Автор Тема: Пълнолуние 14.05.2014г.  (Прочетена 20657 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #15 -: Май 12, 2014, 12:10:28 pm »
На мен също точно този градус ми засяга чувствителни точки-куспида на 2-ри дом, съответно опозира К8.  В допълнение и натален Сатурн е разположен на 23-ти градус в Лъв и квадратира 2-ри и 8-ми домове. 
Какво положително да очаквам при лунации в този градус и знак, активират квадратурите ми с участие на Сатурн, загубена работа!

Затова и вече чакам новолунието на 28 май, което попада  върху наталната ми Венера и активира наталния ѝ тригон към Плутон и секстил към Марс :)

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #16 -: Май 12, 2014, 12:12:02 pm »
Чакай сега, Пълнолуние има всеки месец- това, че точно това е неблагоприятно за теб, според радикса ти, не значи, че трябва да се отменят световни първенства, планирани много години напред, а на тази водеща не ѝ се връзвай, щом астрологията за нея се свежда до зодии...

Не съм казала, че е неблагоприятно за мен, това първо. И второ, изхождам от факта, че пълнолунието не е най-благоприятното време за изява навън, а едно световно си е точно такова. И защо да не се използва астрологията за такива обществени събития астрологията? Китай си е планирал олимпиадата сигурно 20 години по-рано и както се вижда, това е единствената страна от много години насам, която извлече позитиви от едно такова събитие. Повечето други са така да се каже "в киреча", колкото и грозно да звучи - и Гърция, и Англия се "вкараха" в краен ефект с олимпиадите. За Китай явно плана е бил по фън шуй и китайска астрология, но то това си е ясно :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #17 -: Май 12, 2014, 01:01:55 pm »
Не съм казала, че е неблагоприятно за мен, това първо. И второ, изхождам от факта, че пълнолунието не е най-благоприятното време за изява навън, а едно световно си е точно такова. И защо да не се използва астрологията за такива обществени събития астрологията? Китай си е планирал олимпиадата сигурно 20 години по-рано и както се вижда, това е единствената страна от много години насам, която извлече позитиви от едно такова събитие. Повечето други са така да се каже "в киреча", колкото и грозно да звучи - и Гърция, и Англия се "вкараха" в краен ефект с олимпиадите. За Китай явно плана е бил по фън шуй и китайска астрология, но то това си е ясно :)
  "И защо да не се използва астрологията за такива обществени събития астрологията? "
Е, на този въпрос както си го изстреляла и специалист по астрология ще се затрудни да ти отговори, а аз не съм специалист  :29:
Само едно мога да ти кажа, че си много далеч от нещата, свързани с провеждането на Олимпиади и световни  първенства, но българинът нали е специалист по всичко и му дай да си чеше езика във форумите...
1. Няма как Китай да е планирал 20г по-рано олимпиадата, защото септември 2013г бях на пъпа на Мадрид, когато се решаваше съдбата му дали ще е домакин на олимпийските игри през 2020г- та домакинът на следващите игри има 6г за подготовка.
2. С какво животът на обикновения китаец се е покачил като стандарт пред това на обикновения грък или англичанин при положение, че китайците бягат в западните държави и се установят в тях като политически емигранти!
3. Това не е световно, а Европейско по спортна гимнастика , но и хората, които поддържат страницата на зала Армеец са толкова компетентни, че са сложили снимка на художествена гимнастика в календарния график  :)
И кое му е фаталното на 14 май, че да не си вършат хората работата, мероприятието започва на все още растяща Луна, а 14 лунен ден е един от най-благоприятните дни за различни важни начинания
« Последна редакция: Май 12, 2014, 01:04:21 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #18 -: Май 12, 2014, 01:41:14 pm »
  "И защо да не се използва астрологията за такива обществени събития астрологията? "
Е, на този въпрос както си го изстреляла и специалист по астрология ще се затрудни да ти отговори, а аз не съм специалист  :29:
Само едно мога да ти кажа, че си много далеч от нещата, свързани с провеждането на Олимпиади и световни  първенства, но българинът нали е специалист по всичко и му дай да си чеше езика във форумите...
1. Няма как Китай да е планирал 20г по-рано олимпиадата, защото септември 2013г бях на пъпа на Мадрид, когато се решаваше съдбата му дали ще е домакин на олимпийските игри през 2020г- та домакинът на следващите игри има 6г за подготовка.
2. С какво животът на обикновения китаец се е покачил като стандарт пред това на обикновения грък или англичанин при положение, че китайците бягат в западните държави и се установят в тях като политически емигранти!
3. Това не е световно, а Европейско по спортна гимнастика , но и хората, които поддържат страницата на зала Армеец са толкова компетентни, че са сложили снимка на художествена гимнастика в календарния график  :)
И кое му е фаталното на 14 май, че да не си вършат хората работата, мероприятието започва на все още растяща Луна, а 14 лунен ден е един от най-благоприятните дни за различни важни начинания

