Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 625369 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #885 -: Август 15, 2014, 02:28:09 pm »
Сънувах майка ми,че носеше на ръце нейната баба.Аз я попитах да ли и е лошо,а тя направо ми отвърна,че е умряла.Започнах да треперя от страх и се събудих.В реала трудно преживявам подобен тип новини,независимо за близки ли далечни става въпрос.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #886 -: Август 16, 2014, 11:22:09 pm »
Снощи сънувах голям приплод при котките ми - какво ли би трябвало да означава? Сънувах, че женската, която вече отдавна е кастрирана, е тръгнала да ражда по три пъти в годината, беше пълно с малки котета. И в съня си се чудех как така е станало.

Сънувах и друг сън, беше много символичен. Този път дойде покойният ми дядо и срина пред очите ми една постройка от детството ми. Вдигна се много прах и видях нещо като яма, приличаше на строителна площадка - там щяха да бъдат погребани отломките. Интересното е, че до дядо ми стоеше мъж багерист и на главата си носеше предпазна каска, като при стоителите. Миналото трябва да бъде погребано, за да се градят нови основи - вероятно това е било посланието на дядото.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #887 -: Август 17, 2014, 11:54:29 am »
Снощи сънувах голям приплод при котките ми - какво ли би трябвало да означава? Сънувах, че женската, която вече отдавна е кастрирана, е тръгнала да ражда по три пъти в годината, беше пълно с малки котета. И в съня си се чудех как така е станало.

Сънувах и друг сън, беше много символичен. Този път дойде покойният ми дядо и срина пред очите ми една постройка от детството ми. Вдигна се много прах и видях нещо като яма, приличаше на строителна площадка - там щяха да бъдат погребани отломките. Интересното е, че до дядо ми стоеше мъж багерист и на главата си носеше предпазна каска, като при стоителите. Миналото трябва да бъде погребано, за да се градят нови основи - вероятно това е било посланието на дядото.  :)
Да, миналото трябва да бъде забравено и да започнеш наново. Това е единият аспект на съня.
Лили, дядо ти беше ли, нещо, като патриарх на фамилията? Всичко, което семейството/рода Ви има, в голямата си част да се дължи на него? Ако  е било така, предвид събитията в Украйна и задаващата се гражданска война, може малко по-глобален да е сънят ти. Съжалявам, че съм така директна. Възможно е да настъпят сериозни промени там- където си родена.
Относно малките котета. Изкушавана ли си от ....нещо? ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #888 -: Август 17, 2014, 12:10:56 pm »
Лили, дядо ти беше ли, нещо, като патриарх на фамилията? Всичко, което семейството/рода Ви има, в голямата си част да се дължи на него?
Относно малките котета. Изкушавана ли си от ....нещо? ;)

Абсолютно точно - той беше патриархът на фамилията и решаваше всички важни въпроси. И всичко създадено в нашето семейство се дължи на него, но след смъртта му беше къде оползотворено, къде попиляно от моите роднини, които наследиха всичко. За глобалната ситуация в Украйна и аз не съм оптимист и смятам, че оттук нататък по-зле ще става.

А за съня с котките... хм, в какъв смисъл изкушавана? В реалния живот се опитвам да намаля бройката котки, а после сънувам приплод.  :012:

---
Странно, миналата година горе-долу по това време сънувах много странен сън - бях се събудила по едно време, после заспивам и сънувам продължение. Към края на съня напуснах тялото си, летях към звездното небе и някакъв глас свише ми каза, че се е родила нова "двойна звезда". А вчера прочетох същото заглавие във Вести.бг - съвпадът Венера/Юпитер щял да се вижда като "двойна звезда" тия дни в небето. Не знам, да не би този сън да е бил предупреждение за някаква промяна след мунданния съвпад?





« Последна редакция: Август 17, 2014, 12:15:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #889 -: Август 17, 2014, 12:22:49 pm »
Струва ми се, че е имало и други сънища, с дядо ти, в които посланието му е било да отвориш нова страница. Да осъзнаеш, че онова място не е вече твоето място, не в смисъл, че си нежелана, а като житейски път. Вътре, в себе си, ти все още го държиш. Пусни го!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #890 -: Август 17, 2014, 12:29:59 pm »
Нямам желание да се върна там (там вече живеят други хора), просто остана спомен, някаква носталгия.
Покойният дядо рядко идва в сънищата ми и обикновено носи по-специални послания. По-често сънувам покойните баба и майка. В сънищата, в които присъства баба ми, обикновено съм в старото си жилище (където съм израснала), стоя в кухнята или в хола, сякаш съм в някаква чакалня. Често сънувам как покойната ми баба ми сервира храна и казва, че е време да се приготвям, иначе съм щяла да закъснея. Много често в този сън трябва да бързам зя някакъв изпит в университет или за важни лекции. А осъзнавам, че вече отдавна съм завършила и съм си взела изпитите. Или пък чакам в старото жилище, събирайки си багажа за някакво далечно пътуване - и бабата пак недоволно ми чука на вратата на стаята и казва да не се бавя, че съм щяла да изпусна автобуса. Напоследък взе много да ме "храни" в сънищата - сънувам как ми сервира някаква храна в кухнята и ми казва да ям.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #891 -: Август 17, 2014, 12:35:37 pm »
За житейските изпити иде дума. За тях. За това, че времето има един ход, за нас, и трябва да го отчитаме.
За повече енергичност (храна) когато става дума за Теб- самата.
Семейство, но ново и твое. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #892 -: Август 17, 2014, 12:42:40 pm »
За повече енергичност (храна) когато става дума за Теб- самата.
Семейство, но ново и твое. :)

Благодаря за интерпретациите - както винаги, си много точна!  :58:

Засега нямам възможност да създам свое семейство, няма такъв вариант в обкръжението ми. Затова сънувам котешки приплод.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #893 -: Август 18, 2014, 08:41:32 am »
Вярно ли е, че сънищата не трябва да се разказват преди 12 на обяд?

Ако си суеверен

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Сънувах...
« Отговор #894 -: Август 18, 2014, 09:16:17 am »
Вярно ли е, че сънищата не трябва да се разказват преди 12 на обяд?
вярно е това, в което вярваш  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сънувах...
« Отговор #895 -: Август 18, 2014, 03:04:42 pm »
Сънувам ,че съм в мой ресторант близо до море,но тип възрожденски град като архитектура.Ресторантът е пълен с клиенти ,а аз сякаш сама работя.Идват двама мои приятели и си поръчват бутилки бяло вино и розе,но специална марка -запомних първите две букви съответно "К" и "М" .Нямам такива в наличност и пращам работничка да отива да купи от определено място-5 бр. ,слизайки по някакви стълби през това време за да давам заявки от посетителите ,а там долу ме чакат още такива седнали познати пред някаква каравана-фургон.Същите си поръчват нещо специфично за хапване и аз пак нямам от същото и сама тръгвам да търся ,извинявайки се пред всички ,че ще се забавят малко поръчките.Тръгвам из някакви улици ,много красиви ,но така и не  стигам до място,където да напазарувам и тръгвам уж към ресторанта и разбирам ,че съм се изгубила-не мога да го открия.Разплаках се от безсилие и на глас споделям в съня си ,сякаш съм събудена ,че не мога да открия пътя .От една уличка някой ме извика по име и о,изненада мой познат ,който играеше футбол ,почти ме насочи и аз...се озовах у дома.Там ме чакаха същите двама приятели ,които искаха виното ,а аз не бях изненадана ,че са вкъщи ,даже ги попитах какво да им предложа за хапване.В този момент влезе и жената,която бях пратила за виното,но тя донесе патрончета с Узо и някакво странно непознато питие...Събудих се . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Сънувах...
« Отговор #896 -: Август 18, 2014, 11:29:30 pm »
Сънувах как брат ми се е върнал у нас, обаче съм пуснал лаптопа, който той преди ползваше и исках да пусна нещо на него, а той май като че ли не беше съгласен. Друго вече не си спомням, но дали не показва, че може да се завърне скоро?
Дано!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #897 -: Август 19, 2014, 02:08:42 am »
Сънувах как брат ми се е върнал у нас, обаче съм пуснал лаптопа, който той преди ползваше и исках да пусна нещо на него, а той май като че ли не беше съгласен. Друго вече не си спомням, но дали не показва, че може да се завърне скоро?
А дали сънят не дава насока, например да пуснеш лаптопа и да намериш някаква следа, информация за него?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Сънувах...
« Отговор #898 -: Август 20, 2014, 02:54:47 pm »
Сънувах, че с най-добрата ми приятелка се возим на влак и минаваме по някакъв мост или някакво много стръмно място, но през прозореца се вижда морето - едно синьо, синьо ... по едно време зафучаха едни ветрове, станаха едни големи вълни и казват по радиото, че положението е бедствено, но ние с влака продължаваме да си се движим. И казах на най-добрата ми приятелка, или тя на мен, че сега не трябва да излизаме от влака, защото е по-сигурно като си стоим в него и не се притеснявахме дали ще стигнем, сигурни си бяхме. А морето си беше много красиво, така "ядосано".  :012:

Сънувах и сватбата на брат ми - той в действителност ще се жени след няма и месец. Като отидох вътре и масите бяха едни голи, нямаше нищо на тях, даже и покривки - беше седнал с годеницата си той на някаква главна маса, и до тях двамата и майка ми. А аз бях с най-раздърпаната си тениска, която е като парцал направо, просто я нося като си правя някакви шашми на главата, че мога да си я цапам колкото си искам. И после казах, че ще отида да се преоблека и имаше много хора така като мен, които трябваше да се преоблекат, даже и самата булка май беше с някакъв черен патналон.  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #899 -: Август 20, 2014, 04:35:40 pm »
Сънувах ВЪШКИ тази сутрин, бяха в един плик, като на куриерските услуги, може би под въздействието на хлебарките в сериала "Революция Z", който следя с интерес  :012:
Отворих плика с въшките на балкона на кухничката, а те започнаха да пълзят по масичката там, като няколко пропълзяха по мене, а една от тези по масата смачках, но като видях, че няма как да ги върна обратно в плика се прибрах набързо в кухничката и затворих вратата на балкона  :012: