Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198281 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Транзити на Уран
« -: Февруари 23, 2014, 11:55:12 am »
Кой дом е засегнат по транзити от Уран в наталите ви?Как ви се отразява?

При мен е в 8дом-след ретро движението си ще се предвижи в 9дом,където по-късно ще образува съвпад с Юпитер/Венера.Престоят в 8дом повече се отрази на партньора като допълнителна работа.А в последно време осъзнах,че и връзката ни е претърпяла сериозна промяна.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2014, 12:36:21 pm »
Вълнуваща тема ,Moonlight като самия Уран ,благодаря  ;)

При мен от доста години е в 4-ти дом,направи съвпад със Слънце,СЛВ,Хирон ,опозиция Плутон,Уран и Юпитер ,тригон Нептун/АСЦ,полусекстил Луна/Сатурн,Венера ,сега е тригон Марс ,полусектил Меркурий-цялата карта ми задвижи.
Край-напрежение/болест-прозрение-начало ,край-напрежение/болест -начало, и все в този порядък във всичко ,няма постоянство в нищо.Тества ми нервната система,кожата,сърдечно -съдовата,стомах,доколко съм творчески настроена и доколко съм отговорна към свободата си,не ми позволява да спя (ей това не мога да му го простя  :91:) ,но пък компенсира с "факсове".
Свръх твърдоглавие,егоцентризъм,катаклизми в личен живот,дом,родители,но и ме събуди за ...всичко в мен ,около мен.

Накратко при Уран има и/и ,тук няма или/или ,важното е дали   натала резонира или не с AC/DC  ;)




„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2014, 01:24:01 pm »
Друго проявление по 8дом-операция.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2014, 01:25:23 pm »
Кой дом е засегнат по транзити от Уран в наталите ви?Как ви се отразява?

При мен е в 8дом-след ретро движението си ще се предвижи в 9дом,където по-късно ще образува съвпад с Юпитер/Венера.Престоят в 8дом повече се отрази на партньора като допълнителна работа.А в последно време осъзнах,че и връзката ни е претърпяла сериозна промяна.

