Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429676 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3570 -: Март 07, 2024, 10:59:43 am »
Здравейте, какви аспекти се гледат при влошаване на депресията, тревожността и безсънието в картата: транзити, прогресии, дирекции ,солари?

Депресия- управителите на годината или техните управители в знаци на заточение, падение, изгорени.
Тревожност-управителите на годината или техните управители в знаци от подвижния кръст
Безсъние- управители на 9 ти дом, Меркурий, управителите на АСЦ засегнати от малефици, ъглови.
Първо винаги гледаш какво е посочено в натала и след това какво, как и от кого от това е активирано през годината в съответния период.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3571 -: Март 09, 2024, 05:33:53 pm »
Akruks,
От 3 седмици се влоших рязко, никакъв сън, въпреки умората и изтощението.
Предписаха ми сънотворни, за да поспя и ми е малко по-добре, но нямам никакви сили, нито в тялото, нито в ръцете-подуват ми се от умора, като мускулна треска. Вече съм при родителите си и въпреки това, пак не издържам, направо все едно съм като прегазена. Записала съм си час при психиатър, защото според моя психолог кортизола ми се е качил много и ще ми трябват поне за половин до една година антидепресанти, както бях преди 4 години и че бременността и раждането са отключили отново висока тревожност. Изпитвам страх да остана сама с бебето си и това изобщо не е добре, разбирам го и го осъзнавам, но нямам представа защо. Чувам гласове и звуци (нейния плач), докато спя, а тя си спи супер спокойно... дори и с хапчетата спя до 3:30-4:30ч.
Благодаря ти, че ми даваш надежда че нещата ще се подобрят. Ще видим какво ще каже психиатърката.
 :-*
Здравейте, какви аспекти се гледат при влошаване на депресията, тревожността и безсънието в картата: транзити, прогресии, дирекции ,солари?
за безсъние твърд аспект между транзитен Уран и натален Меркурий, и обратно, а за депресия Сатурн набеждават, например като транзитира през 12д. Сатурн оказва влияние на психиката, ако е придружено с някой друг тежък транзит и негативен аспект; при теб тр. Уран над Марс в 12д. спуска квадрат към Луната У3, а тр. Нептун е квадрат с натален Уран и февруарското Новолуние е активирало наталната квадратура Марс У6 в 12д с Луната
Сега по-леко може да приемеш нещата, като знаеш, че и това ще мине... Уран няма да е вечно в този знак и градус.

Здравейте, какви аспекти се гледат при влошаване на депресията, тревожността и безсънието в картата: транзити, прогресии, дирекции ,солари?

Депресия- управителите на годината или техните управители в знаци на заточение, падение, изгорени.
Тревожност-управителите на годината или техните управители в знаци от подвижния кръст
Безсъние- управители на 9 ти дом, Меркурий, управителите на АСЦ засегнати от малефици, ъглови.
Първо винаги гледаш какво е посочено в натала и след това какво, как и от кого от това е активирано през годината в съответния период.
Рени,
Благодаря ти, ще ги проверя, при първа възможност, защото напоследък както съм писала по-горе, изобщо не се чувствам добре. Дай Боже да е нещо моментно, както казва akruks.
Поздрави!  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3572 -: Март 09, 2024, 09:45:27 pm »
Като ходиш при психиатър си направи изследване за шизофрения,защото проявяваш симптоми за нейното отключване.

Особено ако си млада има по-голяма вероятност от това,дано излезе нещо друго  :)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3573 -: Март 10, 2024, 01:43:34 am »
Като ходиш при психиатър си направи изследване за шизофрения,защото проявяваш симптоми за нейното отключване.

Особено ако си млада има по-голяма вероятност от това,дано излезе нещо друго  :)
Има някакви специални изследвания ли, в какво се състоят? Приятелка преди време отключи шизофрения, ей така, както си пътуваме във влака с моите и нейното дете, тогава беше на 28г. , гладуваше, за да отслабне, а си беше слаба - по цял ден караше на едно пликченце солети и пушеше много, беше разстроена, понеже мъжът ѝ я остави заради една с 10г по-млада от нея и моята приятелка много страдаше, сега от лекарствата е напълняла, последния път на едно кръстовище ме подмина с празен поглед, мъчно ми е за нея. Нептун квадрат Слънце и опозиция Луна , Тао с връх Нептун.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3574 -: Март 10, 2024, 05:17:31 am »
До колкото знам ти взимат кръвна проба и така те изследват за това заболяване.

И както в случая с твоята приятелка стреса е отключващ фактор.

Нептун определено е замесен при психическите заболявания, но се гледат и малефиците особено при транзит какво правят с планетите в картата и най-вече с У1.

Във ведическата астрология за шизофрения точно се гледа в раши картата съвпада на Кету с Марс без значение на дома където се пада.

Лично аз имах една приятелка астроложка,която е с шизофрения и тя пък има квадрат на Марс с възлите. Преди време и казах,че това е и най-слабото място в картата и тя се съгласи с мен във връзка с аналогиите на Марс,но тогава още не разбирах и грам от ведическа астрология (не че сега е много,но не е без хич).
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3575 -: Март 10, 2024, 07:50:00 am »
Шизофренията по никакъв начин не се доказва с кръвен тест. Да, в момента в САЩ  все още текат проучвания за такъв, но още са в процес на разработване и доказване. Има съвсем други психиатрични критерии, които трябва да се покрият, за да бъде поставена тази диагноза. В случая една след родилно депресия с тревожностно разстройство са много по-вероятни, особено, след като и преди това е имало такъв епизод.
 

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3576 -: Март 10, 2024, 10:36:39 am »
От много години наблюдавам хора със шизофрения,последно взех под крилото си съседчето ,което се разболя успоредно с майка си,която разви рак и уви, по-късно почина.Всеки ден я извеждам на разходка,карам я да общува,научих я да спортува и рисува. Та знам какво изследват в кръвта.Това е хормонът допамин,хормонът на щастието или зависимостта от наслада.Наркоманите се дрогират ,за да повишат нивото на допамина,при хората със шизофрения ,нивата са свръх високи без стимулация.Основната терапия днес е да поддържат ниски нива на хормона.Останалите нехуманни практики на лечение вкл.трепанация,електрошок остават в миналото.Чета много,за да я разбирам по-добре.В африканските племена тези хора ги смятат за благословени и шамани. При нас все по-често се отключва без наследствени фактори, от стрес и от новите синтетични наркотици.При мъжете възрастта за проява на шизофрения  е 15–24 спрямо 25–34 години при жените. Но познавам и от двата пола с развитие над 40+ години.При това изключително успешни социално и материално хора.Та още разбирането на това заболяване са нищожни. Моята съседка има Марс в 12ти каре Меркурий в 3ти.Като Марс е У 6ти,а Меркурий У1,което също е много показателно.Не съм се сетила да и вида ведическата карта,но и там ще видя.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3577 -: Март 10, 2024, 10:45:03 am »
Сега погледнах за транзитите към У1 ,както казва Синухе, Уран,въпреки ,че е транссатурнова планета вече трета година,откак отключи болестта ,е върху и в малка орбиса на наталният ѝ Меркурий в телец,12ти. И да,съответно квадрат към Марса ѝ , и да , в острите епизоди на влошаване е много агресивна.Но при редовен прием на хапччета,могат да водят почти пълноценен живот в ремисия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3578 -: Март 10, 2024, 10:58:45 am »
Здравейте на всички!

Виждам, че доста се изписали в неделния ден.
Не мисля, че имам шизофрения, а по-скоро следродилна депресия и преди съм страдала от паник-атаки и съм приемала АД.
Безсънието води до такива състояния, като чуване на гласове и то аз ги чувам само докато спя или в по-леката форма на съня. Не ги чувам постоянно, а само няколко пъти до сега и то най-вече нейния плач и нейните песнички, където й пея за заспиване.
Започнах прием на Магнезий и ми е малко по-добре, днес съм спала до 5:00ч сутринта. Надявам се наистина да е период, защото започва подобрение, но нека да видим психиатъра какво ще каже.
Но иначе е добра тема за коментиране.
Аз съм работила в аптеката с болни от шизофрения - от тях се страхувах най-много.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3579 -: Март 10, 2024, 11:19:09 am »
Сори ама не може във форум да мятате такива диагнози - шизофрения! Напоследък все по-често се изумявам как хората не се съобразяват какво пишат в нета без да мислят как ще се възприеме.

Момичето роди преди месец, дори да няма следродилна депресия първите 2 месеца не можеш да се освестиш от новия режим покрай бебето.

Аз например не страдах от следродилна депресия, дъщеря ми спеше, ядеше и не ревеше и пак ходех като зомби из къщи. Записвах си в един тефтер колко пъти съм ставала да я кърмя нощем щото то всичко ти се слива в един момент. Сънувах че спи до мен в леглото, опипвах насън леглото да не падне, мъжа ми се беше видял в чудо. :D

Шизофрения, глупости. :-[
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3580 -: Март 10, 2024, 11:26:27 am »
Всъщност при шизофренни епизоди кипят от енергия, умора нямат,точно заради свръх допаминна,а депресията е обратно -дефицит или липса на допамин, вследствие на което се чувстваш изтощен,вечно уморен.Да естественно,че е несериозно да се поставят диагнози тук,аз говоря не за Фортунадес,а за шизофренията. Та тя ,ако имаше щеше да има симптоми на хипер активност. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3581 -: Март 10, 2024, 10:11:43 pm »
fortunades, консултация с ендокринолог правила ли си преди бременността и след като роди ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“