезди поглъщат други  ;D
« Последна редакция: Март 26, 2018, 11:14:30 am от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Знаци и поличби
« Отговор #379 -: Март 26, 2018, 02:28:51 pm »
Сатурновите какви бяха-къси 3/4 ,да не се хаби материал .На мен ще ми трябват от юпитеровата колекция -широки с ластик на кръста ,може и за бременни -от хладилника  ;D погледнах към небето и видях звезди и Луна и други-явно Господ е бил астролог минимум астроном може и гастроном нали звезди поглъщат други  ;D
И Сатурновите и Юпитеровите бяха еднотипни-Меркуриански :). Господ със сигурност е астролог,нали Той подрежда звездите,планетите и всички твари небесни. :08:
« Последна редакция: Март 26, 2018, 10:43:02 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #380 -: Март 26, 2018, 03:28:34 pm »
Това не знам дали е някакъв знак, но в рамките на 5 минути, обикаляйки квартала, видях двама еднокраки мъже. Единият в инвалидна количка, другият на патерици. Надявам се новата соларна година да не ми потръгне с болнични истории.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Знаци и поличби
« Отговор #381 -: Март 26, 2018, 03:54:31 pm »
Това не знам дали е някакъв знак, но в рамките на 5 минути, обикаляйки квартала, видях двама еднокраки мъже. Единият в инвалидна количка, другият на патерици. Надявам се новата соларна година да не ми потръгне с болнични истории.  :017:
Ретрограден меркурий  е "виновен " :017:,може в лунара да е у7,и да е в 6,или 12домове.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #382 -: Март 26, 2018, 05:13:34 pm »
Поличбата се сбъдна. Обади ми се познат астролог и почна да ми говори за медицина и болежки.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Знаци и поличби
« Отговор #383 -: Декември 10, 2019, 10:45:43 pm »
През последните няколко месеца постоянно ми се случва да виждам обикновени карти на странни места.

И с моя рибешки Меркурий, нали съм впечатлителна им правя снимки ;D
За момента подредбата е така - Жокер (на път за работа до една кола), Вале спатия (на перваза на прозореца в работата, сградата е висока и няма как картата да кацне там), 6 каро (ходих да си взема пица за обяд, много бързах и за момент погледнах под масата и хоп картата там).

Омръзнах на всички с моята работа, ама знаете ли какво е да си имаш Сатурн на МС...?!
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 11:37:08 pm от romantica »

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Знаци и поличби
« Отговор #384 -: Декември 11, 2019, 10:22:30 am »
Вале спатия - това съм аз, брюнет със светли очи.
Някое врабче е донесло хабер.
 ;)
 :043:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Знаци и поличби
« Отговор #385 -: Декември 17, 2019, 12:25:19 pm »
Някой има ли представа какво се прави с дрехите на нашите починали близки?
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 12:37:04 pm от romantica »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #386 -: Декември 17, 2019, 02:07:44 pm »
Изгарят се -най-добре или се изхвърлят. Много се дразня, когато ги носят за дарения в църква, при това дори без да са ги прали. Аз, като съм дарявала, винаги са били чисто нови и наистина стойностни неща, а "дарението" на нoсени от покойник дрехи, само за да се отървем от тях, щото уж ни е гадно да ги изхвърлим и се правим на благотворители е отвратително. Аз съм за изхвърляне, ако няма къде да се изгори . Преди години ,моята първа бивша полусвекърва ми беше подарила една много симпатична, семпла, домашна роба и аз я носих в къщи, беше удобна .Но мисля не беше редно да ми даде дреха на насилствено, жестоко убита нейна приятелка ,както после разбрах. Но това е др. тема, която не коментирам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #387 -: Декември 17, 2019, 02:58:17 pm »
Някой има ли представа какво се прави с дрехите на нашите починали близки?
раздават се на близки от семейството

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Знаци и поличби
« Отговор #388 -: Декември 17, 2019, 03:30:04 pm »
Едно време във военни и следвоени години хората са били бедни и затова са се раздавали и впоследствие е станало вид традиция по презумция -без да се замислят ЗАЩО/?  Изгарят се и се хвърлят .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Знаци и поличби
« Отговор #389 -: Декември 17, 2019, 03:42:33 pm »
Благодаря за отговорите!

Аз съм се заела да чистя къщата основно и изхвърлям доста непотребни неща. На тавана намерих доста дрехи в кашони на дядо и баба. Дядо почина преди 25г. неочаквано в катастрофа, а баба доста след него. Тя има доста дрехи, тъй като работеше като модистка. Мислила съм за дарение в старчески дом, но тя не обичаше да раздава и подарява (Козирог).
И аз мисля, че е най-добре да ги изгоря.

Давала съм на роми, които са били в нужда чисто нови дрехи, обувки и дамски чанти или много запазени, и винаги съм ги изпирала допълнително и ароматизирала, честно казано повече не бих го направила, защото ги горят в печката.