Автор Тема: Пълнолуние 12 март 2017г.  (Прочетена 8694 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Пълнолуние 12 март 2017г.
« -: Март 02, 2017, 06:40:21 pm »
Пълнолуние на 22 градуса в Дева

при мен върху Меркурий У1, 10 в 1д и квадратира прогр. Марс в 4д.
Марс в натала е У3, У8
« Последна редакция: Март 04, 2017, 09:15:12 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 12 март @017г.
« Отговор #1 -: Март 02, 2017, 10:04:40 pm »
Благодаря за темата.

Няма да е добре при мен - в 7 дом в съвпад с Вертекс  квадратира нат. МС/ИС с нат.Марс. Тр. Венера ще е в точна опозиция на нат. Плутон, а и Нептуновата ми квадратура ще е точна. Тр. Марс в квадрат към нат.Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12 март @017г.
« Отговор #2 -: Март 03, 2017, 12:41:12 pm »
Няма да е добре при мен - в 7 дом в съвпад с Вертекс  квадратира нат. МС/ИС с нат.Марс. Т
използвай енергията, освободена от квадрата с Марс за хубави работи, а не за агресивни прояви, например секс със седмодомието, вместо скандал  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние 12 март @017г.
« Отговор #3 -: Март 03, 2017, 01:23:03 pm »
Във втори дом и образува доста аспекти - куинконс ДЦ, квадрат Сатурн, куинконс Венера, тригон Слънце и квадрат Марс.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Пълнолуние 12 март @017г.
« Отговор #4 -: Март 03, 2017, 07:45:31 pm »
В 5д, в тригон със слънчицЕто
асц. е в/у Луната ми.
//тези дни ще са ми посветени на мама, която малко след това има рожден ден.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Пълнолуние 12 март @017г.
« Отговор #5 -: Март 04, 2017, 09:30:57 am »
При мен е в солара за годината - по остта 6-12 соларни домове, чудно! :-X
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #6 -: Март 05, 2017, 11:17:01 pm »

Пак същия акцент  :57:
Върху Сатурн в 11д, квадрат с Нептун У5 и в полусекстил с Плутон.

А, и честит ми СЛВ в 10д и точен тригон на пр Луна и Слънце. Дано поотпуснат квадрата с Нептун, че тази година е голямо отрезвяване!

Както казват - Зорът е докато изтрещиш, после става лесно.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #7 -: Март 07, 2017, 12:52:17 am »
Във втори дом точно върху СЛВ. Какво ли би значело?

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #8 -: Март 10, 2017, 05:42:29 pm »
При мен е съвпад с АЦ, тригон със Слънце и У на 1 и 10-ти дом- Меркурий. Не мога да преценя каква събитийност да очаквам. Но ще наблюдавам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #9 -: Март 10, 2017, 07:33:19 pm »
Пълнолуние на 22 * в Дева 1998г. Как(во) (ви) е било тогава ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #10 -: Март 11, 2017, 04:39:05 am »
Пълнолуние на 22 * в Дева 1998г. Как(во) (ви) е било тогава ?
Е-е, ти много назад ни върна, някои са ходели прави под масата тогава  :012:

Юпитер в 6д, опозиция на Уран У6, Венера в 5д в хармония със светилата, а Пълнолудието съвпад с Мерка У1, У10 в 1д - точно месец преди това бях започнала работа, като още на първия ми работен ден беше дошла шефката от столицата, за да каже, че вдига заплатите. Всички много ми се радваха, изтичаха да ми купят бонбони, понеже съм им донесла късмет. Ден преди Пълнолунието взех първия си аванс, който на фона на няколко месечното безпаричие преди това ми се видя като петица от тото.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #11 -: Март 11, 2017, 09:24:43 am »
Знам го това пълнолуние, 1998 г. ми е една от най-запомнящите се години, много купони, преживявания и много емоции (хубави и лоши) в любовта. Интересното е, че тогава сатурн беше в съвпад с наталната ми венера, сега уран прави такъв.

В тогавашния солар пълнолунието е било по остта 1-7 соларни домове.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #12 -: Март 11, 2017, 03:48:39 pm »
Това е Лунния цикъл -18, 9 г. всяка лунация повтаря градуса в този отрязък от време. Проследявайки процесите в тази цикличност, ще познаем по-лесно очакваните прояви, затова качих картата  на това пълнолуние като пример. Луната, най-вярно и познато отразява случващото се на ежедневно ниво. Лунациите в периода на 19 г. пък най-достъпно могат да обяснят как действат мажорните аспекти:съвпад (новолуние) , долен квадрат (първа четвърт), опозиция (пълнолуние), горен квадрат (последна четвърт). Пълния Лунен цикъл държи темата/посоката на нодална ос, с кулминация затъмненията. На всеки 7 г. Меркурий повтаря фокуса върху елементите,, на всеки 7 дни имаме лунна фаза. А, пък Меркурий не случайно е посочен за "бог на ретроградността" или точно той е този, който ни "води" през всички ретроградни цикли, а самия той подвластен на лунните цикли. Споделих това в посока да разглеждаме лунациите като започнал процес преди и продължаващ, а не просто като " на мен не ми харесва, че пълнолунието МИ попада върху Марс". Луната определя циклите извън нас и вътре в нас, благодарение смяната на лунните си фази, които се съдържат и в останалите.Затова казваме, че когато лунация се срещне с действащ транзит, особено на външна планета, тогава вероятността  да усетим  посланието на същата и със задна дата е много вероятно.Сега пълнолънието в Дева активира градуса, в който са Уран, в градуса, в който Юпитер спря. Всеки, който има  Меркурий/6-ти във връзка с Уран/Юпитер, може например, да осъзнае, че не може да бъде на две места едновременно полезен и да потърси алтернатива, ако статуквото не го удовлетворява или липсва перспектива в партньорство, връзка, социална изява?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #13 -: Март 11, 2017, 04:56:09 pm »
Благодаря, Рени, доста изчерпателно!   :-*
Напоследък все повече се връщам към 1998, тъй като ми предстои възврат на осите, а затъмненията от 2017г повтарят тогавашните.
Като цяло, разтърсваща година - промяна на статус, среда, поставяне основите на бъдещето... кризисно, но за хубаво.

Сега, като си гледам картата, се притеснявам, че тази година ще се повтори. Още повече, че това пълнолуние сега ми прави точни аспекти. Въпреки че ситуацията сега няма как да повтори тогавашната чисто на съдържателно ниво.

Една от разликите е, че тогава СЛВ все още е транзитирал в 11д, а сега вече влезе в 10д - казвам го във връзка с това твое изречение: "Пълния Лунен цикъл държи темата/посоката на нодална ос, с кулминация затъмненията"
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #14 -: Март 12, 2017, 11:30:39 am »
Yaya, благодаря за споделеното, но аз съм гладна за още информация и след 16.06.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“