Автор Тема: Колко сме видими ,с нашето призвание  (Прочетена 13232 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #45 -: Септември 12, 2018, 11:34:39 pm »
Много теоритици и теории, практика няма. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #46 -: Септември 13, 2018, 12:23:39 am »
Аз се поколебах дали да пиша нещо след постовете на Mirabella и Таис - но действително бих искала да благодаря за детайлния анализ и търпеливо поднесените пояснения. Изчетох ги над 10 пъти :) А може би е редно да дам и обратна връзка.

От трите дорифория - Юпитер, Марс и Венера - най-силно и равномерно - през целия си живот съм усещала Юпитеровото влияние. Може би и защото е диспозитор на Слънцето и на 2 ъгъла. Марс бе агресивен и силно изявен до към 20-тата ми година, след което целенасочено започнах да се уча да го контролирам. Сега е леко под чехъл и по прогресии е директен. Венера - започнах да усещам най-многопластово и силно след първото раждане - когато по прогресии направи съвпад със Слънцето ми (преди 8г.) и още по-когато по дирекции застана върху него (преди 1-2 години). За момента я усещам най-доминантна и експресивна от трите - Юпитер, Венера, Марс. Нямам нужните познания по антична и средновековна астрология, зная, че се разгледат и управители на периоди, може би и това има значение. По ведическата Марс (на 27 гр, в Телец) ми е атмакарака, а Венера (Везни 9 дом) - аматиякарака.

Относно призванието  - на преден план е потребността да подам ръка и да помогна, така се чувствам реализирана. Като темите са техника (тук може би по Марс) и венерините теми. В тези области съм по-видима, като комуникацията е най-общо през платформи в нета - Меркурий в 10 дом, но почти на К11 (40 мин преди куспидата). В професионален план - основно се занимавам с решаване на заплетени случаи на хора в безизходица, нужна е дипломация, овладяване на конфликти - повече го отнасям към Юпитер и отново Меркурий. Тук не съм видима аз, но резултатите от работата ми - да, и това ми е достатъчно. Хората са благодарни и признателни, че случаят е решен, и това за мен е достатъчно. В случай, че стана видима аз - все ще се намери кой да мята кал ... и да ми нарушава покоя :)
« Последна редакция: Септември 13, 2018, 12:25:24 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #47 -: Септември 13, 2018, 12:51:14 am »
Третият е с най-добър потенциал, ако вярно съм смятала лф

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #48 -: Септември 13, 2018, 10:15:10 am »
Третият е с най-добър потенциал, ако вярно съм смятала лф

Според теб натива е видим със своето призвание или просто е човек, който е развил потенциала си професионално и с това е видим ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #49 -: Септември 13, 2018, 10:23:19 am »

Относно призванието  - на преден план е потребността да подам ръка и да помогна, така се чувствам реализирана. Като темите са техника (тук може би по Марс) и венерините теми. В тези области съм по-видима, като комуникацията е най-общо през платформи в нета - Меркурий в 10 дом, но почти на К11 (40 мин преди куспидата). В професионален план - основно се занимавам с решаване на заплетени случаи на хора в безизходица, нужна е дипломация, овладяване на конфликти - повече го отнасям към Юпитер и отново Меркурий. Тук не съм видима аз, но резултатите от работата ми - да, и това ми е достатъчно. Хората са благодарни и признателни, че случаят е решен, и това за мен е достатъчно. В случай, че стана видима аз - все ще се намери кой да мята кал ... и да ми нарушава покоя :)

Алена, тази потребност коства ли ти усилия или смяташ, че ти идва отвътре ?
Ти си човек, който с лекота позира, идва му отвътре, с това си видима- можеш ли да го обясниш с астро фактори ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #50 -: Септември 13, 2018, 11:02:55 am »
Алена, тази потребност коства ли ти усилия или смяташ, че ти идва отвътре ?

Подтикът да го правя идва отвътре, но ми коства усилия - да смеля чуждата болка - защото малко или много се докосвам до нещастието. Отнема ми време и емоционален заряд - да изслушам другия, да бъда съпричастна, да предложа решения ...мисля го ... А за другия човек - дори само това, че някой е с него и не е сам, когато минава през това - е нещо, което дава увереност, тласък ... да продължи напред. Юпитеровото в мен взима превес - "най-тъмно е преди зазоряване, но ще изгрее слънце" .... или ..."Когато минаваш през ада - не спирай да вървиш...". И мъжът ми често се ядосва, че "вместо да изкарвам пари от нещо", се халосвам да се занимавам с чужди проблеми ...



