Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 625527 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #465 -: Май 06, 2014, 01:06:15 am »
Този сън с гъбите...учудва ме
Брали ли сте? Ядеш ли, обичаш ли?

Това е спомен от детството - обожавам да бера горски гъби, голяма страст ми е.  ;D

И навремето обичах да ги ям, а тукашните култивирани печурки(-миризливки) не понасям.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сънувах...
« Отговор #466 -: Май 06, 2014, 01:11:31 am »
Друга символика в момента не търся, прилича ми на кратка сънна ваканция, глътка отдих

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #467 -: Май 06, 2014, 01:18:42 am »
Ами може, да - това беше едно от нещата, които ми доставят истинско удоволствие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #468 -: Май 06, 2014, 11:00:21 am »
А сега имам една по-сериозна питанка.

Сравнително често се случва да сънувам как с покойната ми баба отиваме в някаква гора да берем гъби, тя ме води.

Прилича ми на някаква лунно-плутонова символика...
А според вас какво послание може да носи сънят?

Необходимост от мъдрост (баба) и подкрепа (гъби) при решаване на житейски проблеми (гора).
Принципно, гора-та символизира неизвестното, това, което не искаме да си признаем, но животът, по един или друг начин извежда на преден план като казус. Необходимост да се премине през дебрите на подсъзнанието, в твоя случай- чрез авторитет. Да се поразчисти клонака и пропусне малко светлина. Допускам, че имаш и някаква вътрешна борба с аспекти отхарактера/поведението си. (Това го казвам, заради споделеното от теб, че си възпитана от баба си т.е. все още Тя ти е координатна система :) в добрия смисъл на думата. Имаш вътрешната необходимост да ти каже, че постъпваш правилно или обратното.)
В доста от сънищата ти се усеща дефицит на значим човек край теб. Предполагам, че когато срещнеш такава фигура, в лицето на мъж/ментор в реала, образът на баба ти ще отиде на по-заден план.

п.п.Очакваш ли съдействие/ходатайство за нещо? (това във връзка с гъбите) :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #469 -: Май 06, 2014, 11:36:24 am »

В доста от сънищата ти се усеща дефицит на значим човек край теб. Предполагам, че когато срещнеш такава фигура, в лицето на мъж/ментор в реала, образът на баба ти ще отиде на по-заден план.

п.п.Очакваш ли съдействие/ходатайство за нещо? (това във връзка с гъбите) :)

Да, така е, в живота ми се усеща липса на значима фигура, на ориентир. А и по принцип трудно възприемам някого като авторитет - трябва вътрешно да го приема и допусна като такъв, а не отвън авторитарно да ми се налага.

Съдействие в известна степен очаквам - по един работен проект, но там засега нещата са пълен хикс и усещам липса на мотивация да се впускам в това начинание, макар че предвид ситуацията, в която се намирам, проектът е важен, но стартирането му зависи от благоволението на друг - ако изобщо му се занимава. Но не бих казала, че това е фокусът в живота ми към тоя момент.

А образът на баба ми и гората може наистина да означава това, което казваш по-горе. Много често, докато вървим, аз все се притеснявам, че няма да стигнем до въпросната гора по светло, че много е далеч. Но тя ме подканва да продължим пътя си. И като цяло усещането е приятно, не е плашещо.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #470 -: Май 06, 2014, 12:50:03 pm »
В едно изречение се стига до крясък, защото той е шеф, с другите /мъже/ 3 пъти стигаха до бой....Няма скука при нас.  ;D
И това сред хора на изкуството?!  :-\

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #471 -: Май 06, 2014, 01:42:13 pm »
Хвърлих поглед назад в темата.
Рени, сестра ти има ли сключен брак? Ако няма, сънят може да изразява копнежи. :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Сънувах...
« Отговор #472 -: Май 06, 2014, 04:09:42 pm »
Тази нощ се скъсах да сънувм/а много рядко го правя/ .Обяснявам го на транзита с транзита на Нептун в риби мой 12 дом,подкрепен с прогресивна луна в рак,4 дом в голям тригон с натална луна в скорпион,8 дом,връзка танзит,прогресия,натал .Свързан беше с човека като обект на астрологията,център,около който се ,,върти,, всичко.Сега разбрах че Земята в хороскопа е всичко под АСЦ/ДСЦ ,Оста МЦ/ИЦ сочи цетъра на Земята,В соларна карта ,от гледна точка на Слънцето/Духа/ Земята е точно в опозиция на Слънцето.Имаше нещо за сенките, как се променят при изгрев ,Зенит, ,Залез,силен символ са.За мойрите,градусите получих символ кръг,обръч за гоблени ,главни,водещи нишки/лъчи/ от Слънцето ,второстепенни от другите звезди и планети с различен цвят/при всеки хороскоп се получава различна тъкан.бар код .За прецесията се запитах защо след като е резултат от въртенето на Слънцето около центъра на Галактиката и движението му се отчита на фона на близките зведи/съзвездия/,те обаче също обикалят около този център,заедно със Слънцето,затова се водят неподвижни ,тук запецнах и се събудих.При тълкуването днес много ми се прииска да гедам пак Филма ,,Неуловимите,, с А,Джоли и веднага пуснаха реклама-ще го дават по Нова, събота 22.30 .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #473 -: Май 06, 2014, 10:00:52 pm »
И това сред хора на изкуството?!  :-\
Да, случва се. :72:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сънувах...
« Отговор #474 -: Май 06, 2014, 10:02:13 pm »
Опозит, по твоя сън мога само записки да си водя :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #475 -: Май 07, 2014, 07:11:29 pm »
Тази сутрин-вървя отвън по парапета на един мост с близък мъж. Чудя се как правя номера, но продължавам.Под нас е океан, стигаме до едно същество, също като нас отвън на перилата, опряло гръб, как преодолява гравитацията не е ясно. То е-с някак аморфно тяло, неясен пол, много пълен човек в черен спортен екип, стои си и гледа водата. Трябваше да го заобиколя и тогава видях долу, ужасих се, започнах да падам, не знам да плувам, но овладях процеса-реех се. Имам страх от вода, веднъж едва не се удавих.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #476 -: Май 07, 2014, 07:54:35 pm »
Тази сутрин-вървя отвън по парапета на един мост с близък мъж. Чудя се как правя номера, но продължавам.Под нас е океан, стигаме до едно същество, също като нас отвън на перилата, опряло гръб, как преодолява гравитацията не е ясно. То е-с някак аморфно тяло, неясен пол, много пълен човек в черен спортен екип, стои си и гледа водата. Трябваше да го заобиколя и тогава видях долу, ужасих се, започнах да падам, не знам да плувам, но овладях процеса-реех се. Имам страх от вода, веднъж едва не се удавих.

Страх нещата да не излязат от контрол? (по отношение връзката ти с този човек)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #477 -: Май 07, 2014, 11:40:45 pm »
Не, при нас няма контрол, а приятелство, така мисля, затова сме оцелели толкова години. Но-всеки сам се променя и вероятно е време да видя картата на промените. Има неизвестни.
Благодаря. :58:
Винаги когато видя такива големи водни площи, има емоционални кризи и сълзи. Но вече не съм такава-емоционална, ще видим.
Но, нещо се ослушвам, подслушвам с интуицията си. Нищо не чувам. Нови условия в живота се случиха, търся жокерите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сънувах...
« Отговор #478 -: Май 08, 2014, 10:50:37 am »
Хвърлих поглед назад в темата.
Рени, сестра ти има ли сключен брак? Ако няма, сънят може да изразява копнежи. :)

Uran,много точна интерпретация -да,сестра ми няма сключен брак с мъжа ,който живее,но винаги е копняла за такъв ,още повече сега . :clap: :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сънувах...
« Отговор #479 -: Май 08, 2014, 10:55:06 am »
Преди няколко дни сънувах ,че мъж фризьор ми подстригва косата и уж е къса ,а като я разроших пак имаше дължина и беше в най-различни нюанси-червеникаво-оранжево-русо и права.

А от два дни, в съня ми се появява букет ,в който има стръкче люляк ,в компанията на бели цветя ,които сега цъфтят ,пролетни ,като едната вечер имаше малко оранжево етикетче на букета с числото "18". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“