10 :) - ама приближава средата вече. Естествено, напуснах работа, заех се с астрология и нумерология, пак се върнах на работа, но с единия крак съм навън - ако намеря нещо, което да ми харесва повече.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2014, 02:03:50 pm »
При Уран май е така - две напред, една назад, по делата на дома, където се намира. При мен Уран също е У6, в момента в 8. Странно е, целият транзит в 7 преживях с мъжа ми кротко на семейни начала. Когато застана точно на К8 (по Плацидус), узаконихме връзката. Дни след това Уран тръгна назад и се почувствах хваната в капан. Това ми беше много учудващо, защото бях твърдо убедена, че един подпис нищо не променя. Тогава, връщайки се в 7, кумулираните и утаени проблеми на връзката изплуваха рязко и неочаквано. Изведнъж осъзнах, че нещата са така отдавна, но не съм била способна да го разбера, освен това е било рано. Искам да уточня, че с Уран на К8 направих първия опит за забременяване точно след сватбата, тогава изведнъж разбрах, че не искам деца от мъжа ми, защото го мразя за това, че ме е наранявал като жена всичките години. Тогава разбрах също, че имам няколко репродуктивни проблема. Така, и Уран тръгна назад и се върна 4-5 градуса в 7. Появиха се един след друг двама господа,  неочаквани и неканени, които преживях трудно и благодарение на които осъзнах какво всъщност ми е нужно и важно във връзката. Когато се разделих с втория, Уран пак беше на К8 и след това нагази дълбоко в 8. Докато се мотаеше около К8 имах разни прозрения за предстоящите събития. Например в продължение на месеци преди бурята се чудех без причина, как живеят хората без секс с години. Даже се зачудих защо се чудя. После разбрах лично. Вторият господин пък го виждах в мислите си откъслечно преди да се появи, добре че не разбирах какво и защо виждам. И други такива. В сферата на работата нещата се променят внезапно и неочаквано, появяват се хора от нищото и почвам да работя с тях. Мъжът ми започна да ми купува скъпи подаръци - техника, сега пиша от чисто новия си телефон. Това ми създава много стрес. И сега ще видим в 8 какво ще префасонира този Уран. Той направи тригон към себе си, после и прогресивното ми новолуние направи точен тригон към наталния Уран и астрологията е станала хляб мой насъщен.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2014, 02:19:56 pm »
При Уран май е така - две напред, една назад, по делата на дома, където се намира. При мен Уран също е У6, в момента в 8. Странно е, целият транзит в 7 преживях с мъжа ми кротко на семейни начала. Когато застана точно на К8 (по Плацидус), узаконихме връзката. Дни след това Уран тръгна назад и се почувствах хваната в капан. Това ми беше много учудващо, защото бях твърдо убедена, че един подпис нищо не променя. Тогава, връщайки се в 7, кумулираните и утаени проблеми на връзката изплуваха рязко и неочаквано. Изведнъж осъзнах, че нещата са така отдавна, но не съм била способна да го разбера, освен това е било рано. Искам да уточня, че с Уран на К8 направих първия опит за забременяване точно след сватбата, тогава изведнъж разбрах, че не искам деца от мъжа ми, защото го мразя за това, че ме е наранявал като жена всичките години. Тогава разбрах също, че имам няколко репродуктивни проблема. Така, и Уран тръгна назад и се върна 4-5 градуса в 7. Появиха се един след друг двама господа,  неочаквани и неканени, които преживях трудно и благодарение на които осъзнах какво всъщност ми е нужно и важно във връзката. Когато се разделих с втория, Уран пак беше на К8 и след това нагази дълбоко в 8. Докато се мотаеше около К8 имах разни прозрения за предстоящите събития. Например в продължение на месеци преди бурята се чудех без причина, как живеят хората без секс с години. Даже се зачудих защо се чудя. После разбрах лично. Вторият господин пък го виждах в мислите си откъслечно преди да се появи, добре че не разбирах какво и защо виждам. И други такива. В сферата на работата нещата се променят внезапно и неочаквано, появяват се хора от нищото и почвам да работя с тях. Мъжът ми започна да ми купува скъпи подаръци - техника, сега пиша от чисто новия си телефон. Това ми създава много стрес. И сега ще видим в 8 какво ще префасонира този Уран. Той направи тригон към себе си, после и прогресивното ми новолуние направи точен тригон към наталния Уран и астрологията е станала хляб мой насъщен.

А да има нещо друго уранианско в картата ти? Питам, защото, според мен, ако е заложено в натала, където и да транзитира уран, твоята настройка за "свободни" взаимоотношения ще си е постоянна и всеки момент, в който решиш да я узакониш, ще имаш проблем - той няма да ти дава. И може би ще е по-добре да си живееш на семейни начала, но да не подписваш - всеки един момент да си готова да бегом :)
При мен уран е на 10гр от Слънцето, но тази жажда за свобода ме преследва цял живот - даже не мога да си представя, че ще родя дете и ще трябва да нося тази отговорност цял живот - резултата: не съм омъжена и нямам деца.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2014, 03:22:04 pm »
Хепи, цялата ми карта е Уран. Луна, Меркурий водолей, секстил Уран, Слънце квадрат Уран, той на ИЦ. Също стигнах до извода, че не трябва да подписвам повече. Брат ми има Уран в 7 в натала, сега иска да се жени и ще се ожени, не знам как да му кажа. Няма и да ме послуша. :(

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2014, 03:32:53 pm »
Хепи, цялата ми карта е Уран. Луна, Меркурий водолей, секстил Уран, Слънце квадрат Уран, той на ИЦ. Също стигнах до извода, че не трябва да подписвам повече. Брат ми има Уран в 7 в натала, сега иска да се жени и ще се ожени, не знам как да му кажа. Няма и да ме послуша. :(

хехе, :) Уранка :)

да бе, тези братя хич не слушат - и моя не слуша - това било дяволска намеса - астрологията :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2014, 04:55:58 pm »
Имам точна натална опозиция Уран-Слънце по оста 1-ви-7-ми дом, въпреки това никога не успях да разбера и да работя с енергиите на Уран. От известно време следвам логиката на древните и съответно изтривам Уран изцяло при интерпретации на натала си, виждам че не ми е нужен.

Не отчитам никакви събития при негови транзити. Конкретен пример-при ингреса си в Овен Уран навлезе в мой 6-ти дом, няколко пъти съвпада с Южен Лунен Възел там, прави тригон към натално МЦ и Марс, както и секстил с натална Венера. Никаква изява, нито болести, нито смяна на работа, нито нещо по-раздвижено в ежедневието. И още-Слънчево затъмнение през ноември 2013 в точен съвпад с натален Уран в 1-ви дом, подсилено от съвпад на транзитен Сатурн върху натален Уран по същото време-още чакам резултат :012:

На 13-ти градус в Овен, само след месец и половина, транзитен Уран ще съвпадне с наталната ми Луна. Ако и тогава вече не отчета събитие, не знам за какво го имам този Уран в картата.

Сега видях Happy какво е написала, при мен свободолюбието и независимостта също са много силно изразени, трудно се вписвам в категории и клишета. Първоначално бих помислила че това е от опозето Уран-Слънце, но има  много други фактори в картата ми, обуславящи подобен характер и начин на мислене.
Конкретно за деца, и аз никога не съм желала такива, приемам ги като вид товар и ограничение на собствената ми изява. Но това пък е заради Сатурна ми в 10-ти дом, пак не виждам връзката с Уран.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2014, 05:05:48 pm »
Имам точна натална опозиция Уран-Слънце по оста 1-ви-7-ми дом, въпреки това никога не успях да разбера и да работя с енергиите на Уран. От известно време следвам логиката на древните и съответно изтривам Уран изцяло при интерпретации на натала си, виждам че не ми е нужен.

Не отчитам никакви събития при негови транзити. Конкретен пример-при ингреса си в Овен Уран навлезе в мой 6-ти дом, няколко пъти съвпада с Южен Лунен Възел там, прави тригон към натално МЦ и Марс, както и секстил с натална Венера. Никаква изява, нито болести, нито смяна на работа, нито нещо по-раздвижено в ежедневието. И още-Слънчево затъмнение през ноември 2013 в точен съвпад с натален Уран в 1-ви дом, подсилено от съвпад на транзитен Сатурн върху натален Уран по същото време-още чакам резултат :012:

На 13-ти градус в Овен, само след месец и половина, транзитен Уран ще съвпадне с наталната ми Луна. Ако и тогава вече не отчета събитие, не знам за какво го имам този Уран в картата.

Сега видях Happy какво е написала, при мен свободолюбието и независимостта също са много силно изразени, трудно се вписвам в категории и клишета. Първоначално бих помислила че това е от опозето Уран-Слънце, но има  много други фактори в картата ми, обуславящи подобен характер и начин на мислене.
Конкретно за деца, и аз никога не съм желала такива, приемам ги като вид товар и ограничение на собствената ми изява. Но това пък е заради Сатурна ми в 10-ти дом, пак не виждам връзката с Уран.

здравей, как така децата по сатурн в 10 дом???? децата са по 5 дом, свободата от Уран е по опозиционния 11/Уранов. Какво общо има тук 10 дом? И аз имам Сатурн преди МС, ама .... не ми се връзват там децата.

Това, което обясняваш за Уран - че не ги усещаш. Аз забелязвам нещо подобно с моя Юпитер в 1. дом и сатурн от 10 дом. Сатурн държи всичко в картата, освен меркурий - целия ми живот е сатурниански. С Рак на Асц и Юпитер в 1 дом хората предполагат, че съм закръглена, мека и т.н. :) да, ама не! Аз съм 170 см, 60 кила :). Та ... и аз не усещам транзитите на Сатурн, тези на Юпитер не дават онези случки, които да доведат до бъдеще/развитие и т.н.
Та идеята от всичко написано беше, че може би ние свикваме с тези енергии и просто не ги усещаме. Може би в този момент просто се чувстваме "у дома си".

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2014, 05:56:12 pm »
Happy, да, децата са по 5-ти дом, всъщност първородното е по 5-ти само, но майчинството не е там. Да бъдеш майка или не, е посочено от множество фактори в даден натал-например знак на Луната и нейни аспекти, 4-10-ти домове, както и АЦ и негов управител.
При тази огнена Луна при мен, и елементът Огън като доминанта в целия радикс,  егоизмът си личи отдалече. Сатурн е в 10-ти дом, но също е и в Лъв (знак в който се чувства изключително зле), тази комбинация индикира нежелание за деца, или ако натива има такива, студени и строги отношения. При мен в допълнение и Луната е в аспект със Сатурн.

Ако искаш търси материали от Бен Дайкс, много добре е обяснил точно Сатрун в 10-ти как се изявява по отношение на майчинство.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2014, 07:22:09 pm »
Имам точна натална опозиция Уран-Слънце по оста 1-ви-7-ми дом, въпреки това никога не успях да разбера и да работя с енергиите на Уран. От известно време следвам логиката на древните и съответно изтривам Уран изцяло при интерпретации на натала си, виждам че не ми е нужен.

Не отчитам никакви събития при негови транзити. Конкретен пример-при ингреса си в Овен Уран навлезе в мой 6-ти дом, няколко пъти съвпада с Южен Лунен Възел там, прави тригон към натално МЦ и Марс, както и секстил с натална Венера. Никаква изява, нито болести, нито смяна на работа, нито нещо по-раздвижено в ежедневието. И още-Слънчево затъмнение през ноември 2013 в точен съвпад с натален Уран в 1-ви дом, подсилено от съвпад на транзитен Сатурн върху натален Уран по същото време-още чакам резултат :012:

На 13-ти градус в Овен, само след месец и половина, транзитен Уран ще съвпадне с наталната ми Луна. Ако и тогава вече не отчета събитие, не знам за какво го имам този Уран в картата.

Сега видях Happy какво е написала, при мен свободолюбието и независимостта също са много силно изразени, трудно се вписвам в категории и клишета. Първоначално бих помислила че това е от опозето Уран-Слънце, но има  много други фактори в картата ми, обуславящи подобен характер и начин на мислене.
Конкретно за деца, и аз никога не съм желала такива, приемам ги като вид товар и ограничение на собствената ми изява. Но това пък е заради Сатурна ми в 10-ти дом, пак не виждам връзката с Уран.

Цитат
Имам точна натална опозиция Уран-Слънце по оста 1-ви-7-ми дом, въпреки това никога не успях да разбера и да работя с енергиите на Уран.

Mayflower,има ли при теб акцент на неподвижност,Сатурн/Земя към планети в огнени и въздушни знаци,Телец/Дева /САтурн на към АСЦ/МЦ ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2014, 07:31:18 pm »
Транзитите на Уран са затова ,за да експериментираме ,так където сме били задръстени и да сме готови да се "срещнем " с шанса. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Уран
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2014, 07:47:58 pm »
Транзитите на Уран са затова ,за да експериментираме ,так където сме били задръстени и да сме готови да се "срещнем " с шанса. ;)

Рени, по-точно обяснение за Уран не бях срещала, при мен транзитира през 7 дом и точно така се опитах да се срещна с шанса да имам сериозна връзка, но не стана... сигурно е било за добро, защото и това знам,че не е добре да се сключва брак по време на този транзит... и така, сега само след месец вече ще бъде на К8 и окончателно ще се настани там, какво ще се експериментира там времето ще покаже.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2014, 07:56:31 pm »
Транзитите на Уран са затова ,за да експериментираме ,так където сме били задръстени и да сме готови да се "срещнем " с шанса. ;)

Рени, по-точно обяснение за Уран не бях срещала, при мен транзитира през 7 дом и точно така се опитах да се срещна с шанса да имам сериозна връзка, но не стана... сигурно е било за добро, защото и това знам,че не е добре да се сключва брак по време на този транзит... и така, сега само след месец вече ще бъде на К8 и окончателно ще се настани там, какво ще се експериментира там времето ще покаже.

 
Цитат
по-точно

Samoella,цитатът също е уранов "знак"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“