Автор Тема: Колко сме видими ,с нашето призвание  (Прочетена 12049 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Планети в 10-ти дом ,силно подчертан управител на МЦ,дават вътрешна  потребност да бъдем забелязани  как правим нещо специално,да бъде обществено достояние .Ако няма такива или упр.МЦ ,призванието може да е важно ,но нямаме тази потребност да го правим така публично .
А какво е всъщност то при онези ,които имат такива индикации ,откъде идва тази потребност,кои са планетите там горе ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #1 -: Април 21, 2014, 11:45:16 am »
В моята база имам карта на жена, направила добра кариера, много е успяла професионално, макар и като наемен персонал, няма собствен бизнес. При нея 10 дом е празен, но ми прави впечатление, че има силно поставен у10 (екзалтирал Юпитер) и силно поставено Слънце (в собствен знак). Луната, управляваща изгряващия знак, е в доста издигната позиция (11 дом) и е синглетон в картата, само тя е в горната хемисфера (нощно раждане). Луната е в точен тригон със Слънцето, което е в съвпад с Регул. Доста е видима в кариерата си, а всичките й планети са долу, с изключение на Луната, но тя има отношение към АС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #2 -: Април 21, 2014, 11:47:28 am »
Аз съм с плутон в скорпион в 10 ... Признавам си че каквото и да правя не остава незабелязано... пък и слънце в Стрелец в 11 и то не иска


Гледала съм карти в астрото на известни хора и ми направи впечатление че венера е на Мц или вътре
« Последна редакция: Април 21, 2014, 12:07:26 pm от mail »

Happy58

  • Гост
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #3 -: Април 21, 2014, 12:03:56 pm »
В моята база имам карта на жена, направила добра кариера, много е успяла професионално, макар и като наемен персонал, няма собствен бизнес. При нея 10 дом е празен, но ми прави впечатление, че има силно поставен у10 (екзалтирал Юпитер) и силно поставено Слънце (в собствен знак). Луната, управляваща изгряващия знак, е в доста издигната позиция (11 дом) и е синглетон в картата, само тя е в горната хемисфера (нощно раждане). Луната е в точен тригон със Слънцето, което е в съвпад с Регул. Доста е видима в кариерата си, а всичките й планети са долу, с изключение на Луната, но тя има отношение към АС.

Лили, 10 дом в Риби ли е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #4 -: Април 21, 2014, 12:04:54 pm »
В Риби и Юпитер като класически управител има силно влияние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #5 -: Април 21, 2014, 12:14:39 pm »
В Риби и Юпитер като класически управител има силно влияние.

попитах, защото и при мен са така домовете и още не мога да реша, Юпитер ли да гледам или Нептун :)

Но при мен си има и планета на МС, а и 10 дом "закача" само 1,5 градус от Риби, после Овен е интерсептиран и става доста натоварено :) с призванието

В добавка - слаби Слънце и Луна, въпреки че и двете са ъглови.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 12:16:38 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #6 -: Април 21, 2014, 12:18:35 pm »
Винаги гледам и класическите управители, висшите планети не винаги описват призванието. Много често и позицията на естествените сигнификатори на професията дава достатъчно изчерпателна информация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #7 -: Април 21, 2014, 05:05:37 pm »
Лили,на тази дама призванието е станало професия и същата има  ли връзка със знаците по оста МЦ/ИЦ и Луна ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #8 -: Април 21, 2014, 05:09:37 pm »
На нея не знам какво й е призванието, няма изразени таланти. Заема мениджърска позиция в туристическа агенция (не е управител), в това отношение много добре се справя и получава признание. Забелязала съм, че има добри специалисти, които извън професията си нямат изразени способности и таланти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #9 -: Април 21, 2014, 05:16:38 pm »
Щом е с Луна в Овен ,би трябвало да има призвание на водач(това е винаги налице ) ,поставена в 11-ти дом на групи,организации и според аспектите може би още нещо или нищо както сподели ти.След като е в областта на туризма ,значи знакът на МЦ участва в професията ,а Меркурий къде е -Рак или Лъв ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #10 -: Април 21, 2014, 05:20:53 pm »
Веско ,темата е колко си видим ,с онова ,което правиш ,което ти идва отвътре ,съответно ако си го превърнал и в професия/кариера .С кои от твоите ангажименти искаш да те виждат хората-не е задължително да искаш да правиш кариера?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #11 -: Април 21, 2014, 05:23:17 pm »
Щом е с Луна в Овен ,би трябвало да има призвание на водач(това е винаги налице ) ,поставена в 11-ти дом на групи,организации и според аспектите може би още нещо или нищо както сподели ти.След като е в областта на туризма ,значи знакът на МЦ участва в професията ,а Меркурий къде е -Рак или Лъв ?

Чак водач не бих казала, никого не ръководи. Но е много добър самостоятелен играч, сама движи цял отдел в агенцията, отговорна е и организирана. Луната е в точен тригон със Слънцето, двете светила са в последния градус на знака. Меркурий е в Лъв, на няколко градуса преди Слънцето. Слънцето е в съвпад със Сатурн, но в съседни знаци (3 дом).
Добър комуникатор, стига да не играе субективно и лично отношение, там е слабото й място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #12 -: Април 21, 2014, 05:38:28 pm »
Чак водач не бих казала, никого не ръководи. Но е много добър самостоятелен играч, сама движи цял отдел в агенцията, отговорна е и организирана. Луната е в точен тригон със Слънцето, двете светила са в последния градус на знака. Меркурий е в Лъв, на няколко градуса преди Слънцето. Слънцето е в съвпад със Сатурн, но в съседни знаци (3 дом).
Добър комуникатор, стига да не играе субективно и лично отношение, там е слабото й място.

Цитат
много добър самостоятелен играч, сама движи цял отдел в агенцията 
-Луна в Овен  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #13 -: Април 21, 2014, 06:31:46 pm »
Аз имам Слънце в 10ти и високо разположен у10. У10 е в 10 или 11 дом. Винаги съм искала като попадна в някаква група  да бъда оценявна с качествата си и бих казала, че повечето време точно така става. Хората винаги ме разпознават като някакъв авторитет, някой, към който могат да се обърнат, когато им трябва мнение по нещо важно. Даже много често знанията и уменията ми са вземани за много по-големи, отколкото са.  :57: Аз все си се стремя къ перфекционизъм и всичко да е изрядно, де, но идват някакви хора понякога и като се отвори приказката и изададат за какъв капацитет ме мислят, съм доста учудена от това, което казват.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #14 -: Април 21, 2014, 07:55:21 pm »
Познавам хора с акцент върху 10 дом, които не са стигнали по-далеч от секретарки/офис мениджъри. Но ако там са разположени светилата, особено в аспект с Марс или Сатурн, има и амбиция за постижения. Не винаги обаче амбициите отговарят на реалните способности.

Намерих си призванието в "невидима" професия, тъй че няма от какво да се жалвам, изборът си е мой.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui