Автор Тема: Пълнолуние 18 август 2016  (Прочетена 16043 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #30 -: Юли 26, 2016, 11:30:38 pm »
Пълнолунието попада върху наталното ми Слънце (у7), а Новолунието преди него върху Десцендента.
Новолунието- ново гадже,  Пълнолунието вече ще дава резултат  :)

Това Пълнолуние е съвпад със Слънцето У4 в 10д на голямата ми дъщеря, а Новолунието преди това ще е на ЮЛВ в неин 3д

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #31 -: Юли 27, 2016, 10:24:47 am »
Акрукс, благодаря за пожеланието. На дъщеря ти пожелавам аспектите да донесат щастие!

Делфи, повтарят наталните аспекти: на Десцендента квадратурата с натален Юпитер, а на Слънцето - тригоните със Сатурн и Плутон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #32 -: Юли 27, 2016, 11:03:50 am »
Пълнолунието попада върху наталното ми Слънце (у7), а Новолунието преди него върху Десцендента.

Мирабела, ти си с натална силна конфигурация Венера/Сатурн- в маркираните от тях сфери на дейност ще   трябва да свършиш работа, с която да удовлетвориш нуждите си от красота, тип чувствени преживявания, както и да повишиш доверието в себе си. Може да станеш "център " за нечие мъжко внимание, да "блеснеш", не е задължително да бъде романтично, по начин, който досега не  си знаела , че можеш; или ти ще бъдеш "помолена" да ръководиш нещо или някой или теб ще те ръководят по нетипичен начин. Уран е в тригон с ЛЗ, така че имаш възможност, да разбереш "коя си всъщност" ( това малко с психологически-философски подход) , за да затвърдиш твоя лична позиция, начин на изразяване, но вече с нов подход- ще се противопоставиш на другите, ще има конфронтация, докато излезе наяве търсена от теб истина. Групата срещу индивидуалното-това ще те занимава през този лунен цикъл :)
Венера държи ли ъгъл ? Пращам ти картинка, защото така ми е по-лесно да обясня защо в тази посока е коментара ми към теб като тенденция. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #33 -: Юли 27, 2016, 02:25:28 pm »
Рени, много ти благодаря за вниманието и отделеното време! :58: :-*

Венера не управлява ъглов дом и е забутана в 12-ти.

Може би ще си удовлетворя нуждите от красота. Преди повече от седмица си харесах една дреха в един магазин, но не я купих тогава заради една "приятелка", с която бях тогава на разходка и която постоянно се цупи, ако си купя нещо в нейно присъствие. Но ако още я има в магазина (тези дни ще проверя), ще я купя. Център съм на едно мъжко внимание (в една от социалните мрежи), но този мъж не е мой тип изобщо - и като външност, и като характер е много далеч от вкусовете ми. Така че си права. Ще ти дам обратна връзка, ако се случат още събития по темата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #34 -: Юли 27, 2016, 03:15:18 pm »
Мирабела, и аз благодаря за споделеното.  :38:
Венера в 12-ти дом е всичко друго, но не и забутана, тя носи пасивност в природата си. Затова поставена така домово, е необходимо на нещо/някой да се отдадеш, така че да утолиш копнежите си по любовник/любов, които отразяват онзи обожествен, извисен , мистичен образ, който търсиш. Виж какво казва един от старите астролози за Венера в 12-ти дом : ' Обичай и оценявай всичко, така винаги ще си оставаш свободна", а това една добра перспектива за Слънце/АСЦ Водолей. Понеже Венера при теб е в Козирог, това налага вътрешни ограничения, а в 12-ти дом, такива не съществуват, там няма граници, затова се опитвай всеки път, когато си привлечена от нещо или някой значими за теб, да им се радваш, без да те е страх, дали ще ти "изтекат водите", пардон чувствата на сигурно и благонадеждно място ( мъж). Твоята Венера иска и лутане и заблуда, и тайна връзка, с някой обвързан, но важен, иска и любов с филмов герой, интересува се и от правата на жените в ислямските страни-давай й ги тези емоции, за да може и тя да ти връща жеста с доставяне на удоволствия, радост и тези три неща.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #35 -: Юли 27, 2016, 05:12:37 pm »
И при мен е на 3 гр. от нат. Слънце У3 в 9-ти дом, началото на септември съм на пътешествие.
Ако лунация е върху дирекционна планета, действа ли?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #36 -: Юли 27, 2016, 06:46:40 pm »
Отново ти благодаря, Рени! Много точно си написала нещата! :38: :-*

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #37 -: Август 02, 2016, 05:39:17 pm »
ОВ - купих си дрехата (туника), с приятелката уж се разбрахме, а на ухажора обясних накратко, че не е мой тип, надявам се, че ме е разбрал правилно. Ако има друго, по-интересно, ще пиша.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #38 -: Август 02, 2016, 06:17:13 pm »
В 7 дом, образува квадрат с Мерка и тригон Марс.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #39 -: Август 16, 2016, 08:54:32 am »
Има ли някакво значение ако пълнолунието съвпада с дирекционна планета?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #40 -: Август 16, 2016, 09:17:38 am »
Има ли някакво значение ако пълнолунието съвпада с дирекционна планета?

Участието на дирекционните планети винаги дава събитие, докато транзитите и прогресиите осигуряват процес, развитие на въпроси. Събитието пък се задвижва от някоя лунация. Наблюдавай, може да имаш събитие.

При мен това Пълнолуние откъм 4д квадратира Уран във 2д. Уран ми квадратира натално У6,7. Не ми харесва това пълнолуние. Юпитер и Меркурий са върху Сатурна ми.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #41 -: Август 16, 2016, 09:51:39 am »
Събитието е по дома,където е съвпада на Дир. Планета с Пълнолунието + дома,който се управлява от Дир.Планета,нали?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #42 -: Август 16, 2016, 09:57:13 am »
Събитието е по природата на дир планета, в дома на пълнолунието и ще се отрази на дома, управляван от дир планета. Виж и дали няма сапекти и конфигурации.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #43 -: Август 16, 2016, 11:04:32 am »
Добре,а гледаме ли въпросната дирекционна планета как е поставена в натала и какви аспекти прави?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #44 -: Август 16, 2016, 11:09:22 am »
Естествено, дир планета не е нищо друго освен натална планета, движена по слънчевата дъга. Но тук роля играе по мои наблюдения повече природата на планетата и характеристиките в натала, които тя носи.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински