Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 562037 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #30 -: Декември 02, 2013, 11:59:42 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #31 -: Декември 03, 2013, 10:51:02 am »
Не, луната трябва да е едва влязла в същия градус, а не точно до минута с наталната

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #32 -: Декември 03, 2013, 11:39:33 am »
Понеже така и така чета Валенс, да ви светна според него как се прави солар :)
Правите както до сега, след това започвате да нагласяте картата, докато градусът на луната доиде до този на наталната, не е нужно да е с точност до минути и секунди. Слънцето трябва да си е в наталния знак.
Така получената карта със съотв асц ви е соларната карта

Добре де, ако Слънцето не може да остане в същия знак, какво правим?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #33 -: Декември 03, 2013, 11:50:29 am »
Понеже съм нетърпелива да дочакам отговора, предполагам измествам назад, не напред. Така малко по ми се навързват нещата, защото стандартния солар няма общо с реалността.

Та в този имам сол. асц точен съвпад нат. Сатурн в 8-ми дом, сол. Сатурн и сол. слв в 12-ти нат., сол. Марс съвпад нат. Слънце в нат. 12-ти дом, плюс соларни Венера, Нептун, Слънце, Меркурий, Марс, Уран в 12-ти нат. Нат. Плутон и сол. Сатурн на сол. К12 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #34 -: Декември 03, 2013, 02:38:16 pm »
Намираме кога луната влиза в същия градус като наталната, докато слънцето е в същия (натален) знак.
Идеята на новия хороскоп е кой управлява парада, тоест - да намерим новия асцендент. Ако се падне дневен, дори и в нощна натална карта, управляващите господари на трициплетите са дневните, и после вече гледаме в какви отношения са с наталните и как са поставени

Та...концепцията е тотално изкривена, чак започвам да се съмнявам, че става въпрос за едно и също нещо, не съм срещала описание на съвремения вариант в древни текстове - засега

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #35 -: Декември 03, 2013, 02:55:43 pm »
В такъв случай, как би могла да се интерпретира картата, която направих, следвайки тази концепция?

не съм сигурна, че това е картата
това е новият асц - и сега смяташ за деня на рд-то, но с новия асц - някои преводи така го описват, или поне аз така го разбирам

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #36 -: Декември 03, 2013, 03:09:09 pm »
Оу, то много сложно било.  :-\

какво му е сложнотто - ти вече най-трудното го направи
сега направи карта за 10.20 сутринта в деня на рд и си готов

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #37 -: Януари 15, 2014, 01:01:36 pm »
Здравейте, качвам картата на мъжа ми. Кошмарна за него година. Направиха му 2 операции на 2 кисти на опашната кост, при вадене на зъб му пробиха синуса и е на кантар пак за операция. Възпали му се втората операция и най-вероятно пак ще го оперират. Имаше и още здравословни проблеми, но най-притеснителното за мен е,че психически много ги изживява нещата и няма как с Луна съвпад Плутон/Скорпион. Виждам в солара,че Уран У6 е точно на К8, Марс У8 в първи дом...Луна,Нептун и Хирон в 6...  подчертано от всякъде... въпроса ми е дали ще свърши скоро,защото идват едно след друго,а някой неща дори едновременно.Чудим се вече при какъв лекар да ходи и кое по напред да лекува...ще съм благодарна ако някой каже 2-3 думи за картата  ???

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #38 -: Януари 15, 2014, 02:25:51 pm »
Наистина има доста проблемни индикации
Освен изброените от теб-и сатурн квадрат к6, обърнати възли по 2/8, като начало можеш да следиш по транзити кога сатурн ще пусне к6, уран-к8
Хубавото е, че макар и юпитер в солара да е ретро, което показва, че нещата няма да се решават от първия път, както и възможността от лекарски недоглеждания (защото е и у7 в натала), все пак е в екзалтация и не се предполагат трайни проблеми
Картата я погледнах набързо, ако искаш сложи прогресии и дирекции (солар арк), може и още хора да се включат

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #39 -: Януари 15, 2014, 05:04:41 pm »
Благодаря ти много, качвам и соларната арка. Благодаря отново за отделеното време  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #40 -: Януари 23, 2014, 04:55:12 pm »
Ето слънчевата революция за 2009 - началото (15 януари) на пилота, който Мирабела спомена в другата тема, и който спаси много животи

инфо

Профекционният Господар на Годината е слънце (9)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #41 -: Януари 26, 2014, 05:19:06 pm »
Преместих поста си в Избрани теми. Там може да прочетете за тълкуването на солара. Ето линк:

http://astra.la/forum/index.php?topic=394.0

« Последна редакция: Януари 27, 2014, 12:56:32 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #42 -: Януари 26, 2014, 09:53:14 pm »
Слагам солара на една приятелка, има доста здравословни проблеми, аз не виждам хубави неща :(
може ли някой страничен поглед - и най-вече - според вас кога ще се стабилизират нещата

п.п. тази карта може и друг път да съм я пускала, извинете

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #43 -: Януари 27, 2014, 12:56:18 am »
Папи, може ли да сложиш карта с прогресии и дирекции

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #44 -: Януари 27, 2014, 12:59:27 am »
Благодаря ти много, качвам и соларната арка. Благодаря отново за отделеното време  :)

Започвам да вися с обещания-извонявам се
Значи до края на 2014 все ще има нещо здравословно, но не изглежда толкова страшно, близките 2-2,5 год ако се наложи консултация при лекар за сериозен проблем-поне при двама да ходи, дир меркурий му прави съвпад с нептун
Има съвпад на южния възел с венера, тя е управител-внимание при вземане/даване на пари, завещания ако има да се доизчистват