Ти си човек, който с лекота позира, идва му отвътре, с това си видима- можеш ли да го обясниш с астро фактори ?  :)

Импулсът - ежедневието ми е брутално монотонно - ставам рано, оправям себе си, децата, трафик към работа, работа, обратно .. в къщи "втора смяна" - домакинстване - всеки ден едно и също - пералня, събиране на дрехи, гладене, чистене, готвене, тренировка ... Радостта за деня ми идва от това - да си намисля визия, да си я направя, и да - ако имам време и възможност - снимам - и това е моята усмивка за деня. Това ми влива живец рано сутрин, и ми дава сила - да мина през деня одухотворена. Снимането на крайния резултат - е видимата изява на моето артистично бягство от монотнния бяс на градската динамика. Това е моята "арт терапия" ...

Астрологично - Луната в Лъв с лекота влиза в роля и не се притеснява да е видима, а нейният диспозитор  Слънцето е високо видим в 10 дом. Луната има подкрепата на Нептун (У1) и Юпитер (съ-У1, У10) в голям огнен тригон - огънят въодушевява, дава power. Сега и Нептун е на Асцендента  - та съвсем поощрява това :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #51 -: Септември 13, 2018, 11:30:34 am »
Алена, благодаря за споделеното.
Луната в Лъв по оста 5-11 и идва отвътре да е социално ангажирана и в подкрепа на другите. Участието на Светилата и у АСЦ в голям огнен тригон и във връзка с 10-ти позволяват да си видима с призванието си. Юпитер у МЦ е добре поставен в Овен, в 1-ви дом и има връзка с АСЦ-МЦ.

Цитат
Радостта за деня ми идва от това - да си намисля визия, да си я направя, и да - ако имам време и възможност - снимам - и това е моята усмивка за деня. Това ми влива живец рано сутрин, и ми дава сила - да мина през деня одухотворена.

Това тук не е ли по Венера ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #52 -: Септември 13, 2018, 11:42:45 am »
Може ли, Рени, да дефинираш "видими", за да разбера за какво точно си говорите?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #53 -: Септември 13, 2018, 11:54:23 am »
Рени, благодаря за анализа  :08: Венера ... да - как можах да я забравя изобщо  :012: Мисля, че по ведическата е дори добре поставена  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #54 -: Септември 13, 2018, 12:02:45 pm »
Тази тема за видимостта е обсъждана многократно под различни формулировки. И съм останала с впечатление, че се има предвид главно обществената видимост, кариера, професионален, социален, обществения успех, признание. Не толкова призванието, колкото признанието от страна на хората. Щом те виждат, значи си успешен.  :012:
Иначе в буквалния астрологичен контекст - най-видима е ъгловата планета.
« Последна редакция: Септември 13, 2018, 12:04:38 pm от starinthenightsky »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #55 -: Септември 13, 2018, 12:09:50 pm »
^ да, и аз останах с такова впечатление, та реших да попитам

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4532
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #56 -: Септември 13, 2018, 12:43:20 pm »
Темата е изначално подвеждаща и неточна, затова на неясен въпрос,който не е въпрос- няма отговор и хората се губят в заблудата на свободните си съчинения. ИбасИ,Хитлер с какво е видим.. а какъв художник е  :D Не е нужно призванието да ти видимо от самолет за околните, още повече че мнозинството вижда само видимо материалното, а не духовното, финният свят. Отделно мнозинството в страната ни живеят оцелявайки, зачукали дълбоко в душата си тихата болка на призванието си  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #57 -: Септември 13, 2018, 01:56:41 pm »
Кое точно не е ясно в темата ?
Качих карти точно затова, за да се разграничи кога сме видими с онова, което ни е по сърце, идва ни от вътре и с онова, което сме постигнали като професионално израстване.
Понеже никой не посмя да тълкува картите, а само си чешем езиците на теория. Една от картите е на Калин  Терзийски, който е видим със своето призвание, а не с легалната си професия. Има една единствена ъглова планета и тя е външна, която  даже и не управлява ъгъл, нито има някакви достойнства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #58 -: Септември 13, 2018, 02:09:47 pm »
Рени, аз не ги виждам, забранено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12532
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #59 -: Септември 13, 2018, 02:22:46 pm »
Каква професия е упражнявал официално Петър Дънов защото е видим със своето призвание ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“