явно си търсиш обект и причина за спор, но аз нямам такива намерения. Не виждам нищо лошо в мнението, което изказах, нито пък нещо грешно в последващото обяснение (освен това, че е европейско, а не световно), за да се нахвърляш по този начин. Дръж си горчилката за себе си, аз не я искам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #19 -: Май 12, 2014, 02:00:55 pm »
явно си търсиш обект и причина за спор, но аз нямам такива намерения. Не виждам нищо лошо в мнението, което изказах, нито пък нещо грешно в последващото обяснение (освен това, че е европейско, а не световно), за да се нахвърляш по този начин. Дръж си горчилката за себе си, аз не я искам.
Хепи, не съм ти се нахвърлила, а горчилка нямам в себе си особено сега, след като преядох току-що с домашно приготвена бишкотена торта- мога да ти пратя по малката, че тя сега се прибра да си оправя едни документи, знаеш къде да я намериш- утре е втора смяна  :cheer:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #20 -: Май 12, 2014, 02:02:21 pm »
Happy,подходящо е Пълнолунието за такива мероприятия ,"пълнещи " зали ,и да права си този формат международни "състезания "  ,с икономико- политическо значение ,се планират с години напред ,логично защо ,така че -да ,датата може да бъде посочена астрологически. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #21 -: Май 12, 2014, 02:09:13 pm »
Happy,подходящо е Пълнолунието за такива мероприятия ,"пълнещи " зали ,и да права си този формат международни "състезания "  ,с икономико- политическо значение ,се планират с години напред ,логично защо ,така че -да ,датата може да бъде посочена астрологически. :)
Рени, само че датите не се избират от страните домакин, а от международния олимпийски комитет или международната федерация по даден вид спорт, затова и реагирах така на коментара на Хепито

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #22 -: Май 12, 2014, 02:23:00 pm »
При мен е почти на К2 върху Уран. Секстил Нептун и Плутон, другите аспекти са с голям орбис. Тъй като Нептун ми е У5, а Плутон У2, може да си получа издръжката за детето най-накрая.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #23 -: Май 12, 2014, 02:28:48 pm »
Да,Akruks ,и ти си права -същите се избират от назначена сесия на МОК ,с членове на всички суверенни държави ,но не мисля ,че е с 20 г "поглед " напред ,но може и да греша. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #24 -: Май 12, 2014, 02:32:59 pm »
Мислите ли че съвпада на Пълнолунието със Сатурн ще даде някакви трайни резултати по събитията на пълнолунието или по-скоро ще ограничи събитийността?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #25 -: Май 12, 2014, 02:39:52 pm »
Happy,подходящо е Пълнолунието за такива мероприятия ,"пълнещи " зали ,и да права си този формат международни "състезания "  ,с икономико- политическо значение ,се планират с години напред ,логично защо ,така че -да ,датата може да бъде посочена астрологически. :)

Рени, с риск отново да не съм права, ми се струва, че едно атлетическо състезание е с цел да се постигнат някакви физически резултати, а не да се пълнят зали. В този ред на мисли, състезателите би трябвало да са концентрирани, устремени, което пък нещо не ми се връзва с пълнолунието, но както казах, може и да греша, не съм специалист.

Относно датата - можем да предполагаме всичко, но ако интересите и парата влияят на избора на държавата, то какъв ще е проблема да се купи и датата? За мен лично - никакъв. Олимпиадата в Пекин започва на 8.8.2008 - който има поне малко познания по китайски учения, може да прецени, дали не е чакана тази дата с години. А резултата все пак е налице.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #26 -: Май 12, 2014, 02:43:22 pm »
Да,Akruks ,и ти си права -същите се избират от назначена сесия на МОК ,с членове на всички суверенни държави ,но не мисля ,че е с 20 г "поглед " напред ,но може и да греша. :)
Ами не е, нали писах, че септември миналата година избраха домакин на летните олимпийски игри през 2020г
На страната домакин се превеждат пари от МОК, тя само черпи дивиденти от домакинството, не е на загуба
За Олимпиадата в Атина през 2004г парите за изграждане на олимпийското селце ги преведоха зимата на 2002г, помня много добре, защото моя мъж трябваше да заминава с негови колеги да работят там и много се радвахме на новината по радиото за преведените пари, само че отложиха строежа, тъй като се оказало, че има свлачище на мястото, където трябваше да се изгражда, наложи се да го местят с 10км и да се правят нови чертежи, а през това време моя мъж го вербува един баск да му прави ресторант- така му било писано, по принцип до последно се бореше да работи и се развива у нас, но не би... малката нали трябваше да си отработи наталния квадрат Луна/Сатурн- сатурновия тати да е далеко от нея и тя да страда

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #27 -: Май 12, 2014, 02:51:37 pm »
Мислите ли че съвпада на Пълнолунието със Сатурн ще даде някакви трайни резултати по събитията на пълнолунието или по-скоро ще ограничи събитийността?

Защо да я ограничава ,по-скоро може да я забави ,заради оста Телец/Скорпион и това ,че е в ретро фаза ,но аспекта е съвпад-това означава въвеждане,акцент,концентриране на енергия,, ?!?  Онова ,което е като тенденция при всеки един ,ще се "случи" в обществения сектор ,но с емоционален характер ,рефлектирайки в посока навътре ,към нас.Ако някой е започнал нещо при Новолуние ,сега може да си чака резултати те ,особено ако са в сферата на споделени финанси,здравословни режими,духовни практики и защо не във връзките ,които наистина изискват трайност (подпис ). ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #28 -: Май 12, 2014, 02:55:23 pm »
Рени, с риск отново да не съм права, ми се струва, че едно атлетическо състезание е с цел да се постигнат някакви физически резултати, а не да се пълнят зали. В този ред на мисли, състезателите би трябвало да са концентрирани, устремени, което пък нещо не ми се връзва с пълнолунието, но както казах, може и да греша, не съм специалист.

Относно датата - можем да предполагаме всичко, но ако интересите и парата влияят на избора на държавата, то какъв ще е проблема да се купи и датата? За мен лично - никакъв. Олимпиадата в Пекин започва на 8.8.2008 - който има поне малко познания по китайски учения, може да прецени, дали не е чакана тази дата с години. А резултата все пак е налице.

Happy,аз не съм толкова добре запозната с регламента по казуса ,но резултатите са по Пълнолуние,това не е ново начало ,а циклични международни състезания.Целта на същите ,много отдавна е опорочена ,но за състезателите това е трамплин и във финансова посока ,и в чисто професионална.Разбира се ,че го има и вътрешното удовлетворение от постигнатия резултат и чувството за "изкачил върха",но нали трябва и зала пълна с хора ,която да мотивира състезателите ,но и същите да й носят наслада,адреналин,тръпка  .Дай на тълпата хляб и зрелище и тя е твоя -това също се включва в изначалния замисъл на този формат,не е само от любов към спорта.:)
« Последна редакция: Май 12, 2014, 03:03:34 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 14.05.2014г.
« Отговор #29 -: Май 12, 2014, 03:13:06 pm »
Ами не е, нали писах, че септември миналата година избраха домакин на летните олимпийски игри през 2020г
На страната домакин се превеждат пари от МОК, тя само черпи дивиденти от домакинството, не е на загуба
За Олимпиадата в Атина през 2004г парите за изграждане на олимпийското селце ги преведоха зимата на 2002г, помня много добре, защото моя мъж трябваше да заминава с негови колеги да работят там и много се радвахме на новината по радиото за преведените пари, само че отложиха строежа, тъй като се оказало, че има свлачище на мястото, където трябваше да се изгражда, наложи се да го местят с 10км и да се правят нови чертежи, а през това време моя мъж го вербува един баск да му прави ресторант- така му било писано, по принцип до последно се бореше да работи и се развива у нас, но не би... малката нали трябваше да си отработи наталния квадрат Луна/Сатурн- сатурновия тати да е далеко от нея и тя да страда

Akruks,нито ти ,нито аз ,нито 98% от мислещите знаят и/ или се интересуват кога ,как ,кой организира този напудрен "прах в очите" ,наречен Олимпийски игри .Броят се на пръсти ,държавите ,които са си върнали инвестициите ,защото няма как ,но тук посоката е съвсем друга .Темата няма да върви в познавателна посока ,защото нямаме нужната информация ,опит,по нея-виж ,онова ,което засегна Happy ,като посока-дата за избор около такова събитие е интересно да се разгледа ,от тези ,които следят точно лунациите , както ти имаш наблюдения ,например и да се сподели. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“